Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. a czytałeś przynajmniej cokolwiek o tej hodowli?
  2. na wszelki wypadek zakupiłabym kaganiec jeśli go nie ma-żeby zminimalizować ryzyko ewentualnego pogryzienia
  3. same z siebie nie przyniosa skutku,z dodatkiem treningów może,ale pies w tak młodym wieku nie powinien "uprawiać"forsownych ćwiczeń.ciesz się że pies jest szczupły-nie martw się na przybranie masy ma jeszcze czas i za pewne ją zdobędzie(hmb przewaznie stosuje sie u zwierzat np.z chorobami wyniszczajacymi/zanikowymi mieśni,przy spadkach odporności)
  4. no to cie rozczaruję,zmierz np.ph moczu zwierzęcia ktore jest roślinożerne oraz ph moczu tego zwierzęcia które jest wsztsko i/lub miesozerne.zobaczysz róznicę.osobiście uważam że pies nie powinien jest tylko i wyłacznbie warzyw,owoców,kiełków itp
  5. jak dla mnie to podejżana sprawa,przed zakupem widziałes matkę szczeniaka?byłeś w domu u hodowcy?
  6. jeśli ma żarcie gotowane to moze warto pyślec o podawaniu preparatów witaminowo mineralnych
  7. dodam tylko -zabezpieczyć woreczkiem foliowym i tak za kazdym razem jak wychodzisz na dwór bo teraz słotna pogoda(oczywiście zalezy gdzie mieszkasz),jak dobrze obmyjesz rane to obejzyj opuszki wszystkie ,miejsca miedzy opuszkami także i okolice wokół paznokci
  8. dlatego,żeby nie ograniczać się -wzięłam kota...bo także chciałam/potrzebowałam miec zwierzaka.
  9. jeśli ma byc "szczekaczem" to może...wiekszośc terierów jest w tym dobra.
  10. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/108001-Dopadła-nas-choroba-Cushinga[/url] poczytaj
  11. no nie wiem,....terier nienmiecki jako stróz?rbaczej bym sie na to nie nastawiała,nawet w przyszłości...
  12. będzie dobrze.:thumbs:
  13. oczywiście że tak np.z linii arion premium,josera,mam nadzieję że nowe karmy wprowadzasz stopniowo,mieszajac ze starą karmą te nowa ,codziennie zwiększajac ilośc tej nowej
  14. no to może mu karma składowo nie służy,wszak owczarki niem słyna z wrazliwych jelit
  15. zadaj to pytanie producentom lub odnajdż sobie opisy tych karm nawet tu w tym dziale.ten lużn stolec to od początku jak go masz czy tylko po tej ostatniej karmie?
  16. gryf80

    szczepienia

    są szczepionki zawierajace łącznie choroby zakżne "psie" i wścieklizne.kosztuja trochę,podejdż lub zadzwoń do gabinetu wet żeby sie dowiedzieć.moim zdaniem powinieneś wcześniej odrobaczyć lub zbadac psi stolec na obecnośc pasożytów wewn.
  17. [B]maron [/B]zobacz sobie jest watek o cushingu-ale wydaje mi się że ciężar właściwy moczu byłby niski a ph bylo by bliskie zasadowemu,ale moze przejzyj wątekm o tej chorobie.
  18. no właśnie,żaden szanujacy się hodowca nie powinien wydać szczeniaka przed upływem 8 tyg życia(minimum) bez metryki przynajmniej nie spotkałam się z takim procederem:hmmmm::hmmmm:.[B]coco[/B] rozumiem że byłas wczesniej w hodowli,widziałas matkę,może ojca ich rodowody itd
  19. zakładac mu kołnierz tylko w momencie braku kontroli nad psem np.szkoła,praca,sen.gdy jestescie w domu i macie mozliwosc przypilnowania psa to go ściągajcie.
  20. pani Sumińska Ameryki nie odkryła..co raz bardziej skłaniam się myślami,że problemem w dużej mierze u suczki maron jest wzmozone pragnienie na jakims tle.
  21. spoko,spoko.
  22. moim zdaniem nie ma znaczenia jaki mocz wezmiesz,byle jak najswiezszy dowieżć do badania,jak ma wyjśc dobrze to i tak czy siak wyjdzie.kiedy zanosisz siuśki do badania?
  23. pisałaś,pisałaś.co do dalszej wypowiedzi :flaming:.
  24. przestał sie bac twojego taty gdyż często go widuje,ciocia pewnie rzadko przychodzi więc potzreba oswojenia z taka sytuacja,co do obcych osób-tej pani-po co do niego wyciągała rękę.dzieci-szybko biegaja mozesz z daleka codziennie chodzic w pewnej odległości od bawiacych sie dzieci a uwage pieska skupiac np,na zabawce smakołykach.czemu uciekął od dziewczyn-moze boi sie szybkich ruchów,a pan"dres"szedł spokojnie bez nerwowego ruszania rękami,piszczenia,"tiutania" jeden z moich psów mając tez 4 mce bała się schodów,klatki schodowej,ogólnie dworu-małymi krokami pokazałam psu że moze byc fajna zabawa na świezym powietrzu,że sa takie istoty jak ludzie obcy a nie tylko ja,tz,2 koty i 2 psy w 4 ścianach
  25. nie wiem czy jeszcze to przeczytasz,ale tak jak sama napisałaś-postępuj jak ze szczeniakiem-spacery co 2 godz,po kazdym posiłku,zabawie itd...oczywiście jeśli jest łasy na nagrody to oczywiście gęsto,często,moim zdaniem -choc nie jestem expertem o zachowań i wychowań psów-masz duzo do nadrobienia u tej suni nawet jeśli to tylko 2 tyg.myślę że ten pies zył gdzies w ciemnym,odludnym kojcu z 0 bodzców.moim zdaniem powinnas na spokojnie,małymi krokami,nawet jeśli spacery miałyby sie odbywać 5 x dz pkazac co to samochód,trzaskajaca gałąż itd.ale pomału nie "od razu na głeboka wodę".pozdrawiam
×
×
  • Create New...