Jump to content
Dogomania

Szura

Members
  • Posts

    823
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Szura

  1. Z psem w typie asta też miałam różne jazdy (wyzywanie, uciekający ludzie itd), choć u mnie na osiedlu wszystkie bullowate są do rany przyłóż albo pod pełną kontrolą. Ludziom Fakt wyprał mózg na tyle, że wcale mnie nie dziwi, że staffika biorą za zagrożenie, w końcu ma 'ryj mordercy'. :evil_lol:
  2. ciąg dalszy: [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_015_zps21cb0e0c.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_015_zps21cb0e0c.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_014_zps01d29464.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_014_zps01d29464.jpg[/IMG][/URL] Królikarnia: [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_049_zps7e34fd35.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_049_zps7e34fd35.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_044_zps960e016f.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_044_zps960e016f.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_055_zps162b836b.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_055_zps162b836b.jpg[/IMG][/URL]
  3. Ano dość rzeźnicki, fakt. ;) Ale przy tym IMO baaaardzo ciekawy, co mi rekompensuje oczywiste nieprzyjemności. Poza tym wiem dzięki temu dokładnie jak wygląda chów przemysłowy, jakie jest podejście do zwierząt itd - a to się przydaje w rozmowach o weganizmie. Z anatomią akurat nie miałam problemu, ale to dlatego, że tylko oglądałam i grzebałam w zwierzaku, w dodatku już spreparowanym. Sama bym nie chciała preparować. ;) Sam wyjazd do rzeźni moim zdaniem jest bardzo pouczający, więc mimo wszystko chętnie bym pojechała. Kilka zdjęć świnków: [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_009_zps0cc3ecd2.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_009_zps0cc3ecd2.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_032_zps46e60517.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_032_zps46e60517.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_031_zpsc1b8c95c.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_031_zpsc1b8c95c.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_033_zpsdd68efa6.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_033_zpsdd68efa6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_028_zps496788e9.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_028_zps496788e9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s70.photobucket.com/user/szura/media/WP_20131206_016_zpsc5386dff.jpg.html][IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/th_WP_20131206_016_zpsc5386dff.jpg[/IMG][/URL]
  4. Zootech, nigdy nie chciałam być wetem, choć o dziwo bym się dostała przy rekrutacji - ale wyleciała tydzień później, jakbym miała spreparować pieska. :lol: Do końca nie wiadomo, ile Tonic miał, jak do mnie trafił. Różni weci różnie go oceniali, miał mniej więcej 2-4 lata, więc na własne potrzeby zakładam, że miał 3. Więc teraz pewnie ma koło 6. Luzia, dziękujemy. :) Ahahaha, akcja z cioteczkami to istna klasyka! Już parę osób mi napisało, że przez to zdecydowały się adoptować psa spoza dogo. ;)
  5. A bo nieco zajęta jestem. :) Wczoraj byłam na wyjeździe terenowym do trzody chlewnej i królikarni, dzisiaj cały dzień spędziłam u mojej babci na wsi. Psy się wybiegały po zaśnieżonych polach, sadach i lasku, bardzo udany dzień. Toniczek jest już ze mną trzy lata. :loveu: Tak było kiedyś, ale staramy się o tym nie pamiętać: [IMG]http://i876.photobucket.com/albums/ab321/anita_happy/S6301540-1.jpg[/IMG] [IMG]http://i876.photobucket.com/albums/ab321/anita_happy/S6301518-1.jpg[/IMG] DT (AniaRe :loveu:) trochę go odpicowały i zapewniły przede wszystkim bezpieczne, stabilne środowisko. [IMG]http://img109.imageshack.us/img109/579/tonik2.jpg[/IMG] Zdjęcie zrobione trzy lata temu, bez jednego dnia. ;) [IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/Zwierzaki/Tonic/DSCF2220.jpg[/IMG] Tonic bał się wszystkiego. Schodów, trawy, yorka na spacerze, ludzi (włącznie z moją rodziną), nagłych ruchów, głośnych dźwięków... Najchętniej obserwowałby otoczenie zaszyty w kąciku. Nie widać po nim było radości, nie wykazywał żadnej spontaniczności. Nie potrafił się bawić. Teraz to zupełnie inny pies, dalej delikatny, ale energiczny, rozbiegany, dzielny (jak na stracho-psa!), nakręcony na piłeczki, kochający rodzinę, SZCZĘŚLIWY. :) [IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1391827_644321945601547_1882797115_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/387450_282593175107761_1193096141_n.jpg[/IMG]
  6. Tylko u kotów ma to uzasadnienie, natomiast u psów nie. 8 tygodni (a nawet 7) to odpowiedni moment, ponieważ szczenię można oddzielić od matki bez szkody dla niego, a jednocześnie właściciele nowi mają czas między 8 a 12 tygodniem na prawidłową socjalizację szczenięcia, nauczenia go podstaw życia z nimi i tym podobne. Jest to krytyczny moment w rozwoju szczenięcia i pewne błędy czy też braki są już często nie do nadrobienia. Osobiście nie kupiłabym szczenięcia starszego niż 8 tygodni.
  7. Ktoś pytał o plecioną smycz z DS - używamy jej codziennie od lipca, bardzo przyjemna dla ręki moim zdaniem, nieco amortyzuje (ja akurat tego nie lubię, ale dla wielu to plus), solidnie wykonana, mocna. Kolory nie wypłowiały, sznurki się nie 'zaciągnęły' o krzaki czy psie zęby, jedyne co to smycz się zmechaciła - jest to wada tylko estetyczna, jednak dla mnie to nadal jedna ze śliczniejszych smyczy. :) Tu na zdjęciu nieuprana, ale kolory dalej ma fajne: [IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/NewImage_640_482_100_zps07fe5b20.jpg[/IMG] Bardzo polecam, choć ze względu na to, że jest odrobinę rozciągliwa i amortyzuje oraz to mechacenie sama raczej wrócę do smyczy taśmowych El Perro, bo wygodniejszych w życiu nie miałam, a mają piękny, intensywny, nieblaknący kolor. :)
  8. Ogólnie trenujemy u Freexów, ale jako że mam astmę i w zimę zazwyczaj nie mogę biegać, to mamy przerwę. Za to czasem wpadamy na plac, żeby porobić elementy, które nie wymagają ode mnie biegania, jak wysyłanie do tunelu czy slalomu pod różnym kątem itd.
  9. Yuki pierwszy raz w życiu zobaczył śnieg! Pamiętam jak jeszcze przed kryciem Elilki było, jeszcze nie wiedziałam, czy się dostałam na listę na miot, a już sobie marzyłam, jakie to będzie wspaniałe - obserwować reakcję szczeniaka na pierwszy śnieg. Było cudownie, zabawnie i - dla mnie - wzruszająco. :loveu: [url]https://www.facebook.com/photo.php?v=675479255819149&l=4711533426491806080[/url] [video=facebook;675479255819149]https://www.facebook.com/photo.php?v=675479255819149&l=4711533426491806080[/video]
  10. Jezu, to chyba będą trzy psy na linkach, bo mój młodzieniec głuchnie momentami. ;) Mi prawie na bank pasuje 14 i 15.
  11. Mi większość weekendów pasuje, szlajam się głównie po Fortach Bema, parku na Kole lub na Moczydle ale i na Pola Mokotowskie jeżdżę, no i ogólnie autobusów się nie boję. :P
  12. Haha, to co, robimy zlocik veg-dogomaniacki? :loveu:
  13. Moje psiaki (dorosłe i podrosłe) mają Kong Puppy, on jest z takiej samej gumy jak Senior. Bardziej im odpowiadają, bo guma się łatwiej ugina. Nie są to psy skrajnie niszczące - choć niszczyć dla niszczenia lubią, masa piłek została 'zamordowana'. ;) A Kongi szczenięce wyglądają niemal jak nówki po wielokrotnym użyciu. Kong Squeez też u moich się sprawdza jeśli chodzi o odporność, Tonikowi czasem daję piłkę na cały spacer w parku, bo on kocha latać, memłać, piszczeć, i pilnować. ;) Wcześniej na koniec takiego spaceru zabawki albo miały rozwaloną piszczałkę, albo same były w strzępach. A Kong Squeez i piszczy, i cały. :)
  14. Moje się pewnie rozkręcą, w końcu to pierwsza zabawa była. :) Ale rozmiar mi się bardzo podoba, cieszę się, że wzięłam L. Yuki treningowy: [IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/tr_zps6d02f55e.jpg[/IMG] [IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/tr2_zps319e6c93.jpg[/IMG] [IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/tr3_zpsd2402ba5.jpg[/IMG]
  15. Katasza, ahaha, no to wskakuję w sukienunię i idę na spacerek na Krakowskie Przedmieście! [IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/Zwierzaki/Yuki/yuun_zps5de6d0c2.jpg[/IMG] Asiak_kasia, kosmita mówisz? [IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/Zwierzaki/Yuki/20130728k_zps6be177f7.jpg[/IMG] A tak poważniej to kosmita bardzo dziękuje. :loveu: Naprawdę fajny jest chłopak. I na co dzień, jako pies towarzyszący, i do pracy.
  16. Yuki to jest bedlowy wielkoludek. ;) Ma 8 miesięcy, a waży jakieś 10-11kg i ma 43-45 w kłębie. Ale są i bedlowe sunie ważące 6kg, czyli tyle, ile Tonic. Na wystawie koło Yukiego 8-kilowa sunia stanęła, to to maleństwo było dla mnie. :lol: Faktem jest, że przy Toniczku to każdy wygląda na olbrzyma. ;) Tu mniej więcej widać wielkość, na tym zdjęciu miał pół roku, ale wzwyż od tej pory raczej nie urósł, tylko mężnieje: [URL]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/q71/s720x720/15978_628012930555416_1700262272_n.jpg[/URL]
  17. Z przyjemnością przetestujemy. Yuki kocha butelki, najbardziej te 5 litrowe. :lol: Ale boję się, że się kiedyś pokaleczy nimi. No i buletek na dwór czy trening raczej nie zabieram. :P Mam tylko nadzieję, że będzie głośna... bo mój ojciec nienawidzi tego dźwięku, a chętnie go pomęczę. ;)
  18. W sumie jakbyś takie cudeńko mi zamówiła, to by było super: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/pilki/pilki_dla_psa/339559[/url] :)
  19. Okej. :) Tylko błagam, nie spóźniajcie się. :D
  20. Hahaha, może być ciężko, bo regulacja strasznie latała i w obu obrożach musiałam zaszyć nitką. ;) A ile Twój pies ma w szyjce? Wymiar minimalny się zgadza, co prawda ze zdjętym regulatorem, ale minimalny jest 27cm równe. A Yuki ma ustawione na 33cm i jak zmierzyłam pozostały kawałeczek taśmy, to ma 2-3cm.
  21. Okej, koło 18stej? Moczydło czy gdzie indziej? Jak gdzie indziej, to jaki przystanek? ;)
  22. Kong jest mniejszy, z gumy i pies go gryzie/wylizuje z niego jedzenie. Wobbler jest znacznie większy, z jakiegoś plastiku (?), wsypujesz do środka suche smaczki i pies pacając łapą i szturchając nosem próbuje je wydostać - wobbler zachowuje się jak wańka-wstańka, więc przewrócony wraca do pozycji pionowej. Jak odpalisz jakikolwiek filmik z Wobblerem, to od razu zobaczysz o co kaman.
  23. Dla ACD to bankowo large! A ja chcę spacer ze staffikami! :placz:
  24. Z allegro, stąd: [url]http://allegro.pl/swiecaca-obroza-led-dla-psa-3-fazy-swiecenia-xs-i3723527231.html[/url] Podpatrzyłam u Kiry (któą wielbię, bo mi Toniczka przypomina :loveu:), pogrzebałam w necie i jest. Jeszcze tylko muszę się przekonać, ile trzyma bateria, ale zapowiada się obiecująco.
  25. Waży 850g, a przy tym jest dość śliski, dzięki czemu Yuki nie dał rady go wziąć do pyska i przenieść. Więc jest szansa, że Clayton nie będzie go sobie radośnie podrzucał. :lol: Jakoś bardzo latać po ścianach nie powinien, a nawet jeśli to wygląda na bardzo wytrzymałego (choć nie wiem jak ściany ;) ), do tego ma fajny gwint i nie ma szansy, żeby się rozkręcił od uderzania w ścianę (podobno niektóre tego typu zabawki niestety tu nawalają).
×
×
  • Create New...