-
Posts
2181 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kika9004
-
Piękna, młoda KRYSIA, ZNÓW do adopcji. Prosimy o ogłoszenia!
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nat - Mare']Nie ma za co :) Oby się udało ślicznotce :)[/QUOTE] Trzymam kciuki :) -
Piękna, młoda KRYSIA, ZNÓW do adopcji. Prosimy o ogłoszenia!
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nat - Mare']Ma ogłoszenia w następujących serwisach: [url]www.morusek.pl[/url] [url]www.psy.elk.pl[/url] [url]www.doadopcji.pl[/url] [url]www.adopcjapsa.pl[/url] [url]www.psiamania.pl[/url] [url]www.adopcje.org[/url] [url]www.petworld.pl[/url] [url]www.szerlok.pl[/url] [url]www.cafeanimal.pl[/url] [url]www.pies.pl[/url] [url]www.sprzedasz.pl[/url] [url]www.hodowcy.com.pl[/url] [url]www.owi.pl[/url] [url]www.gumtree.pl[/url][/QUOTE] W imieniu Kryśki ślicznie dziękuję :) Teraz to tylko czekać na domek :) -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']Zależy, jakie to mają być zdjęcia-fotografia to hobby mojego męża.[/QUOTE] Zdjęcie ma być do plakatu reklamującego drużynę piłkarską kobiet. Ma zachęcać do wstępowania do drużyny i za razem propagować piłkę nożną wśród pań :) Podobają mi się zdjęcia tego typu: [url]http://gfx.dlastudenta.pl/photos/sport/lokalne/plakat_uefa_womens_cup.jpg[/url] [url]http://www.uwm.edu.pl/swfis/images/plakaty/szpilki.jpg[/url] Podobają mi się bo są bardzo śmieszne ze względu na to, że tak widzą lub chcą widzieć piłkę nożną kobiet mężczyźni. Ewentualnie coś w takim stylu: [url]http://www.studyglobal.net/images/manchester-activities-football-girl.jpg[/url] Dziewczyna skupiona na pracy z piłka :) Też bardzo ciekawe :) Gdyby Twój mąż zgodziłby się nam pomóc byłabym bardzo wdzięczna :) Oczywiście dostałby zaproszenia na wszystkie nasze mecze :D :multi: -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[B][CENTER]HEJ. Proszę o pomoc, poszukuję fotografa lub osobę interesująca się fotografią, która zechce zrobić nieodpłatnie kilka zdjęć dla mnie. Proszę, znacie kogoś takiego lub może sami robicie zdjęcia?? Proszę, potrzebne mi one do plakatu dla drużyny piłkarskiej!! [/CENTER][/B] (przepraszam, że nie na temat wątku) -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[U][I]Jako, że znów odświeżam i zaczynam dokładnie prowadzić i szukać im domów, proszę o potwierdzenie ich obecności w schronisku: [/I][/U] 1. [B]KRYSIA[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/191190-Pi%C4%99kna-m%C5%82oda-KRYSIA-ZN%C3%93W-do-adopcji.-Prosimy-o-og%C5%82oszenia!"]KLIK[/URL] 2. [B]PIKUŚ/PIMPEK[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/191183-Piku%C5%9B-dostojny-psiak-w-schronisku-w-Kruszewie!Kto%C5%9B-go-zauwa%C5%BCy"]KLIK[/URL] 3. [B]JAGODA[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/182228-Jagoda-quot-Dogobulek-quot-wr%C3%B3ci%C5%82a-z-adopcji-bo-za-ma%C5%82o-szczeka%C5%82a...-("]KLIK[/URL] -
Przystojny PIKUŚ ma już kochający DS !!!! ^^
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
W góóóóóóóóóóóóóóóóóórę !! :D -
Piękna, młoda KRYSIA, ZNÓW do adopcji. Prosimy o ogłoszenia!
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Kto zauważy piękną Krysię i pokocha ją ?? -
Piękny Hadarek :) U nas też więcej śniegu :D
-
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[CENTER]Teraz informacja dla tych, którzy mają konto na[B] facebook[/B].com :) W celu rozpropagowania naszej akcji [B][I]POMÓŻ PRZETRWAĆ ZIMĘ[/I][/B] stworzyliśmy 'wydarzenie' właśnie na tej witrynie. Jednoczmy się tam i zapraszajmy znajomych do wspólnej pomocy psiakoom :) [URL="http://www.facebook.com/event.php?eid=121106194621462"][B]KLIK[/B][/URL][/CENTER] -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[quote name='esperanza']Przybył kolejny maluch w schronisku, czyli razem jest 18...[/QUOTE] Ojej ;( ;( Chciałbym jakoś pomóc ale nie wiem jak :( -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Pani, 65 lat, szuka suczki czarnej, malutkiej, z DT lub hotelu: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/198446-Mazowieckie-gladkow%C5%82osy-czarny-ok.6lat-max-6kg-do-domu-w-bloku-dla-starszej-Pani"]KLIK[/URL] Nie orientuje się w DT, ale jeśli jakiś psiak pasuje, można podesłać, tym bardziej że dom już sprawdzony :D -
Piękna, młoda KRYSIA, ZNÓW do adopcji. Prosimy o ogłoszenia!
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Czy jest ktoś kto mógłby poratować ogłoszeniami?? -
Piękna, młoda KRYSIA, ZNÓW do adopcji. Prosimy o ogłoszenia!
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
W góręęęęęęęęęęęęęęęęęę -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
[COLOR="red"][B][SIZE="3"][URL="http://www.dogomania.pl/threads/175203-Pom%C3%B3%C5%BC-przetrwa%C4%87-zim%C4%99-KRUSZEWO"]POMÓŻ PRZETRWAĆ ZIMĘ...[/URL][/SIZE][/B][/COLOR] Zaktualizowane. -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Ojej, ile psiaków :( a co najgorsze adopcje stoją :( Mam nadzieję, że szczeniak jak najszybciej trafi do DT :D *** A teraz konstrukcja mojego dość nietypowego karmika. Któregoś razu oglądałam program o ptakach i pokazywali jak zrobić karmik z butelki plastikowej :), byłam w domu ze szwagrem i jego synem, więc zaczęłam szwagra męczyć by wykonał dla mnie taki karmik dałam mu podstawkę pod doniczkę i butelkę, miał coś z tego sklecić :D Jak się chłopak zaparł to wykombinował mi bardzo fajne cudo z którego teraz korzysta chmara ptaków :) Dobrze, że sąsiedzi nie wiedzą z czego jest to zrobione :D Tak nawiasem mówiąc miało to zupełnie inaczej wyglądać :D [IMG]http://lh5.ggpht.com/_rVYq5dJ3qAE/TPu5rqrX26I/AAAAAAAAAvg/eHi1hx00kxo/s512/konstrukcja.jpg[/IMG] Tak więc pokazuję, że ze wszystkiego można zrobić COŚ :D -
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Nastał już czas zimowy, więc proszę o niezapominanie o naszych braciach mniejszych, a dokładniej ptakach :D Dokarmiajmy ptaki zimą :) Ja już zaczęłam :D Co dzień mam pełno sikorek na balkonie, ale nie udało mi się ich wiele uwiecznić, bo uciekały :D [IMG]http://lh5.ggpht.com/_rVYq5dJ3qAE/TPo_Mz4La2I/AAAAAAAAAvA/mB2NTXtipx8/s576/DSCN4524.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_rVYq5dJ3qAE/TPo_Pl8uTpI/AAAAAAAAAvE/2mw95BwetJs/s640/DSCN4525.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_rVYq5dJ3qAE/TPo_J-BomwI/AAAAAAAAAu8/MG_lNxEAxrg/s640/DSCN4522.jpg[/IMG] -
[quote name='Balbina12'] 1. mój pies Wbrew temu co tutaj było pisane bardzo mnie się podoba rubryka zanim kupisz czy jakoś tak. [/QUOTE] Rubryka jest ciekawa, ale jeśli piszą TYLKO o jednej rasie, a nie charakteryzują całą grupę no i oczywiście, gdy widać że pisze to osoba kompetentna :D. [quote name='Balbina12'] Jednak dla mnie najlepsze są felietony Doroty Sumińskiej-dla mnie ideał w psich sprawach. [/QUOTE] Święta prawda. Dorota Sumińska nadaje bardzo profesjonalny ton tej gazecie. Choć nie zgadzam się z tą Panią w pewnych małych sprawach to czytam jej felietony i staram się z nich wynieść jak najwięcej. Bardzo mądra kobieta. [quote name='Balbina12'] 2.Przyjaciel pies kalendarze tez średnie [/QUOTE] Zgadzam się. MP wydaje 100% lepsze kalendarze.
