Jump to content
Dogomania

masza44

Members
  • Posts

    3862
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by masza44

  1. Kochane no to wróciłam po spacerze z psami na którym wszystko mi się organizacyjnie poukładało. Klatkę kenelową używaną kupię sobie na allegro- znalazłam taką za 50 zł. Dopóki ona nie dojdzie wezmę sobie wolne w pracy ( mam jeszcze 10 dni na ten rok więc nie problem). Te dni i tak przydadzą się na wprowadzenie małych do mojego stadka, oraz zabiegi przy nich. Rozmawiałam z TŻ-tem i stwierdziliśmy, że weźmiemy te 3 małe na DT. Tylko czy wtedy ta podrośnięta sunia da rade sama?? Będę prosić moją przyjaciółkę o DT dla niej, tylko to byłoby raczej krótkoterminowe, trzeba by małej szybko dom znaleźć. Ale ponieważ przyjaciółka jest do końca tygodnia w Anglii to o tym ewentualnym DT wiedziałabym dopiero jakoś w tygodniu. Może misiaa niech Twoja mama zadecyduje czy lepiej żeby pojechały 2 a dwa zostały czy lepiej dla żeby pojechały 3 a została podrośnięta... I jeszcze mam pytania czysto organizacyjne: czy ktoś mógłby mi je podrzucić do domu ( ja nie jestem zmotoryzowana) I czy przed przyjazdem do mnie można by nabyć dla nich coś na odrobaczenie ( podać mogę im już sama, wykąpię je sama i na pchełki też zakroplę). Bo jak nie znam ich wagi to bałabym się decydować o dawce. Jakby co mój numer 728 838 200. I już pisałam to iwoniam- ja mam DT tylko dla szczeniaków, gdyby wrócił któryś z adopcji puki jest mały to mogę go wziąć z powrotem ale już taki 7-8 miesięczny to dla mnie niemożliwe. Moja Świnka takich nie akceptuje u siebie i się gryzą a i Puppy podrostka samca tez nie zaakceptuje na swoim terenie, z sukami jest ok.
  2. Misiaa a nie wiesz jak te szczeniaki olkuskie są rozmieszczone? Razem w boksie wszystkie 4 czy te 3 małe razem a ten podrośnięty oddzielnie? Bo tak sobie pomyślałam, że jakbym ja brała 2 i miałby zostać jeden sam to jest jak wyrok śmierci na niego, bo teraz zmogą się ogrzewać razem, mają siebie a jak pojada 2 to nie będzie miał się od kogo ogrzać i stres związany z oddzieleniem go zabije....nie mam pomysłu na klatkę kennelową...
  3. Mam zgode na sterylizację Kseni i pokrycie 100% kosztów w kwocie 320 zł. Po południu napisze jak to załatwić formalnie.
  4. [quote name='missiaa']co do szczeniaków .. tak się cieszę... chociaż jeden pojedzie do maszy... a może skusisz się na wszystkie ?:P u nas dzisiaj taki mróz. Co ciekawe pracownik najpierw powiedział ze jest 6(!) szczeniaków a jak podeszli do klatki zajrzał do bud i mówi ze są 4! mama tam nie zaglądała..... ale mówi mu no jak to miało być 6.. a on "no ale jest 4, mówiłem ze jest 4" więc mogło ich być więcej... a już nie żyją...w nocy jest na prawdę zimno. wyciągniemy je ze schronu... tylko potrzebne DT dla maluszków, żeby się u nas nie zostały... bo nawet nie ma dla nich już nigdzie miejsca.[/QUOTE] Mój TŻ stwierdził, że jeden a dwa to już żadna różnica, więc jeśli nikt inny się nie zgłosi to biorę 2...Tylko MUSZĘ mieć kennel dla ich bezpieczeństwa a nie mam i szczerze liczę na zwrot kosztów za odrobaczenie, szczepienia i ewentualne leczenie ( może ujmie się je w bazarkach?)- bo jak weźmiemy 2 to już mamy 5 psów w domu a moja Malwina musi być zaszczepiona na wszystko i wszystkie muszę na pchły zabezpieczyć...więc na własne psy trochę kasy mi pójdzie...Jedzonko zapewniam. I trzeba by szybko je ogłaszać, bo one nie mogą u nas zostać np pół roku bo wtedy byśmy ich już nie umieli oddać a 5 psów na stałe to za dużo. Może tak być? Wolałabym te mniejsze szczeniaki bo łatwiej je "przeżyje" moja Świnka. Tego ciut podrośniętego na pewno nie:( Mam nadzieję, że ktoś weźmie 3..jak nie to biorę 2.
