Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. jeśli możesz daj znać na FB ,myśle że ma większa siłe przebicia(może jakieś stronki fundacji ratujacej bullteriery?)
  2. o rany- http://www.smoushond.nl tego typu psiaki na pęczki w schroniskach...naszych na dodatek
  3. jak porównasz skład mięsa wieprzowego i wolowegoo to w wołowym masz więcej fosforu.a jakie stężenie tego pierwiastka we krwi ma twój pies-niedobór jest równiez szkodliwy jak nadmiar
  4. a niby czemu nie mozna dawać tych produktów przez ciebie wymienionych?
  5. witaj w "klubie"poszukaj ten dział-znajdziesz odpowiedzi,podpowiedzi.na pewno mozesz dołączyć do psiej diety wielonienasycone kwasy tłusczowe
  6. powinni pobrać krew na morfologie i dodatkowo zrobić rozmaz.wynik z biopsji powinien trafic do badania histologicznego.ile ten twój pies ma lat?
  7. to pierwsza-jak piszesz-cieczka to może tak być,niektóre suczki moga mieć bardzo krótkie albo jak twoja-długie,albo cieczki pojawiaja sie w krótszych niz powinny,odstępach.podawałas jakis suplement(dużo tego na rynku)choc troche niwelujący zapach"cieczkowy"?
  8. uważam że do poniedziałku możesz zaczekać-wet powinien pobrac zeskrobinę/zeskrobiny z tych miejsc.może poswiecić lampa wooda żeby wykluczyc grzyba
  9. Julia co bys nie wybrała jesli kanon rasy pozwala na to wybieraj ciemno umaszczone psy np.czarne,czarne podpalane.ludzie którzy maja słabe pojęcie o psach ten własnie kolor uważaja za "grożny" i nawet czarno umaszczony labrador to dla nich "rotwajler"
  10. ee.chounapa-pryskałam fipronilem chomiki-żyją nadal :) a psa podczas takiej reakcji na prep.najlepiej od razu wykąpać w dobrym szamponie dla psów
  11. nie ,chyba że kot ogryzie końcówke obrozy,albo bedzie się nagmnnie o obroże wycierał
  12. żeby nie zakładać nowego tematu-nowe preparaty na robaki"w środku": Comfortis oraz Trifexis.maja nowe subst.czynne
  13. a to trochę dziwne,bo płacisz za leczenie-i powinnas wymagać od nich ,zwłaszcza tego co budzi twoje watpliwości
  14. może zapytaj tu: http://e-cavalier.pl/php/index.php
  15. nie jeszcze nie ale wiem że nie jest drogi
  16. dużo tańszy niż chrupki-bo nie wydajesz potem na weta :)
  17. przeciez napisała że drogie nie wchodzą w rachubę
  18. daj jej laktulozy sporo,nawet 3-4 ml na 4 kg.nic złego tym nie zrobisz....może jeszcze spróbuj dać zwykłe mleko-jeśli nie piła nigdy że po tym mleku cos "ruszy"
  19. powiem ci tak-jeśli na tej chorej nodze pies prawie normalnie chodzi to obcięcie jej może spowodować u niego,nazwijmy to "szok".co innego gdy dane zwierzę wogóle nie obciąża łapy,nie używa jej nawet do podpierania-wtedy ma sens.ja bym ten zabieg odroczyła w czasie.nie bardzo zgodziłabym się z twoim wetem który twierdzi że komórki nowotworowe dostana się do organizmu tylko wtedy gdy kośc pęknie-jeśli jest zdiagnozowany "złośliwiec"to komórki nowotworowe mogą już być rozsiane. uważam jak poprzednik-że decyzje należą do was,do ciebie.ale gdyby to był mój pies na pewno nie zgodziłabym się na amputację.
  20. amputacje rozważałbym w "ostatecznej ostateczności" gdzies był podobny temat jak znajde to podlinkuję,znalazłam 2 o podobnym temacie: http://www.dogomania.com/forum/topic/139732-inwazyjny-czerniak-z%C5%82o%C5%9Bliwy-rottweiler/ http://www.dogomania.com/forum/topic/139998-guz-na-lapie-psa/page-2
  21. gryf80

    coroba

    jak masz wątpliwości zanies mocz do badania i poproś o pobranie krwi i zrób analizy
  22. doguś myśle byłby ok.przygotuj sobie dużą ilosc ścierek,bo slina moze byc wszędzie :)
  23. bo prawdopodobnie juz się zrobiło,dobrze że się nie napiły z tych sutków-"załatwiłabyś"szczeniaki.suczę do weta trzeba zaprowadzić
  24. ja bym tam zamiast parafiny podała laktuloze w syropie 2 ml na 4 kg.podejrzewasz że mogła coś zjeść np.kości,szmatę,zabawkę?nie bardzo rozumiem-szczeniła się przecież 2 tyg temu. na niektóre psy "laksacyjnie"działa zwykłe mleko lub surowa watróbka np.drobiowa.ale uważam że lepiej do żarcia(stały pokarm)nic nie dawać skoro i tak jelita "stoja".przynajmniej niech pije. ruch stymuluje pracę jelit,jeśli nie wykazuje objawów bólu póki co to uważam że chodzic powinna jak najbardziej.szkoda,ze dzis nie zrobicie rtg.
×
×
  • Create New...