-
Posts
2181 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kika9004
-
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Biedna Benia :( ja nie mogę pomóc :( -
Szkolenie obronne ma być jedynie zabawą na poziomie sportowym, nic więcej. Ten pies nie nadaje się nawet na stróża, bo za bardzo kocha innych ludzi, ale uważam, że to nie przeszkadza w szkoleniu obronnym. Właśnie doczytałam, że do IPO potrzeba PT, więc zamierzam troszkę pobawić się z nią w psa towarzyszącego :) zobaczymy co z tego wyjdzie :)
-
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Suńka została oddana do adopcji 17 stycznia, miejscowość: Góra kalwaria. Chyba jeszcze tam przebywa... -
Witam. Troszkę odświeżę temat bo i ja mam kilka pytań. Mam 1,5 roczną suczkę, kundel w typie... (proszę się nie śmiać) ... bernardyna. Chciałabym ją wykorzystać w jakimś sporcie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to IPO. Suczka jest łagodna, ale dominująca. Zdominowała mi wszystkie psy. (bernardyn to ona tylko z wyglądu, po matce; jej ojciec był Kaukazem i myślę że to po tatusiu ma charakterek) Uwielbia przeciąganie liną, w naszym wypadku smyczą :). Ma ogromna siłę, czego doświadczam nie rzadko lądując w śniegu podczas zabaw. Czasami przy tym powarkuje, ale szybko się opanowuje, gdyż dla mnie priorytetem jest pies mnie podporządkowany. Nie chce mieć psa nad którym nie będę umiała zapanować. Niestety jest problem troszkę z moim czasem, gdyż jestem uczennicą i suczka nie jest zbyt odwoływalna :(. Nie mamy czasu na treningi i tym jest to spowodowane. Jednak myślę intensywnie nad rozpoczęciem tego sportu od wakacji. Po nich plan w szkole też mi się zmieni więc będzie gites. Ale mam kilka pytań i wątpliwości: 1. Część C, czyli próby obrończe – myślę że z tym nie będzie większego problemu, gdyż elementy ćwiczymy już teraz, tylko niestety borykamy się z brakiem pozoranta, którym teraz jestem ja :). Pracuję z nią sama. 2. Część B, czyli posłuszeństwo – i tu zaczynają się schody, gdyż ja totalnie nie wiem jak mam zabrać się za to szkolenie. Nigdy nie byłam w tym dobra i żaden z moich psiurów nie jest dobry w te klocki :( Boję się że sobie nie poradzę, a szkoły dla psów w okolicy ni widu, ni słychu. 3. Część A, czyli praca węchowa – i tu totalna klapa, gdyż sucz jakoś do tego nie pała. Nie wiem, czy jest jakaś szansa by ją tego nauczyć :( Dałabym radę sama? Więc tak: jak uważacie, mam sobie głowę zawracać tym sportem i coś próbować, czy zostawić sucz w spokoju :( Bardzo chciałabym wyjechać na jakiś obóz szkoleniowy w wakacje, ale: albo trzeba mieć 18 lat skończone (mam 17), albo koszt kursu jest tak drogi, że mi się wszystkiego odechciewa. Jest problem finansowy, bo nie pojadę na kurs który kosztuje grubo ponad 1 000 zł. Byłabym szczęśliwa, gdybym miała jakąś szkołę pod nosem, a tak ciężko będzie. Co o tym wszystkim myślicie? Poradźcie coś...
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
Kika9004 replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paoletta']Gadamy na dwóch forach ;) Olsztyn, za ile jeszcze nie wiemy :)[/QUOTE] trzymam kciuki by się udało :) -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Jednak [B]jayo [/B]rozmawiała z tymi ludźmi, nie [B]esperanza[/B]. Przepraszam za błąd. Spróbuję napisać do niej by pojawiła się na wątku :) -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dorothy']mam pytanie jak to dokladnie bylo z tym pogryzieniem dziecka i jak sunia reaguje na koty i male psy. I czy w razie czego przelazi przez siatke ogrodzeniowa.[/QUOTE] O te dziecko trzeba było by dopytać się esperanzy bo to ona rozmawiała z tymi ludźmi. Przez siatkę raczej nie przechodzi. Mieszkała przecież w schronie i nie było żadnych niepokojących sygnałów. Jeśli chodzi o psy to raczej też toleruje bo w schronie miała towarzystwo ogromnej sfory biegającej luzem :) co do kotów, nie mam pojęcia. Zaraz napiszę smska do Justyny :) -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Wiesz? Czuję się taka bezsilna... Bez funduszy nic nie mogę zrobić :( Mam cichą nadzieję, że ktoś tu napisze: Przywoźcie ją do mnie na DT, wszystko będzie dobrze... Ale nic się takiego nie zapowiada :( Osobiście jeśli miałabym wybrać wybrałabym chyba najsilniejszego samca. Ale narobiliście mi nadziei na tą sterylkę aborcyjną. Jeśli byłyby fundusze myślę, że można byłoby wysterylizować ją w Ostrołęce i przewieźć ją do schronu, gdzie przebywała zanim została adoptowana. Schron jest przepełniony, ale to chyba na razie jedyne wyjście :( -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
[QUOTE] najlepiej zabieg przeprowadzić po wczesnej diagnostyce ciąży (od 21 dnia po kryciu) do 6 tyg. ciąży.[/QUOTE] Nasza jest w około 7 tygodniu.... -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paulina_mickey']Kurcze, ja myślałam, że to za późno już jest na sterylkę aborcyjną. Aj w ogóle nie znam się na tych sprawach...[/QUOTE] Własnie też uważałam, że to już troszkę za późno kiedy suka ma na dniach rodzić... Jak to jest?? -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
[quote name='zuzlikowa']Mam pytanie...jakie przesłanki przemawiaja za tym by pozostawić suni szczeniaka,a nie uspić od razu całego ślepego miotu?[/QUOTE] Ale suka będzie miała mleko i może dostać zapalenia sutków! -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Dziękuję... Trzeba działać szybciutko.. Myślę że najpierw trzeba znaleźć jej DT, odczekać aż wychowa małe (ok. 2 miesiące) i dopiero wtedy szukać im domków :( -
[B]Przepraszam za offa, ale potrzebna PILNA pomoc dla Kruszewskiej bernardynki!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179128-Benia-wraca-z-adopcji-za-chwilAE-urodzi-trzeba-DT-dla-niej-i-malucha-POMOCY[/url] Suka ma na dniach urodzić szczeniaka, wraca z adopcji i potrzeba DT dla niej i malucha... POMOCY :( [/B]
-
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paulina_mickey']Słuchajcie nie możemy ich tam zostawić. Nie możemy też pozwolić na to, żeby np zechcieli matkę oddać a szczeniaczka sobie zatrzymać! Miałam kiedyś propozycję domu tymczasowego ale płatnego :roll:[/QUOTE] trzeba ją stamtąd zabrać jak najszybciej i umieścić w DT, ale nie wiem, czy zdążymy uzbierać tak potężna kwotę na płatny DT :( -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Jeśli chodzi o wysterylizowanie to sama nie wiem dlaczego nie zrobili tego w schronie??? Z moich wyliczeń suka zaszła w ciąże przed złapaniem jej i umieszczeniem w schronie... -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[B]Przepraszam za offa, ale potrzebna PILNA pomoc dla Kruszewskiej bernardynki!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179128-Benia-wraca-z-adopcji-za-chwilAE-urodzi-trzeba-DT-dla-niej-i-malucha-POMOCY[/url] Suka ma na dniach urodzić szczeniaka, wraca z adopcji i potrzeba DT dla niej i malucha... POMOCY :( [/B] -
szczeniaki z Kruszewa-potrzebne dt!- zdjęcia w postach 1-3
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[B]Przepraszam za offa, ale potrzebna PILNA pomoc dla Kruszewskiej bernardynki!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179128-Benia-wraca-z-adopcji-za-chwilAE-urodzi-trzeba-DT-dla-niej-i-malucha-POMOCY[/url] Suka ma na dniach urodzić szczeniaka, wraca z adopcji i potrzeba DT dla niej i malucha... POMOCY :( [/B] -
pokochaj Ampera- łaciatego miśka w typie bernardyna!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[B]Przepraszam za offa, ale potrzebna PILNA pomoc dla Kruszewskiej bernardynki!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179128-Benia-wraca-z-adopcji-za-chwilAE-urodzi-trzeba-DT-dla-niej-i-malucha-POMOCY[/url] Suka ma na dniach urodzić szczeniaka, wraca z adopcji i potrzeba DT dla niej i malucha... POMOCY :( [/B] -
[B]Przepraszam za offa, ale potrzebna PILNA pomoc dla Kruszewskiej bernardynki!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179128-Benia-wraca-z-adopcji-za-chwilAE-urodzi-trzeba-DT-dla-niej-i-malucha-POMOCY[/url] Suka ma na dniach urodzić szczeniaka, wraca z adopcji i potrzeba DT dla niej i malucha... POMOCY :( [/B]
-
Astka ma już najwspanialszy DS w Poznianiu :)
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
[B]Przepraszam za offa, ale potrzebna PILNA pomoc dla Kruszewskiej bernardynki!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179128-Benia-wraca-z-adopcji-za-chwilAE-urodzi-trzeba-DT-dla-niej-i-malucha-POMOCY[/url] Suka ma na dniach urodzić szczeniaka, wraca z adopcji i potrzeba DT dla niej i malucha... POMOCY :( [/B] -
Fruzia ma domek ma cudowny domek !! Dług spłacony !! Dziękujemy !!!
Kika9004 replied to Owieczka's topic in Już w nowym domu
[B]Przepraszam za offa, ale potrzebna PILNA pomoc dla Kruszewskiej bernardynki!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179128-Benia-wraca-z-adopcji-za-chwilAE-urodzi-trzeba-DT-dla-niej-i-malucha-POMOCY[/url] Suka ma na dniach urodzić szczeniaka, wraca z adopcji i potrzeba DT dla niej i malucha... POMOCY :( [/B] -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
Kika9004 replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[B]Przepraszam za offa, ale potrzebna PILNA pomoc dla Kruszewskiej bernardynki!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/179128-Benia-wraca-z-adopcji-za-chwilAE-urodzi-trzeba-DT-dla-niej-i-malucha-POMOCY[/url] Suka ma na dniach urodzić szczeniaka, wraca z adopcji i potrzeba DT dla niej i malucha... POMOCY :( [/B]