-
Posts
7804 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by divia_gg
-
Wklejam watem MITZI [URL]http://www.dogomania.pl/threads/179382-MITZI-maA-a-sunia-z-parkingu-ma-juA-DT-szukamy-trans-i-pieniAE-dzy-na-utrzymanie-I-DS?p=14045735#post14045735[/URL] Prosze o sugestie i proponowanie poprawy bo to moj pierwszy "psi" watek... Dzis juz nie bede za duzo na dogo. Jutro mnie caly dzien nie ma - Krakow plus roczek chrzesnicy...Moze na chwilke. Bede na pewno w nd. Oczywiscie zajme sie rozsylaniem i agitowaniem do wplat, ale jakbyscie gdzies mogly przy okazji pozapraszac ludziow to bede wdzieczna. I pytanie powtorzone za Jaaga: [B]Czy deklarowicze wafelkowi zgadzaja sie na przekazanie deklaracji Mitzi[/B]?? Ona tez chyba nie za mloda jest - tak mi sie przynajmniej wydaje...A zawsze to by bylo 50 zł do przodu...Jak sie ktos zgodzi to juz z gory dziekuje;) Zapraszam do MITZI na watek;)
-
***MITZI-maleńka sunia z odmrożeniami juz w domku stalym.
divia_gg replied to divia_gg's topic in Już w nowym domu
[CENTER]Banerek Mitzi, częstujcie sie... [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179382-MITZI-maA-a-sunia-z-parkingu-szukamy-DT-Prosimy-o-wsp-finansowe-ok-300zA-na-DT-i-weta"][IMG]http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/MITZI.png[/IMG][/URL] I banerek Czarnego, mojego podopiecznego [URL="http://www.dogomania.pl/threads/174814-CZARNY-WCIAE-A-CZEKA-ProszAE-o-pomoc-finans-na-kastracjAE-BRAKUJE-90-zA"][IMG]http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/czarny.png[/IMG][/URL] [/CENTER] -
***MITZI-maleńka sunia z odmrożeniami juz w domku stalym.
divia_gg replied to divia_gg's topic in Już w nowym domu
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [U][B]Deklaracje stałe:[/B][/U] [/SIZE][/FONT] [LIST] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Lucyna - [B]15 zł [/B]:loveu: wpłacone;) (luty, marzec) [/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]wojtuś - [B]50 zł :loveu: [/B]wpłacone 01.03.10 [/SIZE][/FONT] [/LIST] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] **************************************************************************** [B][U]Wpłaty:[/U] [/B][/SIZE][/FONT] [LIST] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dorota, znajoma nie z dogo - [B]25 zł[/B] :loveu:[/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]kika22 - [B]20 zł[/B] :loveu:[/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]kami_23 [B]- 20 zł :loveu:[/B][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]kahoona - [B]50 zł :loveu:[/B][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Magnesiatko[B] - 20 zł :loveu:[/B][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]sonikowa - [B]25 zł :loveu:[/B][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Lucyna -[B] 30 zł[/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]:loveu:[/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kundelkowa Skarbonka - [B]40 zł[/B] :loveu:[/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]to co zostało z kastracji Czarnego - [B]15 zł [/B][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]GoskaGoska - [B]25 zł :loveu:[/B][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]wojtuś (deklaracja) - [B]50 zł :loveu: ----->[/B]>(marzec)[/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Grosziwo - [B]20 zł :loveu:[/B][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]yoko100 [B]- 30 zł :loveu:[/B][/SIZE][/FONT] [*][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Lucyna[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3](deklaracja) [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]- 30 zł :loveu: --->> ([/B]luty, marzec)[/SIZE][/FONT] [/LIST] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [U][B]Suma wpłat= 400 zł[/B][/U] (z deklaracją Lucyny 2 x 15 zł i wojtusia 50 zł)[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Z wpłat na Jagiego[/B] od Jaagi - [B]200 zł[/B] (Jagi pojechal do DS) :loveu: [B][U]Suma sum: 600 zł [/U][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] ********************************************** [U][B]Wydatki:[/B][/U] [B]40 zł[/B] - pierwsza wizyta u weta (czyszczenie uszu, odrobaczenie, odpchlenie i zeskrobina) [B]150 zł [/B]- płatność za dom tymczasowy [B]75 zł [/B]- [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]płatność za dom tymczasowy [B]214 zł[/B] sterylizacja + [B]15 zł[/B] na paliwo = [B]229 zł[/B] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [U][B]Suma wydatków: 494 zł (zaokrąglam do 500 zł) [/B][/U]**********************************[U][B] BILANS [/B][/U][B]400 zł - 190 zł - 110 zł = + 100 zł [/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]200 zł (Jaaga) - 75 zł (DT) - 125 zł (cześć sterylki) = 0 zł [/B][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [SIZE=5][COLOR=Red][B]Z koperty Mizti zostało 100 zł, które zdecydowałyśmy przeznaczyć na Barego - innego kieleckiego potrzebujacego. [/B][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][URL]http://www.dogomania.pl/threads/182268-Bary-duA-a-i-przyjazna-ciapa-ale-nie-ma-KASY-NA-SZCZEPIENIE-I-UTRZYMANIE-POMOCY[/URL] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=5][COLOR=Red] [/COLOR][/SIZE] ********************************************************** Rachunek z lecznicy z piatku (12.02.2010) [IMG]http://lh6.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S3rX3FJzdkI/AAAAAAAACKE/szm0caIHQZc/P1080585.JPG[/IMG][IMG]http://lh4.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S3113ZF9DHI/AAAAAAAACL0/Z8EUi3OU6-g/P1080585.JPG[/IMG] Rachunek z lecznicy za sterylizację (22.03.2010) [/SIZE][/FONT] [URL="http://img181.imageshack.us/i/dsc05971.jpg/"][IMG]http://img181.imageshack.us/img181/7679/dsc05971.jpg[/IMG][/URL] [/CENTER] -
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Mitzi juz w nowym domu;) A tak to było: Mitzi jest juz w DT w Katowicach. Potrzebne teraz deklaracje stałe i jednorazowe....[/SIZE] [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mitzi to mała suczka, która[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] koczowała ponad miesiąc (może dluzej) na leśnym parkingu pod Kielcami - wylot na Kraków, przed Chęcinami. [U]Nie miała tam schronienia, nie miała jedzenia[/U]. Ktoś czasem jej coś rzucił, maleńka podbiegała do każdego samochodu, może w poszukiwaniu właściciela, a może po prostu jedzenia. Sunia zostala złapana (12.02.2010) i zawieziona do weta. Tam stwierdzono oczywiscie silne "zabiedzenie". Malenka waży 5 kg i ma odmrozenia na łapkach, nosku i brzuszku. Do tego lekkie zapalenie uszu, spora blizna na głowce - chyba nie zarosnie i ogolnie brudasek. Ale nie ma sie co dziwic, w koncu przetrwala w okropnych warunkach najgorsze mrozy. [U]Wiek Mizti zostal oceniony na 3-4 lata i prawdopodobnie nigdy nie rodzila.[/U] [U]Sunia miała na szyi obroże łańcuszkową, więc była kiedyś domowym psiakiem. [/U] Teraz pytanie - uciekła i się zgubiła czy może ktoś ją wyrzucił...Tego sie chyba nie dowiemy...Wiemy, ze od obrozy ma wytarta skóre... A sunia widac, ze byla domowa. Jak tylko minal jej pierwszy stres po zlapaniu okazala sie mega przytulasnym i garnacym sie do czlowieka i podążającym za nim psiakiem... Poza tym umie siedziec na kanapie :evil_lol:, ktora zlokalizowala szybciutko i pieknie chodzi na smyczy. Jak tylko smycz sie napina mała staje i czeka na krok wlasciciela :loveu: [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4] [/SIZE] Szczytem marzeń natomiast byłoby, gdyby ktoś się w suni zakochał i zechciał ja wziąć na zawsze... Proszę gorąco o pomoc w uratowaniu Mitzi, maleńkiej suczki, którą los rzucił w wir bezdomności. [SIZE=4][SIZE=3] [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]A oto mała dama[/SIZE][/FONT] jeszcze z parkingu.. [IMG]http://i730.photobucket.com/albums/ww310/ewelinka_m/psy/IMG_4838.jpg[/IMG] [/CENTER] [CENTER] A to juz u weta [IMG]http://i730.photobucket.com/albums/ww310/ewelinka_m/psy/IMG_4926.jpg[/IMG] I przed podroza na spacerku i kanapie;) [IMG]http://i730.photobucket.com/albums/ww310/ewelinka_m/psy/IMG_4972.jpg[/IMG] No i juz w DT u Jaagi :loveu: [I][IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S41kABUBsXI/AAAAAAAACUI/W-m1R5MNMHk/Mitzi%20u%20Jaagi%20%284%29.JPG[/IMG] [/I]I w nowym domku stałym[I] "Tak, Mitzi już u Cioci. Mitzi wczoraj popiskiwała, wszędzie szukała Andrzeja, ale po godz. usiadła Cioci na kolanach. Mała pieszczotka. Spała oczywiście w łóżku z Ciocią i Wujkiem [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Na spacerze popiskiwała i poszczekiwała na zmianę, szukała Andrzeja... Dzisiaj już spokojniej, noc przespała całą. Ciocia i Wujek są nią zachwyceni [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/I] " (relacja od Magnesiatka, ktorej Ciocia i Wujek przygarneli malutka) [URL="http://img535.imageshack.us/i/dsc00006la.jpg/"][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/7777/dsc00006la.jpg[/IMG][/URL] [LEFT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]23.03.2010: Mitzi jest juz po sterylce, dochodzi do siebie. Teraz pozostaje wyslanie malej do domu stalego... 28.03.2010: Mitzi juz w domku stalym, nowym kochajacym:) [/B][/SIZE][/FONT][/LEFT] *********************************************************************** [/CENTER]
-
Kielce /świętokrzyskie - wątek do zamknięcia.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Zglaszam ogloszenie [B]Jagiego[/B] - komplet kompletow, Majli i Barego - odnowienie i wznowienie - dzieki Pinesk@:). Wafelka z oczywistych wzgledow nie oglaszalam;) -
A co myslicie o [B]Mitzi?[/B] Kurde bo ona jest mala a charakterna, jak lata po tym parkingu to ogon w gorze i heja do samochodow w poszukiwaniu kanapeczek. ;) Co do dzikuska to pisze w formie ON, ale nie jestem absolutnie pewna. No ale w razie co lepiej zeby jedna suczka zostala niz dwie... Mam nadzieje, ze to jednak on. Co do imienia to jak nie ma sprzeciwu to zakladam na Mitzi. Wiem, ze sie miotam z tym jak glupia, ale jakos nic mi f=do glowy nie przychodzi. O ile we wczesniejszych bylo jakos latwiej to teraz pomrocznosc pospolita;)
-
Następna sunia collie wyrzucona pod Kielcami! Wróciła do swojego domu.
divia_gg replied to erka's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]Mam tez nadzieję, że rana zagoi się bez zbędnych komplikacji! [/QUOTE] O to sie wcale nie martwie. Juz jak u mnie byla to rana sie ladnie zastrupkowywala, wiec pewnie juz sie goi. I jak pani wet powiedziala "ziarnina juz idzie", co chyba oznaczalo, ze juz sie nowa tkanka tworzy;)No i bylo naokolo juz takie rozowiutkie. Dobrze ze dostala antybiotyk, bo przydal sie tez na atak mojej Zuzki i nie trzeba bylo dodatkowo nic dawac;) No a dam znac jak sie wybiore do Panstwa;) -
TRAGEDIA!! Sunia z urwaną łapką!! JUŻ W DOMU STAŁYM! :)
divia_gg replied to eneda's topic in Już w nowym domu
