Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. zbadaj kał psa w lecznicy w miare szybko-powinni świadczyc taka usługę.to nic że był odrobaczany przez 3 dni.jest szereg pasozytów które nie reaguja na prep.popularne do odrobaczania.
  2. [B] nikolette[/B] przepraszam że zwracam ci uwage ale używaj obcji"edytuj".plis [B]danka[/B] dobrze ze wspierasz psia odpornośc
  3. [B]katasza [/B]uwazam że spoko.sama lubie weimary,ale ze względu mieszkania na stepie i duzej ilości zwierzyny łownej-niestety nie zdewcydowałam sie na taka rasę.
  4. po pierwsze kot ktorego zdjąłeś z drzewa do piero po ok 10m dniach obserwacji powinien byc zaszczepiony na wściekliznę,gdyby choroba w tym czasie ujawniła się a kot został zaszczepiony,szczewpienie może maskowac objawy. w/w przez ciebie zachowabnia twojego kota sa normalne-[B]ulv[/B] juz ci wytlumaczyła. co do uzyskania odpornosci w człowieku-powinieneś zapytac lekarza medycyny który cię zaszczepił p.s.od zadrapania wścieklizny nie nabedziesz-ale od pokasania owszem(ślina)
  5. na ten temat już gdzieś tu bylo.a nawet jeśli nie wsztstko to lek wet na pewno odpowie na twoje pytania np.przy najbliższej wizycie
  6. generalnie przy skarmianiu psa karma super premium,a brit care taka jest nie powinno sie suplementowac.po ok miesiaca żywienia sama zobaczysz czy potzrba mu suplementów czy nie.
  7. przecierałas psa foresto pod włos?
  8. wygląda jak brodawczak.po pierwsze takich "rzeczy"się nie urywa.takowe zmiany usuwa się w znieczuleniu przez lek.wet.
  9. dokładnie(choc żródła podaja że przy moczówce mniej niz 1,004-ale wiadomo w życiu może byc inaczej,każdy przypadek jest inny) jeśli biochemia była robiona dawno zrobiłabym raz jeszcze kreatynine(nerki-niski ciażar jest także prz niewydolnych nerkach) [B]danka[/B] podobny do tego co przedstawiła teacher,ale jeśłi robiła test hamowania to ok
  10. danka dla mnie ten wynik moczu jest jakby .....nie cushing'owy
  11. danka jaki był ciężar właściwy moczy(ph jakieś takie nie cushingowe,chyba że dostaje zakwaszacza) teacher-można w zwykłym labie.wpierw proponowałabym zbadać mocz a ppotem zastanowić się nad ponownym wykonaniem prób
  12. raczej nie można stwierdzić.jedż do tego prowadzacego lekarza.weż wyniki,jedz do drugiego z tymi wynikami na konsultacje.może warto poszerzyć badania o dodatkowe jak pisała xxx52, luminal na "bolesny brzuch":roll:?
  13. danka robiłas ostatnio badanie moczu?
  14. happyday czy pies oddasje normalnie stolec
  15. jeśłi wyniki badań wyszły pozytywnie,serducho zdrowe,a diagnoza ropomacicza perwna to czego nie operować.starośc nie wynika z ilości lat przezytych ....
  16. [B]cocermaiste[/B]r-przepis masz na opakowaniu zalezy czy masz spray 100ml czy 250 ml to i ilośc psikań na psa jest różna. [B]gops[/B]-jeśli cuchnie to ja wykap w szamponie i potem zastosuj jakiś inny spot on może spróbuj certifect
  17. [B]kol.mak[/B] nie wiem czy dobrz zrozumiałam- tzrecie pietro ale z winda czy bez-bo do głowy przychodzi mi buldog angielski,ale te łapcie....bez windy ani rusz.jeśli bez windy to polecałabym coś"narecznego "np.buldożek francuski lub odwrotnie -troche wieksze niz 10 kg coś co ma długie kończyny i samo wejdzie po schodach np.dalmatyńczyk(?) w sumie średniej wielkości
  18. myślę tak samo jak twój wet
  19. wymioty były dziś?a stolec normalny?
  20. [quote name='barberry']Ja tylko dodam do dyskusji co powiedziało w poniedziałek dwóch wetów w mojej klinice: absolutny zakaz szczepienia w czasie cieczki i 3 tyg po zakończeniu krwawienia (pomimo mojego trucia, że wyjazd, że potrzebuje koniecznie itp.). No, ale dla mojej piesy to nie miało być pierwsze szczepienie - może w przypadku szczeniora by się zdecydowali (na zasadzie "z dwojga złego" :roll:)[/QUOTE] czytam ulotke szcepionki rabisin "merial"-nic nie pisze na temat przeciwskazań do stosowania w cieczce ,nawet w ciazy mozna nia szczepić.moze tamci weci mieli na myśli co innego,inna szczepionke.[B]hej[/B] powtórze się moze-ale ja bym zaszczepiła,oczywiście zrobisz jak uważasz
  21. a to ci dopiero teoria-niby jak szkodzi na zeby?-małe przypomnienie psy które ukończyły 12 tyg życia są w Polsce poddawane obowiązkowi szczepienia p/wściekliznie-cieczka a szczepienie nie ma nic do rzeczy.śmiało możesz zaszczepić.na wściekliznę(pojedyncza szczepionka,nie w kombajnie)to chyba najbezpieczniejsza szczepionka co ci grozi-nic ,jeśli nie zostaniesz przez Straż Miejską poproszona o świadectwo p/wściekliżnie(lyssetka doczepuiana do obroży czy tez świadectwo),gorzej jeśli pies drapnie lub zapie kogios obcego nie przyjaznego psom człowieka-wtedy kwarantanna psa za co płacisz ty.także -chyba nie warto ryzykować,a psu nic się nie stanie jeśłi w cieczce zostanie zaszczepiony.pozdrawiam
  22. jak żle pogryzie i większy kawałek przejdzie do żoładka to "rzygnie".lepiej tak niz duży kawał miałby przejśc dalej do jelit zamykając ich swiatło
  23. rabisin to dobra szczepionka p/wściekliżnie moim zdaniem prócz robaków(odrobacz może psa za 2 tyg lub zanies jego stolec do badania)nic mu nie zagraża
  24. no niestety rasy miniaturowe sa bardzo delikatne,szczególnie jeśli chodzi o kościec
  25. ale o jakie szczepionki i tabletki pytasz.chodziło mi nie tyle o fakt znalezienia kawałka ciała zwierzyny,ale gdy np.lesniczy spotkałby twojego psa z kawałkiem nogi sarniej to może byc kłopot dla ciebie,mimo że to nie twój pies tę sarne zagryzł.
×
×
  • Create New...