-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
I ja też serdecznie pozdrawiam całą rodzinkę. Tosia nie sprawia jakiś poważniejszych problemów? Napisz Pirania coś o naszej Tosieńce.Fotka cudowna a Tosia wygląda na czyściutką.
-
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Miałam kiedyś przyjemność poznać hodowcę grzywaczy chińskich w Lesznie i psiaki.Psiaki były przecudowne,bardzo przyjaźnie nastawione do osób dorosłych jak i do zwierząt.Jednak nie wiem jakby zachowywały się na posesji.Hodowczyni mieszka w bloku.Po moim kontakcie bardzo pozytywnie oceniłam tą rasę ze względu na zachowanie jak i wygląd,a szczególnie z długim włosem-cudo. No a Kaja to mieszanina nie wiadomo do jakich ras ją przypasować.Na bank ma coś z PONa,może rzeczywiście coś z grzywacza chińskiego.Jednym słowem mieszaniec śliczny jak się patrzy.Niemniej jednak jest bardzo kochana,bardzo karna,ogólnie fantastyczny pies oprócz wad,które opisałam wyżej.Ale tak jak Poker napisała,czy szczekanie można zaliczyć do wad? Gro psiaków szczeka i broni swojego terenu.No a kotki? No cóż nie każdy psiak toleruje kiciusie i z tym też trzeba się pogodzić,po prostu nie trzeba konfrontować psa z kotkiem i się da żyć. Kaja zaprzecza samej sobie w zachowaniu - jak jest na spacerze kotki ją absolutnie nie interesują,ona tylko je goni ze swojego terenu.Uważa,że ogród i dom to jest jej teren,który musi pilnować i nie może nikt obcy na tym terenie przebywać.Nie lubi ludzi w ubraniach roboczych np.kurierów wtedy dostaje szału.Szkoda,że kurierzy nie są ubrani w garnitur może by miała inne podejście do nich.W każdym razie dla bezpieczeństwa Kaja jest zamykana w przedpokoju,a w skrajnych przypadkach paczki są podawane górą przez bramkę. Osobiście dla mnie i tak jest kochana,wspaniała sunia.Kaja kocha mnie ponad wszystko. A tu fotka chuliganów i nie tylko,które tylko czekają aby obszczekać przybyszów: [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53198334_img_0017.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53198361_img_0019.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53198398_img_0028.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53198429_img_0031.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53198461_img_0022.jpg[/IMG] -
Przypadkowo natknęłam się na ogłoszenie zamieszczone 30.07.Dwa psiaki Lhasa Apso są do adopcji w Strzelcach Opolskich. Lhasa Apso jest bardzo podobne do Shih-Tzu. Może ktoś jest zainteresowany tą rasą i da im domek.Umieściłam też apel na Lhaza Apso. [URL="http://tablica.pl/oferta/oddam-pod-opieke-dwa-psy-lhasa-apso-ID1ndVW.html"]http://tablica.pl/oferta/oddam-pod-opieke-dwa-psy-lhasa-apso-ID1ndVW.html [IMG]http://srvimg19.tablica.pl/images_tablicapl/47942225_1_644x461_oddam-pod-opieke-dwa-psy-lhasa-apso-strzelce-opolskie.jpg[/IMG] [/URL]
-
Przypadkowo natknęłam się na ogłoszenie ze Strzelc Opolskich.Dwa psiaki Lhasa Apso do adopcji. Ogłoszenie zostało zamieszczone 30.07. Może ktoś by chciał dać tym psiakom dom? [URL="http://tablica.pl/oferta/oddam-pod-opieke-dwa-psy-lhasa-apso-ID1ndVW.html"]http://tablica.pl/oferta/oddam-pod-opieke-dwa-psy-lhasa-apso-ID1ndVW.html [IMG]http://srvimg19.tablica.pl/images_tablicapl/47942225_1_644x461_oddam-pod-opieke-dwa-psy-lhasa-apso-strzelce-opolskie.jpg[/IMG] [/URL]
-
Hawańczykopodobne cudo za kratami - szukamy DT , DS
Anula replied to rodzice's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']wątek jest uśpiony bo mało wiemy o tych psiakach. ula/rodzice pewnie na urlopie. Pytałam które dziewczyny zajmują sie psami w schronie- brak odpowiedzi. nawet nie mogę odnaleźć zbiorczego wątku schroniska w Nowym Targu. Sama nie wiem skąd bierzecie zdjęcia tych kudłaczy.[/QUOTE] To jest ten wątek psiaków z Nowego Targu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223647-Schronisko-na-tzw-KONCU-SWIATA-masa-psow-bezskutecznie-czekajacych-na-pomoc[/URL] str.33 post 820 jeszcze taki chłopczyk jest: [B]Nico[/B] [IMG]http://i45.tinypic.com/v2wlu9.jpg[/IMG] -
Tak jest śliczna i kochana,oby tylko polepszyło się Gajuni z kręgosłupem. Przelew poszedł.
