Jump to content
Dogomania

Saththa

Members
  • Posts

    15160
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Saththa

  1. [url]http://desmond.yfrog.com/Himg32/scaled.php?tn=0&server=32&filename=dscn4103v.jpg&xsize=640&ysize=640[/url] przywiązałas go tam?:) [url]http://desmond.yfrog.com/Himg534/scaled.php?tn=0&server=534&filename=dscn4080p.jpg&xsize=640&ysize=640[/url] :) [url]http://desmond.yfrog.com/Himg705/scaled.php?tn=0&server=705&filename=dscn4100t.jpg&xsize=640&ysize=640[/url] włosy we brodzie potargał wiatr :lol:
  2. Dostałam PW... Ehhh smutno :( [QUOTE]Kuba ma około 18 lat. Całe życie był bardzo posłuszny, grzeczny, łatwy w obsłudze. Ciężko pracował, nigdy nie kulał, nie miał wolnych dni ani wakacji. Pasł się tylko między jedną robotą a drugą. Jego "Pan" gospodarz był z niego bardzo dumny. Nigdy nie nadepnął rządka ziemniaków, truskawek . Stawiał zgrabnie wielkie nogi, jakby mógł to by frunął w powietrzu ciągnąc za sobą po polach rozmaite żelazne sprzęty na zmianę z wozem ziemniaków, buraków, węgla, drzewa ...czego się da, bo przecież koń musi zarobić na siebie, Pana i całą rodzinę. W zimie Kuba pierwszy raz w życiu zachorował. Przemoczył się, przeziębił - niewłaściwa diagnoza, a może jej brak i machniecie ręką gospodarza - bo przecież Kuba ma końskie zdrowie i nigdy nie chorował ... Z przeziębienia zrobiło się przewlekłe zapalenie oskrzeli. Choroba bez problemu do wyleczenia, ale Kubie jego Pan nie chciał dać szans. Kubuś całe życie wiernie służył ...i nie zasłużył na leczenie :shake: Na wsi jeden furman mądrzejszy od drugiego . Doradzili gospodarzowi żeby sprzedał konia na ubój, póki jeszcze stoi. Bo pewnie tak świszczy, bo ma dziurawe płuca, albo przerwał przeponę przy pracy w lesie albo ma rozedmę i tym podobne rózne wsiowe mądrości :-( Kubuś ma zaflegmione oskrzela. Wystarczy anybiotyk, leki wykrztuśne, witaminy i trochę odpoczynku, żeby koń mógł wrócić do zupełnego zdrowia i pracować dalej obsypując te kilometry ziemniaków. Chciałam pomóc go wyleczyć. Ale Pan gospodarz go nie chce. Jest szczyt sezonu, nie będzie czekał do jesieni aż koń wróci do formy. Poza tym bardziej do niego przemawia opinia furmanów niż jakiekolwiek badania. Skoro gadają , że ma dziurawe płuco ... Zaprzągł konia do wozu i pojechał ostatni raz. Tam gdzie sprzedają węgiel jest wielka waga na którą wjeżdżają ciężarowki . Ale nie kupił węgla. Wjechał na wagę, odpiął wóz, zważył konia i wyjechał dumny z wydrukiem i pieczątką. Całe 650 kg, będzie masa polędwicy . Dostanie za niego 5 zł za kilogram :-( Mam tylko jedno stare zdjęcie jak wracał po całym dniu pracy z lasu [IMG]http://www.zwierzeniejestrzecza.org.pl/zdjeciadododania/zwierzeta/kuba.jpg[/IMG] Bardzo proszę o pomoc dla Kuby. 650 kg x 5 zł = 3250 zł Tyle potrzebuje Kuba żeby przeżył :placz: Jeśli możesz mu pomóc, podaruj chociaż 5 zł, prześlij wiadomość dalej, trzymaj za niego kciuki... Klikając na banerek, można wpłacić przez portal siepomaga.pl System automatycznie przekieruje do płatnści internetowych. [URL="http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-znjr/widget"][IMG]http://www.siepomaga.pl/b/organizacje/110x75.png[/IMG][/URL] Można także tradycyjnym przelewem na konto : Fundacja "Zwierzę nie jest rzeczą" ul. Batalionu "Skała" AK 8/36, 31-273 Kraków Bank PKO BP 07 1020 2906 0000 1702 0256 2460 z dopiskiem "KUBA" [/QUOTE]
  3. a mniej wiecej jak długo?
  4. [quote name='jambi']ha, to może ja tylko dodam odnośnie ostatniego mojego posta, że komentarze do zdjęć nie sa mojego autorstwa :) to autentycznie słowa mojego syna, wypowiedziane w momencie rozbienia zdjęć :)[/QUOTE] Ahhhhhhhhhhhhhhh :iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou:
  5. [url]http://images8.fotosik.pl/1979/144c38608d71a665med.jpg[/url] ja n9e wiem czy juz to mówiłam, ale masz niesamowity widok z okna :mdleje:
  6. Ahhh jakie słodkie i rozczulające obrazki :iloveyou:
  7. [quote name='Doginka']Bardzo Ci się udało, w genach Tekla ma kolorek zapisany, jak mój Rapcio - nic się ich nie ima;-) Ale to rzadkość jest, bo raczej sierść nie trymowana zmienia kolor po jakimś czasie:sad:[/QUOTE] U Tazzmana na siwą :lol:
  8. [quote name='lilo']klonik czerwonolistny :)[/QUOTE] CUDO!! Chcem takiego... skąd masz ?:lol:
  9. Mój Tazz waży 37 kg a młodszy o prawie rok Irys Wazy chyba ze 42 kg :)
  10. [quote name='Doginka']A coo, to nie Tazzik:crazyeye::hmmmm:...:oops:[/QUOTE] Nie :lol: To Aron jambiowy :)
  11. Gratulujemy Tatusiowi :klacz:
  12. [url]http://images41.fotosik.pl/876/15e308b0b24df46dgen.jpg[/url] cóż to?
  13. [quote name='Tekla64']a zrzuc w cholere te spodnie! on pewnie koniecznie chce zadbac o twa skore na nozkach, coby zawsze byly piekne i gladkie!!!![/QUOTE] Hahahahahhaha o tym nie pomyslałam :lol:
  14. [quote name='ania90']he he a moze to jakas specjalna maseczka blotna jest a Ty nie wiesz :evil_lol: :eviltong:[/QUOTE] Tak oczywiście :razz: Tazz ją potem wyciera o me spodnie ;) |Skubany, dba o jakos materiału moich spodni maseczkami błotnymi :razz::)
  15. [quote name='Tekla64']oj no wieta wiek ma swoje prawa czasem sie cosik pokreci ale nie zlosliwie naprawde serdecznie przepraszam!!!! racja Mentor to z Leosiem u Watachy!!!! moj blad , moja wina!!!! [/QUOTE] Teklo nie przejmuj się mnie też się zdarza :oops;:) A gazowników postrasz psem :evil_lol: i najlepiej takim uświnionym ;)
  16. [QUOTE]no to się chłopak sam wytarł - wyręczył Cię :grins: dobry, mądry piesek :smile:[/QUOTE] No tak grynt to znależć dobre strony sytuacji :mdleje: I tak ja Tekla pisze cudne fotostory ;) Będzie ejszcze?:loveu:??
  17. [quote name='Tekla64']ja mysle ze chlopak ma autentyczny talent i wcale sie nie dopominam o to by moje tyz taki mialy , sa czasem upaprane ale nie az tak za to Tazz jest piekny i zawsze chetnie go ogladam[/QUOTE] Heheheh a ja Ci nie życzę aby talent w tej materii Tazza przelazł na Twoją Sforę :) [quote name='ania90']brudny pies to szczesliwy pies :)[/QUOTE] Ale ilez mozna :mdleje: :lol: [quote name='jambi']nie trzeba, sama zajrzałam ;) :shock: że jak???? :obrazic: a tak na marginesie... Doginka chyba myślała, że to Tazzio :megagrin:[/QUOTE] A tak się zorientowałam właśnie;) Dlatego napisałam, że Tobie przekazac trzeba;)
  18. [quote name='Doginka']No cóż, chłopsiak zjada witaminki naturalne i jeszcze za to kratują biedaka:roflt: A za Balbiną to będzie tęsknił po powrocie, oj będzie:lol: I ona za nim pewnie też;-)[/QUOTE] Trzeba będzie zrekompensowac Felutkowi stratę i adoptowac jakąś dziewczynke :lol:
  19. [quote name='Doginka']Wygląda tu jak miniatura:loveu: [url]http://img97.imageshack.us/img97/5599/1002804q.jpg[/url][/QUOTE] Trzeba przekazac [B]jambi[/B] ;)
  20. [quote name='Doginka'] ja cos czuję, ze ta piłeczka tez długo nie pozyje, bo Lotos to zabójca zabawek:evil_lol: A najbardziej lubi wydłubywać zabawkom oczka:crazyeye::mad::diabloti: [/QUOTE] Całe szczęście, ze piłka ich nie posiada :evil_lol:
  21. [quote name='Fides79']taaa, a potem opisać, wyslać na odpowiednią strone i Lilka wkręcim do reklamy z pewną znaną aktorką :evil_lol:[/QUOTE] Dobre hyhyh
  22. [quote name='Fides79'][quote name='Saththa']Heheh to co tak nabroił ze zakratowany? A to Ci łobuzy no :mad: [QUOTE] aaa zeżarł "czipsy" o smaku krowich odchodów:angryy: no łobuzy :watpliwy:[/QUOTE] W sumie to ja myslę, ze lepiej, ze zjadł a nie się w nich połozył :evil_lol:
  23. [QUOTE]pobierają ok 450-500ml, żadnych zmian w zachowaniu nie zauważyłam:evil_lol:[/QUOTE] To tak jak u ludzia ;) [url]http://wlc.pl/media/gallery/201105/1389/psy11-105.jpg[/url] alez ona jest urocza :iloveyou::)
  24. a ten spryskiwacz to po co przepraszam? Ma robić za rode na trawkach?:) A Foxsiontko Nikonowe genialne!
×
×
  • Create New...