  5. misiaa ja już pisałam na pw iwoniam ja mogę wziąć szczeniaka na DT, tylko potrzebuję, żeby mi ktoś pożyczył kennel, bo u mnie trwa remont i czasami malucha robotnicy będą musieli zamknąć w kennelu dla jego bezpieczeństwa, jakby co to iwoniam ma mój numer tel, mogłabym zabrać maleńtasa po weekendzie ale do Olkusza nie mam jak jechać, musiałby ktoś do Krakowa podrzucić
  6. [quote name='AltaCaraya']Masza masz nie podlinkowany banerek ze sterylkowa skarbonka prosze poidrzuc mi watek w linku:)[/QUOTE] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-!-Tymczasowe-konto[/url]
  7. poszło ode mnie przed chwilka 20 zł na konto DORY tylko nie wiem czy z dobrym tytułem, jakby co to jest DORA na ten transport
  8. Zgłosiłam Ksenie do Akcji sterylizacja, czekam na odpowiedź.
  9. No to już dzwoniłam do "moich Pań wetek" i nie ma problemu dla bezdomniaczki mają stówkę taniej:) czyli 300-320 zł. Myślę, że taka cena przeszłaby w Akcji sterylizacji bo i Ksenia nie jest malizną. Tylko fajnie by było, żeby ktoś miał do pożyczenia kaftanik pooperacyjny. To co zgodziłaby się Pani Agnieszka podwieźć ją do Krakowa? To ja bym już zgłaszała na akcji, a potem dogadałoby się termin i przekleiłabym na wątku jak załatwić formalności na zwrot kasy wetkom. Za gabinet ręczę- sterylizowałam tam moje 2 suczki i kotkę teściowej i mam bardzo dobre zdanie, z moimi czworonogami w razie choroby tylko tam chodzę a i znajomi się przekonali.
  10. mari23 łamiesz mi serce...ja nawet nie za bardzo chcę jeździć do Kseni bo ja ją bardzo polubiłam, a się boję ,że jak jeszcze ze 2 razy bym ją odwiedziła to bym się zakochała...a ja mam 3 psy, w tym sukę bardzo o mnie i TŻ-ta "zazdrosną"...ja myślę, że Ksenia znajdzie dom, tylko muszą być spokojne osoby i bez zwierząt i dzieci. W Wieliczce powiedzieli mi 350 zł i nie mają zniżek dla bezdomniaków. Ja zadzwonię jeszcze do "mojej" przychodni w Krakowie za chwilę, może mi się uda coś utargować ale nie jestem pewna czy oni wystawiają faktury...jak nie to będę się kontaktować z wojtuś, on zna jakąś lecznicę już wiele suk tam sterylizowano a pan doktor ponoć ma bardzo przystępną stawkę dla bezdomniaczków.
  11. [quote name='Maciek777']Przedwczoraj miałem telefon w sprawie tych szczeniar:) O dziwo ogłoszenie ciągle istnieje:roll:[/QUOTE] To podsyłaj Maciek inne szczeniory, ja na ogłoszenie Milki wydałam 3 inne psy:) iwoniam z Krakowa ma teraz zatrzęsienie szczeniaków, do koloru, do wyboru:)
  12. [quote name='mari23']dzisiaj już późno - mam jutro zadzwonić do pani Agnieszki, czy umówicie się bezpośrednio?[/QUOTE] Może lepiej napisz mi w pw a ja zrobię zgłoszenie na wątku skarbonki sterylkowej. I wkleję tutaj instrukcję co dalej ( jak wypełnić fakture i dokumenty , żeby przelew poszedł od razu). Potrzebne będzie też zdjęcie Kseni po sterylce- na dowód oraz jako promocja sterylek. Troszkę jest z tym zachodu,ale jakby nie było zawsze to kilak stów w kieszeni Kseni zostanie. Ja na razie nie mogę pojechać do Kseni bo mam strasznie dużo na głowie rzeczy które muszę załatwić przed nadejściem mrozów, włączywszy w to wizytację kilku psów łańcuchowych w mojej wiosce:(
  13. [quote name='Ladymonia0610']Znalazłam... masza44 czy możesz zgłosić Ksenie do akcji sterylizacji?[/QUOTE] Mogę, ale w zgłoszeniu muszę podać datę, przychodnię weterynaryjna i koszt zabiegu, jeśli Pani Agnieszka mogłaby się umówić i podać mi te dane to zgłaszam Ksenie, Pani Agnieszka ją wiezie na zabieg i przesyła fakturę do Akcji Sterylizacji a oni robią przelew na konto weta.
  14. Jestem i postaram się zaglądać.
  15. [quote name='Becia Lublin']przypominam, że Sara i szczeniaczek mogą jechać do swoich domków ... (Zawiercie i Starachowice) niestety oprócz szczerych chęci nie mają nic, podróż jest daleko a póki co ani chętnych do wspólnej drogi ani kasy (z wyjątkiem 20 zł od Maszy) :([/QUOTE] Becia daj mi numer konta to przeleję te 2 dyszki, mam nadzieję, że reszta się dozbiera, ja mam w tym miesiącu dołek finansowy i więcej niestety nie mogę dołożyć.
  16. Strasznie smutne wieści:( Haniu trzymajcie się...To okropnie dobija tyle strat na raz...ale zrobiłyście wszystko co mogłyście, te psiaki nie umarły same, gdzieś w rowie, tylko wśród ludzi, w humanitarnych warunkach... a Bambuś...Spotkałam go tylko raz ale to wystarczyło, żeby zobaczyć, że to pies wyjątkowy, którego nie da się nie pokochać całym sercem i on to też oddawał całym sercem, chodząca psia dobroć i łagodność...to się rzucało w oczy...on miał u Was dobre życie, drugie życie... Bambusiu [*]
  17. o kurczaki...co z tymi ludźmi
  18. [quote name='Becia Lublin']Czikunia jest coraz bardziej podobna do Żabki :) Dzięki Marysiu za fotki, cieszymy się bardzo że Żabka trafiła do takiego wspaniałego domku :loveu:[/QUOTE] Rzeczywiście Czika podobna do Żabki jest bardzo:)
  19. Dostałam kilka fotek Żabki z DS, ponieważ nie mogę znaleźć jej wątku to wkleję tutaj: Z wakacji nad morzem: [url]http://imageshack.us/a/img651/1089/abkanadmorzem.jpg[/url] z domku [url]http://imageshack.us/a/img594/9708/abkawdomu.jpg[/url] w legowisku [url]http://imageshack.us/a/img820/5298/abkawswoimlegowisku.jpg[/url] na kanapie [url]http://imageshack.us/a/img560/6300/abkazpieczk.jpg[/url] z zabawkami [url]http://imageshack.us/a/img171/1816/abkazzabawkami.jpg[/url] z żółwiem:) [url]http://imageshack.us/a/img855/6240/abkazwiem.jpg[/url]
  20. [quote name='Becia Lublin'][B]planuję podróż na trasie Lublin-Szczebrzeszyn-Starachowice-Zawiercie-Lublin ... jeśli będzie taka potrzeba mogę zjechać z tej trasy ... poszukujemy chętnych do tego transportu mile widziany zwrot jedynie kosztów paliwa podzielony na wszystkich "podróżnych"[/B] do Starachowic jedzie szczeniaczek, a do Zawiercia Sara, obydwoje ze Szczebrzeszyna, jeśli uzbieramy na pokrycie kosztów paliwa transport dojdzie do skutku, dlatego szukam chętnych może ktoś potrzebuje na tej trasie[/QUOTE] Becia wpisz na transportowym. Jakby co ja się dorzucę ale niedużo niestety ze 20 zł...
  21. [quote name='Becia Lublin']Mundek jest w Poznaniu ... rozmawiałam z osobą, która robiła tam wizytę i Paulina zapewniała ją, że w razie wyjazdu nie ma problemu, bo ona mieszka z siostrą a do opieki jest jeszcze ich ojciec ... a teraz taka zmiana... nie wiem co mam o tym myśleć :([/QUOTE] Ludzie na pa kłamią, mówią wszystko, żeby dostać psa, a osoba przeprowadzająca wizytę nie ma jak tego sprawdzić, zwłaszcza, ze te osoby czasem naprawdę w to wierzą, czasem oszukują siebie samych. W pierwszym DS Milki też miało być 3 osoby, które "jakby co"to mogłyby zająć się nią. A jak przyszło co do czego to się dziwiły, że pierwsze słyszą...A do kiedy Mundek może tam zostać? Jedyne co przychodzi mi do głowy to hotelik gdzieś koło Poznania, tylko, ze to kolejna kasa na utrzymanie......Czy jesteście w stanie wyegzekwować choć częściowe pokrycie kosztów przez obecną właścicielkę Mundzia?
  22. [quote name='jolam']ups, nie zauważyłam - Adi ma już wątek na labradory.info Z tego co wyczytałam to Adi ma teraz na imię Dolfik, był przez chwilę w DT a teraz pojedzie do hoteliku pod Opole.[/QUOTE] O to dobre wieści!
×
×
  • Create New...