Jump to content
Dogomania

Kika9004

Members
  • Posts

    2181
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kika9004

  1. [quote name='Owieczka']Ojej :) Rubik :P Super by było :) Jak będzie w domu to szybciej znajdzie dom ;)[/QUOTE] Jak bym go wzięła to na stałe ;)
  2. [quote name='Owieczka']A który to jest ?? masz jakąś fotke ? :)[/QUOTE] Przepraszam imię pomyliłam ;) Chodzi o tego: [url]http://www.szarik.pl/adopcje_pies.php?id=1202[/url]
  3. Co do Rubina to ja już miałam po niego w niedzielę jechać, ale Pani Wiesi nie było w schronie, bo jechała na interwencje do potrąconego psa, ale postaram się skoczyć do schronu w tą niedzielę i zabrać Rubinka (czyli Bąbla :) ) do siebie :lol:
  4. [quote name='Kika9004']Napisałam e-maila do dziennikarza Kuriera Ostrołęckiego... Podałam kontakt do Ciebie Justyna ![/QUOTE] W czwartek ktoś z Kuriera odezwie się do Justyny i prawdopodobnie pociągną ten temat ;)
  5. Napisałam e-maila do dziennikarza Kuriera Ostrołęckiego... Podałam kontakt do Ciebie Justyna !
  6. Ojojoj :shake: te psy pewnie nie mają się gdzie nawet schować :-( a mrozy coraz większe i będą się utrzymywać :-(.
  7. [B]Ziutka [/B] a mogłabyś porobić ogłoszenia dla Jagody?? [IMG]http://farm5.static.flickr.com/4064/4473831726_c2757c3e72.jpg[/IMG] [IMG]http://farm3.static.flickr.com/2699/4473835882_e05ef191c8.jpg[/IMG] [IMG]http://img840.imageshack.us/img840/841/img3414.jpg[/IMG] [IMG]http://img828.imageshack.us/img828/4831/img3380.jpg[/IMG] [IMG]http://img838.imageshack.us/img838/9573/img3397.jpg[/IMG] [B]TEKST: [/B] Jagoda to młoda, około 3 letnia sunia, która przebywa w schronisku CANIS w Kruszewie. Jest piękna i kochana, szczególnie upodobała sobie mężczyzn do których wręcz się klei. Do ludzi spokojna, lecz nie toleruje innych zwierząt. Szukamy dla niej domku, który ma doświadczenie z dominującymi, silnymi psami. Jagoda czeka na szanse, a za taką potrafi się odwdzięczyć ... [url]www.kruszewo.schronisko.org[/url] [B]Kontakt do adopcji: [/B]Justyna Długoborska – 607 077 350
  8. Kochani, suczka nie ma szans na adopcję, ma depresję.... Kto pomoże ???
  9. [quote name='Ziutka'][B]Ciotki, mam zapytanie o rodzinkę Morengo, do kogo przesłać ?[/B][/QUOTE] Najlepiej do Justyny (esperanza) 607 077 350
  10. Podnoszę. Nie zapominamy o kociakach z O-ki :)
  11. [quote name='Fundacja BERNARDYN']ponownie allegro adopcyjne: [URL]http://allegro.pl/fundacja-bernardyn-mlody-pies-do-adopcji-i2050131117.html[/URL][/QUOTE] Czemu aukcja została usunięta? Oj, żeby tylko nie potraktowali tego jak ogłoszenia pseudo...
  12. [quote name='Owieczka']Trzeba ogłaszac do skutku i tyle, nie ma wyjścia pies musi znaleźc dom. Przydało by się więcej informacji o jego zaletach ... I ogołnie o nim. jak do kotów, psów, innych zwierząt, dzieci, smycz, czystość itd. Wiemy coś ? Przydał by się tkliwy tekst, tylko ja takich pisac nie umiem... ;/ Co do miśka to też nic nikt o nim nie wie. Trzeba czarno na białym napisac na wątku lub tekst do ogłoszen a się porobi lub kogos poprosi.[/QUOTE] A ma swój wątek?? Może mogłabym jakiś tekst napisać, ale muszę wiedzieć o nim cokolwiek.
  13. [B]Rubik [/B]przebywa w schronisku???
  14. [IMG]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/397379_279689365428925_100001635911743_847694_300752896_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/409039_279687198762475_100001635911743_847672_1608483391_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/408731_279688762095652_100001635911743_847687_2082841575_n.jpg[/IMG]
  15. [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/409244_279685605429301_100001635911743_847658_1202874382_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/395177_279686712095857_100001635911743_847667_1838191444_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/405341_279686942095834_100001635911743_847670_920474199_n.jpg[/IMG]
  16. [quote name='esperanza']Ja jestem tylko wolontariuszką schroniska i nie znam treści umów. Czy gmina zgodnie z nowelizacją ma obowiązek sterylizować psy, które przekazuje do schroniska? Musi to uwzględnić w rocznym programie walki z bezdomnością zwierząt, czy to tylko nasze pobożne życzenie? Jako "Niczyje" planuję wysłać pisma do gmin w sprawie programów. Czy wiesz może czy gdzieś są dostępne takie pisma wysyłane przez inne organizacje?[/QUOTE] Z tego co wiem gminy mają czas do końca marca br. by w budżecie uwzględnić pieniążki na bezdomne zwierzęta i chyba mają obowiązek podpisać umowę ze schroniskiem.
  17. [quote name='malagos']Cholerka, nie ma sznas na adopcję, jeśli tak się chowa przed ludźmi! Ile ona ma lat? I jak jest duza?[/QUOTE] Co do wieku to zapewne kilka lat, nie jest stara. Wielkościowo do pół łydki, więc niewielka, ale dość ciężka. Nie wiem czy to było przez ciążę, czy naturalnie taki z niej grubasek, ale jak ją niosłam to musiałam na obydwu rękach nieść. ;)
  18. Przyłączam się do życzeń :) A Hadar pięknie się prezentuje :multi:
  19. Tyle, że będzie można chyba założyć hodowlę psów nierasowych w Gminie, czy innym tego typu urzędzie... Tak więc rozmnażanie psów bez rodowodu będzie możliwe.
  20. [B]Kochani, na Facebooku powstała, myślę, że ciekawa akcja, którą warto wam przybliżyć. Polega na zgłaszaniu Allegro, czy do zarządu innych tego typu stron o niezgodnym z prawem wystawianiu na sprzedaż psów bez rodowodów (czyli z pseudo ;) )[/B] Nawet, gdy psy oddawane są za darmo. Ustawa zabrania m.in.(art. 10a ust. 1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach. Wg kilku uchwał SN "wprowadzenie do obrotu" to "pierwsze legalne przeniesienie władztwa nad przedmiotem" albo "wszelkie udostępnienie osobom trzecim odpłatnie lub nieodpłatnie". Tak więc, odpłatnie czy za darmo - nie ma znaczenia. [B]Wydarzenie na facebooku: [/B][url]https://www.facebook.com/events/200601610032218/[/url] [B]A teraz "pismo" które wystosowała pewna osoba do Allegro odnośnie usuwania tego typu ogłoszeń:[/B] [QUOTE]Dziwie się że taka instytucja jak ALEGRO dała się wciągnąć w taką dyskryminacje ludzi którzy mają wybór czy kupić z rodowodem psa czy nie .Aalegro jest tylko biurem ogłoszeń a nie instytucją o wyborze co chce wystawić i komu.Czuję że w zarządzie Alegro siedzi jakiś niby hodowca który chce sobie nabijać kabzę ze sprzedaży szczeniąt.Jak wszyscy wiedzą sprzedarż szczeniąt jest nie opodatkowana i sprzedając 6 szczeniąt po 2500zł jest sumą 15000 zł koszt żywienia tych szczeniąt jest około 3000-5000 zł wraz ze suczką która odchowuje szczenięta co najmniej do 3 tygodnia życia,a więc zostaje 10000zł nie opodatkowane bo pseudo hodowca tylko odprowadza podatek od suczki około 40 zł.Alegro nie zauważa oszustwa skarbowego tylko [B]zauważa ludzi których te pies są nieraz jedynym żÓdłem utrzymania[/B],i niech związek kynologiczny się nie zasłania kosztami bo nasze pieski też jedzą ROYAL iEUKANUBĘ I NAM SIĘ OPŁACA SPRZEDAĆ TEGO SZCZENIAKA ZA JEDNĄ TRZECIĄ CENY PSA Z RODOWODEM.Całemu Zarządowi wstawiam WIELKI NEGATYW PO PROSTU WSTYD.Wszystkich którzy hodują pieski bez rodowodu zapraszam do utworzenia Towarzystwa Miłośników PSÓW NIERASOWYCH.Przecież nasze pieski też mają prawo żyć i cieszyć ludzi,których nie zawsze stać na pieska za 2500zł.tel 609977*** (jest już nas 15 z okolic Wałbrzycha)[/QUOTE] Tak więc, jest z czym walczyć...:shake:
  21. Jeszcze odnośnie tej akcji usuwania aukcji allegro psów z pseudo. Taką skargę wystosowała pewna osoba do Allego: [QUOTE]Dziwie się że taka instytucja jak ALEGRO dała się wciągnąć w taką dyskryminacje ludzi którzy mają wybór czy kupić z rodowodem psa czy nie .Aalegro jest tylko biurem ogłoszeń a nie instytucją o wyborze co chce wystawić i komu.Czuję że w zarządzie Alegro siedzi jakiś niby hodowca który chce sobie nabijać kabzę ze sprzedaży szczeniąt.Jak wszyscy wiedzą sprzedarż szczeniąt jest nie opodatkowana i sprzedając 6 szczeniąt po 2500zł jest sumą 15000 zł koszt żywienia tych szczeniąt jest około 3000-5000 zł wraz ze suczką która odchowuje szczenięta co najmniej do 3 tygodnia życia,a więc zostaje 10000zł nie opodatkowane bo pseudo hodowca tylko odprowadza podatek od suczki około 40 zł.Alegro nie zauważa oszustwa skarbowego tylko [B]zauważa ludzi których te pies są nieraz jedynym żÓdłem utrzymania[/B],i niech związek kynologiczny się nie zasłania kosztami bo nasze pieski też jedzą ROYAL iEUKANUBĘ I NAM SIĘ OPŁACA SPRZEDAĆ TEGO SZCZENIAKA ZA JEDNĄ TRZECIĄ CENY PSA Z RODOWODEM.Całemu Zarządowi wstawiam WIELKI NEGATYW PO PROSTU WSTYD.[B]Wszystkich którzy hodują pieski bez rodowodu zapraszam do utworzenia Towarzystwa Miłośników PSÓW NIERASOWYCH[/B].Przecież nasze pieski też mają prawo żyć i cieszyć ludzi,których nie zawsze stać na pieska za 2500zł.tel 609977897 (jest już nas 15 z okolic Wałbrzycha)[/QUOTE] Przerażające. :-(:-(
  22. Podnoszę. Może ktoś się nią zainteresuje na Święta i sprawi jej prezent na gwiazdkę w postaci DS :)
  23. Tak więc trzymam kciuki :) To byłby idealny prezent dla nas wszystkich pod choinkę :D
×
×
  • Create New...