Jump to content
Dogomania

Akrum

Members
  • Posts

    20500
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Akrum

  1. o matko, Charlie rośnie z tygodnia na tydzień - niedługo to już będzie duży PAN KOT :) Emma - ZDROWYCH SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT ŻYCZYMY :) Uściski dla kotów i psiaków :)
  2. Jak się ciesze, że Ozzy już w DT :) Słuchajcie cioteczki - cały czas mi chodzi po głowie ta jamniorka i mam taki pomysł. Szczeniak z nużycą od nas miał jechać na DT do karmelki na PDT pod Opole za 200 zł miesięcznie, jednak Czili jest u mnie na BDT. Dzisiaj Pyrdka miała dzwonić do karmelki i rezygnować z miejsca dla Czili. Więc pewnie to miejsce jest jeszcze wolne, Czili tam miała jechać już po świętach, więc... Może uda się skrzyknąć tutaj parę osób i zdobyć deklaracje - choć jednorazowe. 200 zł miesięcznie to nie jest dużo, a z tego co się orientuję karmelka już ma chyba spanielkę -babcinkę na DT z Mosiny??
  3. Julianko, cudownie wyglądasz na tych pierzynach :) Nie obgryzaj guzików, bo jeszcze się pochorujesz. Nata - kup sobie pościele na zamki - ja też musiałam wszystkie wymienić z guzikowych na zamkowe, bo moje psiaki tez uwielbiały konsumować guziczki :) Cioteczki kochane - [B][COLOR=red]ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT SPĘDZONYCH W MIŁEJ I RODZINNEJ ATMOSFERZE, A DLA FUTRZASTYCH OCZYWIŚCIE BUZIAKI W NOS :)[/COLOR][/B]
  4. o matko kochana, co za ludzie... i tylko dlatego oddać psa?
  5. [SIZE=3]Ostatnie dni były pełne emocji, bo był to czas podjęcia trudnej decyzji dla Saruni, dla nas... A to dlatego, że zgłosił się do nas super domek chętny na adopcję Lunki. Poprosiłyśmy koodrynatorkę adopcji labradorów izatemke o przeprowadzenie wizyty przedadopcyjnej :) Iza po wizycie mi napisała, że gdyby miała zostawić tam swoje psy, to zrobiłaby to, że domek super i psi rezydent jest - Pax (jeśli dobrze zapamiętałam imie :)) Pax jest również psem po przejściach, jest wykastrowany, to mix dobermana. Decyzja o wydaniu Lunki nie była prosta, domek super, czekał z niecierpliwością na Lunkę, ale... Lunka zakochana w Saruni, Nero i Killerku, Sarunia zakochana w Lunce, jednak fakt wycofania Kory, jej dobro - zaważyło na podjęciu ostatecznej decyzji. Ala i Irek - nowy domek Lunki przyjechał dzisiaj do Saruni wraz ze swoim psem. Spędzili u Saruni i z Lunką dużo czasu. Lunka pojechała... Nie było łatwo - ja będąc daleko od Saruni, przezywałam to wszystko jak nigdy, emocje, dylematy.. to co dopiero musiała przeżywać Sarunia będąc na miejscu? Jednak od razu podkreślę - z uwagi na fakt iż Luna jeszcze nie została wysterylizowana, została podpisana specjalna umowa na opiekę tymczasową z określonym terminem do wykonania sterylizacji (za która dziękuję izatemka). Po tym czasie jak zostanie nam przedstawiony dowód wykonania zabiegu - zostanie podpisana umowa adopcyjna. Marzyłyśmy o tym, żeby Lunka została na stałe w domu Saruni, jednak wycofanie Kory, jej strach przed Lunką, chodzenie po ścianach... Zadecydowałyśmy że tak będzie lepiej. Taki oto sposobem Lunka na gwiazdkę dostała nowy domek. Zamieszkała w domu z ogrodem, dookoła piękne tereny do spacerów :) Mam nadzieję, że Lunka będzie szczęśliwa, nie będzie płakać, nie wycofa się i za jakiś czas gdy Sarunia ją odwiedzi - Luna ją oszczeka i będzie broniła własnego domu i swoich ludzi :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Nowy domek jest zarejestrowany na dogo, więc mam nadzieję, że jutro już wieści dostaniemy tutaj na wątku :) [B][COLOR=red]Saruniu - DZIĘKUJĘ to za mało. Przyjęłaś pod swój dach wrak psa, strachliwą, wychudzoną i skrzywdzoną przez człowieka sunie. W miesiąc dokonałaś cudownej przemiany Lunki, piękna błyszcząca sierść, żeberka się schowały, Lunka poznała co to życie w kochającej ją rodzinie, co to spacery, zawsze pełna miska. Nie wiem, jak mam Ci za to dziękować - masz WIELKIE SERCE KOBIETO :loveu::loveu::loveu: DZIĘKUJEMY ZA TAK WSPANIAŁĄ OPIEKĘ NAD LUNKĄ I MIŁOŚĆ JAKĄ OBDARZYŁAŚ LUNIE.[/COLOR][/B] [IMG]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRGsMvN5wTWlTCXa1q6U9n7bpdhj74wAW2YOCF94-estcp3EMYaZw[/IMG] A to już wieści z nowego domku Lunki: [/SIZE][QUOTE]Witamy już w czwórkę :smile:)) Lunka właśnie slodko śpi, Paks równiez - będzie dobrze !!! Postaram się jutro więcej napisać.... Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc ! pozdrawiamy Ala, Irek ( oczywiście psiaki rownież) [/QUOTE] Nero znów się przytula do Korci, a Kora znów wróciła na salony, radośniejsza, spokojniejsza :)
  6. paragony z okresu od 13 do 17 grudnia za karmę suchą,puszki i ćwiartki kurczaka są na kwotę 140,80 zł. Saruniu - na Twoim koncie było jeszcze 37,08 zł, dlatego przelałam Ci 104 zł.
  7. wątek transportowy założyłyście?? może akurat ktoś pojedzie na tej trasie, zobaczy wpis i zabierze chłopaka :)
  8. dzisiaj moja mała Czili dzielnie się prezentowała w szkole podstawowej, gdzie pojechała razem z Pyrdką i Emma53 i jej Stonią podziękować i odebrać dary ze zbiórki :) moja kruszynka mała :) Wczoraj znów zrobiła siu na dywan, mimo że co godzinę - dwie na dwór szłyśmy, po pokojach podkłady rozłożone, a ta zołza na dywan nalała. Ale i tak jest kochana, szalona i pełna energii :) Wczoraj na wieczór jeszcze się na dworze bawiłyśmy na śniegu, wszystkie psiaki całe mokre wróciły, więc pod kocami później siedziały, z Czili na moich kolanach się wygrzewała :)
  9. pisz do MIKRO - BANKU skoro chłopak ma 5 kg i Kundelkowej Skarbonki - może się uda uzbierać :) trzeba na mikrusy małego zgłosić - jeśli jeszcze nie jest.
  10. i ja chciałam Wam złożyć świąteczne życzenia, rodzinnej atmosfery, radości, a przede wszystkim zdrowia :) [IMG]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSAaFlqxAZD-zPiC0txaBif_A9oURt0hAQILuokC7oAdXIGfamT8A[/IMG]
  11. hotelik terrier ma jeszcze wolne miejsca, ale niestety drogo bo 15 zł doba. Ale kojce wewnętrzne, w ocieplonym i ogrzewanym budynku, super opieka i spacery :) Donka5 widziałam że ma wolne, ale tylko kojce zewnętrzne. nasza Samba też opuści hotelik u sylwiaso i zwolni miejsce 28.12., ale to też kojec zewnętrzny. może LILUtosi?? szczeniak z nużycą miał jechać na DT pod Opole, za 200 zł miesięcznie, ale wylądował u mnie na BDT, więc może tam spróbować? miejsce od stycznia miało być. tylko muszę sobie nick przypomnieć cioteczki, coś na "k"
  12. i chyba pora najwyższa znów dywany pościągać, bo Czili wczoraj mimo iż co godzinę była na dwór wynoszona, 4 podkłady po pokojach porozkładane, a ona i tak na dywan poszła i siku zrobiła, brrrrr...
  13. Pokerku, pocieszające jest to, że kocio odszedł przy Was, w Waszym domku, gdzie przez tyle lat był kochany i szcześliwy. Mój Mruczek (1,5 roku leczony na nowotwór), gdy przyszła pora przejścia za TM latem tego roku, wrócił z podwórka, miauknał jakby powiedział "żegnajcie" i znów wyszedł na dwór, przez 3 dni go szukałam, w końcu znalazłam u sąsiadów kilka domów dalej - zwinięty w rogalik pod drzewkiem, jakby położył się i spokojnie zasnął już na wieki... nie mogłam sobie darować, że mnie przy nim nie było jak przechodził za TM, ale sam tak wybrał... :(
  14. dzisiaj mi się śniła Negrita :) buszowała z moimi psami, a kot przewrócił choinkę i Negra z Czili się goniły i po niej skakały i wszystkie ozdoby zniszczone były...
  15. chłopak chwycił mnie za serce, wspólnie znajdziemy mu jakieś DT :) musi się udać :) ja niestety odpadam, mam u siebie na DT szczeniaka z nużycą... ale wieści już rozsłam :)
  16. jej, jakie ślicznie życzenia :) dziękujemy andegawenko :) jesteś kochana :) również życzymy Ci wesołych, szczęśliwych świąt, niech upłyną w rodzinnej atmosferze :)
  17. Żegnaj Franeczku kochany... ;(;(:( teraz będzie już tylko dobrze, nic nie będzie bolało, nic nie będzie dokuczało... Biegaj szczęśliwie za TM [']['][']
  18. i o to chodzi, by było jej dobrze, by czuła się bezpieczna i kochana i mogła na starość korzystać z uroków życia :)
  19. jak to nikt, a ja przecież tu byłam dzisiaj dwa razy :) no no no...
  20. też tak mogło być, że to była wina Bolka - kto to wie, tego już się nie dowiemy. Najważniejsze, że tej zimy Lalunia już nie marznie w kojcu.
  21. Tinka dostanie najprawdopodobniej specjalne kropelki, które pozwolą jej zapanować nad emocjami, jeśli to nie pomoże - będzie potrzebna konsultacja behawioralna, ale wszystko pod kontrolą jest :)
  22. [quote name='Emma53']Mój Cwaniak też boi się wystrzałów, w sylwestra zamykam go w korytarzu gdzie nie ma okien. Jest tam ciszej i nie widać rozbłysków. On sam tam się chętnie chowa a my często przychodzimy go uspakajać.[/QUOTE] ja niestety wszędzie mam okna, nawet w korytarzu i piwnicy. Czili dzisiaj znów zrobiła kupacza w domu :mad::mad::mad: a potem siu, mimo iż godzinę przedtem była na dworze :angryy: ale darujemy oczywiście, bo to mała rozczulająca zołza jest :p Śnieg uwielbia - jak wróciłam z pracy, to wszystkie psiaki dostały głupawki chyba przez ten śnieg i biegały po podwórku jak szalone, do tego rzucałam im kulki śnieżne, Pestka z Kropką goniły, a Czili nie wiedziała o co chodzi, jak piłkę rzuciłam, to biegła, ale jak śnieżką to nie :lol::lol::lol: Teraz śpi znów koło mnie - kochana ryba moja :loveu:
  23. zdjęcia cudowne i widać, że Kora szczęśliwa i zadowolona :)
  24. Lala ma cieczkę?? to ja już nic z tego nie rozumiem, ponoć jak siedziała w przytulisku, to mówiono nam że przez te lata nigdy cieczki nie miała i że pewnie wysterylizowana jest, a tu proszę :shake::shake::shake: fajnie, że zamieszkała z Miriam, mam nadzieję że się pamiętały psiaki i nie ma między nimi spięć. Teraz byl kolejny pakiecik ogłoszeń robiony dla Laluni, może tym razem ktoś ją wypatrzy?
  25. do 9 grudnia jest rozliczone, bo mi przysyłałaś mms paragony. Więc wszystko co kupiłaś po 9 grudnia mi zeskanuj i prześlij :)
×
×
  • Create New...