Jump to content
Dogomania

masza44

Members
  • Posts

    3862
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by masza44

  1. Pozdrawiam z Sanoka. Dzwoniłam do domu godzinę temu a mój TŻ mówi "jeszcze leżymy sobie", ja się pytam jak Malinka a on " no właśnie leży rozciągnięta na Twojej poduszce". Nie wiem jak z kotami ale mój Puppy jak był mały terroryzował mnie podgryzaniem, innych ludzi też ale mnie jakoś najbardziej. Żadne AŁA itp nie pomagało, na szkoleniue kazali mi go odstawiać na kilka minut np do łazienki, a jak ochłonie bawić się szarpakiem itp. Po 2 razach się nauczył i nie wchodził do łązienki...to ja tam wchodziłam na kilka minut, on sie uspokajał szedł sobie gdzies i ja wychodziłam....ale na szczęśćie gdzieś koło 6-7 miesiąca mu przeszło całkiem. Ostatnio mój Puppy też kilka razy leżał sobie na stole bo miał dość Malwinki i Malinki. Ale on w ogóle lubi tam siedzieć bo wygląda przez okno i jak wracam do domu zawsze wita mnie rudy łeb w oknie zaglądający kto to tam do nas idzie. Co do pracy, zatrudniliśmy młodą Ukrainkę zwierzolubną, kto wie może jak ją trochę poznam to uda mi się załatwić DT... Myślę, że niestety dla Ciebie nasza praca iwoniam byłaby niefajna, miałabyś wtedy to co ja- nie ma jak się zajmować chorymi zwierzami bo 8 godzin + dojazdy wyjętę z życia i jak tu podawać leki, przypilnować z karmieniem itp, podłączyć kroplówkę czy wymasować brzuchole?Jak moje psy są chore to na kilka dni przywożę je do teściów bo teściowa nie pracuje i może się nimi zająć , podać krople, antybiotyk itp, bo my nie mamy jak:(
  2. [quote name='ania1985']Koreczek na śląsku, Kokosek w Czechowicach Dziedzicach, Korel w Krakowie, czyli synkowie w domkach:multi: Matka jest nieuchwytna pojawia się i znika.. nie mam pomysłu jak ją schwytać.[/QUOTE] jakbyś miała" domki spadkowe" z ogłoszeń młodych to ja mam czarną małą szczeniorkę mój numer 728838200, plis przekieruj...już 3 tydzień czeka i ani jednego tel:(
  3. nie mam pojęcia...chyba najlepiej zapytać po prostu na wątku sterylkowym, ja nie umiem odpowiedzieć
  4. Świetnie, oby szybko i DS się znalazł.
  5. [quote name='Malgoska']no to z tej siódemki musisz kogoś przygiąc do muru ;)[/QUOTE] To już druga tura zostało 4 osoby kogoś się wybierze. Anyway, Malinka rozrabia jak pijany zając, wczoraj rozebrała mi ganek i część kuchni z tapety Kradnie wszystko i ciągnie pod łóżko (wczoraj znalazłam tam moje dżinsy) oraz szczególną uwagą darzy szczotki: były 2 zmiotki, szczotka do włosów a jak byłam w łazience to wydarła szczotkę od WC i leciała z nią pod łóżko Waży 4,5 kg, była 2 razy odrobaczana , kupy są wreszcie normalne, a ona jest przekochana i tylko czas na dom! W weekend zrobimy ładne zdjęcia do podmianki do ogłoszeń bo w tygodniu jest już ciemno jak wracamy i nieładne wychodzą.
  6. [quote name='Malgoska']nie mów, że nie macie chętnych....[/QUOTE] Mamy aż za dużo, sensownych za to niewielu, pierwszy raz mi się zdarzyło że na 10 umówionych na spotkanie osób nie przyszło 3 i nawet nie zadzwoniło odwołać...znak naszych czasów? ludzie są coraz bardziej nieodpowiedzialni co przekłada się też na traktowanie zwierząt.
  7. [quote name='Malgoska']świetny pomysł! praca za DT:) a na jakie stanowisko?[/QUOTE] młodszy specjalista ds kadr i płac znasz kogoś kto by się załapał?:)
  8. [quote name='mari23']właśnie sie zastanawiam, czy mogę pytać, skoro nie zgłaszałam... pani Agnieszki na dogo nie ma, telefonicznie uzgodniłam, że lecznica wyśle fakturę, a ja załącznik, pani Agnieszka nie chce lecznicy tym obarczać a Ksenia dzisiaj już zachowuje się tak, jakby zabiegu nie było, czyli czuje się dobrze :)[/QUOTE] to myślę, że będzie dobrze jeszcze tylko zdjęcie Kseni po sterylce potrzebne do wklejenia na wątek sterylek i może informacja w poście pierwszym wątku Kseni, że Ksenia została wysterylizowana dzięki Akcji Sterylizacji ( w ten sposób promujemy skarbonkę i się deklarowicze zgłaszają i można ciachać więcej suk)
  9. [quote name='zerduszko']Jaka gra jest na 4 - poker? ;)[/QUOTE] tylko nie rozbierany.........:) na razie moja ściana została rozebrana z tapety i to na pewno z prowokacji młodej
  10. ja dzisiaj w pracy rekrutuję, moja szefowa dała mi wolną rękę, powiedziała " możesz pytać o co chcesz o stosunek do zwierząt jak najbardziej" :) więc może od razu postawię sprawę jasno : praca za DT? :) strasznie mnie to kusi.... gdyby Malinka szybko znalazła dom to wzięlibyśmy ta małą niunię na DT albo inną, do wiosny możemy być DT, potem psy zostają same na ogrodzie więc mój DT się wtedy kończy
  11. mari23 najlepiej zapytać o te formalne sprawy na wątku AS- wysłałąm Ci link na pw, bo ja zawsze tylko sukę zgłaszałam, ale nigdy sama nie wysyłałam dokumentów itp dlatego nie do końca wiem jak to ma wyglądać. Na wątku ciotki z AS wytłumaczą.
  12. o moją szczeniorę też nie ma telefonów od 2 tyg!! Zwariuję jak mi zostanie 4 pies na stałe...
  13. to dobrze, że Ksenia już po zabiegu i czuje się dobrze sterylka za 450 zł suki wielkości spaniela to nieporozumienie...niech jej właścicielka spłaci resztę na raty jak nie ma na raz, jak komuś zależy to potrafi pokombinować a nie zwalać wszystkiego na kogoś. U mnie jakoś się tak trafiło, że jedyne 2 dorosłe suki które wyadoptowywałam miały już umówione sterylki ze skarbonki ale znalazł się nowy dom, który sam chciał zrobić sterylkę a nie odwrotnie....
  14. [quote name='Justyna Lipicka']masza44 moja Luna wkurzała się strasznie jak Sziba jej długie uszy i ogon atakowała (długowłosa jest) ale nie wiem czy ją nauczyła nie łapania, one to chyba jak zabawę traktowały...a co do spania na łóżku to moja śpi a Szibę nauczyłam żeby nie spała (i dobrze bo właściciele chcieli pieska na posłaniu;)) ale dobrze że Twoja Malinke wszystkich zachowań uczy:)[/QUOTE] no mnie trochę ciężko ją nie uczyć spania z nami bo wszystkie inne psy śpią, a niestety nie mogę pozwolić sobie na nieprzespanie 2-3 nocy i ściąganie ją na posłanie bo muszę w pracy być wyspana...myślę, ze nowy właściciel może wprowadzić od razu nowe zasady i ją tego oduczyć, wystarczy ze 2-3 noce na razie jednak nie ma na nią chętnych a to taka fajna sunia...
  15. misiaa to normalne że suka uczy małe zachowania, ona je po prostu wychowuje szczeniakowi raczej dorosły pies nie zrobi krzywdy a przez nauczenie go zasad ratuje mu tyłek na przyszłość (niezsocjalizowane psy mają przechlapane bo nie wiedza co można co nie i bezwiednie prowokują do agresji) mój Puppy też już tak pouczył Malinkę i już nie wyjada innym z misek podobnie jak nie gryzie za ogon czy po uszach w ogóle pies psa nauczy szybciej czegoś niż człowiek, bo szczeniaki małpują zachowanie dorosłych psów ma to swoje pozytywy, jak i negatywy ( choćby nauczenei do czego słuzy łóżko...)
  16. iwoniam dziękuję za zdjęcie Jeżynki:) dzielna malutka, wygląda już lepiej niż w lecznicy jak ją ostatnio widziałam myślę, że teraz będzie z jej zdrowiem już tylko lepiej!!
  17. Malinka- ciężko jej zrobić zdjęcie jak nie śpi bo ciągle się rusza i wychodzą rozmazane [IMG]http://imageshack.us/a/img805/1046/dsc0733ox.jpg[/IMG]
  18. Malinka z Malwinką [IMG]http://imageshack.us/a/img24/4224/dsc0668ot.jpg[/IMG]
  19. Super wieści o Jeżynce ale maleńka jeszcze swoje przecierpi przez tą skórę... Malinka wyszalała się dzisiaj w ogrodzie tak bardzo, że sama poszła sobie do domu i się walnęła centralnie na mojej poduszce spać Ogólnie zrobił nam się podział w domu na grupę starszaków ( Puppy i Świnka) które tolerują pobłażliwie wiecznie się goniące, siłujące i wyrywające sobie szarpaki maluchy ( Malwinka i Malinka) Malwinka nawet nie podejrzewała, że będzie mieć taką koleżankę do zabaw i chociaż jest od Malinki o rok starsza to mentalnie są na tym samym etapie...mam nadzieję, że dzięki tym zabawom schudnie trochę:) Malinka urosła, jutro porobię jej fotki i wstawię. Próbuję uregulować jej trawienie bo miewa biegunki, dzisiaj konsultowałam z wetem i kupiłam jej prebiotyki do podawania z jedzeniem. Na razie nikt o nią nie dzwonił, przynajmniej do mnie...
  20. MaDi czy możesz potwierdzić na bazarku: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233343-ROZLICZAM-PRZETWORY-ORZECHY-na-LZOS-i-BDT-ingi-mm[/url] że wpłata na konto LSOZ doszła? Bo mnie mod ściga.
  21. Tak to prawda, z Jeżynką jest ciut lepiej. Teraz trzeba trzymać kciuki żeby zaczęła cokolwiek jeść. Malinka już prawie opanowała zachowanie czystości. W zasadzie gdybym była w domu a nie w pracy godzinami to już by się załatwiała tylko na polku bo sygnalizuje. Bawi się z moimi suczkami i ma duży apetyt. Nauczyła się też włazić na łóżko nie wiem jak bo to wysoko. Dzisiaj jej wyróżnię tablicę na tydzień.
  22. Kurcze ja niestety tym razem odpadam:( Jak spłacę dług po tymczaskach w lecznicy to może w przyszłym miesiącu coś wpłacę.
  23. [quote name='barb']Przykre to zamknięcie bazarku ... A teraz nie możesz poprosić o taką zgodę i otworzyć jeszcze raz ?[/QUOTE] Nie mam pozwolenia....no już trudno, jest to nauczka na przyszłość.
  24. [quote name='Renata N']Dzieci Saby, zdecydowanie większe, ogłaszane w tym samym czasie, już wszystkie mają domy. Gdy ktoś dzwoni, informujemy,że mama maluchów waży 13-15 więc olbrzymy z nich nie wyrosną. Nie wiem w czym problem :shake:[/QUOTE] ech... ja o Malinkę już mam telefony, jakby z jej ogłoszeń ktoś był sensowny to będę i na Was przekierowywać w końcu Tarnów i Kraków to niedaleko, jak się komuś spodobają to przyjedzie po nie.
  25. [quote name='Malgoska']dlaczego zamknął?[/QUOTE] bo część pieniędzy szła na pokrycie wydruku kalendarza ( na końcu miałam wstawić za to fakturę) podobno na to trzeba mieć zgodę przed rozpoczęciem bazarku... mam nadzieję, że mimo wszystko ludzie chętni na kalendarze wpłacą sami bezpośrednio deklaracje na 3 cele MAM PROŚBĘ: CZY OSOBY ROBIĄCE OGŁOSZENIA MALINCE MOGĄ ZMIENIĆ NUMER TEL NA NUMER IWONIAM? PLIS TAK BĘDZIE PROŚCIEJ
×
×
  • Create New...