Jump to content
Dogomania

megii1

Members
  • Posts

    6569
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by megii1

  1. A oto obiecane zdjęcia Grizabelli z moim stadkiem , które w pełni ją zaakceptowało: [IMG]http://images43.fotosik.pl/326/098f651f72138ae8med.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/180/6dda6af431e87809med.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/322/cd3ccb60ec61e008med.jpg[/IMG]
  2. Już jestem. Najpierw napisze to co mam napisane od weterynarza, potem napisze co powiedział. W badaniu USG: Wątroba niepowiększona, miąższ o miernych cechach zwyrodnienia bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy bez złogów, drogi żółciowe nieposzerzone. [B]Znaczne poszerzenie żyły śledzionowej, poszerzenie żył wrotnych - cechy nadciśnienia wrotnego.[/B] Śledziona niepowiększona bez zmian w miąższu. Nerki o budowie prawidłowej do wieku, miedniczki nerkowe nieposzerzone brak złogów. Trzustka niepowiększona bez cech zapalenia. [B]Pęcherz moczowy o pogrubiałej ścianie z obfitą ilością kryształów bez większych złogów[/B]. Widoczne odcinki przewodu pokarmowego bez zmian w budowie, miernie zgazowane. Brak płynu w jamie brzusznej. Nadnercza niepowiększone. Weterynarz po obejrzeniu Suni zwrócił uwagę na stan zapalny oczu. Był przerażony krwawiącymi dziąsłami, a o uszach powiedział ze wg niego nie były w ogóle leczone a ich stan jest tragiczny. Sunie bolą też stawy. Bardzo brzydko wygląda jej tył, zaczyna ciągnąć tylnymi łapami. Lekarze nie byli zachwyceni stanem fizycznym Grizy ale podziwiali jej dobre samopoczucie. Powiedzieli, ze to połowa sukcesu. Teraz chcą zobaczyć jak zacznie reagować na leki. Następna wizyta za pięć dni czyli w piątek. Wtedy pewnie dowiemy się czegoś więcej o jej stanie zdrowia. Oprócz [B]USG[/B] Sunia miała [B]pobraną krew ale nie tylko zwykła morfologią bo chcą się przyjrzeć jej nerkom i tarczycy[/B] - podobno tu coś jest nie tak ale coś więcej po wynikach. W cenę wliczony jest tez [B]mocz[/B] (zawieziemy jutro rano bo sunia się zablokowała i nic nie chciała zrobić ani przed ani w przerwach byliśmy tam ponad 2 godziny) oraz [B]wymaz z uszu[/B]. W ceni wizyty są też [B]leki[/B] (antybiotyk na dziąsła, maść do uszu i lek przeciw bólowy) , które już podajemy. Przepisze to co mamy napisane w tej kwestii: [I]Carpnodyl[/I] 100 mg w srodę 1 tabl, potem codziennie 1/2; [I]Oridermyl[/I] 2 X dziennie do ucha po kropelce; Stomonsyl 1 tabl. 1 x dziennie. Koszt wizyty [B]284 zł[/B] w tym Pani robiąca USG powiedział, ze nic nie bierze za swoją usługę bo wzruszyła ją Sunia. [IMG]http://images40.fotosik.pl/322/b75ed2a2c5e0d1cfmed.jpg[/IMG] Z rzeczy o których rozmawiałam z Morisową nie zrobiliśmy rentgenu klatki piersiowej ale w tej lecznicy tego nie robią. Można to zrobić najbliżej nas w lecznicy całodobowej na ul. Modlińskiej.
  3. I jeszcze kąpiel:) Morisowa , tak jak rozmawiałyśmy - wczoraj Griza dostała trzy tabletki Aniprazolu, które dostała z Palucha kolejne sześć dostanie od nas i doilczymy do do rachunku za hotel. Nie widać tego na zdjęciach ale Sunia jest bardzo chuda, kręgosłup dosłownie odstaje jej od reszty ciała... [IMG]http://images50.fotosik.pl/327/85c7a4180f21ea61med.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/180/f3d00679e23fb5c6med.jpg[/IMG]
  4. Chwila trochę dłuższa ale ja wczoraj wracałam ze Szklarskiej Poręby, zgarnęłam Grize do samochodu pełnego bagażu i w towarzystwie naszej Onki dotarła do nas. Nie będę opisywać jak pachniało w samochodzie ale powiem tylko, że na wczorajszą kąpiel poszło 1,5 butelki szamponu, a w domu i na podwórku ciągle czuć oryginalny zapach. Teraz Sunia wygrzewa się na słońcu takze może w ciągu parę dni wywietrzeje. Poza tym w samochodzie była mega grzeczna - chyba kiedyś musiała nim jeździć. Rozglądała się na wszystkie strony, lizała nas i nie ma choroby lokomocyjnej. Jak tylko przyjechaliśmy została wykąpana i dostała pierwszą dawkę Aniprazolu (trzy tabletki) i trochę jedzonka . Dziś ma od rana głodówkę bo jedzie o 14 do doktora Banego w Legionowie na badania krwi, moczu i USG chyba że lekarze zalecą jeszcze coś. Zdam relacje po powrocie i wkleję wtedy fotki z dzisiejszego dnia:) A teraz te z wczoraj - dla porównania: Tu w samochodzie: [IMG]http://images35.fotosik.pl/180/b52c45325204e1a1med.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/322/e27afa3f30afb79fmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/326/a6bec396d2f6af76med.jpg[/IMG]
  5. Mysza w kwesti rozliczeń to Pani weterynarz dziś powie mi ile kosztowało leczenie małych - napisze kwotę i prześle Ci konto wetki na pw; do tego dochodzi 5 tabletek Aniprazolu po 6 zł (Piotrek kupił jedną, a one dostały w sumie po trzy) ale to już doliczymy po miesiacu do rachunku dla mnie bo sama go organizowałam.
  6. I jeszcze dziewczynki:) [IMG]http://images50.fotosik.pl/327/6436cb4ed31e6a32med.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/322/f1cdb9c77b2fd40dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/180/80b87649576e7990med.jpg[/IMG]
  7. Mają już tez obróżki i adresowniki. Podmieniłam im obróżki na nówki sztuki ale w ich rozmiarze. Jedna ma niebieską skórzaną, druga czerwoną dżinsową. Jakby ktoś chciał istniej możliwość dokupienia za grosze smyczek do kompletu:) [IMG]http://images50.fotosik.pl/327/07eb0ff9ab55c5b3med.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/322/65d5aff81bdb2e06med.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/322/028f352b382eedd5med.jpg[/IMG]
  8. Chciała w tym miejscu bardzo podziękować Gos za opiekę nad maluchami:) Zgodziła się nimi zaopiekować pod moją nieobecność, wykąpała je i nauczyła podstaw zachowywania czystości w domu:) Bardzo, bardzo dziękuję:) A tu jeszcze trochę dziewczynek:) Doskonale wiedzą, ze są w hotelu:) [IMG]http://images35.fotosik.pl/180/ee0cde487b35b5b2med.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/322/a4ef4cb77b15abf9med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/326/a0546c1ad2407020med.jpg[/IMG]
  9. O razu dodam, że co dziwne boja się aparatu, a nie boją się mojego Kacpra. Wręcz go bardzo lubią. Wszędzie za nim chodzą, oglądają z nim bajki i są w niego wpatrzone jak w obrazek:) [IMG]http://images46.fotosik.pl/325/b6a3144628494d36med.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/322/aba03ea7ebb43dfamed.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/325/675012b70001fb5emed.jpg[/IMG]
  10. Ja też poznałam się wczoraj wieczorem z dziewczynkami:) Na początku zaskoczyło mnie jakie są małe,potem jakie żywe a potem weszłam w ich kałużę, w nocy w coś więcej. Mimo, że Gos mi doradzała żeby spały na wolności przymknełam je do klatki... i mnie pokarało. Mniej więcej co godzina budziły się i szalały w klatce. Skończyło się tak, że dostały wolność. Tyle że ta wolność oznaczała, ze o drugiej w nocy zaczęły szaleć i biegać po całym domu. Jako osoba z większą ilością uczuć macierzyńskiech przeniosłam się z narzuta na kołdrę do dużego pokoju. Trochę się po nocy pobawiłyśmy żeby się lekko zmęczyły, a jak wstałam miałam je dwie śpiące nogach:) Rewelacyjny widok:) Takie aniołki:) [IMG]http://images40.fotosik.pl/322/19fccf6dd13d56d5med.jpg[/IMG]
  11. [quote name='beka']Trzeba było jakieś kamerki zamontowac i byś teraz miała oko na wszystko :) Jak Kora? zdobyła już jakis szczyt??[/QUOTE] Kora zdobyła Szrenice i Śnieżkę i w ogóle chodzi z nami wszędzie z wyjątkiem posiłków w hotelu (wtedy rozpacza w pokoju). I nauczyła się spać w łóżku ze mną i z Darkiem - kładzie się po środku i śpi tak całą noc. Prześle Ci fotki na maila jak wrócimy.
  12. [quote name='Ania102'] Megi jak się miewa księzniczka?[/QUOTE] Wiesz, ja jestem w Szklarskiej Porębie:) Ale z tego co mówi Gos, która opiekuje się teraz psiakami, to bardzo, bardzo dobrze się miewa - kiedy tylko może szaleje na wybiegu z miksem asta Pucusiem i ciągle się uśmiecha. Zrobiła się już pewniejsza siebie i trochę przybrała na masie. W zeszłym tygodniu została odrobaczona powtórnir Aniprazolem - tak na wszelki wypadek.
  13. [quote name='idusiek']np właśnie- spadaj z dogo ;)- i wypoczywac póki można![/QUOTE] Nie chciałam brac laptopa ale Darek się uparł, a ja uzalezniona jestem i sama widzisz efekty. Jak nie przy kompie to dzwonie do Gos i pytam co u psiaków i tak w koło:)
  14. [quote name='mala_czarna']O, mam Cię :) Wyślę Ci 2 fanty w poniedziałek, a na pieniążki zaczekam :)[/QUOTE] Kochana ja z Myszą bezprzelewowo:) Tobie zrobię przelew w poniedziałek jak już będę w domu bo na razie wypoczywam w Szklarskiej Porębie:)
  15. To pamiętaj o 20 zł dla Ciebie i torebkach:) Jednak wolę być rozliczona:)
  16. Ja dziś też rozmawiałam z Gos - w kwestii leczenia wszystko jak napisała Mysza - antybiotyk, leki rozkurczowe i aniprazol. Rachunek będzie na antybiotyk i leki rozkurczowe bo Aniprazol jest mój - musiałam sama załatwiać bo wetka nie miała. Wetka przyjedzie jeszcze w poniedziałek i poda jeszcze raz te same leki i powinno być ok. Wetka powiedziała, że psiaki mają wszystkie szczepienia, które powinny mieć i ze mają 3-4 miesiące.
  17. Ja im zrobię fotki dopiero w poniedziałek także jakby ktoś był w okolicy w weekend może podjedzie i zrobi im sesje bo podobno w weekend najwięcej ludzi ogląda ogłoszenia z psiakami.
  18. Rozmawiałam z Gos, która pod moją nieobecność opiekuje się psiakami i mówi, że maluchy szaleją po domu ale jak np zaczynają obgryzać kwiatki i zwróci im uwagę to grzecznie odpuszczają. Dla spokoju wszystkich - w tym Gos i Gabrysi noc spędzają w klatce po Amigo. Nie specjalnie im się to podoba ale popłakały chwile i poszły spać. W ramach rekompensaty dostały psie przysmaki do gryzienie. Jutro Gos postara się przystosowac ogródek do ich potrzeb tzn tak zabezpieczy dwie furtki, zeby małe przez nie nie przeszły do większych psów i będą miały większy teren do zabaw. Jeżeli chodzi o zdrowie to mają lużne kupki a jedna ma kupy z domieszką krwi. Wetka o wszystkim wie i jutro o 9 szczegółowo je obejrzy. Dostały też dziś po tabletce Aniprazalu i tak przez następne dwa dni. Mają apetyt - Purine dla szczeniaków wcinają aż im się uszy trzęsą:)
  19. Ja też się bardzo cieszę z domku Tolusia:) Ponieważ wpłacam deklarację z miesięcznym opóźnieniem to i tak przeleje na konto z pw moją lipcową deklarację - przyda się najwyżej dla kogoś innego:)
  20. Bardzo się ciesze, że Dorcia już szczęśliwa u swoich ludzi:) Należało się dziewczynie już od dawna:)
  21. Jesteśmy z Tobą i z Hugusiem...
  22. Ale tak raz tym aniprazolem czy trzy dni pod rząd?
  23. A ja mam pytania techniczne: 1) Śnieżce kończy się ważność jej zabezpieczenia na kleszcze. Co robimy dalej? Fiprex L to koszt 30 zł i starczy na miesiąc; mam dojście do obroży Bayera Kiltix za 40 zł i ona starczy spokojnie do końca roku. 2) Czy Śnieżki nie trzeba drugi raz odrobaczyć? była odrobaczana drugi raz w lecznicy? Nie jest chuda ale czasami jak pies był bardzo zarobaczony to trzeba powtórzyć odrobaczenie po paru tygodniach.
  24. I już moze się znowu bawić:) dodam, ze po sesji zdjęciowej Śnieżka była na długim spacerze ciociami Aga35 i Kago oraz z Miszą, Beti, Korą oraz Małą Wydrą także obecnie leży jak zwłoki i wstanie chyba dopiero rano:) [IMG]http://images39.fotosik.pl/316/f11ec15824c2c0abmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/174/401a8d9cb0b1e951med.jpg[/IMG]
  25. I jeszcze trochę Śnieżki:) [IMG]http://images47.fotosik.pl/320/d5480c3830039c9bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/315/ac7538f734e0c283med.jpg[/IMG] I moje ulubione [IMG]http://images37.fotosik.pl/315/e96e34b3d8c10654med.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...