Jump to content
Dogomania

paula_t

Members
  • Posts

    26402
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by paula_t

  1. Dziękujemy!:-) Maniuś coraz więcej ludzi szuka dla Ciebie domku!!!:-)
  2. Bardzo byśmy prosili!!:lol:* Znalazłam coś takiego: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/225633-Bazarek-ogłoszeniowy-na-Emila-Kropkę-Sisi-do-04-05-2012-zapraszam!?p=18945771#post18945771[/url] *Wykupiłabym mu te 50 ogłoszeń, tylko kurczę już na niektórych portalach jest i jak to zrobić, żeby się nie zdublowały :/
  3. Właśnie już wcześniej pisałam, że ja z facebookiem odpadam, bo nawet go nie posiadam :/ Parę razy widziałam właśnie, że do mnie też przychodziły zaproszenia na wątek, ale nigdy tego nie robiłam. Przez ten wątek właśnie się dopiero wszystkiego uczę, np.wklejania zdjęć, dlatego na razie jeszcze jestem takim dzieckiem we mgle, którym trzeba trochę pokierować i niektóre rzeczy wytłumaczyć:p
  4. Maniuś jest na dogo i miau, MTD porobiła ogłoszenia, ja też, więc ma już je na ponad 30 portalach, porozwieszane są też ogłoszenia, ma być jeszcze w gazecie. W ok.15 wątkach wkleiłam linka, jeśli o to chodzi z tymi zaproszeniami.
  5. Jest koniec kwarantanny Mańka i zapewne już do końca swoich dni zginie w tłumie innych psiaków, bo staruszki mają raczej nikłą szansę na adopcję i nigdy nie dowie się co to znaczy dom i swój człowiek:-(
  6. Ciężko jest rozmawiać o prawie bez posiadania wszystkich informacji o zaistniałej sytuacji, dlatego te rozważania są czysto teoretyczne, każda sprawa może wyglądać inaczej i zależy od wielu, wielu czynników, więc piszę jak najbardziej ogólnikowo. Okres powyżej 7 dni kwalifikowany jest jako średni uszczerbek na zdrowiu i wtedy możesz odpowiadać z art.157/1 kodeksu karnego jeśli nastąpiło to z Twojej winy (chciałaś tego albo się na to godziłaś) albo z art.157/3 jeżeli wina była nieumyślna (jeżeli nie mając zamiaru jego popełnienia, popełniasz go na skutek niezachowania ostrożności wymaganej w danych okolicznościach, mimo że możliwość popełnienia tego czynu przewidywałaś albo mogłaś przewidzieć). I tu zaczynają się schody, bo to sąd na podstawie zebranego materiału dowodowego, opinii biegłego musi zdecydować czy dopuściłaś się lekkomyślności bądź rażącego niedbalstwa. Dla jednego sądu zamknięcie bramki będzie wystarczające,a inny uzna, że konieczny był klucz, bo np.już dzieci sąsiada wiele razy wchodziły na Twoją posesję po piłkę. Niestety dotychczasowe orzecznictwo wskazuje na to, że sędziowie są bardziej przychylni ofiarom niż właścicielom psów dlatego dla własnego świętego spokoju lepiej robić wszystko, co się tylko da, bo potem, pomimo tego, że teoretycznie nie miałaś z tym nic wspólnego będzie się to za Tobą ciągnęło do końca życia. Nie wiem czy tu mogę, jeśli nie, to przepraszam z góry i zaraz to skasuję, ale już wklejam wszędzie gdzie popadnie, w wątku cisza, a zostało mi tylko 5 dni [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226652-Maniek-wykrzywiona-łapka-dziura-na-ciele-i-w-sercu-i-jedno-marzenie-by-godnie-żyć[/url]
  7. Przepraszam za pisanie nie na temat, ale bardzo potrzebujemy pomocy, zostało tylko 5 dni, a u nas cisza:-( * [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226652-Maniek-wykrzywiona-łapka-dziura-na-ciele-i-w-sercu-i-jedno-marzenie-by-godnie-żyć[/url]
  8. Przepraszam za pisanie nie na temat, ale bardzo potrzebujemy pomocy, zostało tylko 5 dni, a u nas cisza:-( * [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226652-Maniek-wykrzywiona-łapka-dziura-na-ciele-i-w-sercu-i-jedno-marzenie-by-godnie-żyć[/url]
  9. Przepraszam za pisanie nie na temat, ale bardzo potrzebujemy pomocy, zostało tylko 5 dni, a u nas cisza:-( * [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226652-Maniek-wykrzywiona-łapka-dziura-na-ciele-i-w-sercu-i-jedno-marzenie-by-godnie-żyć[/url]
