-
Posts
7804 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by divia_gg
-
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Czy ktos moze sunie na collakowe forum wrzucic? Moze ja tam ktos wypatrzy. Rany marze o tym, zeby sunia od razu znalazla DS, ona jest taka delikatna i grzeczna. Jak patrzy to tak jaby mowila "przepraszam za klopot". CUDOWNA jest po prostu. I mowie to ja, fanka najwiekszych kundelkow i niekoniecznie milosniczka rasowcow. No ale w sumie kazdy psiak jest cudowny bez zwgledu na wszystko:) -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Jeszcze wkleje tu bo edytowalam i zeby bylo na wierzchu;) Majka jest bardzo, ale to bardzo grzeczna. Cala noc przespala na swoim poslanku. Rano wypuscilam ja z Zuza na siku. A wczoraj nastawila brzuszek do glaskania niesmialo. I uwielbia tzw masaz nogi[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] Wczoraj tez ja moi rodzice wrocili to tak ich psina obszczekala, ze nie moglam jej wyciszyc [IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/evil_lol.gif[/IMG] No ale po chwili jak zobaczyla ze to nie wrog to sie uspokoila. Nie jest wiec jaka wystraszona. Rana na karku juz lepiej wyglada - zasychac zaczyna i juz troszke mniej smierdzi. Dzis kupie jakas masc specjalna, zeby to przyspieszyc. Kapiel niezbedna, ale narazie sie nie podejmuje, bo ona duzo czasu w ciagu dnia bedzie na zewnatrz, wiec nie chce jej przeziebic. Co prawda ma cieple miejsce, gdzie moze wejsc, ale nie mam gwarancji ze tam bedzie chciala byc. Poza tym ta rana - nie chce jej zamoczyc narazie. Sunia ma niezwykla gracje i jest bardzo delikatna - znaczy mieciutka. Nie mowie o zmierzwionej siersci, ale o pyszczku i lapeczkach - takie mieciutkie jak kaczuszka [IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/love.gif[/IMG] I nie moge uwierzyc jak ona jest ufna. Jest od wczoraj a widac ze juz wpatrzona w czlowieka. Wprost niebywale... Ona jak najszybciej musi trafic do DS, zeby sie nie wloczyc po kolejnych DT. Jak macie kogos to zglaszajcie Erce, ja niestety nie nadaje sie do wyboru domku dla psiaka, bo zaden nie jest wystarczajaco dobry...[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] Dzis pojade z nia do weta, ocenimy dokladniej wiek, zobaczy rane i odrobaczymy. Mysle zeby narazie nie szczepic, bo przeciez planowana sterylka w najblizszym czasie. A z tego co wiem po szczepieniu trzeba 3 tyg poczekac, wiec jak dziewczyna zaciazona to 3 tyg to jednak duzo. A zaszczepi sie ja po sterylce. Co myslicie? Co do wplacania pieniazkow, to zaproponowalabym na moje konto z racji tej zeby Erke troche odciazyc, bo tak znow musialaby pisac na watku i wysylac mnie. Jesli nie macie zaufania to moze byc wtedy na Erke, ale mysle ze mimo, ze nie dzialam tu dlugo to nie powinno byc problemu. Oczywiscie rozliczenia i rachynki wkleje na watek. Mysle ze narazie - na czas pobytu u mnie nie bedzie potrzeba jakiejs ogromnej kwoty - na robaki, na wizyte, na oczyszceznie rany moze, ale to sie okaze. No i jakbysmy zdecydowali oszczepieniu to wtedy ok 50 zł na to. Nie mowie narazie o sterylce, bo decyzja nie nalezy do mnie. Jak cos to w przyszlym tyg po poludniu - jakby sie znalazly fundusze - moglabym ja zawiezc tak, zeby do weekendu troszke doszla do siebie. Czyli jak cos to pon, wt. I zdjecia z lezakowania[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] Sunia siersc ma niebyt czysta, ale chyba normalne po czasie tulaczki. A w ogole zdjec sie nie da ladnych zrobic, bo ona sie chce glaskac oczywiscie[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/06-main.jpg[/IMG] Zmierzwiona siersc [IMG]http://www.kupsprzedaj.pl/secure/showAdvert.do?aid=3874073&cid=1558#[/IMG][IMG]http://www.kupsprzedaj.pl/secure/showAdvert.do?aid=3874073&cid=1558#[/IMG][IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/07-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/08-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0a-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0b-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0c-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0d-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0f-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/10-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/11-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/12-main.jpg[/IMG][IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/13-main.jpg[/IMG][IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/14-main.jpg[/IMG] -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Allegro dziewczynki. Takie narazie robocze. Moze ja gdzie pooglaszacie w miare mozliwosci... [URL]http://allegro.pl/item903901135_piena_suczka_collie_cudowna_majka_czeka_na_dom.html[/URL] Majka jest bardzo, ale to bardzo grzeczna. Cala noc przespala na swoim poslanku. Rano wypuscilam ja z Zuza na siku. A wczoraj nastawila brzuszek do glaskania niesmialo. I uwielbia tzw masaz nogi;) Wczoraj tez ja moi rodzice wrocili to tak ich psina obszczekala, ze nie moglam jej wyciszyc :evil_lol: No ale po chwili jak zobaczyla ze to nie wrog to sie uspokoila. Nie jest wiec jaka wystraszona. Rana na karku juz lepiej wyglada - zasychac zaczyna i juz troszke mniej smierdzi. Dzis kupie jakas masc specjalna, zeby to przyspieszyc. Kapiel niezbedna, ale narazie sie nie podejmuje, bo ona duzo czasu w ciagu dnia bedzie na zewnatrz, wiec nie chce jej przeziebic. Co prawda ma cieple miejsce, gdzie moze wejsc, ale nie mam gwarancji ze tam bedzie chciala byc. Poza tym ta rana - nie chce jej zamoczyc narazie. Sunia ma niezwykla gracje i jest bardzo delikatna - znaczy mieciutka. Nie mowie o zmierzwionej siersci, ale o pyszczku i lapeczkach - takie mieciutkie jak kaczuszka :loveu: I nie moge uwierzyc jak ona jest ufna. Jest od wczoraj a widac ze juz wpatrzona w czlowieka. Wprost niebywale... Ona jak najszybciej musi trafic do DS, zeby sie nie wloczyc po kolejnych DT. Jak macie kogos to zglaszajcie Erce, ja niestety nie nadaje sie do wyboru domku dla psiaka, bo zaden nie jest wystarczajaco dobry...;) Dzis pojade z nia do weta, ocenimy dokladniej wiek, zobaczy rane i odrobaczymy. Mysle zeby narazie nie szczepic, bo przeciez planowana sterylka w najblizszym czasie. A z tego co wiem po szczepieniu trzeba 3 tyg poczekac, wiec jak dziewczyna zaciazona to 3 tyg to jednak duzo. A zaszczepi sie ja po sterylce. Co myslicie? Co do wplacania pieniazkow, to zaproponowalabym na moje konto z racji tej zeby Erke troche odciazyc, bo tak znow musialaby pisac na watku i wysylac mnie. Jesli nie macie zaufania to moze byc wtedy na Erke, ale mysle ze mimo, ze nie dzialam tu dlugo to nie powinno byc problemu. Oczywiscie rozliczenia i rachynki wkleje na watek. Mysle ze narazie - na czas pobytu u mnie nie bedzie potrzeba jakiejs ogromnej kwoty - na robaki, na wizyte, na oczyszceznie rany moze, ale to sie okaze. No i jakbysmy zdecydowali oszczepieniu to wtedy ok 50 zł na to. Nie mowie narazie o sterylce, bo decyzja nie nalezy do mnie. Jak cos to w przyszlym tyg po poludniu - jakby sie znalazly fundusze - moglabym ja zawiezc tak, zeby do weekendu troszke doszla do siebie. Czyli jak cos to pon, wt. I zdjecia z lezakowania;) Sunia siersc ma niebyt czysta, ale chyba normalne po czasie tulaczki. A w ogole zdjec sie nie da ladnych zrobic, bo ona sie chce glaskac oczywiscie;) [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/06-main.jpg[/IMG] Zmierzwiona siersc [IMG]http://www.kupsprzedaj.pl/secure/showAdvert.do?aid=3874073&cid=1558#[/IMG][IMG]http://www.kupsprzedaj.pl/secure/showAdvert.do?aid=3874073&cid=1558#[/IMG][IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/07-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/08-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0a-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0b-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0c-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0d-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/0f-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/10-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/11-main.jpg[/IMG] [IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/12-main.jpg[/IMG][IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/13-main.jpg[/IMG][IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/f7/fc/14-main.jpg[/IMG] No narazie tyle... -
Kielce /świętokrzyskie - wątek do zamknięcia.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]Tylko nie wiem, czy on nie za mały dla tej malamutki.[/QUOTE] Za mały? Myslicie. Bo z racji ze nia znam sie za bardzo na rasach, ale sobie sprwadzilam, ze malamuty sa tak 58-64 to chyba by byl dobry. Bo on na zdjeciach nie stoi tylko przyjmuje takie piszczotliwe pozycje;) ale psiak calkiem konkretny. Tak z ok 60 w klebie bedzie mial. I taki ogolnie wypasiony jest. Mozna sprobowac;) -
Czarny zostaje w DT.Ma juz dom;) Luska i Rubi tez;)
divia_gg replied to divia_gg's topic in Już w nowym domu
Moze moze, ale musisz wytrzymac, bo nie chce zapeszyc takiej szansy;) -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
No nie ogolilam co prawda, ale wycielam na tyle ze rana jest odslonieta. Odkazam i smaruje. Jutro zdobede riwanol lub kupie jakas masc. Wiecie jak obcielam ta siersc to wcale tak zle to nie wyglada. Bo myslalam, ze to jest taka kieszonka ze skory, a to jest po prostu takie zdarte i slimaczace sie. Jestem zdecydowanie dobrej mysli:) -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]Rana paskudna - myślę, ze dobrze byłoby tam wyciać trochę włosów na ranie i dookoła, zeby dobrze powietrze dochodziło i przemywać to rivanolem na zmianę z neomycyną - powinno wystarczyć[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/QUOTE] Wlasnie tak zrobilam;) ALe powiem Wam ze ledwo wytrzymalam, tak smierdzialo. A do wrazliwcow nie naleze...Oczyscilam dookola deliatnie i odkazilam, Potem nasmarowalam neomycyna. Chyba sie zagoi...Mam nadzieje. -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
A jak spr ten tatuaz? Ona to z tego co wiem do schronu to byla zglaszana....Wiec chyba sie udalo ja uratowac? A w ogole sa na nia jacys chetni, oprocz jednego panstwa? -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Wydaje mi sie ze raczej nie, bo dowiedzialam sie ze conajmniej 2 tyg tam jest, a poza tym ten dziad nie wyczesany - czyli od lata nikt jej nie wyczesal porzadnie.A odzywiona jest bo tam ludzie jej jesc dawali. Ale po siersci widac ze zmierzwiona... -
Ja osobiscie jestem gdzies pomiedzy, z dominacja na tak. Bo kolejne mioty niepotrzebne, a tyle juz ich jest...Oczywiscie nie jest to najlepsze rozwiazanie, ale niestety mamy jak mamy i trzeba jakos rozwiazywac...Sama mialam jedna suczke z aborcyja sterylka i uwierzcie mi nie rozppaczala z powodu straty ciazy. Moze sie cos suczce w glowie pozmienia, ale nie jestem pewna tej swiadomosci i odczuwania smutku. Tyle zaobserwowalam na jednym co prawda przykladzie, ale suczka doszla do sibie najlepiej z tych kilku ktore sterylizowalam, no moze nie ja, ale ja zawozilam;)
-
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
