Jump to content
Dogomania

elinka

Members
  • Posts

    3582
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by elinka

  1. [quote name='elinka']A może lepiej by było wspomóc transport szczeniaków do DT niż opłacać hotel TOZ?[/QUOTE] A może jakaś Dogo Ciocia miałaby czas, aby powozić pieski pociągiem? Nie wiem jak inne trasy, ale z Katowic do Inowrocławia jest bezpośrednie połączenie. Trzeba by tylko złożyć się na bilety. Co myślicie o tym?
  2. [quote name='Asior']słuchajcie.. mam obietnicę od Frotki ( nie może wejść na dogo), ze jak nic się nie znajdzie to TOZ weźmie te maluchy do hotelu, jednak jest kilka ale....: 1) maluchy mogą chwycić coś od innych psów, tam w większości są psiaki odebrane z rożnych interwencji, Fotka się boi, czy sama surowica wystarczy na początek... 2) [B]musieli byśmy wspomóc TOZ w opłacie za hotel...[/B] TO DZIEWCZYNY.. myślcie co robimy!!!![/QUOTE] A może lepiej by było wspomóc transport szczeniaków do DT niż opłacać hotel TOZ?
  3. [quote name='Laima']Ja jutro ok. 9 rano jadę z Krakowa do Katowic; mogę przewieźć jakiegoś malucha (mam transporter "koci", szczeniaczek się zmieści).[/QUOTE] z Katowic do Inowrocławia jest już bliżej, ale co dalej?
  4. Śliczna i szczęśliwa Burczysława!!! :loveu::loveu:
  5. Napisałam PW do Pati-C, może bedzie przejeżdżać w okolicy?
  6. [quote name='dana'](...) Takie maluchy w tak strasznych warunkach:-(. Czyli DT już w zasadzie są.(...)[/QUOTE] No, nie całkowicie, bo bez opieki zostanie jeszcze jedna czarna kruszynka. :sad:
  7. Ania&Rudy, z tą Panią Poseł to może być bardzo dobry pomysł. :happy1:
  8. u mnie też DT aktualny :fadein: PS. i transport z Olkusza do Inowrocławia
  9. [quote name='agaga21'] a moja chrześnica ma na imię sara(zawsze mi się z psem to imię kojarzy)[/QUOTE] Sara była żoną Abrahama. ;)
  10. [quote name='Asior'] mnie dla dziewczynki się bardzo marzyły imiona: Nicola, Noemi, Kamila , Wiktoria :) wogóle ja uwielbiam takie wymyślne imiona... (dzieci wiśniewskiego wg mnie mają świetne imiona :eviltong: [/QUOTE] Mi bardzo podoba się biblijne imię dla chłopca Ruben. Biblia to istna skarbnica imion. Noemi to też biblijne imię. :loveu:
  11. [quote name='sacred PIRANHA']trafilam i ja przez wątek kudłaczy... brak słów:shake: mam zapchane miejsce przez sunie po sterylce ale jak juz ją ode mnie zabiorą (czeka na transport do warszawy-najprawdopodobniej piątek/sobota za tydzień) moge wziąc dwa kudłate szczylki małe(jeśli są pieski to wole pieski nie sunie)...ale podkreślam że bedą u mnie w kennelu w stodole spać, nie mam możliwości zabrac do domu....dorosłych nie wezme bo moj jeden pies dominant(...)[/QUOTE] Też trafiłam tu przez kudłaczy. ;) Skoro PIRANHA nie może wziąć suczek to jednej kudłatej mogę dać DT. U mnie szczylek będzie mieszkać w bloku. Miesiąc temu adoptowałam szczeniaka z naszego schroniska, a więc kudłaczka będzie mieć koleżankę. :loveu:
  12. [quote name='prittstick'](...)ostatnio na Nowym Świecie widzialam panienke z chartem perskim czarnym podpalanym, w wielkiej obrozy wysadzanej kamykami trzymanego na smyczy z diamencikami, panienka była ubrana na retro pod charta i jego kolor siersc, miala mase koronek i odpowiednią fryzure z kokiem na czubku głowy. lansowała się z bogatymi znajomymi pod jedną z modnych kawiarni. Wyglądało to przekomicznie, jakby sie wystroiła a raczej przebrała, zeby pasowac do psa:evil_lol: albo jakby zabrała psa jako dodatek do stroju, cos w rodzaju butow czy broszki:evil_lol:[/QUOTE] Swoimi czasy myślałam o kreacji ślubnej dla mnie i mojego męża w stylu kolonizacyjnym, ale żeby do pieska strój retro??? fiu, fiu...:siara: prittstick, dlaczego nie zrobiłaś tej panience zdjęcia? :placz:
  13. [quote name='prittstick'](...) ale mowią, że kupili z rodowodem, bo teraz sie tyle czyta o tych pseudohodowlach, a oni chcieli miec po prostu zdrowego psa.[/QUOTE] Też zauważyłam taką tendencję. Sęk w tym, że społeczeństwo staje się coraz bardziej zamożne. A takim ludziom chodzi bardziej o gwarantowanego yorka niż psa w typie yorka. No, zdrowie też się liczy, ale manifest rzędu 2tys.zł przeciwko pseudohodolom to już jest chyba na ostatnim miejscu. Oczywiście, to jest tylko moje osobiste odczucie. Przypuszczam, że każda osoba kupująca rasowego psa wie najlepiej dlaczego to robi. PS. A swoją drogą jest tyle zdrowych piesków czekających w schroniskach. To co, że nierasowe. Przecież liczy się kochające bez granic psie serduszko, a nie opakowanie. :icon_roc:
  14. [quote name='fragles'](...) Więc nie przekonają mnie takie akcje odbierania psów!! Wy im nie pomagacie - WY ORGANIZUJĄC TAKIE "AKCJE" SKAZUJECIE TE PSY NA ŚMIERĆ!!(...)[/QUOTE] no to instruktażowo polecam film [URL="http://agata-air.wrzuta.pl/film/793nS29Injz/film_poznan"]Wrzuta.pl - film_poznan[/URL] z wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=122835"]Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt - Dogomania Forum[/URL] :nonono2:
  15. [quote name='fragles']A towarzystwo na dogo sie nakręca :diabloti:[/QUOTE] Wątek obserwuję od początku, do tej pory nie wypowiadałam się, ale trochę, fragles, dziwi mnie Twoja postawa. :shake: Podążając Twoim tokiem myślenia można by napisać, że pojawiłaś się na Dogo co dopiero, większość Twoich postów dotyczy właśnie tego wątku i niejako wynika z nich, że chcesz unieskutecznić próbę pomocy tym psom. Podważasz wiarygodność podawanych informacji. Dlaczego? Moim zdaniem sprawę hodowli trzeba wyjaśnić i popieram wszelkie kroki dziewczyn zmierzające w tym kierunku.
  16. [quote name='Soema']Zaraz Ci wyślę :) tylko odnajdę.. bo to przestaje byc śmieszne, że nic nie można znaleźć.:shake:[/QUOTE] OK. już mam adres. Soema, dziękuję za szybką pomoc. :loveu:
  17. Tak się sprawy ułożyły, że jest trochę funduszy z pewnego bazarku na sterylkową świnkę. Jednak klikając adres skarbonki podany na pierwszej stronie lub banerek sterylkowej świnki wyświetla mi się pusta strona. Czy ktoś może mi podać adres, a jeszcze lepiej przysłać na PW nr konta dokąd mam wysłać pieniądze aby zasilić sterylkową świnkę? :p
  18. Czerwona, co tam słychać u Ciebie? Jak postępuje praca nad Blekim?
  19. Zaglądamy, zaglądamy.:fadein: No to z Frocią jakby sprawa wyjaśniona. :multi:Mała_czarna, a ja ponawiam swoje pytanie o Hexoderm? :p
  20. No tak. Ale fajnie, że masz Sabę, Fionę i Kniazia-Księcia (imię pierwsza klasa!). Całej trójce posyłam łapę! :bluepaw:
  21. Witaj Donacjo! Minęły już prawie trzy tygodnie od tamtego Twojego pierwszego postu. Wiem, że pogoda też ostatnio niezbyt nas raczy, ale jak się obecnie czujesz? A może pojawił się już jakiś nowy promyk słońca w Twoim życiu? (mam na myśli nowego pieska)
  22. [quote name='Vectra'](...) lepiej przepłacić za krowę czy świnie - chociaż te ostatnie, też są faszerowane , ale tu musiał by sie wypowiedzieć ktoś w temacie .. wieprzowina czy wołek , jakoś inaczej przetwarzają te dodatki ... wydalają - nie powiem precyzyjnie .. a drób chłonie jak sałata ... (...)[/quote] Vectra, dlatego nie bez kozery podałam tamte linki o mięsach. Czy je czytałaś? Jest tam dużo o karmieniu zwierząt, zawartości mięs i "przyprawach" do nich dodawanych.
  23. [quote name='Vectra']eeee , nie kurcząt - rodzajów mięs jest do wybory do koloru , kuraki tylko najtańsze , temu najczęściej stosowane ;)[/quote] Też właśnie o to chodzi. Dziewczyny na BARF-ie podają sobie nawet adresy do najtańszych ferm drobiu w kraju. Apple, dobrą alternatywą może być kura ze wsi, i to taka co to sobie grzebie pazurem w piasku, a łeb ma szybko odcięty siekierką. Tylko wiadomo, że jeździć na tą wieś wcale nie jest tak łatwo i pozostają, niestety, sklepy. Kury "wiejskie" kupowane na targu też mogą być fluorescencyjne. W zupkach Hippa Bio podobno też jest dobre mięsko.
  24. Vectra, a jakie masz zdanie na temat BARF-u tak promowanego przecież na forum Dogo? Czy ten system żywienia psów nie opiera się głównie na surowym mięsie kurcząt?
  25. Iza i Avanti, o kurczakach wiem i zgadzam się z Tobą w 100%. Dlatego pisząc już kiedyś na tym wątku do Asiora zażartowałam, że od jej postu przestawiam się na indyki. :smile: Ale tak na poważnie to nie chcę, aby córce w przedszkolu było przykro, że dzieci jedzą mięsko a ona nie. Wolę wybrać już "mniejsze zło" i dlatego córka na obiad dostaje tego kurczaka. W domu dietę mięsną staramy się ograniczać do minimum. Mąż nie je mięsa z przerwą już osiem lat, ja nie jadłam trzy. Niestety, moja tęsknota za smakiem mięsa wygrała. :-( Niestety dlatego, bo nie chodzi mi tylko o zdrowie, ale również o przemysł spożywczy jaki stworzyliśmy. Dlatego może, i nie gniewajcie się Cioteczki :wink:, polecę jeszcze jeden link. To jest naprawdę dobry film, warto go obejrzeć. Ale uprzedzam, jest to film dla ludzi o mocnych nerwach. Można powiedzieć "My Ziemianie i stan stworzenia pod naszym panowaniem". [URL="http://www.youtube.com/watch?v=_cXvTxj8X0E"]YouTube - Ziemianie - Earthlings (napisy PL) Część 1_10[/URL]
×
×
  • Create New...