Jump to content
Dogomania

mari23

Members
  • Posts

    20356
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    59

Everything posted by mari23

  1. [quote name='rotek_']mari, pies w sensie gatunku....ta terrierka to jest suczka:lol: źle sprecyzowałam swoją wypowiedź[/QUOTE] uff.... a już myślałam, że czerda płci nie rozróżnia :evil_lol: myśliwy nie odpowiada, więc nic nie wiem, aby komuś zaginęło takie cudo.... mam jednego, który chciałby sunię terierkę, ale to niezbyt odpowiedzialny chłopak, choć dobry.... mój chrześniak... a Zenita i ten opis dałam na naszą-klasę, niech czytają ludzie.... i biorą staruszki!
  2. [quote name='Gonia13']Dino -"chłopaki nie płaczą"!!! :D[/QUOTE] nie płaczą, ale gdzie tu sprawiedliwość????? Kajtuniowi darowali, a Dinuś...igłą??? za co?????? nie dziwcie się, że się chłopak zdenerwował ;)
  3. [quote name='Kava']Pani marysiu, kod bankowy ktory wynalazlam w internecie jest inny: Spsjplp1 jestem troche zdezorientowana ktory jest w koncu wlasciwy zanim cos przekaze chcialabym miec pewnosc prosze o kontakt[/QUOTE] jutro jeszcze raz zapytam.... to taki mały bank, powiatowy tylko, pewnie nie mają wpłat zagranicznych... Dzisiaj sam doktor Tomek oglądał Grety łapki i osobiście zmieniał opatrunki.... jest dobrze, a to, co się sączy, to może być nie tyle ropa, co płyn z rozerwanej torebki stawowej, obrzęku nie ma, jest nadzieja, że będzie dobrze...druga łapa ma opatrunek suchy! a sunia.... aż trudno uwierzyć, że od wakacji uciekała od ludzi i nie dała się złapać.... teraz tuli się i rozdaje buziaczki, a tak patrzy.... nie w oczy - prosto w serce patrzy! [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/463/7ffcdbd387e71ef3med.jpg[/IMG][/URL] i nawet brzuszek do głaskania daje :) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/463/81c83c7681ee9607med.jpg[/IMG][/URL]
  4. [quote name='Marinka']Marysiu dziękuję :) Funia wysłała w poniedziałek rachunek myślę, że już jest :) [/QUOTE] w poniedziałek? nic nie dotarło.... jeszcze za Maję i Kaję będzie - jak nie dojdzie - to może jeszcze raz oba rachunki da się wysłać?
  5. [quote name='bela51']Podnosze wątek Gotyka. Zajrzyjcie prosze...[/QUOTE] i ja podnoszę.... tyle na razie tylko mogę zrobić :(
  6. [quote name='ewatonieja']Ja go rozumiem, sama miewam czasem ataki wściekłości, kiedy czytam albo widzę, co mówią i robią "ludzie". Aż się gotuje we mnie, poza tym nikt nie skarżył się, że został ugryziony przez Filuta[/QUOTE] właśnie! popieram ;)
  7. [quote name='Murka']To ja jeszcze końcowe rozliczonko zrobię: [B]Stan konta na 12 listopad wynosił +25,30 zł Wpłaty:[/B] 38 zł p.Jola (spadek po hotelowaniu suni Daisy) 20 zł eloise 50 zł ketunia 20 zł Gosia T. 15 zł mari23 [B]Razem: 168,30 zł[/B] [B]Koszty:[/B] 200 zł hotelowanie (13.11-07.12) 64,50 zł krople robione + przesyłka 15 zł przejazd do lecznicy do Stalowej Woli (1/2 kosztów) 9 zł Lacrimal 60 zł przejazd do Lublina [B]Razem: 348,50 zł[/B] 168,30 zł - 348,50 zł = -180,20 zł [COLOR=red][B]Pozostałość po hotelowaniu Łatka wynosi -180,20 zł. [/B][COLOR=black]Połowę minusa bierzemy na siebie.[/COLOR][/COLOR][/QUOTE] 10 grudnia poszedł mój przelew z deklaracją za grudzień i myślę, że Łatusiowe cioteczki coś dorzucą jeszcze ;)
  8. Najnowsze wyniki są lepsze, ale nie całkiem dobre: kreatynina spadła do 1,35 mocznik niestety wzrósł do 65 poza tym te dziurki przy nosie znów większe.... smarujemy maścią, żeby nie podawać na razie antybiotyku sunia radosna i coraz śmielsza, jednak tak sie boi aparatu, że nie mam serca zrobić jej zdjęć
  9. [quote name='rotek_']mari, przyjechał do nas przed chwilą welsh terrier, jutro bedzimy sprawdzać czy nie ma tatuażu...bo wygląda mocno rasowo nie wiesz nic o tym psie????[/QUOTE] to jest pies????????? myślałyśmy, że sunia...znaczy, tak nam powiedziano ;) błąkała się po Środzie Ślaskiej parę dni i nie dało się jej złapać, aż pewien "smakosz wina" zrobił to za niewielka odpłatnością i wyręczył straż miejską ;) zapytam znajomego, który ma kilka psów myśliwskich, może wie, czy komuś zaginęło takie cudo... właśnie weszłam na dogo, żeby zobaczyć, czy są wieści o "naszej suni"
  10. [quote name='marysia55']mnie tam nie ma :shake:[/QUOTE] ani mnie...........
