Może ta ustawa coś zmieni, bo niestety sami lekarze wet. często zachęcają, a wręcz namawiają właścicieli reproduktorów do krycia suczek bez uprawnień lub bez pochodzenia. W tą niedziele moją ciocie którą od lat namawiam na sterylke, lekarz przekonywał, że nie ma takiej potrzeby lepiej podać zastrzyk.