  10. Przepraszam za pisanie nie na temat, ale bardzo potrzebujemy pomocy, zostało tylko 5 dni, a u nas cisza:-( * [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226652-Maniek-wykrzywiona-łapka-dziura-na-ciele-i-w-sercu-i-jedno-marzenie-by-godnie-żyć[/url]
  11. Przepraszam za pisanie nie na temat, ale bardzo potrzebujemy pomocy, zostało tylko 5 dni, a u nas cisza:-( * [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226652-Maniek-wykrzywiona-łapka-dziura-na-ciele-i-w-sercu-i-jedno-marzenie-by-godnie-żyć[/url]
  12. Przepraszam za pisanie nie na temat, ale bardzo potrzebujemy pomocy, zostało tylko 5 dni, a u nas cisza:-( * [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226652-Maniek-wykrzywiona-łapka-dziura-na-ciele-i-w-sercu-i-jedno-marzenie-by-godnie-żyć[/url]
  13. Jeśli chodzi o odszkodowanie z kodeksu cywilnego musi wystąpić wina w nadzorze nad psem (to nie musi być tylko Twoja wina, ale też kogoś komu powierzyłaś opiekę nad psem czy Twojego dziecka). Niestety zachodzi domniemanie tej winy i właściciel musi je obalić, dlatego im więcej zrobisz tym lepiej dla Ciebie (tabliczki, ogrodzenie, zamknięta bramka itd.itd.), ale nikt nie mówi, że pies nie może biegać po Twoim terenie tylko musi siedzieć zamknięty w domu, bo to absurd. Jeżeli nie może wydostać się poza teren nieruchomości i tylko od kogoś z zewnątrz będzie zależało to czy pies go zaatakuje czy nie, to w ogóle nie ma mowy o Twojej odpowiedzialności cywilnej.
  14. Zrobiłam Mańkowi na razie ok.25 ogłoszeń na tych mniej znanych serwisach z linka, który podała mi MTD, bo ona robi na tych bardziej znanych, więc nie chcę, żeby się dublowały:p
  15. Ja wczoraj nie dałam rady zrobić żadnych ogłoszeń, bo zadzwoniła do mnie dziewczyna, która adoptowała ode mnie kociaka, że jest w pracy i znalazła maleństwo, więc ja w samochód, na drugi koniec Krakowa, odebrałam brzdąca i zawiozłam do koleżanki, która musi doprowadzić go do porządku, odchować i szukać domku. A oto sprawca całego zamiesznia [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg405/scaled.php?server=405&filename=20120511211613663.jpg&res=landing[/IMG] Podnoszę Manieczka i zaraz się biorę za robienie mu ogłoszeń!!
  16. Chciałam tylko wtrącić swoje trzy grosze jak to wygląda ze strony prawnej:p Ten artykuł, do którego link znajduje się na początku pokazuje jak nawet sędziowie nie znają prawa. Każdy właściciel psa ma obowiązek zabezpieczyć swoją nieruchomość w taki sposób, aby zwierzę nie mogło wydostać się na zewnątrz i aby nie stanowiło zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób oraz dla mienia. Środki ostrożności, które właściciel jest obowiązany zachować zależą oczywiście od wielu czynników- gatunku zwierzęcia, zagrożenia, które mogłoby stworzyć. Jeżeli Twoja nieruchomość jest ogrodzona, bramka zamknięta w taki sposób, że pies sam jej sobie nie otworzy/nie uchyli, na bramie wiszą tabliczki i tym podobne, to patrząc racjonalnie są to wystarczające środki zabezpieczenia. Twoja posesja jest Twoją posesją i nikt bez Twojej zgody nie może na nią wejść. Grozi za to zarówno odpowiedzialność karna (art.193) jak i cywilna (roszczenie negatoryjne-o przywrócenie stanu poprzedniego bądź zaniechanie naruszeń). Jeżeli więc ktoś bez Twojej zgody wchodzi na Twoją nieruchomość, robi to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność (istnieją od tego oczywiście wyjątki). W przypadku dziecka czy też osoby chorej umysłowo sprawa wygląda tak samo, z tym, że w tym wypadku odpowiedzialność poniosą jeszcze rodzice, jako gwaranci, za niedopilnowanie dziecka. Ta kobieta domagała się odszkodowania z kodeksu cywilnego, ale jakby nie patrzeć, to nie są spełnione przesłanki, które by jej to umożliwiały (przedstawione powyżej), ale jak widać co człowiek to opinia...