-
Hawańczykopodobne cudo za kratami - szukamy DT , DS
Anula replied to rodzice's topic in Już w nowym domu
Ja nie mam pomysłu co z nimi zrobić,nadal siedzą w schronie w Nowym Targu i jeszcze jest nowe zdjęcie następnego ślicznego kudłaczka z Nowego Targu też podobnego do nich.Tylko ręce załamać. Mało kto też wchodzi na ten wątek! -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']Kaja trafi w swój dom od Ani. Co z Rudim planujecie? Edit. ...a kto by powiedział, że takie niewiniątko może zamienić się w lwa na koty;) Aniu, Orlen widać ma bardzo podobne zachowanie do Kaji. Z kotami i z nim przechodzę horror, przed chwilą zamienił się w pitbulla w pogoni za nimi, a teraz spokojniutko leży przy nodze i słodzi tymi swoimi oczkami.[/QUOTE] Nie wiem może strach ma wielkie oczy ale dzisiaj już Kaja przesadziła z kotkiem.Prawie jestem pewna gdyby go dorwała to by chyba zagryzła,rozszarpała.Kiedyś widziałam na własne oczy jak owczarek rozszarpał kotka w ułamku sekundy,do tej pory pamiętam to zdarzenie-koszmar. Aaaa! Oczywiście jak ją odwołałam na legowisko i nakrzyczałam to zaczęła podawać łapy,siadać na dwóch łapkach i prosić o głaski,lizać mnie i robić piękne oczy do złej gry.Jednym słowem niedobrota i już.Jest kochana ale jestem zła na nią. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='ocelot']U mnie cisza telefoniczna nastała, ale wierzę, że w końcu odezwie się ten upragniony dom.... U Rudiego kiepsko:( Ma grzybice, dostaje antybiotyk, ale nadal łysieje, powinien mieć kapiele lecznicze, ale w schronisku się nie da:( Bardzo mu siadła odporność po kastraci i szczepieniu...[/QUOTE] A nie można Rudiego w jakiejś wanience kąpać,może uda się jednak z tymi kąpielami.Szkoda chłopaka.Antybiotyk może być trafiony lub nie,różnie z tym bywa. Kaja goni kotki i to na serio a więc domek musi być bez kotków.Dzisiaj ją przyłapałam na gorącym uczynku jak mało co nie dorwała kotka,mało mi serce nie stanęło.No ale udało się mu wskoczyć na słupek ogrodzeniowy.Pogoniłam ją do domu i kazałam leżeć w legowisku - posłuchała niedobrota. Oto niedobrota jak sobie leży to wygląda na aniołka. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53128952_img_0563.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy61/341951/1536171/53129046_img_0564.jpg[/IMG] -
Malawaszka masz zapchaną skrzyneczkę a potrzebuję jeszcze kod miasta do przelewu!
-
Może jeszcze coś wyskrobię,zaczął się nowy miesiąc.To coś to 50zł dla Gajuni naszej biednej niuni. Proszę o dane do przelewu.
