Jump to content
Dogomania

TsubasaAkane

Members
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

TsubasaAkane's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam, poszukuję stron, blogów poświęconych profesjonalnemu handlingowi, chętnie też posłucham o Waszych doświadczeniach, może podpowiecie mi coś ciekawego z czego sama mogłabym skorzystać Mam pewne doświadczenie wystawowe, teraz chciałabym nauczyć się czegoś nowego, przenieść to co już potrafimy na wyższy poziom Liczę na Waszą pomoc
 2. a czy w sytuacji, gdy pies jest w trakcie dorosłego championatu PL, ma dwa wnioski z krajówek i z dwóch międzynarodowych dosk z 2 lokatą tworzy to całość championatu? :)
 3. TsubasaAkane

  Res CAC

  Czym jest res. CAC, jak on ma się do dorosłego championatu? :)
 4. Sędzia miły, fajne podejście do psa, bardzo dokładny opis z jeszcze bardziej dokładnym uzasadnieniem ;-) Jedynym minusem była sytuacja, gdy użył niezrozumiałego (z powodu języka, w którym je wypowiedział) dla mnie słowa i widząc, że kompletnie nie wiem o co chodzi powtarzał ten wyraz w kółko... Preferuje raczej duże lecz nie 'potężne' psy :)
 5. Sędzia bardzo sympatyczny, nic się przed nim nie ukryje ;-) Zwraca uwagę zarówno na statykę jak i ruch. Przywitał się z psem, dokładnie wymacał, sam sprawdzał zęby. Bardzo dokładny opis. U nas oceniał CC w klasie młodzieży... świetna znajomość wzorca rasy, zwracał dużą uwagę na kształt głowy. W stosunku do wystawcy również bardzo kulturalny. Dotychczas najlepszy sędzia, u jakiego miałam okazję wystawiać psa :)
 6. Naszego molosa też oceniała ta Pani, bardzo miła, długo i dokładnie uzasadniała opis, ogólnie bardzo sympatyczna. Pies wystawiany pierwszy raz, klasa młodzieży. Ładnie się ustawił, pobiegł, dał obmacać - drugie mielsce. Zaznaczę w tym miejscu, że lokata kompletnie nie jest dla mnie problemem, w końcu było to kilka lat temu :) Zastanawiający jest dla mnie jedynie fakt, że pierwszą lokatę i Zw. Młodzieży dostał pies, który pobiegł ładnie, nie powiem... prezenter ustawiał go przez 5 min zanim ten jako tako stanął, nie dał się obmacać, ale już pomijając elementy zachowania: pies zaczynając w kl. młodzieży był już na granicy wzorca (wzrost), zero mięśni a do tego niezbyt przypominający przedstawiciela swojej rasy.
 7. Pani oceniała w Bielsku-Białej 2 grupę FCI, wyjątkowo nieprzyjemna, wykazała się kompletną nieznajomością wzorca. Ocenia błyskawiczne, może nawet za szybko. Nie było dobrej okazji do zaprezentowania psa, ponieważ zanim zdążyłam go pierwszy raz ustawić już kończyła dyktować opis, pomimo 36 st. upału musieliśmy biegać kilka kółek. Nie wiem jak było wcześniej, ale teraz odniosłam wrażenie, że oceniała według wzorca zupełnie innej rasy. Pożądana i jak najbardziej zgodna z obecnym wzorcem głowa według tej Pani jest z nim absolutnie nie zgodna.
 8. czy w klasie młodzieży po zdobyciu J.CH. nadal mogę wystawiać danego psa w tej klasie?
 9. szukam kogoś, kto na bieżąco bierze udział w wystawach ze swoim psiakiem i jest chętny odpowiedzieć na kilka (może czasami idiotycznych :D ) pytań początkującego :)
 10. Witam, chcę zapisać mojego cane corso na wystawę w Jaśle 7 i 8 maja... stad moje pytanie, czy jeżeli 7 maja to wystawa 2 grupy a 8 krajowa to cane corso będą tylko w sobotę, czy w sobotę i niedzielę?
 11. Od kilku dni jestem posiadaczką 3 miesięcznego buldoga francuskiego, mam tez 9 miesięcznego corsiaka :) nie do końca potrafią się ze sobą bawić, cały czas musi ktoś "nad nimi stać" i rozdzielać gdy zbytnio wariują.  Duży przewraca młodego łapą, skacze koło niego, ciągnie za uszy lub obrożę, mały natomiast zaczepia corsiaka gdy ten stara się odpoczywać, podczas zabawy podszczypuje go, drapie po mordce, wiesza się na faflach, szyi lub gryzie ogon szczekając przy tym.... gdy cc go przewróci leży na plecach i udaje marwego? który po uspokojeniu się starszego 'brata' natychmiast wstaje i skacze do niego. Boję się, że duży może młodemu przypadkiem zrobić krzywdę... Czy psiaki przyzwyczaią się do siebie? Jak ich uspokajać? Proszę o radę :) Pozdrawiam

 12. JamniczaRodzina, tak... Pinafucort i maść z nadtlenkiem benzoilu (nie pamietam nazwy :/ ) a jeszcze maść szałwiowa, która przynosiła przez pewien czas najlepsze efekty... W międzyczasie były tez 3 tygodnie przerwy, według weta najcześciej trądzik sam znika dlatego zalecił przerwę
 13. Czy u cc sprawdzi się przy leczeniu trądziku srebro koloidalne? Tydzień temu miał robiony antybiogram, według niego wet zapisał Mupirox... różnica jest ale nie spektakularna a do tego 'wyłażą' mu nowe pryszcze i to na faflach (wcześniej miał tylko na brodzie). Boje się, ze mu się to rozniesie na całą mordkę... leczymy to już kilka miesięcy... Może ktoś z was ma doświadczenie z tą psią dolegliwością? ;) (ma prawie rok)
 14. Dopiero zaczynam swoja przygodę z wystawami i nie jestem jeszcze obeznana w typowo praktycznych tematach, dlatego liczę na pomoc... poszukuję czarnej ringówki (takiej najbardziej klasycznej http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=10657 :) ) dla Cane Corso wiek 9 miesięcy waga 48kg oraz białej dla Buldoga Francuskiego wiek 4 miesiące waga 5,5kg... o ile wiem gdzie mogę je zamówić nie mam pojęcia jakiej grubości. Będę wdzięczna za jakiekolwiek porady :) Dotychczas ćwiczyłam z moim CC na ringówce grubości ok 8mm
×
×
 • Create New...