-
Posts
6569 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by megii1
-
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
[quote name='Piromanka']Proszę Allegro: [url]http://www.allegro.pl/item850967518_lenka_pies_marzenie_pragnie_domu_i_milosci.html[/url] Powodzenia Lenko![/QUOTE] Bardzo dziękuję Piromanko:) -
Borys już nie szuka domu:-) Ta historia musiała mieć happy end;-)
megii1 replied to Goś's topic in Już w nowym domu
[quote name='sonikowa']Acha, może masz rację . ja ma takie skrzywienie przez mojego niufa, który też był bardzo :charci" w budowie i co nas marwtiło, ale teraz przybrał masy, głównie mięsni i jest jak szafa ;-)[/QUOTE] Wiesz, ja mam Miszę i on jest zdecydowanie bardziej masywny. Miszka nawet łapy ma dwa razy takie. Ale tak jak Ci kiedys pisałam - sama mozesz zobaczyć:) tylko Borys na poczatku lubi tylko tych, których zna:) -
Borys już nie szuka domu:-) Ta historia musiała mieć happy end;-)
megii1 replied to Goś's topic in Już w nowym domu
[quote name='sonikowa']Bozie, jaki on słodki :-) Ale ciałka trochę musi jeszcze nabrać :-)[/QUOTE] Jak dla mnie to on już dużo tego ciała nie nabierze - on ma taką sylwetkę i jak na swoje rozmiary jest drobnej budowy:) To taki bardziej "wyżyłowany" typ:) -
Szurka poszukiwana!! Błagamy o pomoc w poszukiwaniach!!
megii1 replied to Sylwia K's topic in Już w nowym domu
[quote name='lika1771']To dobrze ale uwazam ze powinno sie pisac po to jest watek zeby pozniej nikt nie pisał ze nic sie nie robi. A na plakacie jest nagroda[/QUOTE] Jest dopisana nagroda:) Wiesz ja nie mam specjalnie czasu na częste pisanie bo mam pod opieką ośmiu hotelowiczów i cztery swoje psiaki ale w tygodniu postaram się jeszcze podjechać do gazety legionowskiej, zeby oni zamieścili ogłoszenie o Szurce. A jest ktoś zalogowany na cafeanimal? -
Szurka poszukiwana!! Błagamy o pomoc w poszukiwaniach!!
megii1 replied to Sylwia K's topic in Już w nowym domu
[quote name='lika1771']I cisza własciciele hoteliku tez mogliby poszukac oni znaja teren maja samochod szkoda Szureczko tak chciałam zebys miała lepiej:-(:-(:-([/QUOTE] Szukamy tylko nie pisze o tym codziennie bo to nic nie zmieni. Co dwa trzy dni doklejam nowe ogłoszenia, które wożę przez cały czas w samochodzie. Wczoraj byłam w Pułtusku, bo w tamtych rejonach nie była jeszcze szukana, i też zawiesiłam trochę. Na ogłoszeniach jest podany telefon do Sylwi i Leyli także jak ktoś się odezwie one napewno powiadomią. -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
[quote name='coronaaj']Bardzo ladny tekst...sliczny Lara_...dajcie linka Allegro...co z tym tasiemcem...dlaczego nie byl zdiagnozowany wczesniej... To Aniprazol jest na tasiemca??poznaj polskie lekarstwa Miziaki dla Lenki..[/QUOTE] To ze Lenka miała robaki było sygnalizowane na wątku. Tyle ze mimo dwukrotnego odrobaczania w czasie pobytu u nas po jakimś czasie się odnawiały. Tasiemiec jest oporny na zwykłe środki na odrobaczenie - teraz już powinien być wytępiony raz na zawsze:) Tak, aniprazol - zwalcza tasiemca. -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara']TO ja napiszę :P Tekst: [I]Nie poznałeś nigdy takiego psa. To pies-marzenie. Pies, którego należy obdarzyć wyjątkową miłością. Pies, który swoim pięknem przyciąga, zachowaniem przybliża by kochać go jeszcze bardziej. Ale tak powoli, stopniowo. Zaufać pomału, cierpliwie. Wymaga opieki, czułości, bezpieczeństwa. Dotkniesz sunię i czujesz piękne, miękkie