elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
[quote name='Charly']róznie to bywa. każdy zrobi jak uważa. Moja siostra Emilko najpierw chciała rodzić normalnie. Potem jedna znajoma (z kilkunastu bez problemów) miała problem przy porodzie. Dziecko trzeba było ciągnąc, zerwano nerwy w ramieniu. Dziewczyna z dzieciakiem do USA jezdzi na operację i rehabilitację, ale rączka już zostanie inna. Dlatego moja siostra zdeycowała się jednak na cesarkę.[/quote] [B]charly[/B], nie straszmy niepotrzebnie przyszłych mam. emilia2280 mówi o cesarce ze względu na strach przed porodem, a nie o komplikacjach mogących wystąpić przy porodzie. W takich przypadkach o wszystkim decydują lekarze. A po drugie nawet nie wiem, czy w Polsce dokonuje się już cesarek na życzenie? Może inaczej wygląda to w prywatnych klinikach.
-
[quote name='lunarmermaid']Trzy bóle parte i dzieciątko już u mnie na brzuchu!!! To jest dopiero cudowne uczucie!!! Nic temu nie dorówna.[/quote] Oj, tak! Ja to do końca życia nie zapomnę tego momentu, kiedy lekarz położył mi córeczkę na brzuchu i tych jej błędnych oczek wpatrujących się we mnie. A później pewna chwila odpoczynku i pełzanie do góry po mleczko (oczywiście mama musiała tu pomóc :lol:). W naszym szpitalu jest praktykowana "skóra do skóry". To piękna sprawa. :loveu:
-
[B]steniu[/B], przepraszam jeśli Cię uraziłam. Twoje wypowiedzi z wcześniejszych postów sugerowały, że nie za bardzo rozumiesz sedno sprawy. No, ale wszystko się wyjaśniło. Dlatego PRZEPRASZAM. Powiem Ci, że dwa tygodnie temu byłam w naszym schronisku w sprawie pieska dla moich znajomych. Weterynarz pokazał mi cztery szczeniaczki gotowe do adopcji. Kiedy wróciłam do domu ciągle nie mogłam zapomnieć ich błagań o pogłaskanie. Nasze schronisko nie jest zbyt otwarte na wolontariat, Twoje szczeniaki mają przynajmniej już wątek. Te z naszego schroniska mogą utonąć w nim do końca życia. Miałam niedawno nieudaną adopcję, ale pomimo to zastanawiam się czy nie wyciągać ich po kolei do siebie na DT i szukać im domów? Wczoraj pojechałam jeszcze raz do schroniska. Szok :crazyeye:. Było ich już dziewięć. A do tego suka, która przed chwilą się oszczeniła. :sad:
-
[B]emilia2280[/B], jeżeli masz możliwość, bardzo polecam szkołę rodzenia. Nie chodzi mi o wyćwiczenie oddechów, bo na porodówce i tak o tym zapomniałam. Właśnie ze strachu przed porodem w młodości nigdy nie chciałam mieć dziecka. Na szczęście moja świadomość z wiekiem się zmieniła, będąc już w ciąży chodziłam na szkołę rodzenia razem z moim TZ. Dowiedzieliśmy się tam wiele istotnych zagadnień na temat przebiegu ciąży, pielęgnacji noworodka, karmienia piersią, zdrowia dziecka i matki, ale co najważniejsze PORODU :smhair2::nerwy:. Przestałam się tam bać tego "potwora". Dowiedziałam się kim on jest i jak sobie dać z nim radę. Po prostu po szkole rodzenia poszłam na porodówkę bojowo. Skurcze bolały, ale już się ich nie bałam. Mój TZ mi pomagał. Teraz jestem dumna, że od początku świadomie uczestniczyłam w przyjściu maleństwa, że rodziłam siłami natury. Że się nie poddałam. Dlatego Emilio, jeśli mogę coś poradzić, nie pielęgnuj w sobie tego strachu, walcz z nim już teraz. :lol:
-
[quote name='moana']Testuję, ale nadal tylko migdały (TZ zrobił wczoraj zapas 1 kg! i sam już 1/4 zjadł :cool1:)[/quote] Przecież to oczywiste! Twój TZ ma zgagę urojoną. :megagrin:
-
Futrzaki z Tomaszowa Maz. - NOWE ZDJĘCIA! Przepełnienie w schronie!