  11. [quote name='Mani2000']o na śliczna i dzielna:eviltong:[/QUOTE] ona jest prześliczna i naprawdę wyjątkowo dzielna!!! dzisiaj przy zmianie opatrunku i zastrzykach nawet nie drgnęła, a jak sie już tuli i liże po rekach ! przypadkiem pomagał nam dziś Kamil - chłopak z wielkim sercem - Greta od pierwszej chwili zapałała do niego miłością ;) ech,miałaby kochającego pana, gdyby tylko Kamil mógł ją adoptować.... niestety, życie Kamila jest jeszcze bardziej tragiczne, niż Grety :( a to tylko kilka z dzisiejszych fotek: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/457/edd0c0b986242460med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/457/bfe0223d3c208d3bmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/457/7d5f292da759e297med.jpg[/IMG][/URL] i buziaczki dla Kamila ;) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/438/2babacc469d7060dmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images38.fotosik.pl/451/99037dda0781ba84med.jpg[/IMG][/URL] niestety z łapek się sączy.....:-( Greta dostaje antybiotyki i ma zmieniane opatrunki ze specjalnymi lekami..... aby się to zagoiło
  12. [quote name='Ania i Kajber']Pozdrowienia dla psiaczków. A to mój nowy problem: [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/1994/gotyk3.jpg[/IMG] [url]http://www.dogomania.pl/threads/197972-Zniszczony-DON-GOTYK-w-schroie-już-stracił-ogon-czy-starci-życie-potrz.cud-BDT?p=15903777#post15903777[/url][/QUOTE] jaki cudny!!! i jaki smutny :(
  13. [quote name='Cottontail']Wie ktos z was jaki jest IBAN do tego banku w rudzie slaskiej?[/QUOTE] Pytałam w BS Środa Śląska o IBAN i podali mi tak: dla wplat z zagranicy BS Środa Sląska nr: PL 85 9589 0003 0007 2023 2000 0010 (do numeru konta dodać PL tylko) SWIFT: POLUPLPR to mały, powiatowy bank, ale z WIELKIM SERCEM - pomaga nam użyczając konta bezpłatnie! BARDZO, BARDZO GORĄCO DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ZA ODZEW, ZA SERCE, ZA POMOC !!!!!!!!!!!!
  14. [quote name='koosiek']A może wrzucić Ptysia na FB Psiego Anioła? Ja się FB ledwo posługuję, ale może ktoś sprytniejszy potrafi? Profil fundacji: [URL]http://www.facebook.com/pages/Fundacja-Azylu-pod-Psim-Aniolem/111393995558496[/URL][/QUOTE] a ja nie jestem zalogowana..... i naprawdę nie znajduję już czasu.... mam dziesiatkę starych albo chorych psów w domu, innych psich nieszczęść nie licząc... (np. młoda sunia z pogruchotanymi przednimi łapami [URL]http://www.dogomania.pl/threads/197962-Greta-bardzo-chce-żyć-!!!-Czy-straci-obie-przednie-łapy[/URL] ) znów zaglądam tu kosztem zaległości w pracy ;(
  15. [quote name='Hellawes']Dobry wieczór :) Oczywiście, że Pan się nie zraził - przyznał, że nie dziwi się Łatusiowi, że tak zareagował. Łatek coraz bardziej się rozkręca :) Już nie jest tak spokojny i dobrze :) Znaczy się, że czuje się coraz bardziej swojsko i chyba coraz bardziej mi ufa :) Wraz z zanikiem jego nieśmiałości i niepewności pojawia się coraz więcej radości w jego zachowaniu :)[/QUOTE] cudownie!!!!!!
  16. wpłynęło 50 złotych dla Marcela i Argo od Jakuba Lecha Ł. z Łodzi dziękujemy!
  17. wpłynęło 50 złotych dla Marcela i Argo od Jakuba Lecha Ł. z Łodzi dziękujemy!
