-
Posts
1756 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by aagataa8
-
Wycofana mała sunia KOKA od póltora roku w hoteliku ,co dalej???
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Już w nowym domu
rezerwacja #3 -
Wycofana mała sunia KOKA od póltora roku w hoteliku ,co dalej???
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Już w nowym domu
rezerwacja #2 -
Wycofana mała sunia KOKA od póltora roku w hoteliku ,co dalej???
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Już w nowym domu
rezerwacja -
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=black]Jakiś czas temu jechałyśmy z Anią102 samochodem. W pewnym momencie zauważyłyśmy drobną, niewielką suczkę biegającą w centrum miasta przy jednej z głównych ulic w naszym mieście. Wysiadłyśmy i postanowiłyśmy sprawdzić sytuację.[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=black]Suczka jest dosyć lękliwa, nie chciała do nas podejść. Ma na szyi coś w rodzaju paska od spodni, który jest mocno zaciśnięty. Dodatkowo z paska zwisa parciany (przetarty lub przegryziony) kawałek, co może wskazywać na to, że sunia najprawdopodobniej komuś uciekła lub została gdzieś uwiązana i się wyzwoliła.[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=black]Jak się dowiedziałyśmy od pewnej Pani, która mieszka w pobliżu suczka sypia na podwórku w okolicach Sądu. Niestety tej Pani również nie udało się jej złapać.[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=3] Suczka niestety nie ufa ludziom, choćby na tyle żeby dać się pogłaskać. Jednak nie jest to pies dziki, bo wykazuje ciekawość ludźmi. Nie pozwólmy temu psiakowi zginąć na ulicy! Prosimy o pomoc w rozsyłaniu wątku i ewentualnej pomocy finansowej. Może znajdzie się życzliwa osoba, która pokaże tej suni, że człowiek może być dobry i da jej dt/ds? [SIZE=4][COLOR=purple][B]AKTUALIZACJA:[/B][/COLOR][/SIZE] Suczka po złapaniu przebywa w hoteliku w gminie Brody. Prosimy w imieniu ŚTOZ-u oraz swoim o wsparcie finansowe dla suni. Oto dane do wpłat: [/SIZE][/FONT] [B][COLOR=seagreen][FONT=&]Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=seagreen][FONT=&]„Zwierzak”[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=seagreen][FONT=&]Kielce o/Starachowice[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=seagreen] [/COLOR][B][COLOR=blue][FONT=&]PL 68 1240 1372 1111 0010 2812 7861[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=blue][FONT=&]SWIFT: PKOPPLPW[/FONT][/COLOR][/B] [COLOR=navy]dopisek "czekoladka z chipem"[/COLOR] [FONT=Book Antiqua][SIZE=3] A oto ona (zdjęcia niestety robione tylko telefonem, jak na razie): [URL="http://img256.imageshack.us/i/20110921497.jpg/"][IMG]http://img256.imageshack.us/img256/6089/20110921497.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img403.imageshack.us/i/20110921498.jpg/"][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/2984/20110921498.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img23.imageshack.us/i/20110921501.jpg/"][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/386/20110921501.jpg[/IMG][/URL] [/SIZE][/FONT]
-
[quote name='olga7'][COLOR=navy][B]Zatem jesli znany jest juz niektorym ciotkom ten hotelik u Ginn i moze miec tam miejsce -to warto moze dzialać predko i zabierac psa z ulicy zanim nie trafi na lancuch albo do pilnowania w szczerym polu kartofliska -czyli naczęsciej glod i poniewierke ? albo pobity tam na osiedlu przez podlych ludzi ... [/B][/COLOR][/QUOTE] Mnie jest znany hotelik u Ginn i mogę ręczyć za ten dt. Do tego hoteliku trafiło kilka psów od nas ze Starachowic i jest naprawdę super. Wszystkie znalazły nowe domki. Ginn ma naprawdę ogromne serce dla zwierząt, psy śpią w domu, także można od razu sprawdzić jak psiak będzie reagował, czy nie niszczy, nie załatwia się w domu itp. Jeśli chodzi o finanse to sama nie mogę niestety wspomóc finansowo, ale mogę pomóc wątek rozsyłać
-
