Jump to content
Dogomania

vege*

Members
  • Posts

    6950
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by vege*

  1. nie do łódzkiego to raczej nie pojadę :( ale w warszawie we wrześniu na pewno będę :-)
  2. a na co się wymieniłaś? ;-)
  3. kup taśmę nie linkę, taśma się tak nie plącze i nie pali, aż tak w ręce, a przy takim spie jak Toro to już wgl przy lince mogłoby być nie za fajnie :/ kup taką ok 15 m i na niej ucz go, nie trzymaj taśmy w ręce tylko puść z psem, wołaj go do siebie jak przyjdzie lub chociaż spojrzy na ciebie to go ładnie pochwal i daj coś dobrego, jak zacznie do psów uciekać to go zawołaj i nadepnij na taśmę, jak po takim sygnale (nadepniecie na taśmę) przyjdzie to też chwal i tak do skutku, aż zacznie psy olewać, albo po prostu będzie przychodził na każde zawołanie ;-)
  4. [quote name='Gosia9712P']A to cwaniara z niej ;) Pańcia syf dawała, nie jadło się, to teraz lepsze w misce jest :lol: Ona zawsze taki śpioch, czy tylko zimą?[/QUOTE] jaki syf, jaki syf? :evil_lol: zawsze dostawała purinę, albo royala, ale go niezbyt polubiła, teraz ma boscha i brita i jej lepiej smakuje xd no a jak dostanie wołowinkę z ryzem i warzywkami to uhuhu, wcina aż miło popatrzeć :-) a co do spania, to ona tak zawsze, cały dzień tak spędza :lol: [quote name='Asia&Luna'][URL]http://img12.imageshack.us/img12/2283/110130111715.jpg[/URL] Luksusy pierwsza klasa!:evil_lol:[/QUOTE] wiem :evil_lol: ale tylko rano takie luksusy z poduszką ma, po później wszystko chowam do szuflady :lol:
  5. gops masz jeszcze tą flexi do 35 kg taśmę? :evil_lol: jak tak to weś się na pw odezwij ;-)
  6. ja jak zacznę lunatykować to dopiero są jaja :evil_lol: raz mama mnie w łazience znalazła śpiącą, drugi raz zaczęłam pakować ciuchy do torby i zaczęłam wmawiać, że się do kuchni wyprowadzam, jeszcze innym razem znalazła mnie rano zwiniętą w kłębek pod kaloryferem i jeszcze kiedyś psu zabrałam poduszkę na której spał, tata się przebudził i zapytał co ja robię, na to ja mu powiedziałam, żeby się postukał w głowę i rzuciłam tą poduszką w niego i poszłam dalej spać :evil_lol:
  7. Wyroby Taks i TZ Marty mogę polecić, od Taks mam dwie obróżki i dwie smycze, które mam 2 lata i ani się nie zmechaciły, ani nic nie pękło, ani nie wyblakło, mam też od ok 4 mies zwykłą czarną smycz przepinaną z taśmy rurowej też od Taks i też jest cała, używana codziennie, czasami ciągnięta za psem po ziemi, dwie malowane obróżki też mam i też są ok ;-) Od TZ Marty mam szelki norweskie i też nie mam do nich zastrzeżeń, właśnie za 2 tyg jeszcze jedne szelki będę zamawiała, ale tym razem guardy bo jedne po 2 latach nam się popsuły (regulator pękł) i obroże z ćwiekami :-)
  8. a tak Nuka spędza popołudnia :evil_lol: [URL=http://img19.imageshack.us/i/110130105019.jpg/][IMG]http://img19.imageshack.us/img19/1003/110130105019.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img12.imageshack.us/i/110130111715.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/2283/110130111715.jpg[/IMG][/URL] a tu strasznie niezadowolona bo oczywiście ktoś ją niechcący obudził :evil_lol: [URL=http://img696.imageshack.us/i/110130120402.jpg/][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/7781/110130120402.jpg[/IMG][/URL] ziewamy :-) [URL=http://img43.imageshack.us/i/110130120407.jpg/][IMG]http://img43.imageshack.us/img43/8182/110130120407.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img717.imageshack.us/i/110130120436.jpg/][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/9393/110130120436.jpg[/IMG][/URL] i filmik (głos się trochę opóźnił :oops:, to Nuki ulubiony przysmak ) [url]http://www.youtube.com/watch?v=92pWYGH8zaE[/url]
  9. ale super, lecę na bazarek coś kupić :-)
  10. ja na szczęście nie mam już problemu z ciągnięciem, bo mój pies chodzi na luźnej smyczy, ale też nauczyłam ją komendy "wolniej" wtedy idzie wolniej i wtedy spacer jest przyjemnością, problem mam tylko z tym, ze jak zobaczy jakiegoś psa, którego nie lubi to wtedy zaczyna szczekać i trochę ciągnąć i to właśnie próbuję teraz wyeliminować. za to lab mojej koleżanki chodzi w kolczatce od ok 5 mies życia! :O (ma już ponad 3 lata) i nadal ani na smyczy nie potrafi chodzić, ciągnie strasznie, nie ważne czy zobaczy kota, psa, drzewo czy patyka, do kolczatki CIASNO, strasznie ciasno założonej już się chyba najwyraźniej przyzwyczaił i nie robi to na nim żadnego wrażenia, że kolce mu się wbijają, że się dusi i potem ma rany na szyi :/ koleżanka nawet nie próbowała go nauczyć chodzenia na smyczy, a jej mama uważa, że on jest już za stary na nauczenie czegokolwiek :/
  11. [quote name='Gosia9712P']A ja się lunatyków boję :lol: [/QUOTE] w takim razie bój się mnie :evil_lol:
  12. no właśnie też myślałam nad jakąś nazwą ale nic sensownego wymyślić nie mogę, a twój pomysł [B]faith[/B] mi się podoba ;-)
  13. Bo ona tylko taka drobna na zdjęciach wychodzi :lol: Nuka zaczęła jeść karmę bo jej troszeczkę tłuszczykiem ze skwarkami polewam i mieszam ;-)
  14. ja nie powiedziałam, ze pieniadze by szły tylko do schronisk na psy tylko ogólnie na zwierzęta itd. czy to koty czy na sterylkę czy na karmę to już znaczenia nie ma ważne by na zwierzaki ;-)
  15. moja też nie lubi bo kiedyś dwa do niej wyleciały i zaczęły gryźć po łapach, ale po chwili zwątpiły, jak zobaczyły nad sobą kły Nuki :lol: (była na smyczy i w powietrzu xd tzn trzymałam ją za szelki wtedy ) an szczęście właściciel się kapnął ze jego psy są tam gdzie nie powinny, i jak ich szybko nie weźmie to nie będzie ciekawie, teraz jak mnie tylko widzi to psy w tempie ekspresowym łapie :lol:
  16. i z yorkami :lol: chociaż te na szczęście nie są żadnym zagrożeniem dla mojego psa :lol:
  17. akurat ten mojej koleżanki nie jest zapasiony i waży jakieś do 33-4 kg max, ale faktycznie teraz to większość jest agresywna, bo ludzie kupują z myślą, że skoro to lab to na pewno mądry od szczeniaka :/
  18. ten czerwony jakby nie miał łapek to prawie jak rogz z nitką :evil_lol:
  19. no faktycznie biedny :lol: nie dość, że nie wychowany to jeszcze niedawno stał się tak agresywny do psów, że moja koleżanka nad nim nie panuje i jak ja zobaczyłam jak kiedyś ( z kagańcem na szczęście) rzucił się na 10 razy mniejszego psa od siebie to byłam przerażona :O oczywiscie to ja musiałam psa odciągnąć (Neona) bo koleżanka nie potrafiła :/ po co wzięła sobie psa nad którym nie panuje :/ tak na prawdę na samym początku to jej mama chciała psa i powiedziała "Albo boxer albo labrador" i padło na labradora, a teraz gadają ciągle, że Neo wszystko niszczy, że po chałupie biega i taranuje wszystko, ze zbił wazon o wys ponad 1 m itd itd :lol: nawet proponowałam koleżance, ze jej pomogę jako tako, żeby się chociaż słuchał jakoś wyszkolić go, ale oczywiscie Martynie się nie chce i co poradzić :/ nie mój pies, nie moje mieszkanie i nie moje zniszczone rzeczy :lol:
  20. o tak o zabawki czy o coś innego to Nuka też potrafi nieźle innemu psu dać w kość :lol: ale moja Nuka wgl nie ma psich przyjaciół oprócz pieska mojej cioci :( u mnie na osiedlu ze znajomych jest tylko pseudobernardynka (nuka się z nią bawić nie będzie bo pies nie był szczepiony od 10 mies życia, a ma ponad 7 lat :O), a drugi pies to pseudolabrador, nienormalny i niewychowany i niedelikatny, który kiedyś (jak nuka 5 mies miała) to jej skoczył na żebra, a pomyśl sobie, ze wtedy jeszcze 25 kg labrador skaczący 12 kg pieskowi na żebra to masakra :O no i nuka się wkurzyła bo ją zabolało i złapała go za gardło za to i wisiała tak dobre 5 min :lol: a co zrobił Neo? (lab) skakał i nie wiedział co się dzieje i biegał z wiszącą mu u szyi Nuką.
  21. jaka urocza biała kulka z niego :loveu:
  22. dzięki :loveu: ile waży? pewnie jakieś 21-22 kg ostatnio trochę przytyła bo zaczęła W KOŃCU normalnie jeść :evil_lol: no widzisz ile mamy wspólnego :lol:
  23. tak myślałam :lol: nadal zdarza jej się to?
  24. [url]http://img23.imageshack.us/img23/4464/dsc08545e.jpg[/url] co miska tu robi? :evil_lol:
  25. no na początku na pewno od tej petycji, żeby np u znajomych zebrać podpisy, albo w szkole też pozbierać ;-) tylko fajnie by było jakby ktoś ją zrobił, bo ja za bardzo nie wiem jak :oops:
×
×
  • Create New...