Jump to content
Dogomania

Cajus JB

Members
  • Posts

    6347
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cajus JB

  1. [quote name='Yv1958']No....i znajac zycie nastapi dluuuuuuga cisza!!!Cheche....:shiny:[/QUOTE] Nie każdy siedzi 24 godziny na dobę na dogo. Były dwa miejsca dla suni. Któreś jest aktualne? Jeśli tak to najbardziej potrzeba transportu.
  2. [quote name='andegawenka']Co!!!!:crazyeye: a do tej pory były w sterylnych warunkach, a w schroniskach jak jest? Czy nie przesadzasz. Wiozłam psa i dokoptowano mi drugiego i to się się liczyło że wyjechały ze schroniska...:shake:[/QUOTE] Przecież napisałem tylko o realnym zagrożeniu dla psa. Nikt nie zaneguje, że takie istnieje. Zwykle pytanie. Nic więcej. Czy na tym forum już o nic nie można zapytać aby sobie coś wyjaśnić?
  3. Yv krzyku użyłaś na innym wątku. Czemu je mieszasz? Edit Nie mam zamiaru prowadzić jałowych dyskusji nie związanych z tematem. Obiecałem to moderatorom.
  4. Uderz w stół, a nożyce się odezwą ilon_n. Yv ja już dawno skoczyłem. Co do transportu to transport przy okazji innego psiaka, stwarza niebezpieczeństwo zarażenia się jakąś chorobą. Goguś ma szczepienia? I czy transport tamtego psiaka był zapłacony w całości czy koszta zostały rozłożone też na malucha aby obniżyć tamtemu? To tak tylko w kwestiach formalnych.
  5. [quote name='Ellig']Ja Cie lubie:)[/QUOTE] Dzięki Ellig, ale dajmy temu spokój bo zaraz ktoś mi napisze, że to kolejny wątek o moim narcyzmie. :evil_lol: Wracamy do malucha.
  6. Wiem Ellig, że tak się stało, ale miało to wyglądać nieco inaczej i szczeniak już był w Wawie. Teraz to mniej istotne w świetle pojawienia się domku na widoku. Oby Mu się udało.
  7. Edytowałem post bo moi forumowi "przyjaciele" lubią takie wstawki przycytować mi na innych wątkach. Mam śliczną trójeczkę i kotka ciepłoluba.
  8. Yv zasady są jasno wypracowane. Najpierw sprawdzamy potem wozimy. Jakby okazało się, że coś jest nie tak to co wtedy? Rozmowa telefoniczna nie jest żadną podstawą do oceny w przypadku DT czy DS. Skąd to wiem? Bo przez telefon mam miły głos i umiem podobno wciskać kit. Ale wiele osób ma o mnie złe zdanie. Tak więc powinniśmy trzymać się zasad. Zbyt wiele psów wraca z DT czy DS. Szanujmy swoje doświadczenie i wiedzę. Szybkie decyzje nie zawsze są najlepsze. Cieszę się, że jest ktoś zainteresowany adopcją. Edit Edytowany fragment jest w poście andegawenka. ;)
  9. Niech się peja2 lub paulina02 wypowiedzą. Co mogą? Co mają? Co planują? Co mogą zapewnić? Czy szukają miejsca czy sunia zostaje u Nich. Może to okrutne elinka, ale na pewno nie chcemy kolejnych szczeniaków. Tych też miało nie być jeśli suczka urodzi.
  10. Myślę, że czas zakończyć dyskusję bez zainteresowanej. Niech sama napisze jaką podjęła decyzję i czego oczekuje. Jak możemy wspólnie pomóc. Bez tego będziemy się kręcić w kółko.
  11. [quote name='elinka']Zaraz, zaraz. Czegoś tu nie rozumiem. Czy to znaczy, że po oszczenieniu fundusze na sterylkę Saby zostaną wycofane? No i Agata po sterylce nie weźmie już Saby do siebie na DT?[/QUOTE] Tego nie wiem. Wiem, że w pierwszej kolejności są refundowane sterylki aborcyjne. Soema jasno określiła zasady. Jeśli została przyjęta do funduszu to nie sądzę aby nie było refundacji, ale o tym trzeba porozmawiać z Soema.
  12. Przepraszam za nieobecność. W nocy uzupełnię rozliczenie. Tak szybko napiszę. Jeśli chodzi o Państwa to rozmawiałem. Chcieliby bardzo, ale boją się, że Dino jak będzie sam może być problemowy. To duży pies. Znaleźli już innego. Bardziej domowego. Był przed chwilą drugi telefon. Od razu wypytałem o szczegóły. I grzecznie podziękowałem. Dino miałby trafić na łańcuch albo do chlewu. Posesja nieogrodzona. Szkoda nawet czasu na wizytę.
  13. Wielkie litery na forum to krzyk. Sugeruję wytłuszczenie. :lol: Agata69 możesz mi przesłać swój numer telefonu. Najlepiej w postaci sygnału na telefon. Chodzi o innego psiaka pod Twoją opieką. Mój numer jest w podpisie.
  14. Yv nie krzycz do mnie bo na razie rozmawiamy. Nie mam zamiaru wycofywać się z wątku. Tylko lubię jasne sytuacje. Tak samo elinka. Nie znany się, ale warto poznać wzajemne poglądy. Decyzja nie zależy ode mnie. I zdaję sobie sprawę jak jest trudna. Załatwiono sterylkę, miejsce jak dobrze zrozumiałem. Zrobiono bardzo dużo. Szkoda, że z tego nie skorzystano.
  15. elinka w sprawie transportu odpowiem Tobie tutaj. Bo tu się odbył. Nie chciałem tego poruszać, ale skoro żądałaś pytanie. Dla mnie ten transport został wymuszony niską ceną i tylko tyle. Wszyscy jeździli w koszmarnych warunkach. Ryzyko było bardzo duże. Tym bardziej do niesprawdzonego DT. Zaczynam odnosić wrażenie, że forum działa na siłę, a nie w sposób przemyślany.
  16. Wątek ma kilka dni. Już w trzecim poście jest informacja o tym, że można zrobić za refundacją sterylkę aborcyjną. Cztery dni temu. Została zgłoszona dwa dni później. Konsultacja odbyła się telefonicznie. Dużo czasu zeszło. Ostatnio miałem taki wątek i wet robił sterylizację w bardzo wysokiej ciąży. Zabieg się udał. Stawiam, dwa pytania. Czy wet przyjedzie uśpić ślepy miot, czy zostanie do niego zawieziony. Czy ktoś kto ratuje tyle zwierząt jeśli nie przyjedzie wet da radę uśpić cztery czy pięć szczeniaków i jednego zostawić. Bo ja bym nie dał. Obawiam się, że cały miot zostanie.
  17. O czym konkretnie, jeśli pytanie było skierowane do mnie?
  18. Nie było mnie dwa dni i widzę, że nieciekawie się dzieje. Wet się nie zgodził. Tak? Widział suczkę czy skonsultował na odległość? Sterylka o ile jest możliwa jest najlepsza. Jak urodzi potem będzie musiała i tak ją mieć. Po co dwa razy narażać psa na cierpienie bez potrzeby. Jeśli wet widział suczkę to przepraszam. Ale jestem za sterylizacją. Co da zostawienie jednego szczeniaka po urodzeniu. Komfort dla suczki? Tylko tyle. Ktoś się zabawi w boga. Tych pięć czy sześć uśpimy humanitarnie, a temu jednemu damy szansę. Ślepa loteria. Współczuję wyboru. Jest dla Niej miejsce? Jest miejsce dla Jej ewentualnie pozostawionego szczeniaka? Jest wiadomo cokolwiek? Na razie dodałem post. Teraz doczytam wątek.
  19. Wybaczacie dopiero myślenie mi się włączyło. Wina choroby. Trzeba Mu zrobić ogłoszenia. Do tego jest potrzebna metryczka i dobre zdjęcia. Popracować nad nim może też nowy dom. Myślę, że idealny byłby dom z dorosłą niezbyt dużą suczką lub dom gdzie ciągle jest człowiek.
  20. Szczeniak potrzebuje pracy. W tym DT są inne zwierzęta? Jak długo będzie zostawał sam?
  21. [quote name='agata51']Świateczku, zapraszam na spacerek z moimi - one też nurkują.[/QUOTE] Jak spacerek to się dołączam.
  22. Jak tam mały farciarz?
  23. Nie jestem za oddawaniem psa, a potem robieniem wizyty. Potem może nigdy nie nastąpić. Radzę od razu podpisać stosowne dokumenty. Przygotować coś na szybko, aby była podkładka. Tylko zaznaczam, że mam odmienne zdanie co do metod.
  24. Jasne, że warto zaproponować. hop! odpiszesz czy ja mam jutro zadzwonić i porozmawiać?
×
×
  • Create New...