-
Pirania jesteś niesamowita w swoim działaniu! Z całego serca dziękuję za dom dla Tosi! Tak mi Tosia leżała na sercu! Jeszcze raz wielkie dzięki! [IMG]http://radiopromyczek.com.pl/wp-content/upload/kwiaty.jpg[/IMG] Trzymam kciuki za Was! [IMG]http://s4.rimg.info/6fc878da2e8e8f77b1b4b71ba5e8ff64.gif[/IMG]
-
Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha
Anula replied to docha's topic in Już w nowym domu
O rany! Dorotko fantastyczne fotki! A łąkowe szaleństwo cudo.Jakie te psiaki są śliczne.Każde ujęcie powala.Dziękuję za fotki,naprawdę cieszą oko,z przyjemnością psiaki się ogląda. A Orlen jak z uszkiem - już lepiej? -
[quote name='Pirania135'][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/5634/img0054ax.jpg[/IMG] [FONT=arial]Wspólna kolacja. Na razie Vega wygrywa w konkursie jedzenia - zjedzone w 35 sekund, Tosia w 45 :-)[/FONT][FONT=arial] [/FONT][/QUOTE] A możesz wskazać,która to jest Tosia bo pogubiłam się.Może to nie ma znaczenia bo Vega jak i Tosia są przepiękne. Cudowne zakończenie! Fotka przepiękna!
-
O rany! Pekińczyk na łańcuchu! Ludzie bez wyobraźni i sumienia!
-
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']dokładnie jak u mnie Dosia jest prowodyrem dla Orlena. ja nawet uważam, że ona go specjalnie wystawia w przysłowiowe maliny.[/QUOTE] No właśnie,może gdyby Kaja była jedynaczką może by tak nie reagowała. W drewutni okociła się nam koteczka.Kurcze jest dzika.Najchętniej bym ją wysterylizowała.U nas coraz więcej kociaków pojawia się na osiedlu.Kaja tam przesiaduje wraz z Mikim,ponieważ maluchy wydają dźwięki i buszują po górze. Wczoraj byliśmy z psiakami z wizytą u znajomych,Kaja bardzo była grzeczna,nie odstępowała nas na krok.Z suczką znajomych przywitała się bardzo kulturalnie,nie było ekscesów.To jest dowód na to,że Kaja jest bardzo przyjazną sunią do innych psiaków. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='Bogusik']Anulko,zawsze pamiętam...!:calus: [URL="https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSeKNgN46ga0mELT6qOPAbbKhg5PxSrV61iexsp2KB_ufGBlj4n"][IMG]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQkE4PC1oun_3nNsV-EjMamepHbSeGXCTXS6CzTtSd41qo-ZImdpkok0BnLow[/IMG][/URL][/QUOTE] [quote name='edyseja']Aniu, wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Spełnienia marzeń i wdzięczności losu za Twoje dobre serce dla psiaków. :Rose:[/QUOTE] [quote name='docha']ach, przecież! zapomniałam o tak ważnym święcie Ann i Hań. Jeszcze raz Aniu Wszystkiego najlepszego :Rose:[/QUOTE] [quote name='magdola']10000000000 lat!!!!!!!!!![/QUOTE] [quote name='ocelot']Ja też spóźnione ale gorące ślę życzenia:)[/QUOTE] [B]Kochani! Serdeczne dzięki za pamięć i życzenia![/B] Po kilku dniach nieobecności na Dogo jestem mile zaskoczona,że Kochani pamiętacie o mnie.Szczerze mówiąc łezka zakręciła mi się w oku ze wzruszenia. JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ! [IMG]http://supergify.pl/images/stories/Kwiatki/stworek22qe5pz.gif[/IMG] [IMG]http://supergify.pl/images/stories/Kwiatki/stworek22qe5pz.gif[/IMG] [IMG]http://supergify.pl/images/stories/Kwiatki/stworek22qe5pz.gif[/IMG] Kilka dni nie było mnie na Dogo z powodu gości.No ale już jestem.Goście Kajunią byli zauroczeni,tak jak Kajunia nimi.Kaja kocha dzieci.Dostała tyle mizianiek