  17. Stron do ogłaszania psiaków jest wiele, ale Wy pewnie, z doświadczenia wiecie, które nie mają racji bytu i co by się nie robiło i jakich ogłoszeń nie dało, to z nich odzewu zazwyczaj nie ma, dlatego jakbyś mi napisała jakieś bardziej konkretne, to też z chęcią porobię :lol:
  18. Ja miałam to samo z kotkiem bez oczka. Dwa razy już miał dom, ja byłam przeszczęśliwa, a potem...Ale tłumaczyłam sobie, że lepiej późno niż wcale, widocznie nie byli go warci. Chociażbym go miała na drugi koniec Polski zawieźć, to bym to zrobiła- samochód jest, chłopak-kierowca też:p
  19. Skleciłam taki tekst do ogłoszeń: Dnia 4 maja, robiąc ze znajomymi grilla, znaleźliśmy pieska, który jest w bardzo złym stanie. Jedna z jego przednich łapek jest wykrzywiona o 90 stopni, a w drugiej (tylnej) ma ok.1cm dziurę wgłąb nóżki. Piesek jest starszy, ma około 12 lat. Maniek, bo tak go nazwaliśmy, jest bardzo przyjazny, w ogóle nie jest agresywny, bez problemu mogliśmy brać go na ręce, a kiedy jechaliśmy samochodem położył mi główkę na kolanach i usnął. Nie mogę wybaczyć sobie tego, że on nam tak zaufał, a my go zawieźliśmy do schroniska, gdzie zapierał się z całych sił, żeby tylko do niego nie wejść, ale nie znam nikogo, kto mógłby go do siebie wziąć, a sama mam psa, który nie znosi innych zwierząt. Po oględzinach dokonanych przez weterynarza, okazało się, że uszkodzenie łapy miało miejsce wiele lat temu i niestety jest nieoperacyjne. Pies miał ponadto wiele ran ciętych w okolicach klatki piersiowej. Do 18.06 pozostanie na obserwacji w schronisku, ale potem niestety trafi do boksu razem z innymi zwierzętami, gdzie , jeśli nikt się nim nie zainteresuje, będzie tkwił do końca swojego życia. Szansa, iż ktoś wypatrzy go w tłumie innych zwierząt i przygarnie, jest nikła, więc jeśli masz serce do tego, aby dać mu odrobine miłości i szczęścia na stare lata, zadzwoń proszę. Nie pozwól by zwierzę, które nigdy nie miało domu i całe życie spędziło na ulicy, zgniło w azylu zapomniane przez świat. 604430023
  20. To nie jest absolutnie do nikogo personalnie skierowana pretensja, żebyście tak tego nie zrozumiały:p Po prostu nawet jak siedziałam na miau, to dziewczyny, które poznałam stwierdziły, że jak ktoś jest nowy, to ciężko się przebić i to trochę zniechęca :/ Zaraz coś sklecę i wyślę, dzięki:p
  21. Nie jestem aktywnym uczestnikiem, ale dużo siedzę na dogomanii po prostu czytając i widzę, że niestety jak wszędzie obowiązuje zasada znajomości. Są osoby, które jak znajdą jakąś bidę potrafią również mu znaleźć DT czy nawet DS, zgromadzić multum ludzi na wątku, zebrać kasę na hotelik, a w moim przypadku jest to niemożliwe, bo praktycznie nikogo nie znam, a w końcu zwierzak to zwierzak...Przerabiałam to samo z kotami jak szukałam im domu, ciężko się nowym osobom przebić. Koty w kółko znajdowały dach nad głową u kociarzy, a u mnie cisza była. W końcu się udało, ale 90% roboty wykonałam sama i stąd mój poprzedni post.
  22. Teosiowi się udało, mam nadzieję, że Mańkowi też :-( Tylko kurczę Wy ze mną siedzicie, porozsyłałam ten wątek wszędzie gdzie mogłam, a tylko kilka osób weszło:/
  23. Przed edycją za bardzo wylałam swoje żale, ale to już chyba z niemocy :/ Spotkanie na neutralnym gruncie jest możliwe teraz, ale w domu póki co niestety nie. Pierwszorzędne jest znalezienie Mańkowi DT, wtedy mogę spróbować przyzwyczaić do siebie chłopaków, zobaczyć jak mój maluch będzie na niego reagował, bo teraz się tego sprawdzić nie da niestety, a nie wezmę go do domu po to, żeby potem, w razie czego, z powrotem odwieźć do schroniska to ponad moje siły:-(
×
×
  • Create New...