-
Aktualny numer jakoś wyjątkowo szybko mi przyszedł, ale zgadzam się, że MP ma notoryczne problemy z dostawą gazet na czas :D
-
To jest TYLKO i WYŁĄCZNIE moje osobiste zdanie. Kynologią interesuje się od dziecka i w gazetach o psach szukam czegoś ambitnego, co pomoże mi zrozumieć psią psychikę, podpowie jak z czworonogiem postępować, jak wychować, jak wyszkolić, co trenować, czy poczytać opinie ekspertów w tej dziedzinie. Nie interesują mnie anegdotki jak to pani X przekonała swojego Burka do wsadzenia nóg do wiadra. Wybaczcie, ale nie wiem czemu akurat przyczepiłam się do tego artykułu :D poprzez wyrażenie tego nie chciałam nikogo obrazić. Jeśli macie inne zdanie niż ja mam proszę o wyrażenie go, z chęcią wezmę udział w dyskusji. Może wspólnie odpowiemy na pytanie: "Jaki powinna być gazeta o psach?"
-
Co nam zostało? Ach, już pamiętam :D 3. [B]"PIES"[/B] Powiem nieskromnie, że to moja ulubiona kynologiczna pozycja. Jest to kwartalnik wydawany przez Związek Kynologiczny w Polsce. Jest obowiązkowy przy członkostwie w ZK, więc w pierwszej kolejności czytają go hodowcy psów. Myślę, że dla 'przeciętnego' właściciela psa może być bardzo nudny. Zawiera treści o: postępach i działaniach ZKwP, dokładne relacje i wyniki większości wystaw psów, opisy i wyniki gonitw chartów, porady hodowlane, kalendarz wystaw w Polsce i ogłoszenia o sprzedaży szczeniąt. Jednym słowem dobre źródło informacji dla hodowców. Nie jestem hodowcą, nie mam nawet żadnego rasowego psa, ale przyjemnie mi się to czyta i jest dla mnie źródłem informacji na przyszłość, może kiedyś założę hodowlę. Niestety ogromnym minusem jest dostępność kwartalnika. Oczywiście jest możliwość prenumeraty, ja niestety nie prenumeruję i w moim małym miasteczku dostanie tej pozycji jest bardzo, bardzo ciężkie. 4. [B]"Przyjaciel Pies"[/B] Coraz bardziej dostrzegam zalety tej gazety. Ma ciekawe artykuły, choć niektóre są bardzo dziecinne. Jednym z takich dziecinnych elementów jest dołączanie plakatów do gazety. Jakoś bardzo mi to przeszkadza bo nie mam co z tym zrobić. Nie chcę się tu za mocno wypowiadać bo nie znam zbyt dobrze gazety, ale nie ma w niej tego 'czegoś'. Artykuły są w porządku, ale znów brakuje mi tu tej ambitnej kynologii. 5. [B]"Dog&Sport"[/B] Możliwość dostania - graniczy z cudem. Mam jeden numer. Tylko jeden. Chciałam dostać kolejny, ale przeszłam całe moje miasto i nie udało się mi tego zdobyć. Myślę, że jest to bardzo ciekawa pozycja na którą trzeba zwrócić uwagę. Jest to dość młoda gazeta, ale myślę, że idzie w dobrym kierunku. Np. bardzo ciekawy artykuł pt. "Dobry skok". Świetny rysunek do artykułu i techniczne podejście do tego jak pies ma skoczyć by miał największe szanse na czyste przejście. Dla mnie bomba! Polecam byście choć zajrzeli do gazetki :D *** Czy na rynku kynologicznym istnieją jeszcze jakieś pozycje???