i całusków chyba za wszystkie czasy od nich, a żegnania z moimi zwierzakami nie było końca.Fajnie jest przebywać z rodziną,która kocha zwierzaki i która jest pozytywnie nastawiona do nich.Kajunia moja niunia ma się dobrze.Nie wiem w zasadzie co napisać.Kaja jest pozytywnie nastawiona do całego świata.Dalej obszczekuje ale chyba nie tak intensywnie jak to było na początku.Głównym prowodyrem to co zauważyłam jest jednak Miki,który patrząc na nią woła ją do wyjścia na ogród i obszczekiwania.Dla mnie Kaja jest cudowną sunią,przesympatycznym psem kochającym człowieka ponad wszystko.Taka właśnie jest Kaja. -
[quote name='anetek100']ta sunia tez podobno ma już domek [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-ANXR9nw3aH0/UAHmiCkJt2I/AAAAAAAAOKw/vpn73rV-Gww/s530/IMG_0190.JPG[/URL] niestety bez sterylki wydana[/QUOTE] O ile wiem teraz wg.nowych przepisów nie wydaje się suczek bez sterylki.Jeżeli tak to Schronisko łamie przepisy.Chociaż są odchylenia od normy ale to musi potwierdzić wet,że ze względu na stan zdrowia,wiek psiak nie nadaje się do zabiegu i w takim wypadku można wydać psa do adopcji.
-
Sunia po amputacji ogonka, FRYGA w cudownym domku !!
Anula replied to Poker's topic in Już w nowym domu
Poker spróbuj z kroplami,to są zioła jak dobrze zrozumiałam może akurat odniosą jakiś skutek.Fryga się uspokoi nie będzie spięta,złośliwa i trwająca w swojej przekorze.Może zmieni swoje ego. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']Aniu, przeróbmy to jeszcze raz. 1. pies szczeka-wołasz do nogi, usadzasz i nie wynagradzasz(jeśli w tym momencie wynagrodzisz-pies skojarzy, że nagradzasz go za szczekanie i będzie ponownie biegł do furtki poszczekać aby dostać znowu nagrodę) 2. odsyłasz psa na jego miejsce, każesz tam zostać i wynagradzasz jak wykona zadanie. 3.stwórz sytuację aby nie wybiegła ponownie szczekać do furtki przez choć krótki czas. Te trzy punkty muszą być skoordynowane w bardzo krótkim czasie. Wynagradzaj ( i to jest bardzo ważne) za to, że nie szczeka przy furtce. np. przy furtce przechodzi przechodzień-pies nie szczeka- dajesz błyskawicznie smakołyk dodając tylko "dobry pies" lub "super"( to są ruchy sekundowe, za późno podany smakołyk nie daje żadnego efektu lub zupełnie przeciwny od pożądanego). Nie musisz zawsze podawać smakołyk. może to być ciepła pochwała psa i jego poklepanie. Karą dla psa jest nie podanie smakołyku lub słowne krótkie słowne skarcenie" niedobry pies". to co napisałam powyżej to jest odciągnięcie psiej uwagi od szczekania.[/QUOTE] To może postaram się dokładnie opisać zachowanie Kajki. Jest w domu z nami,nagle zryw bo słyszy odgłosy z ulicy(w tym momencie już szczeka),drzwi na ogród są otwarte,leci pędem do ogrodzenia cały czas szczekając zajadle.Taka sama sytuacja jest jak przebywa na ogrodzie.Następny przykład-roznoszą dziewczyny reklamy-trzymają w ręku zwinięte reklamy i przeważnie wkladają między bramkę i słupek-Kaja niesamowicie szczeka i podskakuje do ręki z reklamą.Nikt praktycznie nie może dotknąć płotu,bramki bo ona dostaje szału.Na mój głos reaguje piorunem nawet jak wołam ją z domu nie wychodząc do niej-przybiega pędem,ogon ma w tym momencie podkulony,siada przy mnie nawet jak nie wydam komendy siad.Na wołanie Kaja do domu,czy do nogi jest