elinka replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
[URL="http://tesco.pl/konkursy/schroniska/index.php"][IMG]http://th.interia.pl/40,g914abc212191298/i958481.jpg[/IMG][/URL] [COLOR=SeaGreen][B] [COLOR=Blue]KLIK![/COLOR][/B][/COLOR] Umieściłam w NK i poleciłam wszystkim moim i męża znajomym. -
Wiesz, kot jest drapieżnikiem i dziwne by było, gdyby nie polował. Jednak kot szczęśliwy, najedzony robi to nagminnie. Głodny, aby zdobyć pożywienie. Głodnego kota trudniej jest przyuważyć. Wydaje mi się jednak, że Miauczer robi te wypady do lasu dla przyjemności. Miskę z jedzeniem dostaje od Ciebie. A o tułaczkę pytam się celowo, aby nie zaszkodzić kotu wywożąc go w inny koniec Polski. Musisz być pewna, że nie ma on jakiegoś "tajnego" domu. I nie chodzi tu o mety w piwnicy, bo to też jest normalne u kotów. Moja Kicia jest w piwnicach zakochana, ale ma tam zakaz wstępu. Tu chodzi o te dni kiedy Miauczer znika na dłużej. Ale Dodo, zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo trudne do ustalenia. Dlatego widząc sytuację na miejscu musisz sama to ocenić. Jeśli chodzi o rozmijanie się z właścicielami w trakcie poszukiwań kota, to doskonałym przykładem jest również historia Amosa. :lol: A po drugie może być tak, że właściciele kota wcale nie szukają, bo i tak co kilka dni do nich wraca.
-
[quote name='Doda_']Miauczer przychodzi od ok. 7 sierpnia. Byl dosc nieufny, na moj widok uciekał i nie chciał wracać. Po miesiącu już mogłam go głaskać, ale jak ruszałam szybko np ręką to się przestraszył, uciekał. A teraz w ogóle sie nie boi.. nie wiem jaki jest do innych. Jak jestem przy nim, to daje sie poglaskac mojej siostrze, mamie. A beze mnie nikomu nie pozwoli dotknąć.[/quote] To, że kot z początku był nieufny, a teraz daje się głaskać to nic wyjątkowego. Dokonałaś najzwyklejszego procesu oswajania kota. Ja już niejednego kota czy to dzikiego, czy to od sąsiadów oswajałam i dokładnie tak samo cały ten proces przebiegał. Wiesz, jest taka zasada, aby nie dokarmiać dzikich zwierząt, bo najgorzej gdy się uzależnią od człowieka. I abyśmy się dobrze zrozumiały, nie chodzi mi o to, aby nie karmić dzikich kotów czy Miauczera. Jest to tylko potwierdzenie, że kot przyzwyczaił się do Ciebie, bo dajesz mu regularnie pyszne jedzonko. Dlatego daje się głaskać. Coś za coś. Chociaż przyznam, koty uwielbiają mizianie. [B]Doda[/B], może jednak przyjrzyj się dokładniej gdzie on tak wędruje? [quote name='Doda_']elinka-on często jest bardzo głodny, nad ranem i wieczorami łapie jakies gryzonie, chodzi do pobliskiego lasu.[/quote] Widziałam koty głodne ( zapadnięte boki) i z moich obserwacji mogę powiedzieć, że to właśnie najedzone koty polują. Najedzony kot traktuje polowanie jako zabawę, głodne koty nie mają ochoty na zabawę. Stąd narzekanie wspomnianego wcześniej przeze mnie gospodarza, że jego wiejskie koty nie chcą łapać myszy. Raz to nawet chciał pożyczyć od nas naszą miejską Kicię. No bo Kicia to co chwilę przynosi nam na obiad do mieszkania myszy i upolowane ptaki. A więc polowanie nie dowodzi, że kot jest głodny. Tym bardziej, że Miauczer to istna pantera, jak podkreśliła to fiorsteinbock.
