-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
A to Jogi zapakowany,piękny,czyściutki w cudnych szeleczkach. Tola mi napisała,że psiaki przepakowane o 14,45 od p.Arka i ruszają w następną drogę z p.Piotrem.
-
Spokojnej drogi cudny Jogusiu do swojego domku.Już za kilka godzin będziesz miał swoich prawdziwych opiekunów.
-
Figuniu,tak ma od urodzenia.Kupując go nie wiedzieliśmy,że będzie miał takie problemy.Na trzeci dzień od przywiezienia go już byliśmy na pierwszej wizycie we Wrocławiu u okulisty Kiełbowicza i tak się to zaczęło i raczej nie skończy się.Teraz jak był sparaliżowany to wetka(a jest dobrym weterynarzem bo nie raz wyciągnęła Miki z opresji)spisała go na straty jak zobaczyła go w jakim jest stanie.Po wielkiej mojej prośbie łaskawie wypisała drugą serię Nivalinu.Jednak Miki stanął na łapy czym była zaskoczona.To jest bardzo dobry weterynarz,ma bardzo dobre sprawdzone metody leczenia, jest za eutanazją aby zwierze się nie męczyło ale w przypadku Miki to było jak dla nas za wcześnie.Zrobiliśmy wszystko aby go utrzymać przy życiu na ile to było możliwe.Pieniądze się w tym wypadku nie liczą. A to teraźniejszy Miki. http://
-
Nie możemy tak myśleć bo zwariujemy.Musimy przyjąć,że jednak co jakiś czas psiaki opuszczają schron a więc idzie dla nich pomoc.W ogólnym rozrachunku i tak sporo psiaków opuściło ten przybytek.Sporo nas włącza się w pomoc im w różny sposób i to jest najważniejsze. Żywym przykładem jest jeden z nich np.starszy Miluś,który wygrał los na loterii.
-
Zapraszamy na wątek Effi i Fanni,dwóch sunieczek,które mają 11.01.20 opuścić Zamość. https://www.dogomania.com/forum/topic/351175-effi-i-fanni-suczkiktóre-otrzymały-szanse-na-godne-życieod-110120-będą-ulokowane-w-hoteliku/
-
Post informacyjny: Bogusik: O Effi tylko tyle,że ma ok 7-8 lat i jest bardzo fajną,lgnącą do człowieka sunią.Natomiast Fanni była zczytana i rok urodzenia 2016.Ostatnio jak Marta była w schronisku to sama podeszła do siatki i dała się posmyrać po pyszczku i nawet zamachała ogonkiem.Tak więc nie są to suczki wycofane. EOT: otrzymałam od Martuni wiadomość,że seniorka ma w książeczce wpisane 3lata.Ma ponoć zęby w złym stanie i dlatego ją biorą za seniorkę...? Wszystko dowiemy się jak psiaki zaliczą weta w Nowej Soli. 12.01.20 - Hania: Effi to najbardziej wyluzowana sunia tego transportu, chodzi z główką do góry i patrzy kto by tu ją jeszcze mógł pogłaskać :) Gdyby miała krótki pyszczek, to mogłaby być pekińczykiem. Jest bardzo chuda, pewnie była odganiana od misek. Na smyczy chodzi ładnie i trzyma się blisko człowieka. Fanni troszkę przestraszona i niepewna, ale chce kontaktu z człowiekiem i nieśmiało podchodzi. Siedzi głównie i obserwuje co się dzieje wokoło. Obie sunie mają dłuższą sierść, ale wydaje mi się, że wystarczy je wykąpać i wyczesać, nie natrafiłam na jakąś dużą ilość kołtunów. Ewentualnie można Fanni obciąć na foxteriera, chociaż tak też ładnie wygląda. Fanni jest największa z grupy, więc wygląda na dużą, ale jest wielkości foxa, czyli mniejszy średniaczek, na co z resztą wskazuje waga. Musimy odczekać do środy, czwartku, aby preparat wybił wszystkie pchły, wykąpiemy, zmierzymy i będzie można ogłaszać :) 13.01.20-Hania Sunie były dzisiaj u weta, obie bardzo grzeczne. Effi ma ok 7- 8 lat, waży 4,1 kg;w kłębie 27cm. Zgryz jak widać jest krzywy, ale wystające ząbki nie ranią i nie trzeba ich usuwać. Ząbki trzeba będzie wyczyścić, ale nie jest to zabieg potrzebny na już. Fanni ma ok 3 lata, waży 8,9 kg. w kłębie 41cm. 18.01.20-Hania; Effi jest pieszczochem, wszyscy ją głaszczemy, ale zauważyłam, że jak ja ją zawołam to podbiega z zaciekawieniem, a jak Piotrek, to przychodzi niepewnie z opuszczonymi uszami. Po chwili podnosi uszka, bo dostaje porcję miziania, ale chyba kiedyś