natychmiast i zawsze,nigdy nie zdarzyło się aby nie zareagowała.Ona doskonale wie,że szczekając robi źle ale to jest silniejsze od niej.Jeżeli ktoś wejdzie na posesję w naszej asyście to Kaja szczeka zajadle ale nie atakuje,po prostu szczeka,jeżeli osoba wchodzi do domu i wyciąga do niej rękę Kaja siada przy niej i przestaje szczekać.Daje się tej osobie głaskać. I teraz tak jak przypędzi do mnie po zawołaniu jej to np. głaskam ją to wtedy nie leci znów obszczekiwać to wygląda tak,że głaski są ważniejsze od obszczekiwania.Natomiast smaczek pochłania w trymigi i jeżeli jej nie zatrzymam to leci szczekać oczywiście jeżeli ku temu są powody.Ona nie szczeka non stop tylko jak ktoś przechodzi koło posesji i usłyszy głosy.Jak są drzwi zamknięte Kaja nie szczeka w domu,ponieważ odgłosy są przytłumione.Na zewnątrz posesji nie reaguje absolutnie szczekaniem na ludzi czy psiaki. Tak jak umiałam to opisałam Kajki zachowanie.Oczywiście przeczytałam uważnie Twój post Dorotko i kilka punktów ma odpowiedź jak Kaja się zachowuje w danym momencie.Ona zawsze szczeka jak kogoś zobaczy przechodzącego,nawet nie dotykającego ogrodzenia ani bramki.Jak na nią krzyknę,że jest niedobra kładzie się na płask przy mnie. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Anula replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']Aniu, w przerwie piszę to co dowiedziałam się przed chwilą, jak postępować z Kają. Ponieważ Kaja jest odwołalna, więc gdy dobiega do furtki ewent. do wchodzących gości, przywołać do nogi, kazać usiąść i odprowadzić na jej miejsce na ogrodzie ewent. w domu i dopiero wówczas nagrodzić za wykonane zadanie, w przeciwnym wypadku przy nagradzaniu jej bezpośrednio po przywołaniu przy nodze, psu dajemy znać, że nagradzamy go za szczekanie również. Nie wiem czy to jasno opisałam.[/QUOTE] No właśnie ja tak rozumiałam przedostatnie zdanie co Dorotko napisałaś.Teraz przywołałam ją z ogrodu do domu bo szczekała nie wiem na co,na kogo,dostała smaczka i już chciała lecieć,powiedziałam zostań,siad - usiadła dostała drugiego smaczka,dosłownie po minucie poleciała dalej szczekać,powtórzyłam to co zaczęłam i to samo - Kaja pobiegła szczekać na dzieci grające w piłkę koło płotu - powtórka z rozrywki.Jednak nie poddaję się wiem,że trzeba czasu aby pies zakumał o co chodzi.Jestem bardzo cierpliwa - zobaczymy.Muszę nakupić więcej smaczków i faszerować nimi Kajunię. Mgie serdecznie dziękuję za ogłoszenia.Stokrotne dzięki! No nie wiem czy takie szczekadło znajdzie domek ;) Pani z Oławy nie odpisała już,a więc prawdopodobnie zrezygnowała z Kajuni mojej niuni.Z Polkowic też cisza. -
A co mówi wet,czy uśpienie jest konieczne i nie ma ratunku dla niego?
-
Cudna kudłata Myszka z niedorozwojem móżdżku. W DS u p.Kasi !!
Anula replied to Poker's topic in Już w nowym domu
Ale cudeńko. Poker na pw podesłałam adres mailowy do Pani,która szuka suni w typie Kamy ale nie wiem czy będzie zainteresowana malutką. -
Sunia po amputacji ogonka, FRYGA w cudownym domku !!
Anula replied to Poker's topic in Już w nowym domu
Ja też już od dłuższego czasu tak myślałam aby znaleźć jej jakoś dom ze starszą osobą,która by nie wymagała od niej za wiele,czasami tylko pogłaskała, dała jeść i wyszła na spacer. Fryga lubi bawić się piłeczką,pluszakami?