-
Chciałabym dołączyć moje skromne zdanie o znanych mi pismach kynologicznych ( o ile dobrze wiem to jedynych :shake: ) 1. [B]"Mój kochany pies"[/B] - Powiem szczerze kupiłam tą "gazetkę" tylko raz w życiu (numer pierwszy). Jak tylko wyszła pomyślałam, że bardzo dobrze, że na rynku pojawiła się kolejna pozycja dla miłośników psów. Nie cieszyłam się tym długo. Gazeta strasznie chaotyczna, tak jakby była układana "na kolanie". Ciężko znaleźć coś co nas interesuje. Treści porozrzucane po całej gazecie. czytając treści typu: "Sara ma długie łapy, więc wpadłam na pomysł żeby myć je w wiadrze. Nareszcie mam czyste podłogi - cieszy się właścicielka." mówię łał! szał ciał normalnie! cieszmy się i skaczmy do góry! :/ Moim zdaniem ta gazeta jest NIEPROFESJONALNA, wydana by właściciele czworonogów mogli się pochwalić i za to zarobić troszkę pieniążków. Nie zdziwiłabym się gdyby część artykułów była wymyślana na potrzebę zarobku :shake:. Jednym słowem daję im wielkiego minusa. Gazetka może jest dobra dla POCZĄTKUJĄCYCH właścicieli (którzy chcą skutecznych rad na rozwiązanie jakiegoś problemu, np. brudnych podłóg), mogę się założyć, że ktoś kto ma większe doświadczenie w kynologii nie będzie chciał tego czytać. 2. [B]"Mój Pies"[/B] Z tym miesięcznikiem mam największe doświadczenie bo zaczęłam czytać go w 2005 roku i od tamtej pory mam wszystkie ( z małymi wyjątkami, które się po prostu zagubiły) numery. Szata graficzna jest dobra, kolorowa, ciekawe zdjęcia i elementy graficzne, np. psie łapki :). za grafikę maja ode mnie plusa. Jeśli chodzi o treść coraz bardziej się na nich zawodzę. Nie wiem czy to ja dorosłam, czy gazeta się zmieniła. Zacznę od początku więc od wypowiedzi pani Doroty Jastrzębowskiej - redaktor naczelnej. Niewiele było jej wstępów, które mi się spodobały. Zdaje mi się, że mało pisze od siebie, a za bardzo chce nawiązać do jak największej liczby artykułów zawartych w gazecie. Ten wstęp jest potwornie SZTUCZNY, tak gdyby bardzo nie chciała go pisać, ogromny minus za to pani Doroto! Więcej serca prosimy! Później mamy spis treści, nie rzadko "rozwalony" na dwie strony. To też bardzo utrudnia wyszukiwanie treści. Zaleciłabym zmniejszenie czcionki i grafiki często większej niż sama treść spisu. Kolejne są małe artykuliki ze świata, psiego sportu i wystaw. Bardzo mi się to podoba. konkretnie i rzeczowo przekazane fakty :). Wywiady z gwiazdami? Pozwolicie, że przytoczę cytat przedmówczyni: [B]julka300[/B] [I]"Nawet mi się podoba w MP to o gwiazdach i Ich psach ale też bez sensu ponieważ a MKP jest pokazane ,żę nie ważne czy ktoś jest sławny czy nie a i tak może się wypowiedzieć a tam wypowiadają się tylko gwiazdy" [/I] Odniosę się do twoich słów. Jest tu trochę paradoksu, bo piszesz, że coś ci się podoba, ale dodajesz że jest to bez sensu, więc ciężko mi jest określić twój stosunek do danej sprawy. Mój jest zaś taki, że jest mi to obojętne, bo zwykle nie czytam, choć wcale mi to nie przeszkadza. Julka, myślę, że MP nie zabrania się wypowiadania zwykłym właścicielom psów, gdyż nawet stworzyli dział w którym można się pochwalić swoimi osiągnięciami (czyli "wsadzili" całą gazetkę Mój kochany pies do jednego działu i jeszcze płaca podwójnie :lol: ). Dopowiadając do tego, że wypowiadają się TYLKO gwiazdy, to myślę że ciężko byłoby im chodzić po całej Polsce i prosić o wypowiedzi o ich psach. Od niedawna możemy czytać artykuły z serii "Mój pierwszy raz". Moim zdaniem kompletna porażka. Po przestudiowaniu książek Stanleya Corena i innych behawiorystów po prostu śmieszne jest pisanie z perspektywy psa! Nie uważacie, że to dziecinne? Przytoczę cytat: "[I]Podobno ktoś z nich ma być moim panem, ale wszyscy biegają w koło i nikt nie poświęca mi uwagi - no może poza tą panią, która łapie się za głowę i krzyczy, ilekroć poślizgnie się na kałuży."[/I] Błagam! Pozostawię to bez komentarza. Tekst dla dzieci. Wielka Księga Psów - tutaj daję wielkiego plusa, bo pomysł bardzo mi się podoba :). Naprawdę coś co im świetnie wyszło! Zanim kupisz - super sprawa, tyle tylko czemu o niektórych rasach piszą osoby które nie mają o tym żadnego pojęcia? Odsyłam do: Zanim kupisz charta. Powiedźcie mi czemu opisano CAŁĄ grupę 10, której przedstawiciele są od siebie diametralnie różni, jak można zestawić charcika włoskiego i greyhound'a. Poza tym w tym tekście było np. że właściciele chartów wystawianych na wyścigach ćwiczą przypinając psy do rowerów i jeżdżąc z nimi długie kilometry. Pokażcie mi takich właścicieli! Jeśli chodzi o artykuły porównujące samochód do psa dla mnie TOTALNA PORAŻKA. Jedynym wyjaśnieniem musi być gruba kasa płacona za ten artykuł sponsorowany. "Powiedz o nim mój pies." - tutaj popieram, jako osoba znająca realia schronisk cieszę się, że gazeta postanowiła pomagać :) Reszta jest OK, ale jak dla mnie za mało: relacji z wystaw, wyścigów chartów, psich sportów. za dużo: reklam, Za chwilę postaram się przedstawić moje zdanie na temat reszty gazet :)
-
Mam najnowszy numer :) Kalendarz ładny, czarny :D Niestety co do treści gazety mam mały niedosyt, bo jak zwykle jest OK, ale nic takiego co by mnie bardzo zainteresowało :( PS. [B]CENA 9,90 !!!![/B] :angryy::angryy::angryy::angryy: Ocipieli chyba za przeproszeniem, dobrze że mam prenumeratę, bo gdyby nie to to na 100 % bym nie kupiła :shake:
-
Cukierkowe hodowle?? Konkurencja??? O szok !! :angryy::angryy::angryy:
-
schronisko Canis w Kruszewie- prawie 400 psów szuka domu-pomóż!
Kika9004 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Witam. Mała zmiana celu akcji pomocy w mojej szkole. Stanęło na tym, że będziemy zbierać karmę i pieniążki dla KOTÓW. (oczywiście jeśli przyniosą nam psie rzeczy na akcję będą one przekazane dla Kruszewa). Zebrane rzeczy będziemy chcieli rozdzielić między: 1. [B]KOTKOWO[/B] - tutaj karma i pieniążki 2. [B]Skarbonka na sterylizację kotów z Ostrołęki[/B] (prowadzona przez magaaa) - część pieniążków 3. [B]Schronisko w Kruszewie[/B] - zebrane "psie rzeczy" Główną atrakcją akcji będzie loteria fantów które sami wykonamy i tu wielka prośba do was. Jeśli macie jakieś talenty i chęci by wykonać dla nas coś ładnego, co można by było sprzedać bylibyśmy bardzo wdzięczni. Można się z takimi rzeczami zgłaszać do mnie :D :eviltong: