-
Posts
823 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Szura
-
Tylko jak mi pies oleje/źle zrozumie kliknięcie, to nie problem, a jak zrobi to samo z awaryjnym przywołaniem... :P Mam masę wątpliwości właśnie dlatego, że jeśli ta komenda ma mieć jakikolwiek sens, to musi być zrobiona perfekcyjnie. Moim psom się zdarza, że jak słyszą klik to podnoszą głowę, patrzą - aaa, to nie do mnie - i olewają. A na dźwięk gwizdka bym chciała, żeby zadziałała pamięć mięśniowa, żeby pies jeszcze nie miał świadomości, że do mnie leci, a już leciał. ;)
-
Dałoby się, tylko że ten odizolowany dalej by gwizdek słyszał, a ja bym nie chciała, żeby dźwięk gwizdka stał się dla psa szumem/tłem. Plus jak izoluję psy, to one wiedzą, że zaczynamy trenować coś, a cały sens szkolenia polega po kilku sesjach na tym, że pies ma się nie spodziewać gwizdka.
-
Zamówiłam jakąś zawieszkę za 15zł, o taką: [IMG]http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/36/56/39/95/3656399509[/IMG] Ale z tego co piszecie, to się słabo sprawdza. Czy są jakieś porządne świecące obroże DO 30zł? Czy lepiej odłożyć i zainwestować w coś droższego, za to na dłużej? Obwód szyi około 30cm.
-
Luzia, pewnie mogę, pytanie jak tego uczyć psa? Zaczyna się naukę w mieszkaniu, gdzie są oba, na spacerach prawie zawsze też są razem. Trochę mi się wydaje, że łatwiej im będzie gwizdek zignorować, kiedy raz będą miały reagować, a innym razem nie. Przywołanie awaryjne jest mi potrzebne naprawdę na tylko awaryjne sytuacje i tu nie przeszkadza, że oba psy do mnie lecą. Bardziej patrzę pod kątem Yukiego, bo Tonic ma super odwołanie, no i trzyma się blisko mnie i ma potrzebę, żebym była w zasięgu wzroku. Chciałabym, aby to dla obu był bardzo charakterystyczny dźwięk, na który odruchowo lecą w moją stronę.
-
Wierzę :lol: , ale chciałam im zrobić przywołanie awaryjne na gwizdek, tylko wszędzie opisują jak uczyć jednego psa, a ja mam dwa. I wydaje mi się, że najłatwiej będzie je nauczyć, że na gwizdek oba mają lecieć do mnie, ale może się mylę i ktoś mi doradzi coś innego.
-
Nie mam 90zł do wydania aktualnie, a byle jakiej chyba nie ma co kupować. Ale jak będę przy kasie to pomyślę, bo dosyć często jednak chodzę do parku po 17stej. Właśnie wróciłam z Fortów, Yuki postanowił zażyć orzeźwiającej kąpieli. :diabloti: Może ktoś ma pomysł w kwestii awaryjnego przywołania? ;)
-
A wiesz, jak jest u foksów szorściaków? W sensie jak się je trymuje to nie leci z nich wcale, czy jednak cośtam leci, ale mało?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Unbelievable']żyją, a co, mają zdechnąć z braku sierści? :grins: [/QUOTE] ZE WSTYDU! :evil_lol:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Ha, zamówiłam Yukiemu linkę, koniec swawoli. :diabloti: Toniczek też miał kiedyś linkę, ale był taki grzeczniutki i idealny, że pocięłam linkę na sznurki do piłek. :loveu: Na wieczory kupiłam takie cuś: [IMG]http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/36/56/39/95/3656399509[/IMG] Zobaczymy, jak się sprawdzi. Tonika zawsze widać, na śniegu czarne, w ciemności i na liściach białe. A Yuki ni to biały, ni to bury, idealnie się maskuje, już raz zawału dostałam bo psa nie widzę, a on dwa metry ode mnie. :splat: Zamówiłam też gwizdek, pomyślałam, że może warto zrobić przywołanie awaryjne. Ktoś z Was ma pomysł jak to zrobić z dwoma psami w domu? ;) Najprościej byłoby chyba nauczyć je, że na gwizdek mają wrócić oba na raz, a podczas nauki kryteria podnosić w tempie dostosowanym do tego, któremu się wolniej do łba wbija.