andzia a moze ty masz po prostu za.....sta komorke:diabloti: Nie no zartuje, ale musze sie podpisac pod apelem andzi, ze to podstawa. Sama wiem po sobie, ze patrze najpierw na zdjecie. A w przypadku wymienionych psiakow nie da sie ruszyc z ogloszeniami, bo nie ma z czym po prostu i szkoda roboty...Mozart z d..y strony:evil_lol:, Chopin jeszcze troszke wywlokowaty, Nuteczka z dziwnego ujecia. No tak sie nie da pracowac:eviltong: Oczywiscie pomoge w oglaszaniu. I tak sobie pomyslalam, ze idealny post pierwszy zawiera zdjecia i tekst do ogloszen i oczywiscie aktualne deklaracje i sytuacje. Bo nieraz ktos by pomogl, ale nikt po watku nie bedzie latal i szukal jak pies na koty np reaguje. Nie oszukujmy sie, ludziom sie nie chce po prostu i tez wiem po sobie, ze chetniej oglosze z gotowcem niz mam szukac i tworzyc niewaidomo co. Och, ale sie naprodukowalam...Ale to naprawde dziala:lol: -
[QUOTE]może jak by się udało, to mogłabyś ją przechować do czasu jakiegoś transportu...kurcze - transportu dla terierki tyż brak[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][/QUOTE] Moglabym ja noc przechowac, zreszta tak planuje, stad ten jeden dzien przed jakbym wiedziala o tranporcie to juz by bylo duzo. Dluzej nie moge, bo po pierwsze rodzice, a po drugie Zuza, ktora po ostatnim ataku na Diane, ta kolacze juz sie boje zostawiac z niespr psem. Stad chce byc w domu jak mala by byla, bo ja dopilnuje ich izolacja. Dziadkom niestety pewnych rzeczy nie przetlumacze... No i jak z erka pisalam, to mala najlepiej by bylo gdyby jechala z terierka, bo zawsze to 2 szt by razem pojechaly. Martwi mnie tylko ten dzikusek co sam zostanie....Choc ona go czasem goni to czesto widze je z daleka razem. Powiedzcie, ze lepiej jednego uratowac niz powolic dwom isc na zmarnowanie....Przeciez nie mozna kazdemu pomoc....Ale dylematy...No ale decyzja podjeta, teraz czekamy na ruch kolaczki, ruch erki i ruch transportowy. Chyba ze macie w Kielcach jakis domek na krociotki DT to w nd bym mogla szczyla lapac;) A tak sobie marze...
-
To kandydatka;) [IMG]http://lh4.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga3WTxSoI/AAAAAAAAB5c/nLDzVoM06gg/DSC02289.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S2Ga4JxR-QI/AAAAAAAAB5k/LSzP1iLSNtc/DSC02298.JPG[/IMG] Kwestia jej zlapania i transportu. Nie wiem jak czasowo i w ogole to sie da zgrac. Bo dzis jak bylam jej nie bylo, choc czasem sie tak zdarzalo. Nie wiem, moze zaloze jej watek jak bedzie cos pewniejszego? W sensie transportu i Miszki....Czy myslicie ze juz? Co do imienia to cholewcia nie wiem...Dzis sie zastanawialam, co by pasowalo do malej chrakternej suczki. Moze macie jakies opcje?
-
[QUOTE]Z ostatniej chwili, bo Divia nie wie. Na wątku kieleckiej kolaczki jest spór o sterylke adopcyjną. Gdyby zapadła szybka decyzja o zabiegu, to kolaczka mogłaby przyjechać chocby dziś. po 2 tyg. byłaby do adopcji. Jesli nie przyjedzie, to sunia z parkingu, którą oswaja Divia moze w każdej chwili dojechać.[/QUOTE] Wiem, wiem tam tez sledze...Kurcze patowa sytuacja. Sterylka powinna byc dawno zrobiona, ale w tej sytuacji....No nic nie wiem, wiec nie mowie. A co do "mojej" suczki to oczywiscie nie ma sparwy - sa priorytety. Tylko ten transport cholerny, no i lapanie jej. Bo jak transport wypali w ostatniej chwili to nie wiem czy uda mi sie agresora złapac. I przez to musze wiedziec z dzien dwa wczesniej.....No nic, czekam na rozwoj wypadkow;)
-
Czarny zostaje w DT.Ma juz dom;) Luska i Rubi tez;)
divia_gg replied to divia_gg's topic in Już w nowym domu
Bardzo prosze,a na jutro apogeum...Zeby nie trzymac az tak w napieciu powiem, ze rzecz dotyczy Luski... -
TRAGEDIA!! Sunia z urwaną łapką!! JUŻ W DOMU STAŁYM! :)
divia_gg replied to eneda's topic in Już w nowym domu
Ten Ostrów kolo Łukowej? Rejony jak Siedlce, Nida - tamten rejon? Bo nie wiem czy nie ma jakiegos innego;) -
TRAGEDIA!! Sunia z urwaną łapką!! JUŻ W DOMU STAŁYM! :)
divia_gg replied to eneda's topic in Już w nowym domu
[QUOTE] Ze zdjęciami niestety jest problem, ale może coś wymyślimy [IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Jak pisałam Nutka ma przedłużony tymczas, [nie wiadomo jednak na ile] myślę, że dt odpowiednio mnie uprzedzi. Jeszcze raz proszę o pomoc w ogłoszeniach, wspaniale by było gdyby Nutka bezpośrednio z tego dt trafiła już na swoje docelowe miejce.[/QUOTE] Ale zdjecia to podstawa.... A gdzie dokladnie ona jest? Mozesz mi na prv napisac. Moze cos wykombinuje, bez zdjec to se mozna... -
Ok. Poprawilam tresc o te wskazane przez Jaage rzeczy. Jakby ktos chcial oglaszac to scigawka;) [I][FONT="]Jagi - jagdterrier mix – idealny, młody, bezproblemowy szuka domu[/FONT][FONT="] Jagi jest psem w typie Jagdterriera. Jest psem młodym około 1,5 do 2 lat, waży ok. 15 kg i mierzy 51 cm. Trafił do domu tymczasowego z podkieleckiej wsi. Chwilowo jest bezpieczny, ale szukamy mu prawdziwego jedynego domu. Jagi jest psem wyjątkowym. A wyjątkowość ta polega na woli przetrwania. I nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, …że Jagi miał problemy z tylnymi nóżkami – weterynarz stwierdził, że najprawdopodobniej były wynikiem powikłania po nosówce, ale także przyczynić do tego mogło się również potrącenie psiaka. Faktem jest, że prawie niezauważalny już tik, polegający na podrygiwaniu tylnej części ciała, czy lekko podwijająca się jedna stopka nie przeszkadzają mu być normalnym psem, który lubi pieszczoty, obecność człowieka i przebywanie w bezpiecznym miejscu.[/FONT][/I] [I][FONT="]Mimo swojej drobnej wady Jagi potrafił się bardzo dobrze przystosować do trudnych warunków i mimo tej niepełnosprawności przetrwał. Nie mówiąc już o warunkach domowych, do których przywykł w błyskawicznym tempie.[/FONT][FONT="] [B]Jaki jest Jagi? Do jakiego domu można go polecić? [/B][U]To krótko mówiąc pies idealny.[/U] Łagodny, grzeczny, spokojny, wiecznie pogodny i zadowolony. Nie powoduje konfliktów z innymi psami, jest przychylny suniom i kotkom. [/FONT][/I][I][FONT="]Do dzieci łagodny. [/FONT][/I][I][FONT="]Jagi lubi się wybiegać, lubi przestrzeń, znakomicie odnalazłby się w domu z ogrodem. Jednak psiak jest tak idealnym kandydatem do adopcji, ze mogłby także mieszkać w bloku. W pomieszczeniu [U]zachowuje czystość, niczego nie niszczy, nie jest wybredny żywieniowo[/U].. Jagi mimo swojej drobnej ułomności nie wymaga większej opieki niż zdrowy pies. Jest to schorzenie niewyleczalne, jak orzekł weterynarz – neurolog, z którym trzeba się pogodzić i traktować go jak każdego innego psa, którym de facto jest. Jagi jest wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony.[/FONT][/I] [I][FONT="] [B][COLOR=green]Kontakt w sprawie przygarnięcia psiaka:[/COLOR][/B] [B](32) 3533128[/B] [B]660 124 623 [/B] [EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL][/FONT][/I] [I][FONT="]Pies przebywa w domu tymczasowym w Katowicach, ale w miarę możliwości istnieje szansa dowiezienia psa do innego miasta w Polsce. [/FONT][/I] [FONT="][I]Pies zostanie wydany z umową adopcyjną.[/I][/FONT]
-
Chcialam Niko zaproponowac, ale doczytalam ze suczka ma byc. ALe Niko jak suczka - juz po kastracji :evil_lol:
-
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Zrobilam jednak od razu allegro: [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=912247900[/URL] -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
divia_gg replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Zrobie jurto chlopakowi alegro.Ale z racji tego ze nie wiem jak juztro bedzie z iloscia pracy prosze o gotowca do ogloszen. Kar0la jak go oglaszalas?Podeslij mi linka to se sciagne;)