Jump to content
Dogomania

masza44

Members
  • Posts

    3862
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by masza44

  1. [quote name='Justyna Lipicka']Nigdy nie byłam dt więc nie wiem jakie to uczucie oddawać do adopcji ale wiem Iwonko że Ty wybierasz najlepsze domy więc Trusia będzie miała dobrze!![/QUOTE] A ja wiem bo też oddaję szczeniaki, z jednej strony dom jakiś pusty i tęskno za małym smrodem, ale jak widzę potem zdjęcia , mejle, itp że są kochane to naprawdę daje powera.
  2. [quote name='karolina&sasza']Melduję się u psiaka. Masza a ten domek od wakacji nadal aktualny? Bo może można by znaleźć DT do tego czasu...[/QUOTE] To dom u mojej koleżanki z pracy, szukają psiaka w tym typie, ona by chciała już podrośniętego a dzieci szczeniaka ale to ona decyduje:) i dopiero od wakacji bo do tego czasu muszą jeszcze płot poprawić i jakieś prace remontowe mają. Ja za dom ręczę, osoby wrażliwe, mają inne zwierzęta ( chomiki, kraba, żabę) i dokarmiają koty, a w najbliższej rodzinie jest w domu golden i dzieci od małego z nim miały do czynienia, potrafią się nim zająć, wyprowadzić itp. To już podrośnięte dzieci 12 i 8 lat. Jednak czy Adi im się spodoba? Pewnie chcieliby go poznać najpierw bo to ich pierwszy pies w życiu. Jak wróci do pracy po urlopie to pokażę jej Adiego.
  3. Ja nie byłam na terenie samych boksów itp.nie widziałam innych psów. Pani Agnieszka wyprowadziła mi Ksenię na podwórko bo inaczej przy innych psach ona by dostała fioła i w ogóle ani nie dałoby się do niej podejść normalnie ani zdjęć zrobić. Jak dla mnie ( i to widać na fotkach) Ksenia wygląda na zdrową, zadbaną sunię, jest ciut za szczupła ale myślę, że to dlatego, że jest ciągle taka pobudzona i spala dużo. Moja własna suka do czasu sterylki też tak miała a jadła za 2 psy. Myślę, że hormony też robią swoje i po sterylce nabierze troszkę ciałka. Co do kontaktu z psami to w przypadku Kseni jedno jest pewne- ona ma dużo czasu poświęcane, jest po prostu niesamowitym pieszczochem przy Pani Agnieszce, ja to widziałam, jak ona jej ufa, jak brzuch wykłada, jak łebek podkłada pod głaski, przytula się. Taki pies jak Ksenia nie robiłby tego gdyby ktoś nie poświęcił jej uwagi i czasu. Tyle na pewno mogę powiedzieć na podstawie tego co widziałam. Jakby co to mogę się wybrać do Kseni kiedyś znowu na małe odwiedziny i porobić nowe fotki.
  4. Poszła moja deklaracja na Basta, zaglądam z nadzieją na wieści o domu ale chyba trzeba jeszcze poczekać.
  5. Żoko bardzo podobny do mojej Malwinki:) też brodato nie wiadomo co, pyszczek taki sam i oczka ciekawskie:) Trzymam kciuki za wszystkie psiaki i kociaki.
  6. [quote name='mari23']to byłoby wspaniale, ale termin i koszty... wszystko to uzgodni pani Agnieszka, rozmawiałyśmy już kiedyś już o sterylce (przed cieczką Kseni) pani Agnieszka ma "na oku" jakąś lecznicę, myślę, że niedrogą właśnie zajrzałam na bazarek, gdzie jest zbiórka na kastrację psa... 230 złotych - szok dla mnie, mam teraz na DT sunię ( mix ON/husky) wielkości Kseni - sterylka kosztowała 180 złotych p.s. sterylkowy banerek w podpisie nie działa :([/QUOTE] Spokojnie myślę, że jak za tej wielkości sukę tak do 230 akcja sterylizacja pokryje, staramy się po prostu żeby było zawsze jak najmniej bo wtedy z funduszy skarbonki korzysta więcej suk. To jak Pani Agnieszka już by znała termin, koszt i nazwisko weterynarza to ją zgłoszę, a potem wkleję tutaj na wątek jak załatwić to formalnie żeby przelew poszedł z AS do weta. Wcześniej z mojego zgłoszenia skorzystały 2 suki pod opieką RENATY N. i nie było problemów.
  7. Jeśli chodzi o sterylizację to ja miałabym 100% zwrotu jeśli ją zgłoszę do skarbonki sterylkowej ( wpłacam stałe deklaracje) to co zgłaszać? Potrzebne będą dane lecznicy, nazwisko weterynarza, data zabiegu i cena ( najlepiej nie wygórowana) Reszta jest napisana w wątku z mojego banerka , co do samej procedury zwrotu i potrzebnych dokumentów.
  8. [quote name='diana79']ja bym nie poznała Malwinki ale ona się "potężna" zrobiła :) śliczna jest :)[/QUOTE] Malwince się przytyło po sterylce, ale hormony wracają do normy i już troszkę zrzuciła, ale ona ma po prostu taką budowę, głęboką klatkę piersiową i dużo skóry i futra jak nastroszy sporo. Wetka mówi, że nie jest otyła. Głos ma też potężny jakby była 3 razy większa i energii za 3 psiaki. W zasadzie cały czas jest w ruchu i czymś zajęta, potrafi też ( to chyba po Żabce) wspinać się po schodach drabinowych) a wieczorem straszny pieszczoch, jak się walnie na łóżku tak prześpi z nami całą noc.
  9. Ja czytam ale nie zawsze piszę. Mam teraz bardzo napiętą sytuację w pracy i w domu ten remont, ale mam pomysł na bazarek i może się coś uda nazbierać na Ksenię.
  10. [quote name='hankasanok']no własnie Marys, poproś Jadzie niech popatrza z rodzicami na zdjecie, moze go rozpoznają?! Teoretycznie mógł przyjsc ze Strożów, albo ktos sie go pozbył, ale to staruszek, mamy nadzieje ze po prostu wyszedł a ze nie widzi, lub przynajmniej bardzo słabo to sie zgubił, leżał w rowie i nie wstawał na łapy, przywiozła go do nas policja, nie wiadomo jak długo tak leżał, zgłosiła ta sprawe na policje Pani która szła z psem, to on psa zobaczył, normalnie z drogi nawet nie było go widac, mozna powiedziec ze to jej pies uratował mu zycie.[/QUOTE] Zdjęcia wysłałam, ale ani siostra a ni rodzice go nie znają, mają popytać ludzi na ulicach sąsiadujących bo znają tam prawie każdego.
  11. Śniegowa to niedaleko moich rodziców,ale ja nie poznaję żadnego psa z okolicy...równie dobrze mógł się tam przyplątać ze Stróżów, albo...ktoś się go pozbył...biedny staruszek...
  12. Obiecałam to są:) Pierwszy śnieg w Mietniowie, aż mi broda zamarzła.... [URL]http://imageshack.us/a/img259/6923/dsc0603d.jpg[/URL] Bardzo pyszny jest ten śnieg w tym roku: [URL]http://imageshack.us/a/img204/5799/dsc0597v.jpg[/URL] Tylko ta małpa Świnka ciągle mnie napastuje: [URL]http://imageshack.us/a/img252/1489/dsc0612sg.jpg[/URL]
  13. Kurcze, mam wspaniały dom dla goldenopodobnego lub labkowatego psiaka właśnie 2-3 letniego ale dopiero od wakacji:( może wydarzenie na facebooku "znajdzie" mu dom
  14. Szkoda, że ja nie miałam jak pozabierać wszystkich kotów z Bułgarii które okarmialiśmy na wczasach....Pocieszam się , że przynajmniej klimat bardziej tam sprzyja bezdomniakom...
  15. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234276-Posuzkiwany-ma%C5%82y-piesek-2-3-lata-z-okolic-Krakowa[/url] może warto sprawdzić dla któregoś z tymczasowiczów
  16. Ojej ale wspaniale, dobrze,że znalazł się transport wcześniej, jakby co to ja w pon 05.11 mogę zabrać do Krk "coś" małego, psa lub kota gdyby był chętny DT lub DS.