Amstaf - sunia - nie słyszy, rodziła wiele razy - zniszczona przez ludzi
aagataa8 replied to Ginn's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ginn']I gorąca wiadomość - dzwoniła pani Krystyna z W-wy. Bardzo przepraszała, że w tym tygodniu nie przyjedzie po Tarę ale przyjedzie w przyszłym. Zapewniła, że nie ma odwołania i Tarę bierze z całą pewnością. Okazało się, że Pani Krystyna jest zupełnie zwariowana na punkcie zwierząt. Ma amstafa, który śpi z 7-oma kotami. Dobrze się składa bo Tara też bardzo lubi koty. Uffff trochę mi się polepszyło choć dziś przeżyłam traumę - do tej pory nie mogę się opanować aby nie ryczeć. Moje psy dały znać, że coś się dzieje za bramą. Wyjrzałam i zobaczyłam maleńką czarną kocinkę, która siedziała i nie bardzo wiedziała co się dzieje. Zabrałam ją oczywiście, obejrzałam i co się okazało. Kocinka miała oddzieloną dolną szczękę od zębów i dziąseł - wisiała jej. Czegoś takiego jeszcze nie widzałam. Kotek a właściwie kotka jest u weta w Starachowicach. Dostała kroplówki i antybiotyk bo dużo ropy a jutro będzie zszywana. Wet zauważył, że ma jeszcze uszkodzoną łapkę i ogólnie jest obolała i sądzi, że to od buta. Koteczka cudowna cały czas mruczała i musiałam ją trzymać przytuloną do piersi. To tylko głupi Gorki mógł napisać, że "człowiek to brzmi dumnie".[/QUOTE] To super, że wreszcie Tarunia będzie miała swojego ludzia. Oby się tylko wszystko udało:) Będę trzymać kciuki... Co do kotka, to słyszałam tę historię, bo też byłam dzisiaj u Pana Doktora. Tragedia-ludzie nie znają granic w okrucieństwie:(:(:( Co do kotków to był również Pan z małym kociakiem, jeszcze ślepym, którego żona znalazła na śmietniku, całego pokrytego larwami much. Coraz "lepiej" dzieje się na tym świecie. Mam jednak nadzieję, że kociczce się uda i będzie jeszcze szczęsliwa -
Szczęśliwa Szila- wspaniały dom, warto było walczyć
aagataa8 replied to wtatara's topic in Już w nowym domu
[quote name='dominikabankert']magolek i agaata placa zawsze na koniec miesiaca napiszew do hekate czy zapomniala o Szilki kto moiglby porobic jej ogloszenia??????albi inaczej jak sie to robi?????????????ja jestem chetna ale nie wiem jak[/QUOTE] Jeżeli o mnie chodzi, to płacę pod koniec miesiąca, ponieważ tak mam wypłatę. I tak też będzie w tym miesiącu:) Czy Szila ma robione w ogóle jakieś ogłoszenia? Zawsze mogę pomóc, potrzebuję tylko tekstu -
Amstaf - sunia - nie słyszy, rodziła wiele razy - zniszczona przez ludzi
aagataa8 replied to Ginn's topic in Już w nowym domu
Rzeczywiście śliczne kwiaty, zresztą Tarunia również pięknieje pod czujnym okiem Ginn -
[quote name='Dadziu']na galeri MAXA jest dodane zdjecie jak sie rozgoscił jasnie PAN[/QUOTE] Jeśli chodzi o wrzucanie zdjęć tutaj to sprawa nie jest trudna. Ja ściągnęłam sobie taki program: ImageShack Uploader. Jest on do ściągnięcia np pod tym linkiem: [url]http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Grafika_i_DTP-Albumy-ImageShack_Uploader/12671[/url] Jak się ściągnie i go zainstalujemy, to go otwieramy. Potem klikamy opcję "Dodaj" w lewym dolnym rogu, wybieramy zdjęcie, które chcemy dodać. Miniatura zdjęcia pojawi się po prawej stronie. Rozwijamy opcję "Zmiana rozmiaru", która znajduje się koło miniatury i ustawiamy 640x640 (dla forów). Następnie klikamy "Wyślij" w prawym dolnym rogu. Po chwili pojawia nam się nowe okienko, klikamy na ciag znaków, który pojawia nam się pod napisem Hotlinki na fora1, prawy przycisk myszy, Copy i robimy Opcję Wklej prawym przyciskiem myszy w poście. Zdjęcie zostało wklejone. Należy tylko kliknąć Wyślij odpowiedź:) Może to się wydawać trudne, ale po paru razach robi się to w przeciągu 10 sekund:)
-