-
I to jest sedno sprawy tak naprawdę. Tu nie chodzi o kondycję osoby 80letniej, moja własna prababcia w wieku lat 93 popylała po całym gospodarstwie, pracowała w polu i rąbała drewno siekierą. Tylko że wieku 94 lat już nie dożyła, mimo wspaniałej kondycji. Osoba w pewnym wieku MUSI brać pod uwagę, że jest ogromna szansa, że pies ją przeżyje i należy się zastanowić, jak to się dla psa skończy. Zazwyczaj kończy się ogromną tragedią.
-
Żeby mleko sojowe się 'ścięło', to trzeba mu pomóc albo sokiem z cytryny, octem lub jeśli nie chcemy kwaśnego smaku to dodajemy chyba siarczanu magnezu.
-
Ty się pytasz po co, a ja czemu nie? Dla Ciebie to nieestetyczne, ale mi, znajomej która tego szetlanda ogoliła i jak widać kilku osobom tutaj się to bardzo podoba. Zresztą jak mówiłam, suczce było widocznie chłodniej w upały. Ty teoretyzujesz co to za dramat dla psa, a ja na własne oczy widziałam, że dla tego to była wygoda. :) Ty chyba nie rozumiesz, że to nie jest kwestia powinno-nie powinno, tylko kwestia tego, co się właścicielowi podoba lub co uważa, że lepiej służy jego psu.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Szura replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='a_niusia']no w liczbie 8 szt to w ogole troche za duzo:)))[/QUOTE] DLA NAS tak. :) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Szura replied to evel's topic in Foto Blogi
Nom, pytanie czy w liczbie 8 sztuk też. ;) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Szura replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='a_niusia']a widzisz-mojej mamy toska jest przyjacielem wszystkich dzieci na osiedlu i wiekszosc z nich nawet byla jej kibicowac na wystawie ze swoimi mamami i tatusiami. lubia ja tez wszyscy sasiedzi i generalnie nikt nic do niej nie ma. mimo ze wcale nie jest przyjacielem wszystkich psow na swiecie, wiadomo. aaa i nawet nie ma kaganca.[/QUOTE] Tylko że nie wszędzie tak jest i często to nie zależy ani od psa, ani właściciela. Osobiście nie znoszę dzieci, więc nawet jak mamusie by się nie bały puścić do Diego potomstwa, to sama bym kontaktu unikała. :P Jest ogromna różnica w popylaniu po osiedlu z owcopsem a kundlem w typie przerośniętego asta z uszami urżniętymi przy samym łbie. No niestety jest i albo to komuś nie przeszkadza, albo źle odbieranych psów nie polecam. Teraz to fakt, kochają nas wszyscy, zaprzyjaźniłam się z dozorczynią i wszystkimi panami dbającymi o okolicę, zaczepiają nas często, dzieci chcą go poznać. A że i owca wszystkich kocha, to mi to nie przeszkadza. Myślałam, że na tę miłość ma wpływ to, że dużo trenujemy głupotek na boisku pod blokiem, ale nie, z pseudo-astem to samo robiłam przecież. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Szura replied to evel's topic in Foto Blogi
U mnie na osiedlu wojny były, i to w przypadku bulla będącego zawsze na smyczy i w kagańcu. ;) -
Chwileczkę, ale kto dorabia ideologię? Dla mnie włos to włos i tyle, jest to jest, nie ma też spoko. To Ty piszesz, że to szkodliwe, bezsensowne i na siłę. ;) Ja nie agituję za goleniem wszystkich szelciaków, ktoś spytał czy można, to odpowiedziałam - owszem, można, pies od tego nie umiera ani gorzej się nie czuje. ;) A tu inny łysy szelciak. :loveu: [IMG]http://img68.imageshack.us/img68/782/imgp7307silasboogkcajadb1.jpg[/IMG]
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Zrobiłam wczoraj tartę bez masła magicznie jakoś. :diabloti: W większości przepisów krowie mleko da się zastąpić sojowym, ba, nawet wodą. ;)
-
Dla mnie osoby powyżej 80 lat powinny adoptować starsze pieski. Ktoś pisał - młodej osobie MOŻE się coś stać. Owszem, ale starszej się STANIE NA PEWNO. Jaki procent dożywa 95 lat? Już nie wspomnę, że każdy, niezależnie od wieku, powinien mieć zaplanowane, co w razie jakiejś tragedii się stanie z psami. Czy zaopiekuje się rodzina, czy przyjaciel itp.
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Szura replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='a_niusia']ja znam jednego owcopsa osobiscie i dziewczyna chodzi na spacery z wielkimi stadami wyzlow i bynajmniej nie wymaga, aby jej podczas tych spacerow rzucac pileczke. przeciwnie: dobrze sie bawi:))) na spacery z nami chodzi regularnie i jest honorowym czlonkiem naszej grupy spacerowej nudnych pieskow z gr 7.[/QUOTE] No pewnie. :) Terrier jest tu mocno uniwersalny i wiele rzeczy sprawia mu radochę. Sama napisałam, że Młody woli długi spacer luzem niż samo aportowanie piłeczki, więc się nie dziwię, że owieczkoraptor się dobrze z Wami bawi. Co nie zmienia faktu, że są one o tyle wygodne, że jak tych 2h na spacer nie mam, to da się to załatwić inaczej, bo radochę sprawia mu masa rzeczy (niemniej fizycznie zmęczony być na końcu musi). -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Szura replied to evel's topic in Foto Blogi
[QUOTE][COLOR=#000000]Terrierki to w ogole inna grupa psów i ja się tu nie wypowiadam, ale obserwując te co znam, to im obojętne co robia, wazne zeby był fun.[/COLOR][/QUOTE] Trochę tak jest, z tym że fizycznie je zmęczyć trzeba koniecznie. Jak nie mam wyjątkowo czasu na pójście do parku, to nauka sztuczek niestety nie załatwi sprawy. Ale już wyjście na boisko przed blok z piłeczką i aport przepleciony z komendami nagradzanymi aportem da radę. Jednak mimo wszystko w przypadku mojego konkretnego psa spaceru nic nie zastąpi. U niego to dobrze widać, bo poziom anielskości w domu zależy od tego czy i jaki ruch mu zapewnię. :) 100% aniołka zapewnia tylko najpierw spacer do parku, a potem jeszcze sesja z piłeczką. :loveu: -
Termoregulacja ma to do siebie, że się przystosowuje do stanu okrywy włosowej. Pewnie są psy, które miałyby problem, szczególnie delikatniejsze, ale w tym przypadku obcięcie futra nie tylko nie zaszkodziło, ale sprawiło, że psiak w lato dłużej i chętniej się bawił i biegał, zanim się zmęczył. Tak samo się goli niektóre kundelki z dłuższym włosem, ba, na dogo jest PON obcinany na króciutko. ;) Za komplementy dziękuję w jej imieniu, przekażę, bo akurat siedzi sunia u mnie. :lol: To prawda, budowę ma super do sportu, linię śliczną, niestety znowu jest kudłata i tego tak nie widać. :diabloti: Już z przyjaciółką żartowałyśmy, że trzeba wyprowadzić sheltie smooth, ponoć nawet co jakiś czas się rodzą takie (baardzo rzadko), tylko są wykluczane z dalszej hodowli
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Haha, jak poznałam Alesję, to pierwsze co zrobiłam po powrocie do domu, to znalazłam jej kanał na YT i zachwycałam się zabawą Hafcika z Jaszką. :loveu: Przepiękny psi duet. W sprawie spacerku napisałam PW. :) A ja mam nowy bannerek, bardzo pasuje biorąc pod uwagę umiłowanie do błota Młodego. ;)
-
Motylek, jaki stylowy miała look. :evil_lol: No u szelciaka przyjaciółki sierść odrosła taka sama, jak była. Taka, jak szelciak mieć powinien - nie za miękka, broń boże nie kołtuniąca się. To fakt, że szelciaki nie wymagają częstego czesania, jednak dla mnie gubią przerażającą ilość futra. ;) A ta sucza jest dość łysa i mocno wyczesywana furminatorem.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
A czy collie smooth ma charakter, temperament i użytkowość szelciaka? Nie? No właśnie. Haha, uwielbiam tę dziwaczną ekscytację włosem u niektórych. ;) Włos to włos - zetniesz, nie spodoba Ci się to odrośnie. Dopóki pies czuje się z tym ok, to nie ma problemu. ...a może ja jestem okropna, bo obcinam pseudo pudla i bedlingtona? W końcu NATURALNIE mają długi włos. :diabloti:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with: