-
Posts
20356 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
59
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mari23
-
wczoraj minęła druga rocznica, jak Charlisio do schronu trafił.... trochę mnie on martwi ostatnio, bo schudł nieco, ma jakąś narośl maleńką nad oczkiem, leje na podłogę tam, gdzie stoi ;), smutniejszy jakiś, więcej spi i często ciężko oddycha, czasem łapy mu się na boki rozjeżdżają, czasem drży głowa, ale ma takie chwile podskoków, szczekania, dopominania sie o pieszczoty i radosnej zabawy z innymi psami....sama już nie wiem.... poszłam z Charlim do naszej wetki i..... Diagnoza: czepiam się, grubawy i tak jest,starcza brodawka to jedyne uzasadnione, acz nieszkodliwe "zagrożenie" a poza tym - jest w doskonałej kondycji "jak na swój wiek"..... no właśnie.... jak na swój wiek..... łzy znów mi kapią... jakoś się boję o niego, ale boję się też szukać, robić badania i dręczyć go tym (on niecierpliwy bardzo jest i pobranie mu krwi to prawie zagrożenie życia - szmotanina przy chorym serduszku) historia Żuczka mnie bardzo zasmuciła i zaniepokoiła - gdyby został u Kasi - bez stresu zmiany domu i ingerencji medycznych dość "agresywnych" - pewnie spokojnie pożyłby jeszcze parę miesięcy..... nie chciałabym Charlisia "zaopiekować na śmierć" - chcę, żeby był szczęśliwy - jest, bardzo go kocham, widzę, jak bardzo on się otworzyl i zmienił - pokochał - z wyizolowanego milczka zrobił się kontaktowy pieszczoch:loveu: i ma nowego kolegę - Ślepka dobrocińskiego ;) jeszcze bardziej chorego i ślepego, niż Charliś, obaj łykają Vetmedin - w mig - Charlie też - oblepioną pasztetem tabletkę połyka :multi:
-
[quote name='Marinka']A może na fb zrobić Ledzie wydarzenie? Poprosić w nim o datki na leczenie? Na Maję i Kaję udało się ostatnio zebrać trochę pieniążków...może dobrzy ludzie pomogą i Ledzie?[/QUOTE] każda pomoc się przyda! Dziękuję!!!:loveu::loveu::loveu: Leda tydzień temu zaniemogła - po prostu przestała wstawać na tylne łapy... już z Dobrocina zabrana była w bardzo złym stanie, z odleżynami, tak więc, nie nowa to sprawa zapewne, Leda dostała leki i jest lepiej - chodzi, ale powoli, z trudnością, bolą ją te stawy, wet mówi, ze tylko operacja może jej pomóc ponieważ na domiar złego jednocześnie dostała cieczki ( w przeddzień umówionego zabiegu sterylizacji!) - trzeba z zabiegiem poczekać, "dwa w jednym" już zrobić czyli sterylkę i te stawy
-
[quote name='Mani2000']to znaczy że jedzie do DS??!![/QUOTE] od wczoraj jest w DS !!!!! państwo zakochali się w jej oczach..... dołączyła do Apacza - mieszańca charta, którego uwolniliśmy z łańcucha - jest wolny i szczęśliwy, teraz już z Gretą [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/488/5b0613ce0fb91850med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images35.fotosik.pl/323/507c77e317df9e27med.jpg[/IMG][/URL] to Greta bez kołnierza - jeszcze przed wyjazdem mam też 3 zdjęcia z nowego domu - Grety z Apaczem, ale robione komórką, w jakimś dziwnym formacie, którego fotosik nie przyjmuje, tak więc przykro mi, że nie mogę ich Wam pokazać:-( a to watek Apacza, który będzie teraz bratem Grety: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/174833-chart-afga%C5%84ski-od-szczeniaka-na-%C5%82a%C5%84cuchu%21%21%21%21wolny-kochany-ma-wspania%C5%82y-dom"]http://www.dogomania.pl/threads/174833-chart-afga%C5%84ski-od-szczeniaka-na-%C5%82a%C5%84cuchu!!!!wolny-kochany-ma-wspania%C5%82y-dom[/URL]!!!
