Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. spokojnie.dacie radę.antybiotyk w/w można dłużej tylko nery sprawdzać trzeba
  2. moim zdaniem możesz śmiało psa ze sobą zabrać-uprzedż bedące tam dzieci,że Luna to nie zabawka i tarmosić ani sciskać nie można(jakie bywaja maluchy-dzieci każdy wie)"sprawy"pomiędzy safirą a luną zostaw samym psom.starszy nic mu nie zrobi,nawet jak mały "płacze"zostaw,nie bierz na ręce.psy same sobie tłumaczą.starszy tez musi szczeniaka nauczyć co mu wolno a co nie a,niech nikt nie karmi szczeniaka jedzeniem ze stołu-chyba że chcesz mieć nockę z głowy,a rano wizytę u weta
  3. tylko powstrzymuj ją przed skakaniem
  4. najważniejsze jest stosowanie antybiota przez długi okres czasu bez przerwy(minimum 10 dni-jeśli trzeba to dłużej i jeszcze kilka dni po ustapieniu objawów)
  5. tez nad nią myślałam,ale jeśli psom służy to znaczy że jest ok.magda ile ją stosujesz?
  6. może powinni
  7. na tablety nie można jej przestawić?
  8. jestem i ja.nie wiem jak pomóc-z ogloszeń jestem noga stołowa.
  9. moi teściowie mają jamnika standard.obecnie ma 11 lat,jest gruby jak beczka-na szczęście mieszkają na niskim parterze(5 schodków).dla ludzi złoty pies-dla innych psów"wściekła bestia"gryzie się z kazdym samcem w okolicy jeśli ma taką sposobność.
  10. robiono mu ekg?
  11. leków psychotropowych nie można odstawiać nagle -tylko stopniowo.byc może trzeba bedzie dawać mu do końca życia.nie pamiętam nazwy innego leku p/padaczkowego podawanego psom-coś na"o",jeszcze znalazłam to:mizodin,depakine i doodbytnicze relsed(na ataki z utrata świadomości). pamiętaj o robieniu transaminaz co jakiś czas-np.co 3 m-ce przy takich wysokich dawkach luminalu
  12. madziu,to jesli tak sprawa wyglada-to pozostaje ci jedynie (póki co)podawanie w/w preparatów "na lużne qpy"
  13. jeśli mieszkasz w bloku bez windy,zmień rasę.jamniki "nie lubią"schodów-czyt.kręgosłup.
  14. madziu,raczej jest potzrebny zabieg,w zachyłkach będzie gromadził się kał,a dodatkowo napierajace masy mogą porozrywać i tak kiepskie"kieszonki".moim zdaniem jeśli nie zabieg to .....igła.
  15. raczej mi to wyglada "na zwykłe"ciacho,takie co się kruszy
  16. gryf80

    Barf

    możesz ale pamiętaj że oleje to tłuszcze-czyt.kalorie.jeśli podajesz inne preparaty wit-min.to tranu nie podawaj bezwzględnie.dlaczego?bonsai napisała
  17. raczej to na zatrucie nie wygląda ,niestabilność szyjna o której wczesniej pisałam leczy się bardzo długo-dlatego dziwi mnie że przerwano leczenie-na szczęście można wrócić do niego w każdej chwili.niestety-sterydy są konieczne,mają ogrom skutków ubocznych,ale na w/w "przypadłość"działaja dobrze.nie ma to znaczenia czy jest z rodowodem czy nie -może przytrafic się każdemu psu(niestety u dużych znacznie częściej) a,przy zatruciu występuje anemia-pies ma blade dziąsła?miał badana krew?
  18. ale jak to sie drapie jak każdy pies?raz na jakiś czas czy bardzo często w ciagu dnia.
  19. ponieważ to rasa brahycefaliczna często pojawia się u nich problem z wydłużonym miękkim podniebienie lub też z za wąskimi nozdrzami.czasami może byc też problem z sercem
  20. gryf80

    Barf

    dokładnie.wapno pet calcium jest 3-składnikowe
  21. caniserin produkowany był chyba w łodzi albo w zduńskiej woli.może wycofali bo stracił rejestrację,a nowej nie opłacalo się"wyrabić"
  22. gryf80

    Barf

    najlepsze dla psa wapno jakie znam i bardzo tanie to petcalcium-jest w formie proszku i tabletek.bardzo dobrze przyswajalne-w przeciwieństwie do ludzkiego.ja mam troveta lrd z jagnięciną-trochę kiepsko pachnie,pies kreci nosem,ale nic innego nie dostaje,a skóra ładnie się podgoiła
  23. no tak są takie w sosie....ja kupuje formę pasztet-wolowina i dziczyzna.też pachną odrazająco,ale psy dostaja korby na sam zapach rozchodzacy się po otworzeniu puszki.
  24. dla mnie tez jest to zadziwiające.klaudio-pisałaś że pies miał problemy z odcinkiem szyjnym kregosłupa(może to była niestabilność szczytowo-obrotowa,dawali przez jakiś czas sterydowe p/zapalne stąd duży apetyt,pragnienie,oddawanie moczu)zdarza się.jeśli leczyli ją na niestabilność to zmień obrożę na szelki-nie wolno psa szarpać za szyję!!!nie wolno wykonywać gwaltownych ruchów typu:pies trzyma kij a my się z nim szarpiemy. pisałaś że kupiłaś hillsa j/d i arthroscan -ok.moim zdanniem możesz podawać przez całe życie-zwłaszcza że zdjagnozowali łagodna dysplazję(ja mam psa z dysplazją jest cały czas od 4 m-ca na chondroprotektorach).
×
×
  • Create New...