He he, ano bylo bylo;) Dodam jeszcze ze sunia pieknie chodzi na smyczy - samochodow sie nie boi, ogon w gorze, ogolnie nie jest zle. Wymaga troche tzw dopieszczenia urody i bedzie super;) -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Wiecie co jednak ten brzuch troszke wiekszy, ale nie wydaje mi sie taki do porodu. Chyba ze taki tlusciejszy, bo na wysokosci najnizszych sutkow ma teki jakby faldki tluszczu. Nigdy nie mialam suczki w ciazy wiec nie wiem jak odczytywac. Co do wieku to na moje oko rok poltora, gora dwa. Ma lekki kamien juz na zebiskach, ale nie za duzo. A sunia nadaje sie juz do adopcji wedlug mnie. Jest nieco bojazliwa jak za szybko sie reka ruszy, ale po dwoch godzinach bycia u mnie juz chodzi za mna i sie przytula;) Jak wracalam z karmienia moich dwoch dzialkowych podopiecznych to nawet merdala ogonkiem!!!! Daje sie wyczesywac, nalogowo podaje lape i ogolnie widac ze straszny pieszchoch. Moja Zuzka ja niestety troche przyatakowala - -ten typ tak ma - ale sunia nie oddala, jest wiec lagodnym kochanym psiakiem. W siersci ma twz dziada - czyli od lata nie byla wyczesywana na pewno porzadnie;( Co do rany to przemywam i posmaruje jej na noc neomycyna. Chyba ze nie mozna to krzyczcie. Narazie ma odkazone. Jak cos to pojade z nia w pon do weta. Bo moze rzeczywiscie trzeba bedzie wyciac i zaszyc. Troche ja to chyba swedzi bo sie w sniegu tarza...Poza tym zjadla miske jedzonka, nawet nie cala, wiec zaglodzona nie byla. [B][U]A w ogole moja babcia zdecydowala ze sunia ma miec na imie [COLOR=Purple]MAJKA[/COLOR][/U][/B][COLOR=Purple].[/COLOR] Nie wiem czy to wplyw serialu ale jak starszyzna mowi to tak ma byc;) Poza tym pasuje to do niej pasuje. I ma taki miekki ryjek. I podkreslam niegdy nie mialam rasowego psiaka, zawsze kundelki, wiec nie znam sie zupelnie na rasach;) Wiec prosze o wybaczenie. Tp narazie tyle. Aha dzis nie bede zbyt duzo na dogo - moze zeby poczytac watek, ale raczej nie pisac. Jutro jak cos to na pewno napisze. I mam pytanie - czy jakby sie zdarzylo ze trzeba ja dac do weta z ta rana to czy mode liczyc na wasza pomoc finansowa? Pytam w razie czego. -
Kielce /świętokrzyskie - wątek do zamknięcia.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No widze ze sie zdublowalo. To tu wstawie zdjecia;) Killer - okolo roczny duzy psiak. [IMG]http://lh6.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GawH8ICjI/AAAAAAAAB40/jN4kkv986M4/DSC02299.JPG[/IMG][IMG]http://lh5.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Gawptdp1I/AAAAAAAAB44/qEduuxKJW7I/DSC02302.JPG[/IMG][IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GaxLARmPI/AAAAAAAAB48/Kl_twKUsKqU/DSC02304.JPG[/IMG][IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GaxiUP6tI/AAAAAAAAB5A/onfNLaEjQCI/DSC02305.JPG[/IMG][IMG]http://lh5.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GayJMfX7I/AAAAAAAAB5E/KAAZ71umEtQ/DSC02306.JPG[/IMG] A to dzikusek z parkingu. Tak wlasnie spieprza ja sie ktos pojawi... [IMG]http://lh6.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga0STDKkI/AAAAAAAAB5I/0HONgijr5is/DSC02277.JPG[/IMG] Ale dzis miala lepszy aparat i zrobilam zooma, wiec co nieco widac;) [IMG]http://lh6.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga06M5eBI/AAAAAAAAB5M/woxKZvHIBk4/DSC02278.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga2Tuog9I/AAAAAAAAB5Q/9eiGLThYegQ/s640/DSC02282.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga2sz-6OI/AAAAAAAAB5U/XVLALi43YbY/DSC02285.JPG[/IMG][IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga3GXdrGI/AAAAAAAAB5Y/9GI06TVoBzQ/DSC02287.JPG[/IMG] Taki typowy kundelek jakich milion na wsiach. Tylko zeby go zlapac - nie mowiac juz o braku miejsc - to by trzeba jakas oblawe chyba :placz: I lepsze zdjecie sunki - ta jest malym caniakiem, ktory zaszceka jak trzeba i samochod pogoni, ogolnie zardna dziewczyna;) [IMG]http://lh4.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga3WTxSoI/AAAAAAAAB5c/nLDzVoM06gg/DSC02289.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga4JxR-QI/AAAAAAAAB5k/LSzP1iLSNtc/DSC02298.JPG[/IMG] -
Kielce /świętokrzyskie - wątek do zamknięcia.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Collie jest narazie u mnie. Wrazenia na jej watku. Ale jak tam bylam zgloszono;) jeszcze jednego piesa. Jest calkiem dobrze odzywiony, na noc wpuszczany do klatki. Killer jest okolo rocznym psem. Duzy, zupelnie niegrozny. Jak podeszlam od razu sie na plecy wywalil do glaskania. Przytulak straszny. Do psow w ogolne nie agresywny. Moze wstawice go na pierwsza. On w sumie by sie nadal dla tych chetnych co o Leo dzwonili bo gabaryt i kolor podobny. Na parkingu z kolei udalo mi sie zrobic zdjecie temu dzikuskowi. Mysle ze to pies, bo cos mi chyba smignelo;) I suczka juz blizej podchodzi. ALe one sa tam razem i jakby naet znalazl sie jakis DT na sunie to jak zlapac drugiego? Wiec narazie dokarmiam i bede probowala majel dac zaszczyk przeciwcieczkowy. -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
A zapomnialam dodac, ze sunia umie "siad" i jak siadzie od razu daje łapę;) A do tego zero agresji - bynajmniej narazie.;) -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
I dalej zdjecia:) [IMG]http://lh4.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GS76OXDVI/AAAAAAAAB20/_Ee7Y3aTBlg/s640/DSC02315.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GS-AJB1MI/AAAAAAAAB24/Zfv7_kC02fI/s640/DSC02324.JPG[/IMG] I ta smierdzaca rana :-o [IMG]http://lh5.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GTAl8NT7I/AAAAAAAAB28/Emhi91kFK9k/s512/DSC02326.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GTDVYMU9I/AAAAAAAAB3A/b0kxbkBpKsg/s640/DSC02327.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GTFp1TbXI/AAAAAAAAB3E/TmjDD6zuk-w/s640/DSC02328.JPG[/IMG][IMG]http://lh6.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GTHyt9tPI/AAAAAAAAB3I/OseMcdKY3S8/s640/DSC02329.JPG[/IMG][IMG]http://lh4.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GTKcEByMI/AAAAAAAAB3M/XqzPzQ1hiNI/s640/DSC02331.JPG[/IMG][IMG]http://lh4.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GTMZF1oSI/AAAAAAAAB3Q/lQst8BUZumo/s640/DSC02332.JPG[/IMG] Sunia spokojna i ogolnie ufna - samo to ze od razu za mna zaczela chodzic. Choc nie zawsze przychodzi na zawolanie...Ale nie oczekujmy cudow od razu. -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
No to juz pisze. Sunia byla w klatce jednego z blokow. Jak weszlam to mnie obszczekala troche, ale zaraz sie zakolegowala;) Jedna z miezkanek mi pozyczyla smycz i obroze - bo na zywiol poszlam i sunia bez problemu sie dala wyprowadzic na zewnatrz. Gorzej z wsiadaniem do samochodu ale podsadzilam ja i juz byla w wozie. W samochodzie super. Jak wypuscilam ja na podworko bylo oczywiscie rozeznanie terenu. Wypuscilam moje charty i bylo zapoznanie. Nawet nie najgorzej choc moj Akaj jak zwykle oburczal nowego psa i raczej nie zostana w przyjazni. Zuzka 2x mniejsza tez chciala od razu ustalic kto ru rzadzi, ale ze sunka niekonflikotowa olaja jednym slowem agresora. Obwachaly sie i w porzadku. Zaczelam sunie czesac i niestety wyczailam na jej karku okropona smierdzaca rane....Zaropiala i smierdzaca. Tak jakby ktos jej cos wbil pod skore i wyrwlak kawalek. Moze sie gdzies z czegos wyplatywala i urwala skore. A ze jest to na karku to nie miala jak sobie tego wylizywac. Wiec mysle ze najwyzszy czas to byl na zabranie jej i odkazenie bo nie ciekawie to pachnie...Narazie jej odkazylam i przemylam. Bede obserwowac, ale nie wiem czy da rede bez atybiotyku. Ciazy jakies zaawansowanej nie widac, wiec w sumie nie wiadomo czy rzeczywiscie zaciazona. Siersc w niezbyt dobrym stanie - wymaga kapieli, ale narazie powiem szcezrze sie nie podejmuje tego. Powiem tez ze nigdy nie mialam do czynienia z colakami, raczej typowe kundelki, wiec wybaczcie ewentualne potkniecia. Narazie umowilam sie z dziewczynami ze psina zostanie u mnie max tydzien. W tym czasie moze sie cos wyklaruje... Co do samej psiny to spokojna, nieco bojazliwa, ale nie przerazona. Je z reki chetnie. Nie jest jakos zaglodzona bardzo, wymaga jednak pielegnacji. Wiadomo zreszta. Teraz sunia chodzi sobie po podworku i zwiedza. Narazie ja zostawiam luzem - nie chce jej jakos stresowac. Ma dostep do cieplego schronienia, wiec nic jej nie bedzie;) I zdjecia [IMG]http://lh6.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GSzYn7MAI/AAAAAAAAB2g/dN1MfZfekRc/s640/DSC02307.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GS1fFuuLI/AAAAAAAAB2k/T8DGuAxlDHA/s640/DSC02308.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GS3dgBJjI/AAAAAAAAB2o/BDyQH7VLWZg/s640/DSC02309.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GS4q8FbPI/AAAAAAAAB2s/F7OjNYmMFfQ/s640/DSC02310.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GS6WEjFpI/AAAAAAAAB2w/la1IyG0iFVY/s640/DSC02311.JPG[/IMG][IMG]http://lh4.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2GS76OXDVI/AAAAAAAAB20/_Ee7Y3aTBlg/s640/DSC02315.JPG[/IMG] -
Czarny zostaje w DT.Ma juz dom;) Luska i Rubi tez;)
divia_gg replied to divia_gg's topic in Już w nowym domu
Wczoraj podlozylam im jeszcze slomy w budzie i Czarny mnie rozczulil. Siedzial u budzie jak dorzucalam a on rozgarnial lapkami slome, zeby sobie wymoscic jak najlepiej;) -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Beda, beda tylko musze tam dojechac.;) Mam nadzieje, ze sunia bedzie. A panstwo by chcieli ja przygarnac jak cos? -
[QUOTE]kurcze zaczynam się do niej przywiązywać [IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG][/QUOTE] Zakaz, bezwzgeldny zakaz przywiazywania sie do psiakow - pomysl ze nastepne czekaja;) Hehe o ile sie zdecydujesz oczywiscie. Ale najlepiej im bedzie w nowych domkach juz takich na zawsze;)
-
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Sluchajcie, wiem, ze trzeba dzialac szybko, ale wstrzymajcie sie choc do wieczora. Rozeznam sie w sytuacji i zobaczymy co i jak. Ok? Nie chce nic obiecywac, ale jakby chodzilo o kilka dni to moze uda mi sie cos wynegocjowac. Tylko prosze nie nastawiajcie sie ni nic. Po prostu wstrzymajcie sie do wieczorka... A kiedy by sucz miala byc przejeta przez fundacje? Bo chyba nie bardzo czaje warunki przekazania. Zakladamy ze na kilka dni znajdzie sie tymczas, ale kilka to znaczy ile i jak by to mialo wygladac? Ja moze na te kilka dni moglabym pomoc, ale cholewcia musze wiedziec na czym stoje - niestety nie mieszkam sama...W gre wchodzily okolo tydzien w tym moglaby byc sterylka. Ale to decydentki niech zdecyduja - ja bede jak cos podwykonawca... Ale jeszcze raz powiem - nic pewnego, bede wiedziala wieczorem... -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
DZis na pewno tam podjade, mam nadzieje, ze sucz bedzie. Zrobie jej sesje i sie rozeznam w temacie. W razie czego zostawie jakies jedzenie. -
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
Zrobie tu deklaracje i wplaty na Majke;) [B][U] Deklaracje[/U][/B] [LIST=1] [*]Ulka18 - coś w miarę mozliwosci :cool3: [*]Basia 1968 - ze 20 zł :multi: [/LIST] [U][B]Wpłaty[/B][/U] -
Kielce /świętokrzyskie - wątek do zamknięcia.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]Gdyby było zdjęcie, to juz by sie założyło wątek, może ktos by pomógł.[/QUOTE]Jutro po pracy tam podjade i sprobuje sie cos dowiedziec i zrobic zdjecia.Jutro dam znac czy sie udalo. Chodzi o ta collie z Czerwonej Gory. -
Zuzanki (kundelek najbardziej kundelkowy na świecie - pomieszanie psiaka, świnki, bobra i wydry) chrumkaja. :evil_lol: I to w najbardziej odpowiednich momentach, czesto wyrazajac swoje niezadowolenie. I nie zartuje - ona naprawde chrumka:loveu: Akaje zaś buczą w wyrazie oburzenia, potrafia sie takze kłocic - i tez nie zartuje, bo jak na niego sie krzyknie to on sie kloci, wlasnie buczac...:evil_lol: Hmmm, ma swoje lata, wiec co sie na niego bedzie krzyczec;) Niestety obydwoje nie nadaja sie do zadnej rasowej kwalifikacji:)