-
i wiadomość najlepsa z najlepszych: Greta już w nowym, cudownym domku!!!!!!! wczoraj pojechała do Wałbrzycha, zamieszkała razem z naszym kochanym podopiecznym Apaczem (znajdę i wkleję link) leczeniem i rehabilitacją zajmą się nowi państwo, uzgodnimy jeszcze szczegóły i koszty w związku z tym mam pytanie do darczyńców - czy gdyby koszty leczenia zostały częściowo pokryte przez nowy dom Grety - Wasze darowizny mogłyby być przeznaczone na operację Ledy z Dobrocina? Leda tydzień temu zupełnie przestała chodzić, obecnie jest leczona i już wstaje na łapy, ale tylko dzieki srodkom przeciwbólowym/przeciwzapalnym, jakie dostaje (ma też niestety właśnie cieczkę) obustronna dysplazja wymaga pilnie operacji, od razu byłaby też wysterylizowana.... to są koszty, nak które nie uzbieraliśmy nic - zabrane z Dobrocina Leda i Ślepek są na naszym utrzymaniu (Ślepek mieszka u mnie, Leda u Beaty) zapraszam na ich watek i proszę o ewentualne deklaracje przekazania wpłat (Jeśli nie - będziemy zwracać nie wykorzystane wplaty)
-
[quote name='Poker']Z bazarku zdjęciowego mam 141 zł, na które konto mam wpłacić ?[/QUOTE] może być na Stowarzyszenie Help Animals ;) przepraszam za nieobecność, byłam chora dośc mocno (nocne ze Ślepkiem spacery to pewnie przyczyna) oto wpłaty dla Grety: 50,- dla Grety od Pokera (17.12.) 20,- dla gtery od MENTEK (20.12.) 117,09 PEUR 222358/2010 30E (...)dla Grety 40,- rencia42 dla Grety (20.12.) 43,- Sylwia Z. Brzezie Dabrowa 40,- na leczenie Grety pan Leszek G. (mój znajomyz naszej-klasy ) 20,- Halina W., Wolin (23.12.) razem to 290,09 zlotych, a ogółem wszystkich wpłat: 1.213,59zł dzisiaj poszedł przelew za pierwszą operację: 461,95zł (skan faktury wkleję, jak skaner naprawię ;))
-
Kaja i Maja w swoich DS:) DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZA WSPARCIE :)
mari23 replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
[quote name='funia']Jeśli chodzi o faktury na pokrycie pieniążków wysłąnych na sterylki to postaram sie zaraz po świetach je wziąc od weta .Tylko nie wiem ,czy wypiszę mi na dwie bo jak wiadomo jedna sterylka wisi w powietrzu bo Maja dostałą cieczki . Pewnie jeszce około 2 tyg i ja bedziemy ciachać . Aha i jeszce coś Marinka pisał mi abym wysłąłą do stowrzyszenia rachinki za hotel .Ja wysłąłam rachunek za okres list/grudz .Czy chodzi o nowy grudz/styczeń ?[/QUOTE] chodzilo o aktualny - dotarł z opóźnieniem, poczta jak zwykle w okresie świąt ma czasem opóżnienie, jak pociągi na PKP ;) rachunek może być na razie jeden, drugi potem, choc dobrze by było z datą do końca roku, żeby rozliczyć przelew, albo odliczymy 180 zł od hotelu ( o tyle mniej przeleję) a po nowym roku wyślę 180 złotych na druga sterylkę - może tak zakończymy rok "na zero" ? a oto wpłaty dla dziewczynek naszych czrniutkich: 240,- Małgorzata O. z Puszczykowa (17.12.) 10,- choinkowy bazarek dla Maji i Kaji - Magolek (17.12.) 10,- Maja i Kaja - BETACZL (20.12.) 10,- Maja - Paweł R. z Warszawy (20.12.) 50,- Maja - Katarzyna P. z Wartszawy (20.12.) 300,- Kaja i Maja - Adam Wiktor F. z Warszawy (20.12.) 10,- Maja- Aleksandra K. z Krakowa 25,- Maja - Katarzyna R. z Ostrowca (20.12.) 35,- Maja - ALL 4 NAILS Krzysztof K. Kraków 80,- LADYMONIA 0610 deklaracja stała -
Saba z lasu - została sama - Katastrofa Finansowa - POMÓŻ!!!
