Jump to content
Dogomania

jofracy

Members
  • Posts

    3429
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jofracy

  1. Anico poprzerywałabym te, który rosną z jednego miejsca. Osłabiają się nawzajem. Wiem, że żal, ale tak będzie dla nich lepiej :) Jasieńka rewelacyjna :) Buziaka w nochal dla niej poproszę :)
  2. Te listki, które teraz widać to liścienie, nad nimi wyrosną właściwe liście i wtedy można pikować pierwszy raz. Ja mam posiane rzadko, więc nie pikuję, tylko jak roślinka jest już silna (około 10 cm) rozsadzam do dużych donic. W zeszłym roku za gęsto przesadziłam, bo nie wierzyłam TZ, ze tak mocno urosną i potem żałowałam w tym roku przesadzę jedną sadzonkę do 10 litrowej donicy :) sadzi się głęboko do ziemi - liścienie nad samą ziemią. Teraz pomidorki potrzebują dużo światła, żeby nie wybiegły, tylko skupiły się na liściach. Brita dziewczyny właśnie kończą i im smakował, ale dla Dusi nie jest idealny, ona ma tendencje do robienia kup na ilość :( Nie wiem co teraz kupię. Myślę intensywnie :) Dla Zuzy brit był ok. Żałuję, że Duśce nie spasował, bo fajna i cena i skład...
  3. Bo na ten wątek można się przyjść ogrzać :)
  4. zapisuję. Dawno żaden psiak tak mnie za serce nie złapał :(
  5. no to nie dam rady :( jakby musiało jeść co ok 7 h to jeszcze, ale tu pewnie co 4h minimum :(
  6. [quote name='soboz4'][B][SIZE="4"]W schronisku jest małe szczeniatko ktoś podrzucił, jeszcze nie bardzo je z miseczki, pożyczę butelkę dla maluchów, za 2-3 dni na pewno się nauczy, to maciupka sunie, o ile nikt się nie znajdzie w ciągu dwóch godzin, zostanie uśpiona! Nie ma szans przeżyć bez troskliwej opieki[/SIZE][/B] [/QUOTE] wiadomo ile tygodni ma sunia?
  7. Właśnie wetka mówiła, że może nie trzeba będzie - tylko na początku uważnie kontrolować wagę. Zuza ważyła wczoraj 6,2 kg. Słyszałam też, że w tych lightach różne nieciekawe rzeczy w składzie...
  8. Mam też zdjęcia brzuszka: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-2bc5cW8u2ng/T23BsQVzqlI/AAAAAAAAB6c/C--6TZ4LaZQ/s679/100_1368.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-SPtGXzDAJl8/T23B4parB5I/AAAAAAAAB64/gbA8qpqlrPI/s679/100_1369.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-rsYYMzj9Ax0/T23B19FMgpI/AAAAAAAAB6w/CopF-hP5qIc/s679/100_1370.JPG[/IMG] Nie wygląda to źle. Póki co nie interesuje się tą raną, więc nie zakładam jej nic ochronnego.
  9. Zuza zjadła pół miseczki mięska z ryżem i rosołkiem :) śpi dalej malutka, ale udało mi się jej zrobić kilka zdjęć: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-f5Ss39nB-MY/T23Br8oB7oI/AAAAAAAAB6Y/xpBETWzpIV4/s679/100_1366.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-xSQP_ubOs5U/T23BtqQP9LI/AAAAAAAAB6o/ddP5Wbiu-Do/s679/100_1367.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-716xsy1a4S8/T23CCEmr4rI/AAAAAAAAB7w/Mfs4lAJ6CZ4/s509/100_1373.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-emjuzfiml-4/T23CDfFk_UI/AAAAAAAAB70/PLzeC5QiSg0/s509/100_1374.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-wqs-7vxzFyQ/T23CKXpsdxI/AAAAAAAAB78/dTP6XHENgqw/s509/100_1376.JPG[/IMG]
  10. on jest chyba malutki, co?
  11. [quote name='yunona']No ja nie wiem , tu nic się nie dzieje, cały czas walentynkują ;). Isadora pomyśl o swoich pociechach napisz cóś fajnego no i chociaż ze trzy fotki (po jednym na łebka;) ) wrzuciłabyś. Takie pięknoty masz i ukrywasz :) Wiemy, że zarobiona jesteś ale jeden dzień w miesiącu swoim pupilasom też by trzeba było poświęcić :):):):)[/QUOTE] POPIERAM wniosek przedmówczyni :)
  12. Zuza spokojnie przespała całą noc. Ale jest bardzo słaba :( Na spacer tylko na szybkie siku, nie chciała zjeść śniadania - dopiero z ręki zjadła kilka kawałków mięska :( wody nie chce pić wcale. Sprawdzałam czy nie jest odwodniona i nie wygląda to na to, ale i tak wolałabym, żeby zaczęła pić. Jak się nie ogarnie, to podam strzykawką do pysia po troszku.
  13. to ja też przyszłam się upominać o fotki Jasieńki i pomidorków :)
  14. anico zdjęcia pomidorków poproszę! moje pomidory w tym roku jakieś wybiegnięte mocno, ale to nic. Poczytałam i podobno można rozsadzić wkładając do ziemi aż po liścienie, korzeń będzie mocniejszy i tyle. Wróciłyśmy ze spacerku przed chwilką, Zuza pochodziła troszkę, ale do domu wrócić miała ciężko, więc zaniósł ją K. Bałam się, że będzie gorzej... TFU-TFU odpukać w niemalowane!
  15. Moje sunie nie dostają gotowanego na co dzień... Dusia uwielbia! zjadłaby wszystko... Ale ona jest łapczywa bardzo i potem robi kupy hurtowo, a Zuza do jedzenia ma stosunek obojętny. Dlatego nigdy się nie musiałam przejmować, czy zje za dużo, a teraz może być różnie.
  16. Pomagały! przecież wiesz! dobrze, że dziś nie musiałam iść do pracy, bo bym głupot narobiła... W ramach myślenia o czym innym i uspokajania się posiałam dziś sałatę i poziomki (tak, zamierzam hodować na balkonie) i dopiero jak po kilku godzinach wróciłam do domu już z Zuzą uświadomiła sobie, że ich nie podlałam :) Zuza wstała raz, podeszła do nas, pokręciła się, zsikała, zrzygała i poszła spać biedulka :)
  17. 2 razy dziennie szklanka? dużo w porównaniu z suchym. No nic tak zrobię :) edit: te serduszka się zgubiły zupełnie w mięsie indyka, ryżu i marchewce.
  18. To teraz będzie pytanie techniczne: Dziewczyny w związku z Zuzy rekonwalescencją mają dostać przez kilka dni gotowane jedzonko. Jest już gotowe: pałka z indyka (prawie 1kg), 30 dkg serduszek kurzych, 2 torebki ryżu, pół kilo marchwi i pietruszka duża. Ugotowane, pokrojone, wymieszane. I teraz pytanie następuje: ile na jedną twarz takiej paści przypada? Dusia zje ile jej dam. właśnie wciągnęła miseczkę o pojemności około szklanki, wylizała do czysta i szuka, czy coś jeszcze nie będzie, a rano dostałą śniadanie. Nie chcę ich przekarmiać, bo Duśka ma już wagę odpowiednią, a Zuza znów nigdy nie miała za szczególnego apetytu, ale nie chciałabym żeby przybrała po sterylce. HELP! jak skończą worek karmy, to kupię im jakiegoś lighta, ale póki co to gotowane...
×
×
  • Create New...