-
Posts
6569 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by megii1
-
Porzucona w rowie SONIA - JUŻ W NOWYM DOMKU!!! :) WRESZCIE :)!
megii1 replied to P78's topic in Już w nowym domu
[quote name='Abrakadabra'] Megii ty się lepiej przygotuj na najazd dwóch ciotek: jednej zakochanej w Gryzi, a drugiej w tym wielkim włochatym...[/QUOTE] A kiedy ten najazd?:) -
Zwykłe biedne szczeniaczki już w swoich domach :-)))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Megii już nie ma co pisać bo wszystko napisałyście. Dostałam przed chwilą smsa od Pani: mała szuka oparcia w kotach:) ucieka do nich i z nimi się zaprzyjaźniła:) Psa się troszkę boi. Kupa jest ok. W kwestii tej kupy to chodzi o to że prosiłam Panią ,zeby patrzyła czy nie ma krwi. Dolly, bo tak się chyba nazywa dostała w ramach wyprawki adresownik, smyczkę i trochę karmy i wtulona w Panią pojechała do domku pełnym zwierzaków. Domek Niki (chyba, ze przekręcam imię) to 100 metrowe mieszkanie w bloku ale blisko tam do lasu na spacer. Ona będzie "jedynaczką" z dwójką dorosłych i około 8 letnią dziewczynka, która bardzo ładnie bawiła się z Sunią. Powiem, wam ze te adopcje szczeniaków to idą ekspresowo:) -
SZKIELET PSA ZAGŁODZONA, młoda, piękna onka!!! Potrzebna każda pomoc!!!
megii1 replied to asiaf1's topic in Już w nowym domu
Sunia zmieniła karmę - od dziś będzie jadła wysokoenergetycznego Royala żeby szybciej nadgoniła swoją masę bo chudzina z niej straszna. Mieszam jej karmę z puszką bo suchego specjalnie nie chce jeść. Za to mieszankę wymiata błyskawicznie:) -
SZKIELET PSA ZAGŁODZONA, młoda, piękna onka!!! Potrzebna każda pomoc!!!
megii1 replied to asiaf1's topic in Już w nowym domu
Zapisuję:) Lunka jest cudna, po prostu rewelacyjna. Typowy Onek - zapatrzona w człowieka -nic innego się nie liczy:)Na poczatku kiedy do nas przyjechała była przerażona rozwojem sytuacji ale teraz poszczekuje w kojcu, potrafi się bawić z kolega z kojca - astowatym Pucusiem i coraz czesciej się uśmiecha. Ale jak się na nią spojrzy... sama skóra i kości; szkielecik obciągnięty skórą. Nie wiem czy zdjęcia to obrazują ale jej talia jest jak drobna kobieca ręka... a to Oneczka. Moja Onka Kora waży 30 kg, Lunka może 20 kg... [IMG]http://images39.fotosik.pl/324/16b324749b32be3bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/329/e4c0a1423c47fb57med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/329/7f60e0043f817ae4med.jpg[/IMG] -
Zwykłe biedne szczeniaczki już w swoich domach :-)))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
A tu już wlka o uszko - kto pierwszy i silniejszy:) [IMG]http://images49.fotosik.pl/329/a96b610cb00a1644med.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/324/33fa44dd921be458med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/328/f0206bbede4cb247med.jpg[/IMG] -
Zwykłe biedne szczeniaczki już w swoich domach :-)))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
CDN:) [IMG]http://images49.fotosik.pl/329/09757d6d4e48bb89med.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/324/9cddec7765791be9med.jpg[/IMG] -
Zwykłe biedne szczeniaczki już w swoich domach :-)))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
CDN:) [IMG]http://images38.fotosik.pl/324/20a3c6aaf5a7023amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/324/b84c20c9055affd9med.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/328/3159ce843e2d3937med.jpg[/IMG] -
Zwykłe biedne szczeniaczki już w swoich domach :-)))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Maluszki sa już mocno zadomowione, a najbardziej, w wzajemnością lubią mojego Kacpra:) [IMG]http://images45.fotosik.pl/329/f43c4c8b9f80d7d2med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/329/d76c671d9bb2553emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/324/d2a63ffcd6e7a63emed.jpg[/IMG] -
Porzucona w rowie SONIA - JUŻ W NOWYM DOMKU!!! :) WRESZCIE :)!
megii1 replied to P78's topic in Już w nowym domu
Już później nie widziałam śluzu ale teraz byłyśmy na spacerze, a robi się ciemnawo także nic nie widać. Przerąbane. Do domu jej nie wezme bo ją trochę draznia psy - jakby była w tym stadzie to na pewno dawno by urodziła. teraz jest sama w kojcu Miszy. Paulina, organizujcie szybko tą sterylkę bo mi jeszcze brakuje tu suki ze szczeniakami i wątku gdzie wszyscy się kłócą - usypiać, nie usypiać. -
Porzucona w rowie SONIA - JUŻ W NOWYM DOMKU!!! :) WRESZCIE :)!
megii1 replied to P78's topic in Już w nowym domu
Powrót do domu z obowiązkowym wejściem do kałuży:) [IMG]http://images45.fotosik.pl/329/4597fdfbc3866eb7med.jpg[/IMG] Tu już z koleżanką Figa na wybiegu:) Jak dla mnie Sonia jest super - nadaje się i do domu z ogrodem i do mieszkania, nic nie niszczy, jest spokojna i zrównoważona - ideał:) [IMG]http://images50.fotosik.pl/329/19e761af9cd13f42med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/328/f4415c707046a1f7med.jpg[/IMG] -
Porzucona w rowie SONIA - JUŻ W NOWYM DOMKU!!! :) WRESZCIE :)!
megii1 replied to P78's topic in Już w nowym domu
Ciąg dalszy spaceru:) [IMG]http://images45.fotosik.pl/329/d44ae19d5a5c7de7med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/328/caed6506275366c6med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/328/7b973071205570c9med.jpg[/IMG] -
Porzucona w rowie SONIA - JUŻ W NOWYM DOMKU!!! :) WRESZCIE :)!
megii1 replied to P78's topic in Już w nowym domu
A tu dziewczynka na spacerze:) [IMG]http://images50.fotosik.pl/329/066fea40e9d0a64emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/329/d6a2c584cfb54ff2med.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/324/20f35722575ff0d0med.jpg[/IMG] -
Porzucona w rowie SONIA - JUŻ W NOWYM DOMKU!!! :) WRESZCIE :)!
megii1 replied to P78's topic in Już w nowym domu
Jak widac na fotkach - ząbki Niunia ma bielutkie i ogólnie widać, ze to młody psiak, bardzo spragniony przytulania i głasków:) Jeżeli okaże się, ze termin sterylki będzie nie w tym tygodniu tylko w przyszłym to w poniedziałek jest propozycja wetki, żeby zaszczepić ją na wściekliznę. Od dziś Sonia ma tez obrożę Kiltix Bayera żeby nie złapała kleszczy, których u mnie jest sporo. [IMG]http://images47.fotosik.pl/328/de216be02d17559amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/329/a7d47845f1b95335med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/328/ce6d76323c25a037med.jpg[/IMG] -
Porzucona w rowie SONIA - JUŻ W NOWYM DOMKU!!! :) WRESZCIE :)!
megii1 replied to P78's topic in Już w nowym domu
Wprawdzie nie rano ale już jestem:) Sunia jest bardzo grzeczna, lubi dzieci, ładnie chodzi na smyczy, jest czyściutka w kojcu. Dogaduje się z sukami i psami ale widać, ze sporo ja to kosztuje bo na razie boi się innych hotelowiczów i czasem ze strachu pokazuje zęby. Nie wiem, jak jest z jej ciążą ale coraz bardziej skłaniam się do tego. Dziś widziałam jak z pochwy leciał jej białawy śluz. wiecie co to jest? [IMG]http://images47.fotosik.pl/328/934fa17a996c8f25med.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/329/7ef1088abd4368demed.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/329/6955c46c4511b378med.jpg[/IMG] -
Grizabella - ma super DS !!!! i jeszcze trochę długu...
megii1 replied to morisowa's topic in Już w nowym domu
Griza z przyszywanymi wnuczkami, które nie mogą bez niej usnąć:) [IMG]http://images39.fotosik.pl/324/6b64bea7e57d118dmed.jpg[/IMG] A tu na spacerku z kolezanką Sonią, od Pauliny78:) Jeżeli chodzi o spacery to Sonia, ma od dziś obroze Kiltix Bayera i o tym samym proponowałabym pomysleć dla Grizy. Jej kropelki przestaną działać za jakieś dwa tygodnie a za 40 zł można kupić obroże, która będzie chronić ją przez 7 miesięcy. Przy jej stanie zdrowia brakuje jej tylko babeszjozy. Każdy, kto u mnie był wie ze jest tu pięknie ale jest sporo lasów, pól i kleszczy... [IMG]http://images47.fotosik.pl/328/697127dc719713b7med.jpg[/IMG] -
Grizabella - ma super DS !!!! i jeszcze trochę długu...
megii1 replied to morisowa's topic in Już w nowym domu
A tu dowód na to, ze Griza potrafi też pokazać zęby:) Kiedy młodzieniec stara się ją zmolestować:) [IMG]http://images47.fotosik.pl/328/c1d83d1830f5291emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/324/ab09b504f4211de8med.jpg[/IMG] -
Grizabella - ma super DS !!!! i jeszcze trochę długu...
megii1 replied to morisowa's topic in Już w nowym domu
Dziś był pierwszy dzień bez wymiotów a Griza mega zadowolona:) Ale też zasięgnełam rady fachowca - u doktora Banego w Legionowie pracuje weterynarz Pani Kasia, która specjalizuje się z zaburzeniach hormonalnych psiaków. Poprosiłam Panią Kasię żeby podjechała do nas i obejrzała sobie Grize i Amigo. Po obejrzeniu Grizy - jej sierści, chudości , uszu, wyników wetka stwierdziła , ze owszem Griza ma problem z tarczycą ale jest to problem wtórny, który powstał na jakims podłożu. Obstawia alergie pokarmową lub trzustkę. Trzustka wymaga badań takze to już Wasza decyzją; karme dla alergików mam także zacznę ją dawać od dziś Grizie - napewno nie zaszkodzi, je ją też moja Onka - czerwona Nutra. Jeżeli to alergia to po około 8 tygodniach powinna być zauważalny przyrost masy ciała. Co do leków, które Niunia dostaje na tarczycę to wg wetki są jak najbardziej wskazane bo niewątpliwie wystepuje niedoczynność ale w odpowiednich ilościach tzn - przez najblizsze 7 dni po 1 tabletce 2 razy dziennie, potem przez 2 tygodnie 1,5 tabletki a potem powinno się zrobić badania krwi na T4. Ale jak podkresliła - przyczyna jej chudości, stanu sierści i uszu nie jest tarczyca. A tu już Griza ze znajomymi:) [IMG]http://images45.fotosik.pl/329/3017029579a3824fmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/328/8538135f78f944e2med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/328/a0b733d7ce67a60amed.jpg[/IMG] -
[quote name='Ania102']A co taka cisza u ślicznotki? Glowa do góry lalunia![/QUOTE] Śnieżka przeżywa jakąś przemianę:) Przyjechała do mnie mega wystraszona i chuda - teraz szczeka dzielnie na wybiegu, jeży się, jest masywniejsza, a dziś zaatakowała całkowicie niegroźnie młodą suczkę... Skończyło się na powaleniu Małej na łopatki ale nie spodziewałam się tego po Śnieżce. Przy innym psiaku nie podobałaby mi się takie dominujące zachowanie ale u Śnieżki to co innego:) Pewna siebie się robi dziewczyna:)
-
Porzucona w rowie SONIA - JUŻ W NOWYM DOMKU!!! :) WRESZCIE :)!
megii1 replied to P78's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paulina78']megii1 kochana, co u psiutki naszej :)?[/QUOTE] Cierpliwości - jutro rano:) -
Grizabella - ma super DS !!!! i jeszcze trochę długu...
megii1 replied to morisowa's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj mamy sukces - zmiejszyłam dawkę leku o połowę czyli dostaje jedną tabletkę dwa razy dziennie i nie ma wymiotów i biegunki (lekarz mówił, zeby obserwowac jej zachowanie i ewentualnie skorygować dawkę). Tyle że sunia bardzo duż śpi, jest apatyczna, potrafi lezeć bez ruchu godzinami az sprawdzam czy oddycha... Potem wstaje, pochodzi chwię za mną i znowu na ponton spać. Za to bardzo ożywia się na spacerach - popiskuje ze szczęścia i próbuje nawet biegać:). Podsumowując - napewno przyda się diagnoza drugiego lekarza. -
Zwykłe biedne szczeniaczki już w swoich domach :-)))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Pani dzwoniłą:) Bedą jutro:) -
Grizabella - ma super DS !!!! i jeszcze trochę długu...
megii1 replied to morisowa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paulina78'] megii1, a jak tam "moje" suczatko...?[/QUOTE] Zrobiłam jej dziś prymitywną sesję zdjęciowa - jutro wkleję fotki na wątek:) -
Grizabella - ma super DS !!!! i jeszcze trochę długu...
megii1 replied to morisowa's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam dziś o tych lekach z Beką i mówiła, ze kiedyś też miała taką sukę i też brała ten sam lek - przy 13-14 kg to było pół tabletki takze teraz Griza dostała jedną i na razie jest spokój. -
Zwykłe biedne szczeniaczki już w swoich domach :-)))
megii1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Nie, ciężko im to idzie. Ale dzis była u mnie Pani żeby zostawić dwie hotelowiczki - ratlerkę i grzywkę i powiedziała, ze grzywkę uczyła 8 miesięcy żeby nie załatwiała się w domu a ratlerkę dwa lata... I żeby nie było ze ja złym nauczycielem jestem to Bruno i Mała załatwiali się tylko na dworzu.