  17. Matko jedyna, za 2-3 tyg mogłabym wziąć szczeniaka na dt, ale jeszcze nie teraz...dorosłej suni nie mogę bo moje suki również nie tolerują dorosłych a zostają same po 10 h wiec trochę strach zostawiać.
  18. [quote name='jola_li']Jeszcze nie zadzwonili w sprawie Mai :(...[/QUOTE] Wiesz co to mi się w głowie nie mieści! Jakby uciekł któryś z moich psów to byśmy się zwalniali z pracy, angażowali rodzinę, szukali, lecieli na złamanie łba gdyby go ktoś znalazł, żeby odebrać. Myślę, że postawa właścicieli najlepiej pokazuje, ze chyba trzeba jej znaleźć lepszy dom, gdzie psem ktoś się interesuje.
  19. [quote name='Ginn']To znów ja. Wreszcie dobra wiadomość. Alik w przyszłym tygodniu jedzie do Krakowa. Ludzie z ul. Wlotowej. Małżeństwo z 17-sto letnią córką. Ludzie dużo chodzący na spacery. Pracę mają tak ułożona, że zawsze jest ktoś w domu. Wprawdzie mieszkanie ale sądzę, że będzie dobrze gdy pies będzie dużo na spacerach. Strega teraz usilnie pracuje z Alikiem aby go przystosować do chodzenia na smyczy oraz innych podstawowych komend, które pomogą psy przystosować się do życia w mieście.[/QUOTE] Tam jest dużo terenów spacerowych, ludzie z całego osiedla wychodzą tam, żeby psiaki wybiegać bezpiecznie bo pola i krzaki:) sama tam chodziłam z naszym szczeniakiem jak tam jeszcze mieszkaliśmy. Dobre wieści!
  20. Wiecie co? zróbcie książeczkę z tych wierszyków o Hopce i dajcie na bazarek, ja na pewno bym nabyła i myślę, że wiele innych osób też a pieniążki by były na następne tymczasy co? naprawdę te wierszyki poprawiają humor no i bardzo podobają się dzieciom:)
  21. Oj to znowu psiaków przybyło i wszystkie takie piękne...Muszę z jakimś bazarkiem na STONZ ruszyć, bo potrzeb co niemiara.
  22. Chyba każdy kto wydaje do adopcji psy wysłuchuje czasem takie gadki, ja już nie wysłuchuję bo od razu się rozłączam. Na głupotę nie ma lekarstwa jak ktoś jest chamski i idzie w zaparte. Mam wieści od Żabki, w sumie nic nowego- kochają ją strasznie i vice versa:) To ich trzecia z kolei sunia ale pierwsza TAKA kochana, bezproblemowa, kochająca wszystkich ludzi, gości w domu, chodzi od jednego człowieka do drugiego i łapką prosi o głaski. Codzienne biega sobie na polach spuszczona ze smyczy i bardzo się pilnuje. U naszej Malwinki też niezgorzej:) jak się ogarnę to wstawię jakąś aktualną fotkę.
  23. [quote name='Gusiaczek']Spod palców na klawiaturze żeś mi Pani wyjęła:) W tym roku za mało przywiozłam ze Zwierzyńca, ale mam pod Halą pana z miodem z własnej pasieki - sprawdzony i ceny nieco niższe. Dzisiaj za mały słoik zapłaciłam 12 zeta zamiast 15-17.[/QUOTE] Jeździliśmy kiedyś na festiwal filmowy tam i zawsze przywoziliśmy kilogramy miodu:) Może za jakiś czas to powtórzymy bo Roztocze jest piękne. A Hopka robi karierę międzynarodową:) i super bo jednak na Zachodzie posiadanie psa to przywilej i ludzie tak do tego podchodzą.
  24. Ale jedno jest pewne, ma wspaniałą rodzinę, wspaniałych opiekunów!!
  25. To dobrze, że choć tyle dał sąd a nie umorzył. Powodzenia w znalezieniu domku!!
×
×
  • Create New...