Jump to content
Dogomania

terierfanka

Members
  • Posts

    7764
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by terierfanka

  1. założyłam wątek wrocławskim spanielom, bo za dużo tego w schronie :shake: zapraszam do odwiedzin, dodawania informacji i fotek w miarę możliwości [url]http://www.dogomania.pl/threads/206393-Spaniele-we-wroc%C5%82awskim-schronisku-prosz%C4%85-o-dom?p=16732326#post16732326[/url]
  2. założyłam na szybko wątek, mam niewiele informacji na razie, ale będę uzupełniać http://www.dogomania.pl/threads/206393-Spaniele-we-wroc%C5%82awskim-schronisku-prosz%C4%85-o-dom?p=16732326#post16732326
  3. [INDENT][B]Nr 8[/B] imię: boks 40, nr 395/11 płeć: pies wiek: 1,5 roku opis: już trzeci raz wrocił do schroniska, wszystkie powroty spowodowane niby jego agresją. W trzecim przypadku ugryzł właściciela. Powiedziano mi o nim, że nie jest zły, miły spokojny psiak, zarówno do ludzi jak i zwierząt. Miał po prostu chłopak pecha i trafiał całkiem na nieodpowiednich ludzi. W jego przypadku też kolejny powrót do schronu = odejście za tęczowy most. [IMG]http://img28.imageshack.us/img28/9754/box40.jpg[/IMG] [B] Nr 9[/B] imię: Lara [COLOR=red][B]ADOPTOWANA[/B][/COLOR] boks 21, nr 743/11 płeć: suczka wiek: ok. 1 rok opis: urocza, łagodniutka suczka. Jaśniutka, z pięknymi oczami. Suka do rany przyłóż. [B]Nr 10[/B] [COLOR=red]ADOPTOWANY[/COLOR] imię: NERO boks 29, nr 733/11 płeć: pies wiek: 2,5 roku opis: czarny, duży spaniel, oddany przez właściciela (z powodu wyjazdu), właściciel twierdził, że pies spokojny, bezproblemowy, ale zaborczy, nie pozwalał się zbliżać do zabawek miski itp. Zapowiada się na bezproblemowego psa, w boksie siedzi przerażony, nie udało mi się zrobić zdj z tego powodu. Widziałam tylko jak się trząsł w środku, nie wyszedł na wołania. Nero stoi cały czas w miejscu chyba ze strachu sie nie porusza, na zewnatrz nie wychodzi wcale i warkoli pod nosem zaczepiany. [IMG]http://i54.tinypic.com/55fivr.jpg[/IMG] [B]nr 11 [/B]Boks 20 suczka imienia nie ma wiek 6 lat nr schroniskowy 1088/11 nr na szyi 1768 w schronisku od 18.06.2011 znaleziona na spacerze ciągnie jak parowóz, ludzi się nie boi, ale raczej też nie słucha [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-M1CTpY5iXXM/TkQe50WXFMI/AAAAAAAAAg0/sLmUHTlAxuQ/s512/_MG_2853.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Wf_fC0Jd7Pc/TkQ5RGXkLAI/AAAAAAAAAj0/OfA-dkp-_Zc/s512/IMG_2851.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Szi6x4XIFDo/TkQ5Rl8DjtI/AAAAAAAAAj0/SgrzSxJpQCA/s512/IMG_2858.jpg[/IMG] [/INDENT]
  4. [B]Nr 5[/B] Boks 33 MANGO- nr 473/11 [COLOR=red][B]UŚPIONY, NIE ZDĄŻYLIŚMY POMÓC[/B][/COLOR] :( 5 lat, już raz był adoptowany ale został oddany. Zaczepny do innych psów, do ludzi wycofany ale warczący. Generalnie dla kogoś konsekwentnego, cierpliwego, nie dla rodziny z dziećmi! [IMG]http://img576.imageshack.us/img576/7282/dscn5769.jpg[/IMG][INDENT][B]Nr 6[/B] imię: LUNA [COLOR=red][B]ADOPTOWANA[/B][/COLOR] boks 22, nr 489/11 płeć: suczka wiek: 8 - 9 miesięcy opis: znaleziona, wesoła, zwariowana,nie przejawia agresji ani do ludzi ani innych psów. Trochę (jak to określili w biurze) chamowata i nieokrzesana w zabawach. Suczka nie ma jeszcze złych nawyków wychowawczych, dobrze by było jakby trafiła do kogoś kto takich nie zrobi, bo znów będzie kolejny "agresywny" spaniel. Bardzo ładna. Wesoła, miła, chętnia do zabaw. Wymaga wychowania przez doświadczoną osobę. Może być trochę charakterna. W dobrych rękach będzie świetnym towarzyszem. [B]nr 7[/B] [B][I]Boks nr: [/I]22[/B] [B][I]Nr schroniskowy:[/I]1290[/B][B]/11[/B] [B][I]Nr na szyi: [/I]1745[/B] [B][I]W schronisku od: [/I]19.07.2011[/B] [B][I]Imię: [/I][/B]nie ma [B][I]Wiek: [/I]5 lat[/B] [B][I]Opis: [/I][/B][B]uszy do leczenia[/B] [IMG]http://www.psy.info.pl/schronisko_wroclaw/ad_p_slazowa/20110405_489_11_400_300.jpg[/IMG][/INDENT]