jakiś pan niekoniecznie dobrze ją traktował. Effi utrzymuje już czystość, nie zwraca uwagi na koty, na smyczy chodzi ładnie, ale czasami zaprze się łapkami, jeśli nie chce gdzieś iść. Fanni lubi biegać z innymi psiakami, ale przy pierwszym poznaniu jest niepewna i wycofuje się, po dłuższej chwili zaczepia do zabawy. Lubi człowieka, ale jak to terier musi mieć najpierw wszystko obwąchane, poznane, zaobserwowane. Za kotem pobiegnie, ale wydaje mi się, że dla zabawy, zobaczymy jeszcze, bo czasami to się zmienia, kiedy psiak poczuje się pewniej. Utrzymuje czystość w 80 % Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie szarpie, nie jest porywcza. 23.01.20 - Hania: Dziewczyny bardzo fajne, Effi wpatrzona w człowieka, bo lubi pieszczoty, Fanni w inne pieski, bo uwielbia szaleństwa i bieganie :) 18.01.20 - zamówiona karma mokra - Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g Zdjęcia - str.3 Tekst do ogłoszeń - Effi: Effi-mała,przesympatyczna suczka szuka domu. Effi to filigranowa suczka o przepięknej dłuższej sierści i wystającym ząbku,który dodaje jej uroku. Ma 7-8 lat, waży 4,1 kg,w kłębie ma 27cm. Sunia zabrana ze Schroniska obecnie przebywa w Hoteliku dla Zwierząt w Nowej Soli (woj.lubuskie). Ujawniła w nim swoją cudowną naturę. Jest wielkim pieszczochem, otwarta,łagodna,pogodna i bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem.Uwielbia być głaskana i przytulana. Ładnie chodzi na smyczy, trzyma się nogi,nie ciągnie,utrzymuje czystość.Nie zwraca uwagi na koty,nie ma choroby lokomocyjnej. Effi jest po przeglądzie weterynaryjnym, wysterylizowana, posiada pełny pakiet szczepień i czip. Effi jest gotowa spędzić z Tobą całe swoje psie życie i zapewne wniesie do domu wiele radosnych chwil. Kontakt (10-18):Hania 1.Anula - Ogłoszenie dla Effi OLX na Wrocław promowane do 18.02.20 https://www.olx.pl/oferta/effi-mala-przesympatyczna-suczka-szuka-domu-CID103-IDDhOJZ.html 2.b-b - ogłoszenie dla Effi na Poznań promowane do 26.01.20 https://www.olx.pl/oferta/effi-cudna-mala-wiewiorka-CID103-IDDi3mk.html 3.Tola - ogłoszenie OLX dla Effi na Szczecin promowane do 28.01.20 https://www.olx.pl/oferta/cudna-mala-suczka-do-adopcji-CID103-IDDiURp.html Tekst do ogłoszeń - Fanni: Fanni - około 3 letnia przesympatyczna suczka o nietuzinkowej urodzie szuka domu. Fanni to psia piękność o dłuższej sierści w typie teriera. Czeka w Hotelu dla Zwierząt w Nowej Soli (woj.lubuskie) na prawdziwy,kochający dom.Fanni potrzebuje wyjątkowego traktowania czyli bliskości człowieka i ogromnego ciepła. Jest to piesek bardzo przyjazny do człowieka, natomiast kotka potrafi pogonić,być może w formie zabawy.Jest wesołym,radosnym pieskiem lubiącym spacery.Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie szarpie, nie jest porywcza.Nie ma choroby lokomocyjnej.Fanni stosunkowo przebywa krótko w Hoteliku zachowuje czystość w domu w 80% ale jest to do wypracowania. Fanni ma około 3 lata, waży 8,9kg,w kłębie - 41cm. Posiada pełny pakiet szczepień,czip i jest wysterylizowana. Czeka na najlepszy dom pod słońcem,któremu odwdzięczy się wielką miłością. Więcej informacji o tej psiej piękności można uzyskać pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu. Kontakt (10-18): Hania 1.Anula - OLX na Wrocław - wyróżnione do 26.01.20 https://www.olx.pl/oferta/fanni-okolo-3-letnia-przesympatyczna-suczka-o-nietuzinkowej-urodzie-CID103-IDDhRbP.html 2.b-b - ogłoszenie OLX na Poznań - wyróżnione do 26.01.20 https://www.olx.pl/oferta/3-letnia-fanni-czeka-moze-wlasnie-na-ciebie-CID103-IDDi2gQ.html 3.Tola - ogłoszenie OLX na Szczecin promowane do 28.01.20 https://www.olx.pl/oferta/cudna-fanni-do-adopcji-CID103-IDDiTmk.html Fanni - 30.01.20 w swoim domku w Lubinie. Effi/Dilli - 31.01.20 w swoim domku w Szczecinie.
