-
Posts
14680 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by majuska
-
Buldożek Franko już w DT - potrzebna pomoc w leczeniu
majuska replied to majuska's topic in Już w nowym domu
Tył z bliska wygląda tak.... ( już po oczyszczeniu i wymyciu ) [IMG]http://img833.imageshack.us/img833/8805/dscf0965q.jpg[/IMG] Potrzebujemy jakiejś pomocy dla niego!! Zastanawiam się czy warto szukać właściciela, pies jest mocno zaniedbany, wychudzony....jeżeli go szukać, to tylko po to, aby odpowiedział za swoje zaniedbanie. Czy robić mu wydarzenie na FB ( tzn. ja nie zrobie, ale może pomocne ciotki zrobiłyby... ;) ) Co sądzicie???? Czy jest na dogo wątek buldożków w potrzebie?? -
[SIZE=3][B]Franko juz w DT , przed nim jeszcze długie leczenie, ale jest pod dobrą opieką [/B] [/SIZE]Kolejny dramat... Zakładam ten wątek na szybko, nie do końca jeszcze mamy dużo informacji, ale pomoc dla psiaka potrzebna na cito!!!! Franko - w typie buldożka francuskiego, wpadl wczoraj późnym wieczoremw panice do jednego z domów w Boguchwale, przerażeni mieszakńcy zadzwonili po pomoc, nasza wetka przytuliskowa pojechała tam " na sygnale" i zastała tragiczny widok: pies w jakims szoku, nie dający się do siebie zbliżyć, zostal w końcu jakoś obejrzany, cały tył pleców w strasznych ranach, ropie i larwach much, psiak mocno zaniedbany, brudny, wychudzony..jedna wielka masakra:placz::placz::placz: Co się wydarzyło, skąd się tam wziął???? nie wiadomo kompletnie:shake: Nasza wetka go nie zna, jest charakterystyczny, gdyby kiedykolwiek był u niej jako pacjent zapamiętałaby go. Podejrzewamy przywiezienie na teren gminy i wyrzucenie go z samochodu..ale czy to prawdziwa wersja ? Póki co Franko, dostał znieczulenie, musiał umierać z bólu:placz::placz::placz:, jest wciąż na lekach przeciwbólowych i antybiotyku, dodatkowo wykąpałyśmy go w leczniczym szamponie. Rana z tyłu pleców wygląda na pogryzienie ( ???? ) , zalęgły się w tym muchy, pełno ropy, smród....Po kąpieli wygląda to znacznie lepiej, ale leczenie przed psiakiem jeszcze długie pewnie . Dodatkowo nad okiem jest tez jakaś rana, jakby zadrapanie, ze strupem... Franko wydaje się być psem domowym, zamieszkał tymczasowo w przytuliskowym kontenerze, jest tam mały kojec z wyścielonymi materacykami, więc on tylko tak się układa, jak typowy kanapowiec. Na szczęście ma w miarę dobry apetyt, powinien pomalutku zdrowieć. Na dzień dzisiejszy jest bardzo przestraszony i nieufny, nie daje się dotknąć, zapewne ogromny ból spowodowal tę traumę, musimy mu dać czas na pokazanie jakim na prawdę jest psem. Nasz wetka ocenia go na jakieś 5-6 lat ( ale to bardzo orientacyjnie, ze względu na niemożność dokładnych oględzin i ogólnie zły stan ) Niestety jak na złość, aparat mi się rozsypał dziś w przytulisku i mam foty beznadziejnej jakośći, ale wkleję to co mam..... [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/4653/dscf0968vv.jpg[/IMG] [IMG]http://img39.imageshack.us/img39/5914/dscf0970.jpg[/IMG] [IMG]http://img43.imageshack.us/img43/7013/dscf0972z.jpg[/IMG] [IMG]http://img703.imageshack.us/img703/170/dscf0976v.jpg[/IMG] [IMG]http://img204.imageshack.us/img204/7930/dscf0978o.jpg[/IMG] Uaktualniam: Wetka podejrzewała, że nie do końca rana jest dobrze oczyszczona, Franko został poddany narkozie i odkryto kolejne ogniska zapalne jednak, pod ogonem, a z pleców zszedł olbrzymi płat skóry, wklejam linki do zdjęć ( wrażliwym nie polecam ) [URL]http://img819.imageshack.us/img819/8937/zdjcie0379k.jpg[/URL] [URL]http://img801.imageshack.us/img801/6549/zdjcie0381z.jpg[/URL] [URL]http://img802.imageshack.us/img802/773/zdjcie0383i.jpg[/URL] Doprowadzenie psa do lepszego stanu chwilę jeszcze potrwa.. [B]Na tą chwile jest pilna potrzeba opatrunków żelowych!!!! Jeden kosztuje ponad 20 zł!![/B]
-
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
No to właśnie mamy od rana katarek..nockę też miałam nieciekawą, no ale co zrobić..... -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
A dziękujemy, Paćka dziarska i żwawa :D charczy natomiast jej starsza siostra i mają zakaz wspólnych zabaw ............ -
Baciu to jest to co mam ja : [IMG]http://img513.imageshack.us/img513/2511/dscf0955op.jpg[/IMG] [IMG]http://img607.imageshack.us/img607/1271/dscf0957t.jpg[/IMG] [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/9737/dscf0958k.jpg[/IMG] [IMG]http://img3.imageshack.us/img3/8682/dscf0959r.jpg[/IMG] [IMG]http://img193.imageshack.us/img193/51/dscf0956hw.jpg[/IMG]
-
prawdziwa sielanka...a dziewuchy zarośnięte, że hej :D
-
Dingus biedaczek, nóżki coraz słabsze, potyka się, kuleje, ta zima może byc dla niego zabójcza
-
Terri - wielki przyjaciel człowieka,szczęśliwy w nowym domu!!!
