Akrum
Members-
Posts
20500 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Akrum
-
Figa trafiła na kochających i cudownych ludzi. Już w DS.
Akrum replied to Cleopatrax's topic in Już w nowym domu
na pewno odpada dom z: królikami, kotami i kurami - lubi je, ale jako jedzonko :-o -
Figa trafiła na kochających i cudownych ludzi. Już w DS.
Akrum replied to Cleopatrax's topic in Już w nowym domu
słuchajcie - rozmawiałam z Romanem z przytuliska i sprawa się zaczyna trochę komplikować, a raczej naglić. niestety do przytuliska ostatnio trafiło mnóstwo nowych psów, dzisiaj przyjechał duży piękny owczarek. zajął ostatni wolny kojec. jeśli przybędzie kolejny pies, co jest bardzo, bardzo prawdopodobne, że stanie się to na dniach, bo ludzie zaczęli wyrzucać psiaki w typie rasy, których rozmnażać nie mogą za kasę - to niestety ale bernardynka trafi na łańcuch :( Pytałam o stosunek do psów - bernardynka w ogóle nie zwraca na nie uwagi, jest pozytywnie do nich nastawiona, do ludzi super, prosi o głaskanie. Pytałam o ewentualną sterylkę - niestety w warunkach jakich jest, mokro, zimno - nie mogą jej sterylizować dopóki nie będziemy mieli jej gdzie zabrać. W lecznicy obok przytuliska nie ma takiej dużej izolatki na benka. Jeśli byśmy miały gdzie sunie zabrać, to gotowi są nam wysterylizować sunię na dniach. jeśli chodzi o koszty - to Roman powiedział, że mamy tylko 50 zł dołożyć, a on resztę jakoś załatwi. Tylko właśnie,za co mamy sukę w hoteliku umieścić> I tak nie wiem czym zapłacimy za kolejny miesiąc pobytu naszych suk w hoteliku :( -
śliczna to mało powiedziane. Lorka jest super,piękna, zadbana, a przede wszystkim dumna i szcześliwa :loveu::loveu::loveu:
-
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
ciotki, dziękujemy [IMG]http://www.picturesanimations.com/h/hearts/hart-rozen-1.gif[/IMG] -
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
ciotki, jesteście kochane :) jak my się odwdzięczymy, a raczej Prezesik? -
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
mi już nie jeden wet powiedział, że RC się zepsuła i już nie jest taka dobra jak kiedyś, że o wiele lepszy Hills. -
aaa ciotki, jeśli w sobotę miałby nowy domek po Dorcię przyjechać, to ja niestety odpadam. A niedziela - ale dopiero tak od 14 stej. no chyba że hotelik dostanie umowę i wszystko wyda i przekaże.
-
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
za leki dałam 28 zł. -
Jutro o 14 proszę trzymać kciuki - panna będzie sterylizowana. Ogólnie wet zakłada naszym podopiecznym szwy rozpuszczalne, ale z uwagi na to iż Dora jest w hoteliku + jest to husky + skoczna,radosna, pełna energii - będzie miała założone szwy normalne, które później nowy domek będzie musiał podjechać do weta i wyjąć.
-
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
jestem już i ja :) A więc faktycznie, wątroba jest w niezbyt dobrej formie, postaram się później wkleić zdjęcie wyników, póki co wpiszę: Glukoza: 89 mg/dl [B]ALT: 263 U/L[/B] AST: 41 U/L Mocznik: 29 mg/dl Kreatynina: 0.33 mg/dl Amylaza: 1202 U/L wet powiedział, że ALT u staruszków jak osiągnie 100 to już jest górna granica, a Prezesik ma aż 263 U/L ale lekami na wątrobę to zbijemy i będzie dobrze. Póki co nie trzeba podawać żadnych zastrzyków ani kroplówek, aczkolwiek to by było najszybsze rozwiązanie do oczyszczenia organizmu, ale biorąc pod uwagę jak Prezes panikował przy pobraniu krwi, to wet powiedział że nie wyobraża sobie gdyby chłopak miał chodzić kilka dni z wenflonem i spokojnie leżeć np. godzinę pod kroplówką. Dlatego leczenie na teraz: hepatil 3x1 tabl. Esensive 2x1 kaps. wit. C 1x1 tabl. + koniecznie dieta najlepiej sucha karma weterynaryjna z Hills'a ewentualnie jak nas na razie nie stać to kurczak z ryżem i nic innego. karma Hills 2,5 kg wet mówił że mniej więcej 80 zł w hurtowni kosztuje. RC jest ciut tańsza, ale gorsza. -
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pyrdka']Cioteczko, jakby co to 20 stycznia mamy kurs do Gorzowa;) [/QUOTE] [IMG]http://www.picturesanimations.com/d/dogs/dg38.gif[/IMG][IMG]http://www.picturesanimations.com/d/dogs/dg38.gif[/IMG][IMG]http://www.picturesanimations.com/d/dogs/dg38.gif[/IMG] potwierdzam :) to co ciociu [B]kasjas[/B], chciałabyś Prezesika?? -
Samba ślicznie dziękuje cioci NataZG za pieniążki w kwocie 90 zł :loveu: [IMG]http://www.picturesanimations.com/d/dogs/merci8.gif[/IMG] Nadal jednak jesteśmy na minusie :-(
-
Czili znalazła swoją przystań - już w cudownym DS :)
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
[quote name='andegawenka']Czym ją wypastowałaś? :lol::loveu::loveu: [URL]http://images10.fotosik.pl/532/b06c68be7830ebe5med.jpg[/URL][/QUOTE] hahaha ale się uśmiałam :) Czili ma na prawdę super, mięciutkie i błyszczące futerko. ciocia Pyrdka może potwierdzić, bo niedawno Czili widziała :) Dzisiaj psiaki cały dzień same w domu są, więc już widzę powrót do domu, mop do ręki i sprzątanie siusiów... ciekawe, co Czili spsociła :roll::p Wczoraj wieczorem znów Czili miała wybuch energii. Tak nią nosiło, skakała, fikała na łózku, podgryzała Kropkę, przeciągała z nią sznurki, w międzyczasie piłkę Pestce ukradł, na Borka naszczekała i gumową kość mu zabrała a i jeszcze mnie w ręke podgryzała - wszystko naraz - mała torpeda z niej :) -
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
Prezes jest malutki, sięga może do połowy łydki, a może nawet nie. to jest miniaturowy sznaucerek. na moje oko waży ok 8-9 kg. -
PW porozsyłane do tak wielu osób. kochani, pomóżcie - musimy chłopaka wyciągnąć i zabrać. inaczej na zawsze zostanie za kratami :placz::placz::placz:
-
o, ciotka podpis zmieniła :) jak tęsknisz za pierdziuchami, to ja Ci mogę wypożyczyć mojego osobistego Borka, ten to dopiero pierdzi... głośno i smrodliwie. Wystarczy że się czymś zdenerwuje, podekscytuje, wspina na dwie łapki i tryt tryt tryt... zje np. nową karmę - tryt, zje nowego smakołyka - tryt tryt tryt....
-
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
może Emma zapamiętała więcej. moja pamięć po wczorajszym wieczorze jakoś ulotna się zrobiła... -
Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
Wczoraj poznałam osobiście Prezesa podczas wizyty u weta. Prezesik panikarz niesamowity. Wet chciał mu w pysk zajrzeć, nie było jak - wyrywał się, dziabał, jęczał :shake: później wet w oczy patrzył, zakroplenie do testu ocznego - eh, jak się wyrywał. Za dużo się wczoraj działo i pamięć ulotna, ale na jednym oku po zakropleniu tęczówka (chyba) fosforyzowała cała - lewe oko, na drugim tylko mała plamka fosforyzowała, więc na prawe jeszcze trochę widzi. Emma ma nadal zakraplać tymi kroplami co ze schronu dostała, ale jeszcze częściej. Wet powiedział, że nie można na pewno podawać żadnych kropli sterydowych. Wet oglądnął również tą narośl, ale powiedział że w takim wieku, skoro póki co narośl się nie powiększa - on by nie usuwał. Wet oszacował Prezesika na około 13 lat. Osłuchowo puca - ok. Serducho - już kiepskawe, słychać było jakieś szumy, nierównomierne bicie - na razie nic na to nie dostał. Została pobrana krew do badania - Emma masz już wyniki? Emma ma też polować na siusie. Prezesik korzystając z tego, że miał zawiązany pyszczek do pobrania krwi, bo dziabał niesamowicie ze strachu, miał też ściągnięte od razu szwy z boku, gdzie miał usuwanego tego ropniaka oraz został zaszczepiony na wirusówki i p-ko wściekliźnie. Założyliśmy książeczkę. Koszt wczorajszej wizyty u weta łącznie ze szczepieniami - jak zwykle bardzo, bardzo ulgowo za co BARDZO DZIĘKUJEMY PANU DOKTOROWI - 35 zł (wyłożyłam ze swoich, by od razu uregulować z wetem). Emma pewnie też około 36 zł zapłaci za badanie krwi w laboratorium. Aktualnie chłopak już nie jest tak nabity, wydaje mi się że siedząc w schronie jak dostał suchą karmę, nie mógł jej pogryźć tymi swoimi jeszcze wtedy ząbkami i łykał w całości przez co się napchał i "napęczniał". Teraz już jest o wiele szczuplejszy. Ogólnie widać że dziadzio już z niego. -
Afro - kudłaty ideał! :-) [Uwaga! - kradnie serca na "dzień dobry ;-)]
Akrum replied to Mantis's topic in Już w nowym domu
wiedziałam, że właśnie takie będzie zakończenie tej sprawy :) Mantis - gratuluję :) A masz może wieści jakieś od Szarej Myszki?