-
Post rozliczeniowy: Deklaracje stałe: 1.Bogusik - 20,00zł- wpł.11.01.20-20,00zł-I 2.Anula - 20,00zł-wpł.11.01.20-20,00zł-I 3.elficzkowa - 10,00zł-wpł.03.01.20-10,00zł-I Wpłacone deklaracje stałe: +50,00zł Deklaracje jednorazowe i inna pomoc: 1.Havanka - bazarek kilkometrowy - rozliczenie z kierowcami+ dodatkowo - 112,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/351172-5-psich-szczęściarzy-zaczyna-nowe-życie-pomóż-im-dojechać-do-szafirki-do-150120r-godz-2000/ 2.Nesiowata - wpł.10.01.20 - 30,00zł 3.P.Jola od Destino/Joszki - wpł.10.01.20 - 30,00zł;wpł.03.02.20-30,00zł;wpł.-03.03.20-30,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 4.Po Atili,Lucky i Timi pozostała kwota - 447,02zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349847-atilaluckytimi-od-o40519-w-hotelikuatila-200519timi-290519-i-lucky-200619-w-ds/ 5.Fundacja ZEA opłaci suchą karmę na miesiąc i także szczepienie p/chorobom wirusowym. 6.P.Agata od Aleksa - wpł.13.01.20 - 30,00zł;11.02.20-30,00zł;11.03.20-30,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożecie/?tab=comments#comment-17366 7.Olena 84 - wpł.17.01.20 - 25,00zł 8.Bazarek - Bogusik - wpł.05.02.20 - 895,50zł https://www.dogomania.com/forum/topic/351222-rozliczam-bazarek-z-masą-różnościzapraszam-do-250120 9.Bazarek - Onaa - wpł.03.02.20-45,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/351177-bazarek-różności-od-a-do-z-do-16-stycznia-2020/ Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 1734,52zł Wydatki: 1.Opłata hoteliku za I (11.01.20-31.01.20 - 21dnix2) - 420,00zł 2.Odrobaczenie-Faktura 4/5-str.3-40,00zł 3.18.01.20 - Karma mokra - Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g - 149,80zł 4.19.01.20-ogłoszenie OLX-Wrocław-Effi (do18.02.20)-17,81zł;Fanni (do 26.01.20)-4,49zł ; Poznań-Effi(26.01.20 4,49zł;Fanni (do26.01.20)-4,49zł ; Szczecin-Effi(28.01.20)-4,49zł;Fanni(28.01.20)-4,49zł Wydatki: - 650,06zł Ogólnie: Deklaracje stałe: +50,00zł + deklaracje jednorazowe:+1734,52zł - wydatki: - 650,06zł = 14.03.20: + 1134,46zł U Hani pozostaje kwota po Atice do rozliczenia - 50,00zł - 01.04.20 - ta kwota została przekazana dla Maliki z tego wątku:https://www.dogomania.com/forum/topic/351622-malika-zamojski-szczeniaczek-z-raną-w-pachwinie/page/2/?tab=comments#comment-17595292 a także karma mokra Animonda 20x800g.
