Jump to content
Dogomania

marra

Members
  • Posts

    5037
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by marra

  1. [quote name='Vion']Pies to zobowiazanie. Nie ma wytlumaczenia ze jest sie zmeczonym. Psu potrzebne sa spacery. Ogrod jest dobry na krotka zabawe ale potem trzeba grzecznie sie ubrac, ubrac psa i pomaszerowac gdzies gdzie psi nos moze sie wyszalec. Zwlaszcza jesli dzien jest piekny ;-)[/QUOTE] Uwierz mi że czasami jest się zmęczonym, psy to nie wszystko co mam, są też konie jest praca, nie wspominając już o jakiej kolwiek pomocy rodzicom, jakoś to wszystko należy pogodzić więc moje psy nie chodzą codziennie na sapcery. Pozatym moja suka nie wychodzi już raczej wcale poza ogród bo zwyczajnie nie może, ma tak chore nogi że rano by mi nie wstała, wieczorem tylko idziemy przed snem na naprawdę krótki spacer a tak chodzi sobie po ogrodzie. Z kolei ONek nie wygląda na specjalnie nieszczęśliwego z tego powodu że nie chodzi codziennie na spacery, zabieram go do stajni a tam nawet nie zwraca na mnie uwagi bo ma pełno kącików do obwąchania albo goni się ze źrebakiem:eviltong:
  2. Jokerku co Ty tu jeszcze robisz ? do domku ale już !:mad:
  3. Nie było mnie trochę a tu takie wspaniałe wiadomości, Misiu kochany będzie dobrze, wychodź z budy i korzystaj z tego życia na całego!:multi: Czekamy aż nam się pokażesz :)
  4. Podnoszę Cię malutki psiaczku, straszne rzeczy sobie robisz ale zobacz ilu ludzi chce CI pomóc, trzymaj się!;)
  5. [quote name='danka4u1']Pomysł podobno dobry, ale ...kazdy lubi buziaki i przytulanki..nie tylko Cykorki; prawda? W związku z tym buziaki dla wszystkim z cykorem i bez cykora; na wszelki wypadek, na zachętę, na przyszłość i za przeszłość bez przytulanek.[/QUOTE] Prawda :D z wyjątkiem mojej sucz która ma ich nadmiar i już kolejnych nie chce:mad: a w burzę też nie przepada za przytulasami, usiądzie sobie przy nodze i trzęsie się i dyszy:cool3: Cykuś co tu taka cisza ??
  6. [quote name='filodendron']W sprawie odwrażliwiania dodam tylko, że warto w miarę możliwości zmienić okoliczności - jeśli czesałaś na stole, przenieś się na dywan, jeśli czesałaś na stojąco, spróbuj na leżąco. Upewnij się, czy szczotka jest właściwa - czy nie drapie psa. No i dużo, dużo cierpliwości i świadomości, że 'co nagle, to po diable'. (I dużo kurczaka, czy co on tam lubi - a pies na głodniaka do takich zabiegów. Jak przez cały dzień nic nie dostanie do jedzenia, to wieczorem będzie może chętniejszy do współpracy ;)) Powodzenia :) Mnie się udało wyciągnąć psa z poważnego urazu po pokaleczeniu maszynką - żaden groomer nie chciał go strzyc bez głupiego jasia - a teraz luzik o taki: [URL]http://i46.tinypic.com/2s61obo.jpg[/URL][/QUOTE] no taki to ma życie :evil_lol:
  7. Całuski popołudniowe dla Cykusia :) mam nadzieje że u Ciebie Cykusiu nie ma takiej burzy jak u nas:shake: bo tutaj to noc się zrobiła i grad straszny !
  8. Kilerku do góry co by inni o Tobie nie zapomnieli ;)
  9. Ja również od zawsze chciałam psa. Mieliśmy pięknego ONka, wzór rasowca ale on słuchał tylko mojego taty, pies niegdy nie był specjalnie wylewny, typowy dostojny i elegancki pies, taki księciunio trochę, dlatego i ja specjalnie nie byłam z nim związana, byłam też dzieckiem wtedy. Trułam rodzicom niemiłosiernie że chcę "małego pieska". Oczywiście zbywali mnie jak mogli, tata mowił "jadę do sklepu kupić Ci coś ?" odpowiadałam "pieska!" a tata " oooo pieska nie" pamiętam to jak dziś:D W tym czasie jeszcze dziadek miał suczkę na łańcuchu(niestety takie czasy) i zawsze prosiłam żeby dał mi Agę na smycz bo ja idę na spacerek, i chodziłam tak dumna jak paw po podwórku z pieskiem, tylko że Agi to generalnie więcej nie było niż była bo jak uciekała to wracała za miesiąc. Ale pewnego pięknego dnia mój brat przyszedł i rzucił mi jakąś kulkę na kolana i mówi "masz", " a co to jest? o ja cieeee piesek!!!" Tym sposobem trafił do nas Bobek który na początku był Czarusiem a dopiero później okazało się że to jednak Diana :D Rodziców nie specjalnie nawet trzebabyło upraszać bo sami się zakochali, no może nie tata on to twardy jest ;) Brat przyniosł Bobka(taki ma przydomek) ze stolarni gdzie pracował i wszyscy ja malowali farbą i ciągle poniewierali więc się nad nią zlitował. Dzięki niemu mam najcudowniejszego psiaka pod słońcem już 11 lat ! KOcham ją nad życie i za nic nigdy nie oddam. Kiedy Bobek miał 2 lata zakupiliśmy też Onka żeby stróżował,oczywiście trafił nam się taki z ADHD :D Ma już 9 lat i coś mu nie przechodzi ;) Szalejot taki że szok! Kupiliśmy go od takiego gościa, specjalnie się nie zakochałam w żadnym szczeniaczku, tata poprostu wybrał najbardziej czarnego bo takiego chciał. Pamiętam jak wiozłam go na kolanach a on tak strasznie płakał do mamy :( ale teraz jest szcześliwy ! Miałam też tymczasowiczkę, zabierałam ją od ludzi którzy trzymli ją całe zycie w mini kojcu we własnych odchodach. Zakochałam się w niej po uszy ale niestety musiałam ją oddać, trafiła do dobrego domu ale okropnie za nią tęsknie, ma cudny, wesoły i łobuziakowaty charakter, czasami marzy mi się że ją oddadzą ;) Ma też swoje miejsce na dogo ;)
  10. Witajcie ! Co za psia bieda :( Będę zaglądać...
  11. oj cos czuje że jednak to nie to :(
  12. Hecia też znam takich ludzi, bo sr.ją, sikają na kwiatki, właśnie kopią dziury itd. to po co Ci pies ja się pytam ? Mój ONek też ma kojec wybetonowany z budą, bo to być musi kiedy jest pies podwórkowy w razie jakby np. dzieci przyjechały (w moim przypadku tak się zdarza) to pies idzie do kojca bo może być agresywny ale tak praktycznie to z niego nie korzysta, w nocy czasami tam śpi. Jakby tak wszystkie psy miały jak nasze... Beatrx apropo wymęczenia psa, wczoraj zabrałam swojego ONka z ADHD do lasu, ja jechałam na koniu on dylał gdzieś tam po krzakach :D był zmęczony jakieś...10 min :D
  13. Witajcie, straszna sprawa, podnoszę biedaka :-(
  14. Mieszkam w domu z wielgachnym ogrodem i zgadzam się że to rozleniwia ale bezcennym jest w piękny dzień poleżeć sobie na kocyku na trawce razem ze swoimi psami lub porzucać im patyczki bez wychodzenia gdzies do parku bo czasami naprawdę jest brak czasu albo człowiek jest zmęczony.
  15. Joker hopciaj do góry, uda ci się napewno :) Śliczne banerki, niestety nie mogę pobrać bo mi się nie mieści :shake: trzymam mocno kciukasy.
×
×
  • Create New...