-
Wiesz co Doda? Patrząc na błyszczące futerko Miauczerka pomyślałam, że kot ten ma gdzieś swój dom. Tak, jakby gdzieś sobie pomieszkiwał :kociak:. Uliczne koty wyglądają zdecydowanie inaczej, a biorąc pod uwagę, że już dosyć długo przychodzi do Ciebie na podkarmianie też powinien gorzej wyglądać. No chyba, że dajesz mu same rarytasy?!! :evil_lol: Albo jest to przekłam na zdjęciach. U nas na wsi przez cały sezon letni od maja do października przychodzą na podkarmianie koty od gospodarza z sąsiedztwa i wyglądają o wiele gorzej niż Miauczer, chociaż ciągle otrzymują świeże rybki czy inne rarytaski. Tak czy inaczej ciekawe, gdzie on tak ciągle znika? Żeby przypadkiem chcąc pomóc tu nie zaszkodzić. Amos też miał być bezdomnym kotem, a okazało się, że jego dom był o dwie kamienice dalej. Tylko jak tu wyśledzić kota?:hmmmm: PS. czy mam dalej robić ogłoszenia?
-
Futrzaki z Tomaszowa Maz. - NOWE ZDJĘCIA! Przepełnienie w schronie!
elinka replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
[quote name='ocelot']No już wiem:) 59 miejsce. Bez szans.[/quote] Głosowanie trwa do 07.10.2009. To dużo czasu. Nie trać wiary w Dogo.:rolleyes: Umieściłam Wasz banerek w sygnaturze. -
Futrzaki z Tomaszowa Maz. - NOWE ZDJĘCIA! Przepełnienie w schronie!
elinka replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
[quote name='ocelot']A ja nie wiem jak głosować.[/quote] ...to znaczy? Moja rodzina cała zagłosowała. Macie więcej o trzy głosy ;). -
I ja :thumbs:.
-
[quote name='Jota']Stenia niestety, sądząc po jej postach posiada powłokę nie pozwalającą na przenikanie argumentów :razz: z zewnątrz. Właśnie w celach uświadamiających był filmik wrzucony przez Dagę, no cóż jak mówi pewne przysłowie : "można zaprowadzić konia do źródła, ale nie można go zmusić żeby się napił". Stenia jak widać napić się nie chce.[/quote] [B]Jota[/B], czasami nie jesteśmy w stanie wszystkiego od razu pojąć, przyjąć do siebie czy zrozumieć. Czasami potrzeba na to czasu. Tym bardziej, jeśli tkwią w nas głęboko zakorzenione standardy myślowe. A to jest naprawdę gruby mur do zburzenia. Gdy dochodzi do tego odpieranie ataków ściana staje się jeszcze wyższa. A "źródła" to już pewnie wcale nie widać. :razz: Ale pisane tu posty mogą wiele pomóc. Z mojej strony będę śledzić wątek, jest bardzo uświadamiający.
-
Dziewczyny, ale jesteście ostre. Wystraszycie dziewczynę. Jestem na Dogomanii od 03.08.2009 i z przykrością muszę przyznać, że pomimo wynikającej z mojej natury synchronizacji z florą i fauną , a także niepodlotkowego już wieku, moja świadomość w kwestii sterylizacji globalnej była przed Dogo, niestety, Z E R O W A. :oops::oops::oops: Owszem, swoją kicię wysterylizowałam, ale dopiero po tym jak przyniosła mi małe kotki. Niestety, podejrzewam, że taki jest stan świadomości większości naszego społeczeństwa. :sad: Dlatego bardzo dobrze, że reagujecie poglądowo na niedoświadczenie Steni. Jednak lepiej jest wyjaśnić w czym problem, dlaczego nasze zwierzęta powinny być sterylizowane, dlaczego schroniska pękają w szwach. Atak nic tu nie da. A jeszcze może zaszkodzić. Dobrze, że dziewczyna tu trafiła. Dogomania pomaga wiele zrozumieć, dostrzec nieznane wcześniej horyzonty sprawy.
-
BURKA- czeka na dom 2 lata- nareszcie znalazła dom! :)
elinka replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ra_dunia']Ona jest na prawdę niesamowita :loveu: W ogóle nie rozumiem, że nikt się jeszcze w niej nie zakochał :shake:[/quote] Ja się zakochałam. :loveu: Szukając niedawno psa do adopcji dla znajomych natrafiłam na Burkę. I boję się teraz cokolwiek już pisać na Dogo bo mam za sobą nieudaną adopcję psa ze schroniska. Jednak napiszę, w końcu Burce się to należy. Otóż, gdybym miała pewność, że Burka nie będzie warczeć na moją córkę, dawno bym ją zaadoptowała do siebie na stałe. Zawsze marzyłam o kudłaczu, ale gdy zobaczyłam Burkę, po prostu podbiła moje serce.:fadein: No cóż, nigdy nie będzie tej pewności (agresywność do dziecka). Nie chcę znowu szukać psu drugiego domu, nie chcę przez to wszystko jeszcze raz przechodzić. Burka jest po prostu śliczna! Dlatego dziwi mnie, że ona ciągle siedzi w schronie. No Burko, hopsaj do góry, łap domek! :eviltong: -
Mała Terrierkowata Frotka szczęśliwa u Małej Czarnej :)
elinka replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
[quote name='mala_czarna']No i znaczna zmiana nastąpiła w kradzieżach domowych. Znaczy to mniej więcej tyle, że teraz Frotka kradnie wszystko małej Julce :razz:[/quote] Frotka, kalkulacja idzie w dobrą stronę.:evil_lol: -
[quote name='agaga21']ty sobie chyba żartujesz, tak?nie jestem jakąś głupiutką małolatą, która by chciała robić eksperymenty na swojej ciąży. [B]ja nie brałam leków bez konsultacji z lekarzem[/B], po drugie nie pisałam o ranigast tylko [B]renni[/B]-poleciła mi to moja pani ginekolog i zapewniła że [B]renni jest całkowicie bezpieczny[/B].[/quote] [B]agaga21[/B] Oj, to sorki! Powstało nieporozumienie. Myślałam, że chodzi o Ranigast. :oops: Stąd to moje zdziwienie i apel o rozwagę w zażywaniu lekarstw w czasie ciąży. Najważniejsze, że obie się zgadzamy co do stanowiska, że wszystko trzeba konsultować wcześniej z lekarzem. Jak wspomniałam, w moich zmaganiach ze zgagą bardzo pomagały mi mandarynki dlatego nie pytałam się o żadne leki doktora. Nie spotkałam się z renni. Mandarynki były dla mnie świetnym "inhalatorem". [quote name='agbar']Renni a Ranigast to dwa rozne leki:cool1: Nie wiem jak moglabys powiedziec komus kto ma zgage od 23 tc.ze to TYLKO pare tygodni do porodu....[/quote] [B]agbar[/B] Co do tych kilku tygodni to miała to być tylko taka przenośnia.:lol: No bo przecież czym jest te dziewięć miesięcy naszych niedomagań w porównaniu z takim oto uśmiechem? [IMG]http://img401.imageshack.us/img401/8700/ewelin.jpg[/IMG]
-
Futrzaki z Tomaszowa Maz. - NOWE ZDJĘCIA! Przepełnienie w schronie!
elinka replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
[quote name='ocelot']Dzisiaj 8 psiaków dostało szansę na lepsze jutro;)[/quote] :Cool!::bigcool::Cool!: -
[quote name='agaga21']a chodzicie 3-4 razy w ciągu nocy na siiiiq? albo po tabletkę rennie?:cool3: bo ja tak miałam...jak nie siku to zgaga:oops:[/quote] Oj, z tymi tabletkami w czasie ciąży byłabym ostrożna. Nie bez powodu na ulotce każdego leku znajdują się zalecenia i przeciwwskazania dotyczące kobiet ciężarnych i matek karmiących. Zawsze lepiej się upewnić, a na pewno należy poradzić się lekarza prowadzącego. I nie ma co się wstydzić pytań. Każde jest dobre i sensowne, jeśli chodzi o nasze dziecko. Zapewniam, że lekarzowi pytania już nie zaszkodzą. :lol: Co się tyczy Ranigastu to "brak kontrolowanych badań dotyczących stosowania ranitydyny u kobiet ciężarnych. Ranitydyna przenika przez barierę łożyskową i do mleka matki, dlatego lek można stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących tylko w przypadku bezwzględnej konieczności." (cyt. z ulotki). No właśnie, stosowanie lekarstw w ciąży i w trakcie karmienia najlepiej jest ograniczyć do bezwzględnej konieczności.Osobiście wyznawałam własnie taką zasadę. Nie chciałam niepotrzebnie podtruwać, albo co gorsze, narażać moje dzieciątko na niebezpieczeństwo. Na zgagę są inne (tylko te rozsądne!) sposoby, ale najlepszym sposobem jest po prostu przeczekać tę dolegliwość. W końcu to już tylko parę tygodni do porodu. Mi pomagały mandarynki. Wątek bardzo fajny. :loveu:
-
wg podanej listy z postu#33 umieściłam ogłoszenia o Miauczerze w portalach idąc kolejno od dołu tej listy do góry. W oznaczonych na czerwono nie dałam rady zamieścić ogłoszeń. [B]Doda[/B], jeden link potwierdzający aktywację ogłoszenia przyjdzie do Ciebie (inaczej się nie dało :razz: ). [URL="http://eurocity.pl/ogloszenia.php?p1=21"]Miejskie portale EUROCITY.PL - Ogloszenia[/URL] ... miasto=www [URL="http://zwierzeta.pilne.net/pokaz_podkat.php?idkat=34"]Ogłoszenia Zwierzęta Psy koty płazy gady ptaki gryzonie konie[/URL] ................................................................................ [URL="http://petsy.pl/ogloszenia/-1/2_Koty/79_Dachowce/"]Ogłoszenia zwierzęta Dachowiec Koty Kocięta - Petsy[/URL] [URL="http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/Zwierzeta/Oddam/"]Oddam. Bezpłatne ogłoszenia Zwierzęta. Aleokazja.pl.[/URL] [COLOR=Red][URL]http://www.zwierzeta.drobny.com.pl/kate[/URL] ... 9,0,pl.htm* [/COLOR] ................................................................................ [URL]http://zwierzeta.5aleja.pl/index.php?me[/URL] ... clearoff=1 [URL="http://www.adopcjakota.pl/"]Adopcja kota. Ogłoszenia: koty do adopcji, szukam kota, oddam kota[/URL] [URL]http://www.przygarnij.org/[/URL] [COLOR=Red]*[/COLOR] [URL="http://www.zoonet.pl/Oferty/Ogloszenia_drobne/Oddam5/"]www.zoonet.pl - zwierzęta, psy, koty, ogłoszenia, fauna, przyroda, zdjęcia zwierząt, filmy ze zwierzętami, informacje o zwierzętach, hodowle, zdjęcia przyrodnicze[/URL] [COLOR=Red]*[/COLOR] [COLOR=Red][URL]http://zwierzetaogloszenia.pl/[/URL][/COLOR] [COLOR=Red]*[/COLOR] ................................................................................ [URL="http://ogloszenia.web-marketing.pl/cat-55.html"]Darmowe Ogłoszenia :: Koty[/URL] [URL="http://www.petworld.pl/koty.html"]koty - ogłoszenia zwierzęta - Petworld.pl[/URL] [COLOR=Red][URL]http://ogloszenia.kotybrytyjskie.pl/sta[/URL] ... enia=oddam[/COLOR] [COLOR=Red][URL]http://kotopies.webd.pl/kotopies/module[/URL] ... ew_topic=2[/COLOR] [URL="http://www.trojmiasto.pl/ogloszenia/oddam/"]Różne Oddam - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT - Ogłoszenia Trójmiasto.[/URL] [COLOR=Red][URL]http://ogloszenia.yellowpages.pl/Zwierz[/URL] ... darmo.html [/COLOR] [URL="http://gratyzchaty.pl/viewforum.php?f=2"]Gratyzchaty.pl - Oddam za darmo :[/URL] ... b4a2444e96 [URL="http://www.najpewniej.pl/anonse.php?kat"]Bezpłatne ogłoszenia drobne - sprzedam, kupię, oddam....[/URL] ... sta%C5%82e [COLOR=Red][URL]http://www.neeon.pl/przeglad_ogloszen.p[/URL] ... wo=&Tekst= [/COLOR] [URL="http://www.kokosy.pl/bazar/zwierzeta/"]Ogłoszenia w Bazar - Zwierzęta - - Kokosy, darmowe ogłoszenia drobne[/URL] [URL="http://www.szybko-sprzedam.pl/index.php"]Darmowe ogłoszenia. Szybko sprzedam.[/URL] ... ategoria=9 [COLOR=Red][url=http://www.koty.org.pl/ogloszenia/oddam-kota.htm]oddam kota - og[/COLOR]