-
Na zamojskim wątku Tola pokazała swoje bidy,którym bardzo by chciała pomóc.Wypatrzyłam je wraz z Bogusik i Effi starsza suczka oraz Fanni 11.02.20 pojadą do Hoteliku u Szafirki wspólnym transportem z innymi psiakami.Dzięki wspólnemu transportowi przez p.Arka i p.Piotra uda się je przetransportować tak szybko.Będziemy im szukać najlepszego domku na świecie gdy będą już bezpieczne w hoteliku. Oto Effi - starsza suczka. I Fanni - w typie teriera. Koszt to: 12,00zł/doba z karmą;bez karmy 10,00zł/doba + wet. na jednego psiaka. Potrzebne są deklaracje,stałe i jednorazowe, Pomoc w postaci bazarków, Ogłoszenia, Inna wszelka pomoc. BARDZO PROSIMY O POMOC,ZA KTÓRĄ BĘDZIEMY OGROMNIE WDZIĘCZNE! Fanni - 30.01.20 w swoim domku w Lubinie. Effi/Dilli - 31.01.20 w swoim domku w Szczecinie.
-
I przy tym cudne.
-
Wieczorem już opuściły mnie emocje związane z umieszczeniem Atiki u Hani i nastąpiła rozpacz.Nie wiem czy ktoś zna to uczucie ale to jest straszne.Nie byłam w stanie myśleć o niczym tylko o Atice.Wiem,że muszę się wziąć w garść i założyć wątki naszym dwóm psiakom,które mają przyjechać w sobotę pod naszą opiekę.Muszę na siłę wrócić do normalności.Natomiast Miki stał się normalnym psiakiem,stres minął,zaczął normalnie funkcjonować.Staram się wierzyć,że moja decyzja była słuszna. Natomiast jeżeli chodzi o domek z drugim psiakiem to nie wiem czy psiaki nie będą nakręcały się nawzajem na siebie.U mnie tak było.Jestem przekonana,że kotek na pewno by mógł być bo Atika na przechodzące na ogrodzie kotki nie reagowała,nie obchodziły ją.Jeżeli chodzi o dom z ogrodem to musi być szczelne bardzo ogrodzenie zrobione specjalne pod malutkie psiaki.Ja akurat takie posiadam.Atika lubiła wskoczyć albo oprzeć się o murek i obserwować ulicę.Ja bym preferowała domek ze starszymi dziećmi,nie maluchami.Ona jest ogólnie bardzo delikatnym,wrażliwym psiakiem.Na ogrodzie tylko przebywała ze mną,nie chciała być sama,zaraz pędziła do domu nawet jak mnie nie było dosłownie przez chwilkę.Jeżeli z nią byłam to wszystko było dobrze i była ze mną dłużej ale bardzo pilnując mnie.Ja uczyłam ją załatwiania na dworze,wychodziłam z nią co dwie godziny,ostatni spacer był o godz.23 a ranny o godz.7.Nie nabrudziła w domu.U mnie była za krótko aby sprawdzić dłuższe godziny przetrzymania Atiki.Atika kilka razy siusia na dworze,zachowuje się jak samiec,który musi obsikać np.krzaczek. Nowy domek też musi wiedzieć,że ten psiak wymaga obcinania bo nie da sobie rady ze sierścią.Sierść jest bardzo skręcona.układa się w bardzo gęsty baranek.Konieczna jest szczotka-pudlówka. Jeszcze coś,akcesoria są za ordynarne,za grube(tym bardziej,że Atika świetnie chodzi na smyczy,nie ciągnie),potrzebne bardziej delikatniejsze ale tylko na takie natrafiłam w sklepie na szybkiego.Muszą być zmienione.Atika ma pod paszkami 45cm (obwód)
-
To dobrze otrzymać wiadomość jak najszybciej bo można poprosić Havankę o umieszczenie Jogisia na bazarku transportowym.
-
Jak dobrze zrozumiałam to Państwo mogą wyjechać po psiaka.Z Poznania do Nowej Soli jest 120km a więc nie tak źle.Jeżeli szafirek miałby wieźć do domku to nie wiem czy da radę bo musi poumieszczać psiaki u siebie te,które przyjadą do niego.Prawdopodobnie przyjazd szafirka do Nowej Soli będzie późnym wieczorem.
-
Zauważył,zauważył tylko po cichu działał.