majuska replied to Agula99's topic in Już w nowym domu
Beciu ta sesja to tak dla dorosłych trochę:diabloti: Fakt, Terry oszalał na punkcie Wegi:evil_lol:...dziwne bo ona nie ma cieczki:roll: -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
a to chyba nawet nie o diete matki karmiącej chodzi w przypadku kolek...coraz częściej podobno za przyczyne kolki uznaje się czynniki psychiczno- emocjonalne, ( czy jak to sie tam nazywa ) po prostu dziecko odreagowuje nadmiar wrażeń w ten sposób, przychodzą mi do głowy jeszcze takie sposoby jak ciepłe kąpiele i ciepłe powietrze z suszarki na brzuszek ( ale ostroznie żeby nie poparzyć ) u mnie na BB na listopadówkach dziewczyny tak próbowały się ratować, no ale to ciężki temat jest..ważne, żeby rodzice starali się jakoś na tyle uzupełniać , żeby i jedno i drugie mogło mieć chwilę odpoczynku od płaczu malutkiej i jakoś to wszystko przetrwać. Fura Beci padła, coś zazgrzytało w silniku , a potem się spod maski sporo wylało czegoś...chyba oleju....fura stoi juz u tego mechanika co kiedyś Wy z Dziką Figą, jej TZtem i Lućką też naprawiałyście :) -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Słyszałam o wiaderku i nawet je widziałam, kosztuje fortunę, kurcze, ale że na kolki działa to nie słyszałam, ponoć kąpie się tam bobasa podtrzymując tylko za podbródek . Matko współczuję tej maleńkiej i rodzicom, omineły mnie te cholerne kolki dzięki Bogu przy całej trójce, jest teraz niby tyle tych środków na kolki, ale to wszystko może , ale wcale nie musi pomóc, do 3 miesięcy jest męczarnia, niestety. Faktycznie Maks rośnie jak na drożdżach :) A myśmy się dziś z Becią wybrały na godzinkę do przytuliska pomiziać psiaki....i fura nam padła w drodze powrotnej :D Fajna była impreza z lawetą :D -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Andzike musi Ty zgarnęłaś kumulację, bo ja nie tym razem:roll: -
Piękne foty figuś, czemu dziamiesz, że złe, takie jesienne, Zuzia cudowna:loveu: Pani Grażynko dziękujemy za ten wspaniały domek dla niej:loveu:
-
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Ludziska!!!! Paćka spała od 20 do 7 rano, szoook:crazyeye::lol:...to pierwsza taka nasza w całości przespana noc:lol: Andzike myśmy kumulacji nie zgarnęli, a TY???:lol: -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
NO właśnie Andzike mój stary dzisiaj z "Wami" gadał, nie mamy wyboru, musimy wziąć od Was :D , tyle, że przesadził z tą wsią, bo nasz dom jest kilka metrów od tabliczki "koniec Rzeszowa", ponoc mają od sąsiada podciągnąć, no a co radzisz wziąć, bo my tylko net chyba weźmiemy, kablówka jest nieciekawa, nie ma Animal Planet i Mini MIni, dopiero w 3 najdroższym pakiecie chyba są, tak więc do TV to chyba sobie talerz sprawimy, a telefonu stacjonarnego wogóle. Flo , Ty się nie śmiej, bo on się zbierał z 2 miechy, żeby się sąsiada zapytać o internet i "scenki" które odgrywaliśmy wtedy ( tzn. to co ten sąsiad odpowiada ) to można było boki zrywać, m.in, że wożą w wiadrach z Leroy Merlin, albo, że co to ten net, to jakiś szatan chyba , szatana to my tu nie chcemy :D :D -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Niebawem się przeprowadzamy, potrzeba jest posiadania w nowej chacie netu..patrzę staremu przez ramię, a on w googlach wpisuje: "skąd wziąć interenet na wsi?" :D -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Łolaboga, ale u nas leje:shake: kisimy w domku i z tego kiszenia, porobiłam selekcję w Patrycjowych szmatach, mamy małe