Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. niedawno nagminnie w miastach stosowano opryski na chwasty
  2. spytaj weta o zrobienie (ewentualne)tej bilirubiny(funkcja woreczka żółciowego,poniekad watroba-dokładniej możesz poczytać o tym w necie),co ona na ten temat mysli.
  3. piszesz że kupiłas watrobowa karme i gotujesz-musisz wiedziec że przy zaburzonej pracy watroby miedż szkodzi.nic nie piszesz na temat oznaczania bilirubiny-i tak jak pisze perzedmówczyni-wypadałoby znów zrobic usg.rok dla psa to dużo
  4. Pewnie mysleli o kuracji prep.zylexis.ale pies musi wziac zerie zastrzykow na poczatku.na niektore zwierzaki to dziala na inne nie.moze sprobuj najpierw podac psu przez 2 lub 3 m-ce preparat doustny z beta glukanem.np.bioimmunex albo jakis inny jest ich sporo na rynku
  5. az się wierzyć nie chce..może to jakas "ustawka"albo coś w tym stylu......
  6. ja mam uczulenie na olejek z drzewa herbacianegi i kontakt z czymkolwiek go zawierajacy przynosi skutek odwrotny od zamierzonego :/
  7. jak masz 2 psy o podobnej wadze to kup wiekszy i podziel-taniej wyjdzie
  8. prawdopodobnie własciciel za pózno zareagował
  9. 1,5 raza powiększona-czy ta łapa jest od jakiegos miejsca opuchnieta czy na całej długości?miał robiona morfologię krwi i osłuchiwane serce przed zabiegiem?spytaj weta o rtg tej łapy
  10. dobrze by było jakbys dla porównania dał zdjecie jednej łapy przy drugiej
  11. smaruj rivanolem w żelu,załózopatrunki psu na łaki z gazy ,bandaza a pomiedzy nimi watę.jak pada to zakładaj woreczki foliowe.moj pies ma dośc delikatne palce i żdżiera raz na jakiś czas z ktorejś łaki naskórek.goi sie ok tygodnia
  12. moze to zwykły tluszczak-lubia pojawiać sie w tym miejscu
  13. Mozna zrobic posiew z opornoscia.wazne tez aby pies na 100% lykal tabletki,bo czasami jest tak ze pies bierze do pyska tabletke a potem ja gdzies wypluwa.sa antybiotyki dzialajace na coli a nie wplywajace zle na mlody org
  14. Jak popuszcza mocz to zlab troche i do badania zanies.moze zapalenie pecherza sie zaczyna
  15. zgłos też straży dla zwierząt
  16. jakieś badania np.morfologia,biochemia,badanie moczu było?
  17. zajrzyj do działu "pasożyty-kleszcze"jest tam bardzo dużo informacji więc uważam że nie ma co się powtarzać
  18. isosporoza jesli wogóle wystepuje ,mozna zdiagnozowac badajac pojedyncza próbke kału,losowo wybraną.gorzej przy lambliozie-wtedy faktycznie,przydatne sa próbki z 3 dni.niektóre gabinety wet.posiadaja testy plytkowe na obecnosc lamblii
  19. imizol podaje sie jednorazowo,w bardzo rzadkich przypadkach dawkę sie powtarza.jeśli jest taka koniecznośc psy dostaja cyklosporyne do końca życia
  20. gryf80

    Farmina

    ja miałam kilka próbek-psy zjadły,nie powiem.ale osobiście bym nie kupowała nawet gdyby którykolwiek z psów potzrebował diety typu gastro
  21. dokup suplementy dedykowane na skórę i włosy.czasem sama karma nie wsytarcza.
  22. jeśli wynik badania moczu wyjdzie dobry,to poszukaj ,popytaj weta o łagodne środki(suplementy)uspokajjające,mogace złagodzić zachowanie np.KalmVet,KalmAid itd.jeśli ten 9 cio letni pies nie jest wykastrowany to moze warto to zrobić(jeśli nie jest wystawowy)
  23. to sie pochwal zdjęciami
  24. moja suka szczerzy zęby (nawet nie warczy)przy obcinaniu pazurów.obcinam zawsze sama.nigdy jej nie zacięła.myslę że potrafiłaby bez ostrzeżenia złapac mnie za ręke.po prostu zakładam kaganiec. taka reakcja jest tylko i wyłącznie przy pazurach,czyszczenie uszu czy przuycinanie włosów na łapach czy tez między palcami znosi dobrze
  25. ja bym robiła tak, jednego roku "kombajnem" a drugiego sama wściekliznę i tak na zmianę.no,chyba że twój pies ma częsty kontakt z róznymi psami nie wiadomego pochodzenia
×
×
  • Create New...