mari23 replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
[quote name='funia'][B][B]Za hotelowanie Saby i Reksa wpłyneło 350 zł plus 749 zł .Razem 1099 zł .[/B] Wydatki hotel za listopad plus odrobaczenie i odpchlenie 665 zł . oraz szczepienia 60 zł ( za obydwa psy ) plus 10 zł dojazd =70 zł -------------------------------------------------------------------------------------razem 735zł . Wiec 1099 zł - 735 zł =364 zł pozostaje na miesiąc grudzień . koszt hotelowania za grudzień to 620 zł( 31 dni po 10 zł doba). Wiecc do dopłaty na dzien 1 stycznia jest 256 zł.[/QUOTE] jestem....żyję! ;) bardzo Wam dziękuję za pamięć i życzenia ! jeszcze osłabiona jestem, ale raniutko pobiegłam do banku po wiciągi i oto wpłaty: 15,- Sabai Reks od: Magdalema Maria K. z Warszawy (20.12.) 20,- bazarek dla Saby i Reksa - Maja602 (21.12.) 30,- bazarek dla Saby i Reksa - Gruba Berta (21.12.) i to tylko tyle..... razem 65 złotych, a do dopłaty 256zł :( koszt hotelowania za grudzień to 620 zł( 31 dni po 10 zł doba). Wiecc do dopłaty na dzien 1 stycznia jest 256 zł.[/QUOTE] -
[quote name='ranias']Mari23 zdrowiej szybciutko.:loveu: Marcelino, dobry wieczór :lol:[/QUOTE] Dziękuję!:loveu: Po straszliwej grypie, wycieńczona gorączką,ale żywa ;-) - podaję wpłaty dla chłopców: 125,- ranias bazarek dla Argo (17.12.) 22,40 bazarek AgusiaP (dla Argo?) 17.12. 50,- od Leyla dla Argo 44,- ranias - bazarek dla Argo (20.12.) 10,- Kamila Karolina K. z Szydłowca - Argo i Marcel (22.12.) 10,- od Szarotki dla Argo i Marcela (22.12.) 10,- MARUDA666 - Argo i Marcel (23.12.) 20,- Agata S. ze Skierniewic dla Argo (23.12.) i wiecie co..... BARDZO MI WAS BRAKOWAŁO !!!!!!!!! :loveu::loveu::loveu::loveu:
-
[quote name='funia']Dzięki wszytkim .Wesołych Swiąt . Mam pytanie / W przelewie na Argo i marcela na kwote 607 zł napisano w tytule ,ze to za listopad i grudzień .To chyba pomyłka ....Bo za killka dni listopada i cały grudzień przyszedł oddzioelny przelew na kwote 1005 zł . Czyli chłopaki maja zapłacony cały grudzień i spora częsc stycznia . Po odliczeniu za leki Argo i szczepienia mktóre niedługo musze im porobic podam kwote dopłaty za styczeń . Ale to się nie pali .Za styczeń mozna spokojnie zapłącić na poczatku lutego .[/QUOTE] jakie dobre wiadomości! :) oczywiście przelew był "na zapas" jako rekompensata za tak długie czekanie no i na takie "świąteczne" wydatki, jak leczenie, szczepienia itp., a rozliczymy się, jak znów sie chłopakom "uzbiera" na koncie. Po straszliwej grypie, slaba jeszcze, ale żywa ;) - podaję wpłaty dla chłopców: 125,- ranias bazarek dla Argo (17.12.) 22,40 bazarek AgusiaP (dla Argo?) 17.12. 50,- od Leyla dla Argo 44,- ranias - bazarek dla Argo (20.12.) 10,- Kamila Karolina K. z Szydłowca - Argo i Marcel (22.12.) 10,- od Szarotki dla Argo i Marcela (22.12.) 10,- MARUDA666 - Argo i Marcel (23.12.) 20,- Agata S. ze Skierniewic dla Argo (23.12.) i wiecie co..... BARDZO MI WAS BRAKOWAŁO !!!!!!!!!
-
[quote name='Kava']smutek i ciezkie chwile u mnie w domu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/183544-Pozwól-mi-odejść-przy-Tobie..Juz-w-swoim-domku-!!!!!!/page15?highlight=Skowronka[/url] czas pozegnania nadszedl....[/QUOTE] ja wciąż mam przed oczami maleńkiego Krecika..... od 14 września minęły 3 miesiące, a to boli..... ale mnie niech boli, najważniejsze, że on już nie cierpi! jestem z Tobą w smutku....... serdecznie tulę Ciebie i to maleństwo chore.....
-
[quote name='kizimizi']Ciotki i wujków zapraszam na dramatyczny watek zwierząt z polskiej wsi, gdzie w srosku zimy zwierzęta sa trzymana na łańcuchu od tak o np. pod drzewem :( Bez jakiegokolwiek schronienia, bez wody i jedzenia. [IMG]http://dru.website.pl/zwierzyle/interwencja_listopad/DSC08217.JPG[/IMG] Wiele psow czeka na dt na juz, jest tez krowa i byk :( Prosze wejdzcie i pomozcie jak tylko umiecie. Watek ma zaledwie kilka stron, tak malo ludzi o nim wie a te zwierzeta bez naszej wspolnej pomocy zgina. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/197214-Pilnie-potrzebny-DS-dla-2-kr%C3%B3w-i-DT-dla-wielu-ps%C3%B3w%21"]http://www.dogomania.pl/threads/197214-Pilnie-potrzebny-DS-dla-2-krów-i-DT-dla-wielu-psów![/URL][/QUOTE] przy tych biedakach to Misio ma Wersal: wielką budę, kojec, ogród i raz dziennie człowiek z miską.... wokół płotu "zasieki" z palet - tak "uszczelnili" ogrodzenie, żeby stróż z pracy nie uciekał... kolejna sprawa sądowa..... efekt ten sam - zero porozumienia... pani Elżbieta była na rozprawie w sądzie, no i u sąsiadek naprzeciwko - pies ją zobaczył, poznał i bardzo piszczał, ale ona nawet do niego nie podeszła..... na sugestię, żeby podeszła odpowiedziała tylko: po co? ech.... tak mi żal Misia...
-
[quote name='Kava']Jezu, wypluj to slowo, ona przeciez wcale nie jest zagrozona amputacja, Mari23 nic na ten temat nie wspominala. Ja ciesze sie z kazdej nowej dobrej wiadomosci i jestem pelna optymizmu...... Mari23 jestem pelna podziwu dla twojego zaangazowania i tak na dobra spraw to nawet nie umiem sobie wyobrazic ile pracy i poswiecenia trzeba wlozyc w opieke nad taka chordka. Rozumiem, ze Greta jest tez u ciebie wiec sie nie dziwie ze na nic nie masz czasu. Staruszeczki i babunce, to takie kochane psiatka, ale wymagaja czasem wiecej troski niz mlodziez. a jeszcze osobne wychodzenia, Boziulku skad ty bierzesz sile i czas na to? JESTEM Z TOBA I GRETA KAZDEGO DNIA.... I MYSLE O WAS....[/QUOTE] dziękuję za tak mile słowa.... na codzień różne "komentarze" mnie spotykają.... najlepsze z nich to: stary, ślepy, to czemu nie uśpisz? zawsze mam jedną odpowiedź: ty też będziesz kiedyś stary i ślepy!:angryy: a jak pytają, czy chcę dorównać Violetcie Villas, odpowiadam: chcę, ale nie potrafię tak pięknie śpiewać!:cool3: Greta nie jest u mnie, jeżdżę tylko do niej , ona nie sprawia wiele kłopotu - grzecznie zjada, zachowuje czystość, jest miła i kochana - przebywa w przychodni lekarskiej ("ludzkiej")sąsiadującej z przychodnią weterynaryjną, stąd opiekę ma najlepszą z najlepszych! moja pomoc jest tam mało potrzebna, ale.... zbyt długo siedzieć tam nie może, pilnie więc szukamy jej DT lub DS - koszty oczywiście pokryjemy z zebranych funduszy - nowy domek nie byłby tym obciążony. co do łap - mogą być w tych stawach sztywne..... bardziej pesymistycznych skutków urazu na razie nie chcę nawet w myślach wypowiadać...
-
Biała Diana, ON, aklimatyzuje sie w ds, czekamy
mari23 replied to kora78's topic in Już w nowym domu
[quote name='kora78']dzieki kizi, ze z Buni na Diane :) tylko co jest blisko? jako hotel? mamy w wchu taki tragiczny... byl w obornikach. jest u zuzi, jest w bogatyni. ale tam sie tylko kilometrami bedziemy oddalac... cos miedzy wchem a wrockiem... zapytam mari23[/QUOTE] ja słyszałam coś o nowym hotelu w Wołowie..... popytam, i jeszcze kogoś znajomego zapytam.... ja mam teraz 11-tkę.... prawie drużyna na EURO :evil_lol:... tylko od siostrzeńca pożyczę amstafa na bramkarza - żadnej piłki nie przepuści!:evil_lol::evil_lol: -
[quote name='Poker']Na razie mam 100 zł z bazarku. Martwi mnie tylko brak wiadomości o suni.[/QUOTE] przepraszam!:oops: mając 11 psów (w tym 2 ewidentnie z ADHD ! ) naprawdę trudno czasem znaleźć chwilkę spokoju....:shake: a jeszcze w tej 11-tce większość to albo chore, albo staruszki... u Grety coraz lepiej, nawet po schodach wchodzi!:cool3: jednak z tej jednej łapy wciąż się sączy, opatrunki zmieniane codziennie nasączane lekami, zastrzyki..... oby to przyniosło skutek! później podam listę wpłat, teraz muszę wyprowadzić ślepki i dzikuskę Tiarę (każde na oddzielny spacerek), potem resztę....
-
Kaja i Maja w swoich DS:) DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZA WSPARCIE :)
mari23 replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
[quote name='funia']doszła wpłata .Sporo wpłat .Przeanalizuje poodejmuje i napisze jak to stoi .[/QUOTE] i tak długo czekałaś.... w miarę wpływów wyrównamy rozliczenia na bieżąco :) -
Kaja i Maja w swoich DS:) DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZA WSPARCIE :)
mari23 replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Marinka']Zainteresowany Maja też się znalazł...Funia musi tylko przeprowadzić test na kota :) Mam też 5 deklaracji wpłat :)[/QUOTE] woooooooooow ! ;) same dobre wiadomości! a test na kota..... jeśli źle wypadnie - to wcale nie znaczy, że źle jest i będzie - mam "doświadczenie" - od roku mieszka u mnie kot z psami;) ... jest jeden kot (i to wybrakowany, bez 1 przedniej łapki i bez zębów), za to psów już.... 11...:shake: (ten jedenasty od dzisiaj do 2 stycznia) na początku - psów było mniej, ale kot się bał i uciekał, to i psy biegły za nim, teraz.... kot leży prawie płasko na podłodze wśród gromady biegających psów, czasem tylko pacnie łapką ślepego Charliego, jak za blisko człapie.... jeśli kot boi się psów - test zawsze będzie "negatywny", każdy, zwłaszcza młody pies będzie gonił uciekającego kota.... zwierzaki muszą się do siebie przyzwyczaić.... -
Greta dziękuje za wpłaty: 20,-zł - Joanna S. z Wrocławia:loveu: 30,- zł Agata L. z Wrocławia:loveu: 50,- zł Robert K., Trzebinia:loveu: 90,- zł skarbonka dla Grety - Ewa Maria J., Ustanów:loveu: 90,- zł Mirosław M. K., Warszawa:loveu: 25,- zł przelew z PAYU - płacę z allegro:loveu: 5,- zł Paulina H., PN:loveu: 20,-zł jabol17777 (Adam J. z Rybnika):loveu: 330,-zł to suma wpłat plus poprzednie 553,50 = 883,50 zł:crazyeye::crazyeye::multi: