-
Posts
1962 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by omi
-
Trawienie Miki bez zmian. Już nawet pisać mi się o tym odechciewa... Dziewczyny powoli się do siebie przyzwyczajają. Mika ustępuje Omi. Ale widzę też, że Omi ma stracha przed Miką i podkula ogonek. Omi często warczy na Mikę ze strachu ( przecież Mika jest większa od niej sporo ) lub, gdy myśli, że Mika nam zagraża. Za to bardzo zgodnie gonią kotki...ale tak bez agresji. Mika jest BARDZO łagodna do kotków. Mika często wieczorem śpi ( pupa przy pupie) obok jednego kocurka( który w ciągu dnia spitala przed nią na najwyższą szafę )-lubią tę samą kanapę. Tym samym ja ląduję z Omi na drugiej...i tak zgodnie ogladamy TV. Trzeba jednak mieć je cały czas "na oku", bo nigdy nie wiadomo, co może być zarzewiem konfliktu z użyciem zębów... Mika boi się: odkurzacza, suszarki, ubijania kotletów,nagłego zbliżania się-przywiera wtedy do ziemi. Nie wierzę, że ma 2 lata. Zachowuje się jak szczeniak. Podgryza w czasie zabawy kostki u nóg ( delikatnie), a nawet zabierała się za nogi od stołka...
-
[B]Bardzo proszę o informację-jak się robi bazarek, krok po kroku.[/B] Mam sunię ( tymczasowiczkę) na utrzymaniu i głupio mi za każdym razem prosić kogoś o zrobienie bazarku i zabierać mu czas.
-
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
omi replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Mamko- bo to wyjątkowa psinka. To dla niego "wstąpiłam" i zasiliłam szeregi dogomanii. I warto było... -
Zdrowie Miki bez zmian. Od 6 rano była już 4 razy "za potrzebą". [B]Czy kał Miki mogę zanieść bezpośrednio do Sanepidu czy musi to być za pośrednictwem weta?[/B] Natomiast relacje Omi i Miki uległy znacznemu polepszeniu i tylko to jest pocieszające...
-
Livko z całego serca dziękuję:calus::Rose::iloveyou:
-
Napisałam do Livki i zgodziła się( jak zwykle :loveu: ) zrobić ze mną bazarek dla Miki:modla::Rose: Wczoraj wysłałam zdjęcia fantów. Asior jest chora i nie może sprawdzić, ile jest pieniędzy na koncie Miki w ktoz-ie. Powiem szczerze raczej nie liczę, że tam będą pieniądze. Dlatego organizuję bazarek. U dr Szpeyera jeszcze nic nie płaciłam, ale będę musiała zrobić to w przyszły tygodniu. Kwoty nie znam. Ostatnio Mika na zkończenie każdej kupy wypycha coś na podobieństwo grudki śluzu-bez krwi. Czasami kupa jest wielkości 5 zł, a napina się i męczy jakby chciała wypchnąć coś z końca trzewi, jakby coś jej przeszkadzało, a ona nie może się tego pozbyć. Zdarza się, że w odstępie 10 minut wychodzimy po dwa razy ( 3, 4 rano), bo Mika chce coś wypchnąć, a robi takie halo jakby miała wiaderko narobić. Ale skoro budzi mnie i pędzi do drzwi, to znaczy, ze ją ta "odrobinka" w jelitach męczy. Zauważyliście, że wątek Miki zdominowany jest tematem jej kupy:-?
-
Jak przeczytałam, że 2 kg...to musiałam przyjść...taka malizna sama...
-
[quote name='dogomanka_']Pani Bożenko, nie wiem jak Pani dziękować! Mam nadzieje, że z czasem suczydła dogadają się i bedzie już tylko lepiej. Niestety ja nadal nie mam dostępu do komputera, teraz tylko jestem w Krakowie, ale jutro już wracam do domu i aż do grudnia nie bede miała stałego dostepu do dgm.Mam nadzieje, że nie myśli Pani, że z Mamą zapomniałyśmy o Pani i Mice. Mika jest kochana, mądra i śliczna więc gdy okaże sie, że te biegunki nie są spowodowane zadną chorobą, na pewno szybko znahdzie super domek. :love:[/QUOTE] Witaj Polu. Ukłony i serdeczności dla Twojej Mamy:loveu: Wiem, że pamiętacie o nas. My też o Was często myślimy. Z niecierpliwością czekam na grudzień i stałą Waszą obecność na wątku Miki.
-
[quote name='Aldrumka']współczuję z nadzieją, ze teraz się poprawi[/QUOTE] Aldrumka bardzo dziękuję za wpłatę dla Mikusi:Rose:
-
Od trzech dni nie śpię w nocy, bo Mika ma biegunkę - co 2 , 3 godziny wychodzimy na pole. W środę byłam z Miką u dr Szpeyera. Dostała zastrzyk na choroby wirusowe. Przy okazji obcięliśmy pazurki. W przyszłym tygodniu mamy się umówić na badanie krwi. Zakupiłam u doktora 2 kg ( 60 zł ) karmy Royal Canin GASTRO INTENSTINAL jako uzupełnienie diety. Nadal gotuję Mice kurczaka plus ryż plus marchewka.
-
Wrak jamnika, ślepy, głuchy, bezzębny-za TM[*]
omi replied to sunia2000's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nie mogę...taka starowinka A może się zgubił? -
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
omi replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Zaczynam się martwić o Cinka. -
[quote name='togaa'][B]omi[/B], masz zapchana skrzynkę.;) Wstawcie może do pierwszego postu dane kontaktowe w sprawie adopcji.[/QUOTE] Wyczyściłam skrzynkę. Nie podaję jeszcze danych kontaktowych, ponieważ Mika nie jest zdrowa. Jutro idę z nią do doktora Szpeyera. Ma być szczepiona, ale nie wiem, czy dopuszczę do tego. Ona ma biegunki z nie wiadomo jakiego powodu. W jeden dzień ma apetyt, w drugi nie. To nie jest przecież normalne. Omi wcina WSZYSTKO z apetytem, po niczym nie ma biegunki, kupsko piękne- bo tak powinno być u zdrowego psa! Chciałabym zrobić jej jakieś badania diagnozujące przyczynę biegunek i sama nie wiem jakie? Ostatnie badania miała robione zaraz po urodzeniu szczeniąt, czyli na początku października.
-
Dziewczyny oswajamy-póki co- w domu, ponieważ Mika w ramach zabawy ma tendencję do skakania na nas, a Omi odbiera to jako atak. Wczoraj siedziałam z synem na kanapie, Omi miałam na kolanach. Wrócił mąż ze spaceru z Miką. Mikusia podbiegła do syna przywitać się. Nie podbiegła do mnie, bo zobaczyła, że trzymam Omi i wiedziała, że ta będzie warczeć- to jeden przykład na to, jaka Mika jest mądra. Omi zawarczał i tak-wtedy Mika SAMA weszła do klatki...dla świętego spokoju, żeby nie robić zamieszania, usunęła się...myślałam, że się popłaczę. Ona ustępuje...nie chce warczenia Omi...chce żeby był spokój. Mika jest bardzo mądra i bardzo dużo rozumie. Dzisiaj z kolei siedziałam zamknięta z Omi w pokoju u góry-Mika biegała po całym domu. Do drzwi wejściowych zastukał mąż. W takich sytuacjach wychodzę i zamykam Omi w pokoju-tym razem Omi prześlizgnęła mi się pod nogami i pędem na dół! Myślałam, że zawału dostanę! Oczami wyobraźni widziałam Mike i Omi zagryzające się pod drzwiami wejściowymi! A tu niespodzianka obie skakały po drzwiach wejściowych ciesząc się, że pańcio wrócił! Trwało to, co prawda tylko małą chwilę, bo dobiegłam do nich z prędkością światła- ale bardzo mnie podniosła ta sytuacja na duchu. Dzisiaj było wzajemne obwąchiwanie bez warczenia Omi, ale z irokezem na całym karku. Mika to oaza spokoju, dążąca do zapoznania i zabawy, a Omi to suczydło, które nie wie o co chodzi w całej tej sytuacji. Omi wącha Mikę i zaraz przybiega do mnie na głaskanie i potwierdzenie, ze nadal ją kocham. Mika jako BARDZO MĄDRA sunia stoi w tym czasie spokojnie, nie podbiega razem z Omi- ona WIE, jak się ma zachować, żeby nie wzbudzać zazdrości u Omi o względy u mnie. Bo, gdy jestem sama z Mika jest przytulanie, głaskanie, czesanie, lizanie mnie po twarzy...jestem cała jej. Natomiast, gdy pojawia się Omi - Mika wie, że musi się usunąć na drugi plan. Jest bardzo mądrą suczką! Ale wynagradza jej to wszystko pańcio, bo chodzą na dłłuuuuugie spacery, są razem na dole, gdy ja z Omi jestem "uwięziona" na górze...i...śpią razem...
-
Ludzie kochani! Sunia nie do poznania! :crazyeye::crazyeye::crazyeye:Jest piękna! A TZ powinien poważnie zastanowić się nad masowa produkcja bud dla wielkopiesów:cool3: Kolejka będzie się ustawiać po zamówienia. Uściski dla Was.
-
Mikusia robi ogromne wrażenie na spacerach. Wszyscy się nią zachwycają. Wczoraj mąż spotkał znajomych z małymi dziećmi-Mikusia dokładnie je wylizała...Rodzice wzięli telefon do nas...bardzo spodobała im się sunia. Mąż posmutniał... Moim zdaniem Mika nie powinna iść do domu z bardzo małymi dziećmi, ponieważ ona uwielbia skakać, delikatnie podgryzać...po prostu jest mało delikatna. Nie będzie to przeszkadzało większym dzieciom-wręcz przeciwnie, to jest jej zachęta do zabawy. Mika to wulkan energii. Na spacerach nadal warczy na psy, ale gdy znam właściciela i psa, to powolutku dajemy psiakom się powąchać i agresja z reguły mija. Oswajamy dziewczyny...ja jestem cała mokra z nerwów, jak zaczynają się wąchać. Syn głaszcze Mikę, ja Omi...po swobodnym puszczeniu każda poszła w inny kąt salonu... Omi bardzo pilnuje kotów. Gdy Mika zbliża się do nich-warczy. Nie rozumie też, że gdy Mika skacze po męskiej części rodziny i pomrukuje, że to też zabawa. Wtedy ja ją trzymam, przytulam, głaszczę i uspokajam. Mika BARDZO chce się bawić z Omi... Omi z kolei się zmieniła. Czuje się zagrożona obecnością drugiej suni w domu. Cały czas jest przy mnie i patrzy w taki sposób...macie zwierzaki, to wiecie o czym mówię... Patrzę na inne wątki i widzę zdjęcia, gdzie zwierzaki zgodnie śpią w jednym łóżku, bawią się ze sobą na trawce i tak mi strasznie przykro, że u mnie cały czas "stan wojenny"...
-
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
omi replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny w jakim mieście mieszka teraz Cinuś? -
Przepraszam, że mało piszę, ale przez ostatnie dwa dni ledwo żyję- jestem chora, katar, gardło i inne przyjemności. Mikusi przestawiłam szczepienie na przyszły tydzień. Stwierdziłam, że po dwóch kolejnych odrobaczeniach co 7 dni organizm musi odpocząć i zregenerować się. Mika pięknie jadła , kupka była ok i... dałam jej kawałek kabanosa...i znowu od wczoraj Mika ma biegunkę. Jest u mnie od ponad miesiąca, ale pewnie to jeszcze za krótko na regenerację przewodu pokarmowego. Wynika z tego, że nie może dostawać NIC ciężkostrawnego - tylko gotowane jedzonko plus specjalistyczna karma...trudno.
-
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
omi replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Cinkowi też nerwy puściły... -
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
omi replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
[quote name='mamka']ja tez czekam :) Mysle jak to bedzie, jaki on jest ah, jestem podekscytowana !! ze ho ho ;) bylam wczoraj z synkiem u rodziny ktora ma jamnika miniaturke, chlopaki szaleli razem, biegali do upadlego, na koniec wizyty dziecko mokre a pies wycienczony ;) hehhee[/QUOTE] Cinek to wyjątkowy psiak... myślę, że będzie wspaniałym towarzyszem zabaw. Trzymam za Was i Cinka kciuki. -
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
omi replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
:thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs::thumbs: -
[quote name='elaja']Cudne fotki ! No ta ja zaczynam kciuki zaciskać aby dziewczyny się polubiły bo Mika idealnie pasuje do Twojej kanapy , Omi . Pełna harmonia - to tak wygląda ,że to miejsce na kanapie właśnie na Mikunię czekało. Może za jakiś czas będziesz mogła zrobić zdjęcia kanapy na której równocześnie będą pozować obie śliczne modelki .[/QUOTE] Nie mogę Miki zatrzymać. I to jest straszne... Ekonomia zwycięża...
-
[quote name='wojtuś']Cudo zdjęcia:) A w klatce zobaczyłem Omi;) Chciała pobyć na miejscu Wikuni? Obie sunie śliczne:)[/QUOTE] Omi nie podobało się w klatce. Cwaniara woli w niej widzieć Mikusię. [quote name='rita60']Sama bym poleżała na takiej kanapie:razz:[/QUOTE] Zapraszam:lol:-kanapa jest "leciwa" i pewnie dlatego taka wygodna...
-
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
omi replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Cinuś, psiaczku kochany-aby to był ten dom. -
Kraków-Nasz zwierzyniec-małe wielkie ZOO.Czynne 24/7
omi replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Iwonko-to jak się umówimy?