Jump to content
Dogomania

TsubasaAkane

Members
 • Content count

  23
 • Joined

 • Last visited

 1. TsubasaAkane

  doświadczenia/blogi handling

  Witam, poszukuję stron, blogów poświęconych profesjonalnemu handlingowi, chętnie też posłucham o Waszych doświadczeniach, może podpowiecie mi coś ciekawego z czego sama mogłabym skorzystać Mam pewne doświadczenie wystawowe, teraz chciałabym nauczyć się czegoś nowego, przenieść to co już potrafimy na wyższy poziom Liczę na Waszą pomoc
 2. TsubasaAkane

  Res CAC

  a czy w sytuacji, gdy pies jest w trakcie dorosłego championatu PL, ma dwa wnioski z krajówek i z dwóch międzynarodowych dosk z 2 lokatą tworzy to całość championatu? :)
 3. TsubasaAkane

  Res CAC

  Czym jest res. CAC, jak on ma się do dorosłego championatu? :)
 4. TsubasaAkane

  Vladimir Piskay (SK)

  Sędzia miły, fajne podejście do psa, bardzo dokładny opis z jeszcze bardziej dokładnym uzasadnieniem ;-) Jedynym minusem była sytuacja, gdy użył niezrozumiałego (z powodu języka, w którym je wypowiedział) dla mnie słowa i widząc, że kompletnie nie wiem o co chodzi powtarzał ten wyraz w kółko... Preferuje raczej duże lecz nie 'potężne' psy :)
 5. Sędzia bardzo sympatyczny, nic się przed nim nie ukryje ;-) Zwraca uwagę zarówno na statykę jak i ruch. Przywitał się z psem, dokładnie wymacał, sam sprawdzał zęby. Bardzo dokładny opis. U nas oceniał CC w klasie młodzieży... świetna znajomość wzorca rasy, zwracał dużą uwagę na kształt głowy. W stosunku do wystawcy również bardzo kulturalny. Dotychczas najlepszy sędzia, u jakiego miałam okazję wystawiać psa :)
 6. TsubasaAkane

  Maria Bruska (PL)

  Naszego molosa też oceniała ta Pani, bardzo miła, długo i dokładnie uzasadniała opis, ogólnie bardzo sympatyczna. Pies wystawiany pierwszy raz, klasa młodzieży. Ładnie się ustawił, pobiegł, dał obmacać - drugie mielsce. Zaznaczę w tym miejscu, że lokata kompletnie nie jest dla mnie problemem, w końcu było to kilka lat temu :) Zastanawiający jest dla mnie jedynie fakt, że pierwszą lokatę i Zw. Młodzieży dostał pies, który pobiegł ładnie, nie powiem... prezenter ustawiał go przez 5 min zanim ten jako tako stanął, nie dał się obmacać, ale już pomijając elementy zachowania: pies zaczynając w kl. młodzieży był już na granicy wzorca (wzrost), zero mięśni a do tego niezbyt przypominający przedstawiciela swojej rasy.
 7. TsubasaAkane

  Monika Kuriata - Okarmus

  Pani oceniała w Bielsku-Białej 2 grupę FCI, wyjątkowo nieprzyjemna, wykazała się kompletną nieznajomością wzorca. Ocenia błyskawiczne, może nawet za szybko. Nie było dobrej okazji do zaprezentowania psa, ponieważ zanim zdążyłam go pierwszy raz ustawić już kończyła dyktować opis, pomimo 36 st. upału musieliśmy biegać kilka kółek. Nie wiem jak było wcześniej, ale teraz odniosłam wrażenie, że oceniała według wzorca zupełnie innej rasy. Pożądana i jak najbardziej zgodna z obecnym wzorcem głowa według tej Pani jest z nim absolutnie nie zgodna.
 8. TsubasaAkane

  limit wystawowy

  czy w klasie młodzieży po zdobyciu J.CH. nadal mogę wystawiać danego psa w tej klasie?
 9. TsubasaAkane

  wystawowe pytania

  szukam kogoś, kto na bieżąco bierze udział w wystawach ze swoim psiakiem i jest chętny odpowiedzieć na kilka (może czasami idiotycznych :D ) pytań początkującego :)
 10. TsubasaAkane

  zgloszenia na wystawe - Jasło 7 i 8 maja..

  dziękuję :)
 11. TsubasaAkane

  zgloszenia na wystawe - Jasło 7 i 8 maja..

  Witam, chcę zapisać mojego cane corso na wystawę w Jaśle 7 i 8 maja... stad moje pytanie, czy jeżeli 7 maja to wystawa 2 grupy a 8 krajowa to cane corso będą tylko w sobotę, czy w sobotę i niedzielę?
 12. TsubasaAkane

  trądzik

  JamniczaRodzina, tak... Pinafucort i maść z nadtlenkiem benzoilu (nie pamietam nazwy :/ ) a jeszcze maść szałwiowa, która przynosiła przez pewien czas najlepsze efekty... W międzyczasie były tez 3 tygodnie przerwy, według weta najcześciej trądzik sam znika dlatego zalecił przerwę
 13. TsubasaAkane

  trądzik

  Czy u cc sprawdzi się przy leczeniu trądziku srebro koloidalne? Tydzień temu miał robiony antybiogram, według niego wet zapisał Mupirox... różnica jest ale nie spektakularna a do tego 'wyłażą' mu nowe pryszcze i to na faflach (wcześniej miał tylko na brodzie). Boje się, ze mu się to rozniesie na całą mordkę... leczymy to już kilka miesięcy... Może ktoś z was ma doświadczenie z tą psią dolegliwością? ;) (ma prawie rok)
 14. TsubasaAkane

  ringówka CC i BF

  Dopiero zaczynam swoja przygodę z wystawami i nie jestem jeszcze obeznana w typowo praktycznych tematach, dlatego liczę na pomoc... poszukuję czarnej ringówki (takiej najbardziej klasycznej http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=10657 :) ) dla Cane Corso wiek 9 miesięcy waga 48kg oraz białej dla Buldoga Francuskiego wiek 4 miesiące waga 5,5kg... o ile wiem gdzie mogę je zamówić nie mam pojęcia jakiej grubości. Będę wdzięczna za jakiekolwiek porady :) Dotychczas ćwiczyłam z moim CC na ringówce grubości ok 8mm
 15. TsubasaAkane

  pies zjadł wykalaczke

  Około tygodnia temu na obiad były roladki "zamknięte" wykałaczką, najmniejszą z nich z ręki wyrwał mi pies i pochłonął zanim zdążyłam podejść... nie mam 100% pewności czy akurat w tej była wykałaczka ponieważ osoba, która je przygotowywała nie pamięta i nie jest w stanie sobie tego przypomnieć. Pies zgodnie z zaleceniem weta dostał sporą porcję ziemniaków i dwa dni ograniczenia ruchu (kolejna wizyta w razie jakichkolwiek objawów). Od tego czasu nie ma żadnych objawów, bawi się, szaleje (w kupie nie znalazłam śladu po wykałaczce, chociaż jedna, którą zrobił dzień po zjedzeniu niestety nie została w całości "sprawdzona"). Nie daje mi to spokoju, martwię się czy gdzieś nie zalega... Kilka dni temu psiak zaczął sporadycznie wymiotować (ok 4 razy do dzisiaj) ale muszę dodać, że mamla prasowane kości ze ścięgien oraz ma trądzik, który jest smarowany maściami, które zdarza mu się zlizać... pies ma 6 miesięcy, waży ok 37kg. Proszę o radę
×