  5. [CENTER][SIZE=4][B]Spaniele we wrocławskim schronisku proszą o odpowiedzialne domy![/B][/SIZE] Wiersz o spanielach, który napisała [B]Nikaragua[/B]: [B][COLOR=green]SPANIELE[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Złote włosy, długie uszka[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Czy to chłopczyk czy dziewuszka?[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Duże oczy, smutne serce[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]To spaniele w poniewierce![/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Spaniel stary, spaniel młody[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Niebywałej są urody.[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Bezimienne i bezdomne[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Dobrych dni są już niepomne.[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Zatem ruszcie serca swoje[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Otwórzcie domów podwoje[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]I zabierzcie stąd do siebie[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]Spaniela co jest w potrzebie.[/COLOR][/B] [/CENTER] [B][COLOR=#2e8b57] [/COLOR][/B]Będąc w schronisku zwróciłam uwagę na kilka pięknych spanieli, błagających spojrzeniem zza krat o swój własny dom. W schronisku nie mają zbyt dobrej opinii, obie Panie w biurze zgodnie twierdzą, że to "cholery", trudne wychowawczo, często niestety wracające z adopcji :shake: Wymagają doświadczonych, rozważnych opiekunów, a o takich niełatwo. Co zrobić, żeby te piękne psy nie spędziły reszty życia w boksach? Przedstawię niektóre z nich, będę w miarę możliwości uzupełniać info - wczoraj mi się nie udało uzyskać informacji z kartoteki, Panie były zajęte, więc nawet nie wiem czy pies czy suka - to pewnie po nr boksów dojdziemy. dla chętnych banerek : [URL="http://www.dogomania.pl/threads/206393-Spaniele-we-wroc%C5%82awskim-schronisku-prosz%C4%85-o-dom"][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/2098/spanielewrocawbanerz.png[/IMG][/URL] [B]Nr 1[/B] imię: AXEL [COLOR=red][B]ADOPTOWANY[/B][/COLOR] boks 39, nr 333/11 płeć: pies wiek: 1,5 - 2 lata opis: wykastrowany. Oddany bo pogryzł właścicielke i jej dziecko. Nie do domu z dziećmi! Zaczepny do psów, na człowieka też nieraz zęby wystawi. W jego przypadku naprawde trzeba znaleźć kogoś odpowiedzialnego,znającego się na spanielach i ich charakterku - jeśli wróci jeszcze raz do schroniska z powodu agresji, od razu idzie do uśpienia! [B]Nr 2[/B] - (tego chyba już nie ma) Boks 29, nr 184/11 znaleziony w styczniu tego roku, 4 lata. spokojny, traktuje wszystkich na dystans, zero jakiejkolwiek agresji, ma zadatki na spokojnego spanielka, oczywiście przy odpowiednich właścicielach [IMG]http://img21.imageshack.us/img21/1019/dscn5765t.jpg[/IMG] [B]nr 3[/B] boks nr 31 płeć: pies, wiek: 5 lat, fajny, spokojny chłopak, smutny w schronie :( [IMG]http://img651.imageshack.us/img651/4411/box31.jpg[/IMG] [B]nr 4[/B] box 38 płeć: pies, wiek:3 lata, zrównoważony, fajny pies [IMG]http://img27.imageshack.us/img27/3894/box38b.jpg[/IMG]
  6. Cioteczki dobre, Jeżyk już bezpieczny, zajrzyjcie proszę do suni z tego wątku: http://www.dogomania.pl/threads/204755-!!!Nadziana-na-druty-cudem-prze%C5%BCy%C5%82a!!!!Potrzebne-DEKLARACJE!!!
  7. [quote name='olivetshka']kochana, mój mieszka na górze od sierpnia :) I nie zapowiada się, by wkrótce razem spali ;)[/QUOTE] co Ty? a na fotce z Sarą/Zarą tak ładnie siedzi i nie wygląda jakby chciał wiać :) Oneczka już bezpieczna, to zajrzyjcie ciocie czasem do tej bidy: [url]http://www.dogomania.pl/threads/204755-!!!Nadziana-na-druty-cudem-prze%C5%BCy%C5%82a!!!!Potrzebne-DEKLARACJE[/url]!!!
  8. ło matko :crazyeye: , olivetshka jak zwykle niezawodna :lol:
  9. a w schronie ze 4 kolejne młode cocker spaniele czekają :-(
  10. [quote name='Korenia']Emir poświęcił swoje jajka, jako że idzie wielkanoc :evil_lol: wielce dwuznacznie to brzmi :evil_lol:[/QUOTE] no tak, on wolałby je chyba "poświęcić" w innym znaczeniu ;)
  11. się wzruszyłam :) a kot się przyzwyczai, najważniejsze, że ona nie wykazuje agresji wobec niego :) mój kot jak wzięliśmy Emira to 3 dni mieszkał na najwyższej półce i siłą go stamtąd zdejmowałam i zamykałam w łazience, żeby z kuwety skorzystał, a teraz to kumple są :)
  12. [quote name='Basia1244']Cioci Basi też jest Emirka żal :) - taki ufny był dziś w tym schronie, a terierfanka mu niespodziankę fundnęła - takiemu przytulakowi słodziakowi :) A Emirek jest śliczny! I fajny! Poznałam go dopiero dziś, ale to super pies![/QUOTE] Basiu, bo wyrzutów sumienia dostanę ;) Lepiej dla niego, przecież nie puszczę go "na suczki", co się ma chłopak męczyć. A i do ucieczek skłonność będzie (mam nadzieję) mniejsza ;)
  13. taka męska "solidarność jądrowa" :evil_lol: ale gdyby tym współczującym TŻ-om zabronić kontaktów damsko-męskich do końca życia, to by sami w kolejkę do kastracji się zapisywali :evil_lol:
  14. Emirek zniósł wszystko dzielnie, troszkę jeszcze nieswój jest (może obrażony? :obrazic:), ale to dobrze, bo nie powinien szaleć przez co najmniej kilka dni... najbardziej współczuje mu mój TŻ :evil_lol:
  15. to super, że domek dobry i tak blisko - będziesz miała na wszystko oko ;) a Mama może teraz da się jeszcze na jakiegoś tymczasowicza namówić? jak mówią "pierwsze koty za płoty" (co za okropne powiedzenie) :)
  16. dziewczyny, a w schronisku w gablocie wisi ogłoszenie "przygarnę sznaucera miniaturę, dojrzałego" - widziałyście/sprawdzałyście? bo nie wiem jak długo wisi
  17. Poproś Nikaraguę niech Ci Nikę pożyczy - ona pies tropiący jest mocno, to może i scyzoryk wytropi? :)
  18. ale córcia super psolubna, pewnie dla niej to taka druga Lenka :) dla kociura pewnie też :)
  19. marmosia, zapraszamy :) Oleśnica nie tak daleko :)
  20. czy w schronie w ramach podstawowej opieki weterynaryjnej nie mógłby jej ktoś obciąć tych pazurów? czy to za duże koszty są?? :angryy: widziałam ją na żywo, te pazury jej się już tak na bok układają :shake:
×
×
  • Create New...