  18. [quote name='Ladymonia0610']Pani Marysiu zawsze trzeba mieć dobre myśli:) Ja wierze ze uda się uratować łapki:) Będziemy się martwić za kilka tygodni jak będzie coś nie tak...Chociaż czuje ze Greta ma w sobie taka chęć siły życia ze wyliże się z tego wszystkiego. Zrobiłam aukcje allegro dla Grety ....... [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1361834837[/URL][/QUOTE] Dziękuję!!!:loveu: Mam nadzieję, że uda się te łapy uratować, mam nadzieję, że będzie mogla normalnie chodzić i - ze znajdzie dom.... bo jeśli nie..... 11 psów będę miała? ranias - dziękujemy!!!:loveu:
  19. [quote name='Angel']czy przyszło 50 zł odemnie ? :)[/QUOTE] Taaaaaaaaaaaaaaaaaaak !!!!!!!!!!!!!!! i jeszcze: 15,- zł bazarek Myrkur Dagur:loveu: (nie ma celu - wpisuję wiec tu) 20,-zł bazarek kartki świąteczne ala123 :loveu:(cel nie podany - jw.) 25,- zł Syla :loveu:z dogo za bazarek (jak wyżej) 50,- z bazarku dla Saby i Reksa od Angel:loveu: razem 110 zł - przyjmując, że wszystkie są dla Saby i Reksa plus 369,-zł dotychczas zebrane - daje to kwotę 479 złotych:multi: - tyle Saba i Reks mają na dzień wczorajszy (ze dzisiejsze wpłaty jutro to chyba już wszyscy wiedzą:evil_lol:)
  20. jedyne zdjęcie suni i tekst do ogłoszeń - na "na szybko" umieściłam na wątku, bo nawał psich i kocich zmartwień nie pozwala spokojnie napisać więcej... czy ktoś wie, jak jej pomóc, jeśli jednak łap uratować się nie da? wózek? pod przednie łapy? wet mówi, że nie... bardzo proszę o rady i wsparcie choćby tylko "duchowe"....
  21. [url]http://www.dogomania.pl/threads/197962-Greta-bardzo-chce-%C5%BCy%C4%87-!!!-Czy-straci-obie-przednie-%C5%82apy[/url] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/433/3ca2d76a2cb6a029med.jpg[/IMG][/URL] Kochany Kubusiu, wybacz, ale nie wiem, co dalej, a Twoje cioteczki mają doświadczenie w "wózeczkowych" sprawach... czy podobny wózek, jak miał Kubuś zdałby egzamin dla dużej suni i pod przednie łapy? wiem, wet mówi, że nie.... może i się uda te łapy uratować, ale gdyby nie....
  22. [quote name='tripti']wiecie co w tym wszystkim najmilsze, to że jednak też Wasz Astul został ludziom w pamięciach i kiedyś może doczekamy się w końcu innej odpowiedzi niż "niestety nie", oby!! też zwracam uwagę na moro psiaki:)[/QUOTE] oj, został, został! każdy post tutaj wywołuje u mnie łomotanie serca.... nie zawsze piszę, ale zawsze zaglądam! Tak mi zal tego kochanego psiaka!!!
  23. Od wakacji ciągle miałyśmy informacje o błąkającym się w pobliskiej wsi psie w typie amstafa, ale każdy wyjazd i poszukiwania według wskazówek kończyły się fiaskiem. Podobno w tamtym stogu słomy… podobno za tamtymi polami w rowie nocuje… podobno miała szczenięta, podobno psy je rozszarpały…. PODOBNO…. WCIĄŻ O NIEJ SŁYSZAŁYŚMY, ALE NIGDY NIE WIDZIAŁYŚMY… Aż do „mikołajkowego” poniedziałku, kiedy to zadzwonił pan – wiadomość dramatyczna: sunia leży u niego pod progiem, zakrwawiona, a on sam nie chce wchodzić do domu, aby jej nie spłoszyć… Długo stał na mrozie ten dobry człowiek czekając na nas i długo potem pomagał w złapaniu rannej, ale wciąż uciekającej suni. Po wstępnych oględzinach weterynarza sugestia była dramatyczna: obie łapy uszkodzone – stojąc obok słyszałam chrzęst kości przy dotykaniu – i cieknąca krew z ropą z obu straszliwie spuchniętych przednich łap! W takich przypadkach wskazana jest eutanazja, ale to młoda sunia, nie ma chyba roku….zobaczymy po prześwietleniu… Był wieczór, dostała więc tylko antybiotyki i przeciwbólowe oraz kolację. We wtorek od rana znów zajęli się nią lekarze – prześwietlenie wykazało liczne złamania kości palców i śródręcza oraz rozerwanie stawów nadgarstka w obu łapach…. Albo sidła, albo inna przyczyna strzaskania łap, rozerwania torebek stawowych i wyrwania ze stawów przy uwalnianiu łap z „pułapki”…. Operacja przeprowadzona przez trzech lekarzy trwała od 10.00 do 16.00, śruby, drutowanie, płukanie i sączki, na końcu syntetyczny gips…. Wolę życia Greta (takie otrzymała imię) ma niewiarygodną – po kilkumiesięcznej tułaczce, straszliwym bólu i wielu godzinach pod narkozą - wstaje już trochę na te „gipsowe łapy”, dzisiaj nawet próbowała uciekać! [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/433/3ca2d76a2cb6a029med.jpg[/IMG][/URL] Ile będzie kosztowała operacja i leczenie? Trudno określić – leczenie wciąż trwa, za kilka tygodni trzeba będzie powtórnie operować – usunąć śruby…. Z pewnością kwota będzie ogromna, wielokrotnie przewyższająca możliwości finansowe utworzonego niedawno stowarzyszenia… Prosimy o pomoc – każda złotówka, każda 5-złotowa cegiełka to wielki dar serca dla tej znękanej istoty !!! Pomóżmy Grecie stanąć na 4 łapach – ona dopiero rozpoczyna życie – niech nie będzie ono tylko cierpieniem !!! A może ktoś mógłby dać jej dom tymczasowy lub stały? Pomoc prosimy kierować na konto: Stowarzyszenie Help Animals Ul. Sienkiewicza 10A 55-320 Malczyce BS Środa Śląska 85 9589 0003 0007 2023 2000 0010 dla wpŁat z zagranicy BS Środa Sląska nr: PL 85 9589 0003 0007 2023 2000 0010 (do numeru konta dodać PL tylko) SWIFT: POLUPLPR to mały, powiatowy bank, ale z WIELKIM SERCEM - pomaga nam użyczając konta bezpłatnie! ____________________________________________________________ bardzo dziękujemy za wpłaty: 10,- pani Kinga Sz. z Mosiny:loveu: 10,- Aleksandra G. - Długokąty:loveu: 15,- Marta K.- Poznań:loveu: 33,- Małgorzata R.- Kamienna Góra:loveu: 45,- płacę z allegro (aukcja cegiełkowa):loveu: 10,- Magdalena B. z Poznania (allegro):loveu: 5,- Agnieszka M. z Radomia - cegiełka:loveu: 5,50 Marzena O. - Oborniki:loveu: 10,- Justyna N. Wałbrzych:loveu: 15,- Violetta R. z Warszawy:loveu: 15,- Ewelina T. ze Starachowic:loveu: 30,- ranias dla Grety:loveu: 50,- Paweł Piotr W. z Wrocławia:loveu: 50,- Justika dla Grety 200,- Justyna Irena O. z Warszawy - dla Grety niech zazna w życiu szczęścia:loveu: 20,- Urszula W. z Jelenie Gory - pomóżmy Grecie - na operację i leczenie:loveu: 30,- Małgorzata F. z Trzebini:loveu: 20,-zł - Joanna S. z Wrocławia:loveu: 30,- zł Agata L. z Wrocławia:loveu: 50,- zł Robert K., Trzebinia:loveu: 90,- zł skarbonka dla Grety - Ewa Maria J., Ustanów:loveu: 90,- zł Mirosław M. K., Warszawa:loveu: 25,- zł przelew z PAYU - płacę z allegro:loveu: 5,- zł Paulina H., PN:loveu: 20,-zł jabol17777 (Adam J. z Rybnika):loveu: _____________________________________ 883,50 Razem 50,- dla Grety od Pokera (17.12.) 20,- dla gtery od MENTEK (20.12.) 117,09 PEUR 222358/2010 30E (...)dla Grety 40,- rencia42 dla Grety 43,- Sylwia Z. Brzezie Dabrowa 40,- na leczenie Grety pan Leszek G. (mój znajomyz naszej-klasy ) 20,- Halina W., Wolin (23.12.) 1213,59 suma wszystkich wpłat DZIĘKUJEMY !!!:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
  24. [quote name='Basia1244']U psiaków wszystko w porządku. Tylko w boksie zrobiła się ślizgawica, więc psy już nie biegają, tylko łapią równowagę. Wygłaskałam, wycałowałam, wymiziałam. Dziś była ekipa z faktu i robili foty do gazety - m.in. Apo się załapał. Ogłoszenia nadalrobię. Załamana jestem, że nikt nie dzwoni, nikt nie pyta.[/QUOTE] i ode mnie wymiziaj! a to mój "nowy problem"... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/433/3ca2d76a2cb6a029med.jpg[/IMG][/URL] [url]http://www.dogomania.pl/threads/197962-Greta-bardzo-chce-%C5%BCy%C4%87-!!!-Czy-straci-obie-przednie-%C5%82apy[/url]
  25. [quote name='Caragh']Podrzuce chociaz :roll:[/QUOTE] utknęły biedactwa w schronisku..... szkoda :( tyle ogłoszeń - do mnie nie było żadnego telefonu, a każdy dzwoniący "obcy" numer budzi nadzieję: może to po Apo i Sabę..... niestety....
×
×
  • Create New...