futerko. Zajrzyj w oczy i dostrzegasz ich głębię. Przenikasz ich skrytość i ufność do Lenki wzrasta. Lenki nie da się nie kochać. Ona wręcz woła o miłość. Niewesoła przeszłość zaczepiona o ramy teraźniejszości nie chce zniknąć. Przenika oczy Lenki. Ale wokół tych oczów dostrzegasz coś niezwykłego. Ta chęć bycia kochaną. Kochaną najlepszą miłością. Lenka zasługuje na spokój, uwagę i odpowiednią opiekę. Wymaga czasu, a taki może zaofiarować jej Pan bądź Pani z prawdziwego zdarzenia. Nie taki raz na dzień, raz na tydzień. Raz, dwa, więcej, ale pomału. Lenka otwiera się. Jak kwiat, w dzień przy dobrych wiatrach merda ogonkiem, nocą pozostaje w cieniu. Ale ten cień kiedyś zajdzie daleko, Lenka przeskoczy go. To wszystko zależy od tego kogo spotka w swoim życiu i kto się nią zaopiekuje. Dając dom Lence dajesz jej wszystko. Pies, który wymaga pracy, wymaga kontaktu z człowiekiem. Daj Lence bezpieczeństwo i bądź cierpliwy, a Lenka jeszcze nie raz zamerda do Ciebie ogonkiem.[/I] Kontakt: .............. ...............................................................[/QUOTE] Mi się bardzo podoba - dziękuję Lara:) Zaraz napiszę do Piromanki żeby zajrzała:) -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Dziś była u nas nasza wetka, pooglądała wszystkie psiaki. Lenka specjalnie oglądać się nie daje ale powiedziałam wetce o tym że Sunia jest u nas juz drugi raz odrobaczana a dziś znowu miała coś żywego w kupie... Dzięki uprzejmości Lenki, która udostępniła nam materiał poglądowy, wiemy już, że zwykłe leki na odrobaczenie nie mogły pomóc bo mała ma tasiemca. Od dziś wieczór będzie dostawać trzy dni pod rząd aniprazol (po połówce tabletki codziennie)- to powinno zwalczyć w końcu robala. A zmieniając temat, to ja poprosiłam Piromankę o allegro dla Suni (ten obiecany prezent) ale też mam prośbę żeby ktoś napisał dla niej tekst bo ja nie mam do tego talentu. -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Wiesz, Madallena, Lenka to dziki psiak który mieszkał w norze. To nie jest Sunia która była krzywdzona przez ludzi tylko Sunia, która wychowała się bez człowieka. Ale po niej widać, ze chce być przy człowieku. Kiedy mnie widzi macha ogonkiem, cieszy się ale kontaktu wzrokowego z nią nie ma. Boi się. Da się pogłaskać tylko mi. W strachu potrafi innych ugryżć, zrobić kupę , siusiu. Dlatego zdecydowaliśmy z weterynarzem, że nie będzie dostawać leków antydepresyjnych, jak proponowano na wątku, tylko antylękowy anafranil. Jakiekolwiek efekty będą widoczne po 2-3 tygodniach. Psiaka trzeba obserwować czy nie ma na to uczulenia i można go stosować do pół roku. Potem przydałyby się badania krwi żeby zobaczyć jak lek wpływa na jej organizm. Lenkę widziała moja dobra koleżanka z dogo - merzet, która jest psim psychologiem i jej diagnoza jest tak że Sunia potrzebuje czasu i ze nic na siłę. Ona musi mieć spokój, dużo kontaktu z człowiekiem (dlatego codziennie jest parę godzin u nas w domu) i musi sama chcieć zbliżyć się do człowieka. Nie można robić nic na siłę i nic przyśpieszać. Może to trochę potrwać a trwa już trzy miesiące - miną 14 grudnia. Jedyną receptą na szybszą socjalizację Lenki jest odpowiedzialny, spokojny dom, z człowiekiem, który będzie rozumiał problem Lenki i zaakceptuje to, ze ona może pozostać zawsze nieufna. Dlatego uważam ze już od teraz powinna mieć dużo ogłoszeń i jak najszybciej powinna szukać swojego człowieka. -
Happy End! Po roku jest kochający DS już jestem w domku!
megii1 replied to Ammounie's topic in Już w nowym domu
Tinka zaczyna przypominać sporą foczkę takze zima jej nie straszna - postaram się do pokazać na zdjęciach w weekend:) A poza tym ma ocieplaną budę, w środku dużo słomy, a wejscie jest osłonięte takim czymś w stylu drzywiczek także ma cieplutko:) -
Mysza, Ty chyba Bruno widziałaś w akcji? Robienie mu zdjęć nie jest takie proste. W weekend mam nadzieję odwiedzi nas Gos to będziemy go ustawiać:) A jakiego domu dla niego szukasz? Bo jak na teraz to on specjalnie nie może długo zostawać sam - budę już prawie całą zjadł z rozpaczy jak nie widzi człowieka, a jak już widzi to nie odstępuje na krok:)
-
Borys już nie szuka domu:-) Ta historia musiała mieć happy end;-)
megii1 replied to Goś's topic in Już w nowym domu
Jak zwykle dobry humor mu dopisuje:) I pyta czy może liczyć na Twoje odwiedziny w weekend? -
Bounty, koszt badań krwi to 70 zł. Nie znam, za dużo lecznic weterynaryjnych w okolicy bo przy psiakach z hoteliku korzystamy najczęściej z naszej osobistej wetki a ona nie robi żadnych zabiegów bo nie ma gabinetu. Od nowego roku chce otwierać coś swojego ale tyle Tinka chyba nie może czekać. W tych lecznicach, które znam koszt sterylki takiej suni to około 400 zł. Ale jeszcze popytam i podzwonię. Zobaczymy co powie dziś weterynarz.
-
Jestem. W nawązaniu do tego co napisała Gos to moja wetka powiedziała, ze częste picie i siusianie plus wyniki, które widziała to mogą być albo problemy hormonalne albo początki ropomacicza. Jutro Tinka będzie przez nią szczegółowo przebadana i będzie mogła coś dokładniej powiedzieć. Jak na razie trzeba opłacić badanie krwi, jutrzejszą wizytę weta no i chyba ostro zbierać na sterylkę. Ja sterylizowałam ostatnio moją 7 - letnią suczkę - koszt w Wawie to około 400 zł. No i jest jeszcze niedopłata za pierwszy miesiąc za hotelik - 50 zł. Jeżeli chodzi o weta to nasza Gosia poczeka z płatnoscią jeżeli trzeba.
-
Dziki Kibic w schronisku byłby bez szans. Teraz dziekuje. Ma dom :).
megii1 replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
I Kibic na spacerku:) [IMG]http://images40.fotosik.pl/232/f85c2cf598a2ef0dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/231/8b814b58d1d89622med.jpg[/IMG] -
Borys już nie szuka domu:-) Ta historia musiała mieć happy end;-)
megii1 replied to Goś's topic in Już w nowym domu
I jeszcze trochę Boryska: [IMG]http://images47.fotosik.pl/236/a351524908d31236med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/236/3e2e233ec26597a0med.jpg[/IMG] -
Borys już nie szuka domu:-) Ta historia musiała mieć happy end;-)
megii1 replied to Goś's topic in Już w nowym domu
Borysek mówi Dzień dobry:) [IMG]http://images47.fotosik.pl/236/8e33b180ef821de4med.jpg[/IMG] [IMG]http://images48.fotosik.pl/236/a53f878ccf7d2e69med.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/236/f7a6ea6dac4b3927med.jpg[/IMG] -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
megii1 replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Lenka dziś na spacerku:) Zmieniła smycz na lżejszą i od dziś rozpoczęła leczenie. [IMG]http://images39.fotosik.pl/232/26c5099caec6bb93med.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/236/0c0b697f30ac3232med.jpg[/IMG] [IMG]http://images42.fotosik.pl/148/8e071d1fc50236a2med.jpg[/IMG] -
I jeszcze troszkę naszej Gwiazdy:) [IMG]http://images36.fotosik.pl/123/eebc0c16e4e93d60med.jpg[/IMG] A teraz moje dwa ulubione: [IMG]http://images39.fotosik.pl/232/30f12b06f014d25cmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/90/ecc441cbc1cb19a5med.jpg[/IMG]
-
Lilu na dzisiejszym spacerku:) [IMG]http://images50.fotosik.pl/236/48a0ed7208b81cf2med.jpg[/IMG] [IMG]http://images36.fotosik.pl/123/e6c49ca3e770c9d4med.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/236/fbb608e081e566a0med.jpg[/IMG]