co nieco dla Tośki do przekazania w ramach zlotu;) Z racji tego, że jest zimno i mokro to koty nocowały w domu, o 6 rano Śruba zaczęła szeleścić pufą , obudziła najpierw mnie, potem starego i na końcu Paćkę ( a tak dziś ładnie spała ) po czym z ogonkiem -antenką, łasnęła się do mnie i rozdarła pysk przy balkonie, żeby ją wypuścić...no żesz....a tak było fajnie i cichutko w nocy jak chodziła polować:shake: Moja Godzilla jest dziś kolejny dzień przegrzeczna, no ktoś mi dziecko podmienił:crazyeye::lol: Florentynko, dopiero dziś doczytałam o tych parobkach :D :D....no tak, rąbanie drew do kominka..a niech ćwiczy, w końcu nigdy tego nie robił, a nasz własny kominek czeka :D Figo figo może byś tak łaskawie się częściej meldowała:mad:..a smaki jakieś masz? Może na jakieś słodkości, co?? Docha Ty nas tu cichaczem nie podczytuj, tylko jak chcesz dołączyc do grupy, to postaraj się o jakiegoś dogomaniackiego bachora ;):lol: -
No tak, nie mogło być inaczej. Czekamy na wieści :)
-
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
No Andzike chyba lubią, bo przecież żadne doopy nie ruszy jak jest molestowane, a można do drugiego pokoju na poduchy pójść leżeć, można se na antresolke wyjść spać...nie, one tak pokotem wszystkie się wystawiają i ja mam pilnować:shake: -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Ja nie wiem co zrobię z moim, bo on świata poza mną nie widzi i nie wiem czy mnie samą puści :D Asiu no to jeszcze jakąś listę zakupów nam sporządź :) Aha...no i jak będzie fajnie ( bo to wiecie, że może różnie być..taka np. Andzike stwierdzi, że nie znosi jednak majuski na żywo, a Florentynka nie dzierży mamynabank :D ) , to następny zlot u mnie :) Mój bachor już śpi, byłam z nią dziś cały dzień samiutka i taka była grzeczniutka, że hej, odwiedziłyśmy ciocię Becię, byłyśmy na zakupkach, popołudnie z suczami w domu bo się nam straszny ziąb zrobił i leje, no a teraz już smacznie śpi, dobry bachor, żeby taka na zlocie była :) -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
Ja jeszcze takie pytanko techniczne...z TZtami ten zlot, czy zostają w domach z inwentarzem? -
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
E , no to ładnie, gratuluję, chociaż koszty odrobiłaś :D Chce ktos na PW linki do filmików z moją GOdzillą ? poładowałam coś, bo najstarsze dziecko w IRL tęskni za siostrą i chciało ją pooglądać :) Edit :O jaki tu ruch, do Andzike odpisywałam, a tu foty, konspekty w międzyczasie?? Tośka boska :D EDit 2 : jakby co to mam łóżeczko turystyczne -
[B]INFO O SZKOLENIU [/B]Kochani ! Propozycja jest taka aby szkolenie odbyło się w sobotę 6 października, czas przewidywany to ok. 4 godziny ( oczywiście z przerwami ), gdyby wybuchła jakaś burzliwa dyskusja, ewentualnie powstał grad pytań, może być i dłużej, wszystko będzie zależało od Was. W takim razie moglibyśmy zacząć o godz 13 lub 14 co Wy na to ???? Czy ma ktoś kontakt do p. Maćka, który adoptowal od nas Ninkę, może on będzie miał ochotę uczestniczyć w szkoleniu?, przydałby się nam chociaż jednen facet , nie uważacie :D
-
Cieszę się, że kruszynka się wyrwała z przytuliska i lada chwila będzie w swoim kochającym domku, dzięki Beciu:calus:
-
Lucia - 8-letnia mała sunia z wielkim sercem. MA DOM !!!
majuska replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
chyba do żadnego PN nie wpuszczają...dobrze, że dogsiterkę macie :) -
No u Beci jak zwykle luksusy, puchowe kocyczki i te sprawy :D Trzymam kciukasy za jutrzejszą podróż &&&