Nowe znalezisko mojej znajomej: suczka ok. 7-8 miesięcy w oczekiwaniu na I cieczkę, przebywa pod punktem ksero w naszym mieście (tam gdzie pracuje ta znajoma). Jest dokarmiana, ale co zrobić dalej? Pozwolić jej żyć na ulicy? Oto ona (przepraszam za jakość zdjęć, ale robione beznadziejnym telefonem): [URL=http://img23.imageshack.us/i/zdjcie000dx.jpg/][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/7953/zdjcie000dx.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img600.imageshack.us/i/zdjcie004yk.jpg/][IMG]http://img600.imageshack.us/img600/5210/zdjcie004yk.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img833.imageshack.us/i/zdjcie003i.jpg/][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/365/zdjcie003i.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img849.imageshack.us/i/zdjcie001da.jpg/][IMG]http://img849.imageshack.us/img849/4245/zdjcie001da.jpg[/IMG][/URL]
-
I jeszcze trochę: [URL=http://img10.imageshack.us/i/61673.jpg/][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/5224/61673.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img29.imageshack.us/i/61676.jpg/][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/796/61676.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img822.imageshack.us/i/61678.jpg/][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/9691/61678.jpg[/IMG][/URL] A oto przyjaciółka Maxa, Rita: [URL=http://img850.imageshack.us/i/rita2.jpg/][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/1392/rita2.jpg[/IMG][/URL]
-
Część dalsza: [URL=http://img6.imageshack.us/i/61668.jpg/][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/788/61668.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img577.imageshack.us/i/61669.jpg/][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/7439/61669.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img691.imageshack.us/i/61671.jpg/][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/405/61671.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img190.imageshack.us/i/61672.jpg/][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/9527/61672.jpg[/IMG][/URL]
-
To ja wkleję tutaj te zdjęcia, jeżeli pozwolicie: [URL=http://img27.imageshack.us/i/61664.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/6480/61664.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img593.imageshack.us/i/61665.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/4130/61665.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img8.imageshack.us/i/61666.jpg/][IMG]http://img8.imageshack.us/img8/8191/61666.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img593.imageshack.us/i/61667.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/1952/61667.jpg[/IMG][/URL]
-
Amstaf - sunia - nie słyszy, rodziła wiele razy - zniszczona przez ludzi
aagataa8 replied to Ginn's topic in Już w nowym domu
Co do ogłoszeń wyróżnionych Filipka to zrobiłam mu jak na razie Moruska na 2 tygodnie i OXL na 4 tygodnie. -
[quote name='Ginn']Bardzo dziękuję za wieści. Myślę, że jak nawet powstaną jakieś problemy, to jesteście ludźmi tak pełnymi miłości do zwierząt, iż ze wszystkim sobie poradzicie. A tak "[B]mieżdu proczim[/B]" (jak mawiają rosjanie) - to Filipek był bardzo nie swój długo po Waszym odjeździe.[/QUOTE] Zadam głupie pytanie: A co to znaczy? Bo nie uczyłam się rosyjskiego, a bardzo mi się ten język podoba:)
-
[quote name='Dadziu']Dziekujemy za miłe powitanie,:)będziemy tu już chyba na stale.a więc jesteśmy po pierwszej wspolnej nocy,Max spal na podłodze ale wciskał się nam do lożka niestety jest tak duży jak niedzwiedz:)uszy ma już wyczeszczone i wystrzyżone dał się wyczesac oprocz ogona:)ma apetyt Rita też.jest trochę zazdrosna,o Nas.Max wybrał sobie Darka za pana ja jestem od dawania jedzenia całowania przytulania.Rzeczywiście kapitalnie się przytula,my mamy dużo cierpliwości więc niech dostanie tyle przytulania ile potrzebuje.na spacerku ładnie razem się zachowują,wieczorem kapiel:)zobaczymy co będzie.[/QUOTE] Bardzo się cieszę, że są Państwo z nami i relacjonują aklimatyzację Maxa w domciu:) Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i czekamy na zdjęcia Maxa i Rity:)