Jump to content
Dogomania

majuska

Members
  • Posts

    14680
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by majuska

  1. O pacz Pani, nowa fura to się jeździ :D Mój stary mówi, że Adam wygląda na 35 lat :) A kundle gdzie? w domu zostały ?
  2. [quote name='Florentynka']Połowa października brzmi bardzo dobrze, jak dla mnie! I bardzo chętnie poznam Kacperka i Tośkę. Już zaczynam knuć plan imprezy...cyc party i zawody w przewijaniu na czas ;) My dziś zaliczyliśmy szczepienie ( wreszcie dotarła szczepionka) , przy okazji zważono i zmierzono Maksa - 6700 ( w body i pieluszce) i 68 cm. Kazali jeszcze dwa miesiące na cycu wyłącznie trzymać, bo skoro tak ślicznie rośnie to nie ma potrzeby niczym dokarmiać. Maksio wypił też szczepionkę na rotawirusa - przepijając każdą kroplę mlekiem z cyca, bo szczepionka była niesmaczna i Maks chciał pluć, a Adam rwał włosy z głowy że dziecię sobie popluwa za , bagatelka, 370 zł. Poza tym byłam ze sobą u ginekologa i z kotem u weterynarza ( wyłamany pazur). A Florentynie już całkiem przyrosła głowa, ale mam wrażenie że omyłkowo przyszyli jej ten łeb na drugim końcu, bo straszliwa zołza się z niej zrobiła. Dziś ugryzła Gjalpona - uwiesiła mu się u gardła i wydarła kłąb sierści. Jeśli chodzi o cmentarne wyprawy parówy Łucji - ostatnio Adam ją tam dopadł pod cmentarzem. Skruszona ruszyła w jego stronę z nawleczonym na ryj uchem od reklamówki, przez co zasadniczo cała w tąż reklamówkę ubrana. Balbina za to, jako że bardzo pilnujemy żeby wieczorem wyszła na siusiu, bo w przeciwnym razie leje pod kominkiem, więc Balbina oczekuje braw i fanfar z okazji takiego wyjścia. Dziś załatwiała potrzeby fizjologiczne ze wzrokiem wbitym w Panią Matkę. A jej oczy mówiły " no pochwal mnie, pochwal..."[/QUOTE] :D :D :D Aśka co Wy tam palicie w tych Bolechowicach ?? :D :D :D umarłam......podeślijcie nam troche tego do Rzeszowa :D :D :D Zastanawiam się czy moje mięśnie brzucha są gotowe na to październikowe spotkanie :D Ja jeżdżę Godzillę szczepić na wściekliznę do Boguchwały do Justynki, jak u niej siedzę i ktos zagląda z zapytaniem , "czy można?" to my wtedy : chwileczkę, wścieklizne tu mamy :D ...zastanawiam sie czy nie pora zacząć bulwersować sterylką :D Ale faktycznie Andzike, z tym czipowaniem dobry pomysł :D Jeżeli chodzi o to ROTA to chyba 3 dawki są, wystarczy że bachor wchłonie jedną kropelke podobno, chociaż nasza lekomanka wciągała, aż miło :) Jak Maksiu tak ładnie rośnie ( co zresztą widac na fotach zawsze ) to spokojnie sobie na cycu możecie do końca 6 miesiąca jechać :)
  3. To super, myślałam, że codziennie sprawdzasz Metro czy nie ma któregoś z naszych psów :D
  4. Karolciu, ja raczej sama przyjadę, bo kto by mnie tam wpuścił z moimi terierami :D ...a Patrycja jest niegrzeczna i ma karę na takie imprezy ;)A może jednak jest jakaś szansa, żebyś do nas na szkolenie wpadła ?? :) w końcu jest sporo środków transportu na trasie Rzeszów-Przemyśl, pogadaj z rodzicami:cool3: fajnie byłoby;)
  5. Karolciu jak TY ją wypatrzyłaś? no to mam nadzieję, że Agula ma telefon przy duszy, bo to na nią kontakt podany, kto wie, a nuż-widelec...oby ......
  6. [quote name='Irka']Marzy mi się, by może jakaś stronę internetową zacząć powoli tworzyć - byśmy swoją mieli .... Ale jak to ugryźć - rozumiem, że to ie tylko stworzyć ale i administrator musiałby być by to uaktualniać ... Pani w banku zaproponowała też, żeby takie karteczki ładne zrobić (uloteczki - jak to rzekła :) i zostawić parę na stoliczku :):) - by ludzi może zainteresować. To chyba niegłupi pomysł - można by to pewno przy pomocy gminy wydrukować i w różnych miejscach zostawiać. jakby ktoś miał pomysł jak to ładnie zrobić to może warto ...[/QUOTE] może w formie kalendarzyków na 2013 :) bank, gabinet Justynki, moja fryzjernia.....itp.itd, będziem dystrybuować :) o stronce pogadamy na szkoleniu u p. Jadzi :) figuś jaki pyszny tort, mam smaka dziś strasznego na słodkie ;)
  7. Nie bądź taka skromna , dobra ? :) Dodam, że Justynce też duże podziękowania się należą:Rose:, żeby Ci tak łyso nie było :D Uaktualniłam pierwszy post !
  8. Super wieści!!!! [IMG]http://img853.imageshack.us/img853/6856/000130152.jpg[/IMG] Irka wielkie podziękowania dla Ciebie przede wszystkim, bo to Ty wzięłaś na swoje "bary" tą ciężką pracę, papierologię, urzędologię, bankologię, sądologię itp. itd;) Dziękujemy:Rose: Teraz wypada nam ogłosić tę radosną wieść całemu światu i pochwalić się nią na wszystkich stronkach na których możemy w internecie:lol:
  9. Kalusia uda się na pewno, tylko wybrać dogodny termin musimy i podkreślam, że to dla wszystkich jest organizowane, nie tylko dla osób dorosłych, zwłaszcza z myślą o Was Kalusiu, tak więc zapraszamy serdecznie :) Sprawa nr 2 :) wybieram się najprawdopodobniej w najbliższą niedzielę czyli 23 września do Przemyśla na wystawę psów, pogapić się na "szorstkie mordy" :D miałby ktoś ochotę na taką wycieczkę? będę miała w samochodzie na pewno 3 wolne miejsca. Karolciu, barb, wybieracie się może na tą wystwę ??
  10. Moi drodzy, niosę dla Was dzisiaj bardzo dobrą nowinę :) Podczas ostatniego weekendu spędziłam trochę czasu p. Jadzią Wiatr, członkinią naszego "Stowarzyszenia Cztery Łapy " i właścicielką hoteliku Pieseczkowo w Niechobrzu, która pomaga nam w kryzysowych sytuacjach i adoptowała labradorke Kalę - obecnie Pysię. P. Jadzia jest osobą niezwykle otwarta i sympatyczną, " od wieków " zakochaną w psach, jest członkiem komisji szkolenia Rzeszowskiego Odzdziału Związku Kynologicznego, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z psami, ogromną wiedzę, wszystko to robi z olbrzymią pasją...mogłabym jeszcze długo długo o p. Jadzi :D...ale do rzeczy: Powstał pomysł zorganizowania dla wolontariuszy naszego Przytuliska ( a także innych osób gdyby były chętne ) szkolenia- seminarium, gdzie moglibysmy zapoznać się między innymi z tematami takimi jak: - zachowanie psa ( mowa jego ciała, komunikacja z psem, sygnały uspokajające ) - bezpieczny kontakt z psem - podstawowe zagadnienia dotyczące szkolenia psa itp. itd .... zajęcia mogłyby się odbyć na terenie hoteliku p. Jadzi ( to duża , ogrodzona działka ) i co najważniejsze w towarzystwie jej psiaków, gdzie mielibyśmy mozliwość na żywo obserwowania wszystkiego o czym p. Jadzia będzie mówić. Wg mnie jest to nieamowita sprawa, gwarantuję, że zajęcia byłyby prowadzone w niezwykle ciekawy, pasjonujący sposób. Jest to ogromna i bardzo ciekawa porcja wiedzy, niezbędna każdemu psiarzowi, a zwłaszcza przytuliskowemu wolontariuszowi, śmiem twierdzić, że wyjdziecie stamtąd z wielkim WOOOW na ustach :D Oczywiście termin jest do uzgodnienia, tak aby pasował wszystkim, może to być jedno duże seminarium, może to być forma kilku krótszych spotkań. Proponuje się w miarę szybko zastanowić i zdecydować póki nam dopisuje jeszcze dobra pogoda. Myślę, że w grę wchodzi oczywiście czas weekendowy. Oczywiście to nic nie kosztuje :D ( normalnie za tego typu szkolenia płaci sie grube pieniądze więc jest to niesamowita okazja ) Dojazd do hoteliku naszymi "furami" zapewniony :D Na pewno ja biorę udział i Becia. Serdecznie zachęcam wszystkich do uczestnictwa , a zwłaszcza liczę na nasze wspaniałe młode wolontariuszki. Szkolenie będzie miało wielkie przełożenie na bezpieczeńswto w naszych kontaktach z psami przytuliskowymi, ale przekazaną przez p. Jadzię wiedzę można również wykorzystać w kontaktach z naszymi domowymi pupilami, uważam, że nie może tam nikogo zabraknąć. To nie będzie po prstu nauka, to będzie wspaniale spędzony czas, na luzie i z wielkim pożytkiem dla nas i "naszych" psiaków. Czy są jakieś pytania??? Jakieś propozycje???? Pisać!!!!
  11. [quote name='mamanabank'] na pewno wybierzemy 6w1 - wścieklizna, nosówka, parwowiroza, kaszel kenelowy... i co tam jeszcze dają? [/QUOTE] No tak....:D :D Fajnie mieć psy, nie muszę sprzątać po śniadaniowym BLW Paćki :D pomyśleć, że inne matki jadą teraz na szmacie :D
  12. [quote name='Florentynka']Andzike, ale kawał chłopa!!! Majuska, bo ja druknęłam dla Cię tego Playdoga historycznego. Wysyłac, czy się w końcu wybierzesz do Krakowa?[/QUOTE] Mieliśmy pojechać w ten wtorek, ale się moja chłopina obudziła, że się OC w aucie skończyło i doślą dopiero chyba na czwartek, wtedy moglibyśmy pojechać, bo IKEA czeka :D....ale tym razem ja się ocknęłam, że Kaśka do IRL poleciała na tydzień i przeciez terierów nie ma z kim zostwić....więc dopiero chyba kolejny tydzień, ale sie wybierzemy ;) A teraz idę zalec , bom nietomna, przytulę się do moich terierów, na których co najwyżej mogę se grooming potrenować :D
  13. malagos u nas są takie warunki, że jeżeli w danej chwili nie ma psa gdzie umieścić po operacji ( a najczęściej tak właśnie jest ) to go nie sterylizujemy przed adopcją, ale zawsze szukamy takiego domu, który albo zobowiązuje się do wysterylizowania suki we własnym zakresie, w większości przypadków suka jest sterylizowana tuż po krótkim okresie adaptacyjnym w naszym boguchwlaskim gabinecie weterynaryjnym na koszt gminy, więc nie martw się, temat sterylki będzie na pewno w jakiś pozytywny sposób załatwiony.
  14. Oczywiście ..Paćka przy tatusiu anielska, nie było co prawda haseł, że opieka nad nią to pikuś, ale podobnoż spędzili wiele uroczych wspólnych chwil, a nawet zgubili w Realu skarpetkę :D A wiecie, że ani teriery, ani sznaucery, ani nawet tybetany nie są predysponowanymi rasami do kyno ( dogo ) terapii :D:D...wszędzie te kurna labki i goldeny:shake:;)..ale podobno zdarzają się wyjątki :D Andzike, ale sobie pulpecika na cycu ukarmiłaś, Kacper rośnie w oczach, buźka taka dorosła już, fajowy chłopaczek, mamunia zresztą cała :loveu:
  15. [B]Guniu[/B] dzięki za piękny plakat, nawet kiciusie wplotłaś, super :) [COLOR=#ff0000][B]Barb wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, spełnienia marzeń[/B][/COLOR]:tort:
  16. ale już porósł, a Wy martwiłyście się, że mu w zimie będzie zimno po strzyżeniu :D..do zimy to on znów w niedźwiadka się przeobrazi, chociaz dobrze by było, żeby jednak jego nowy pan wdepnał do mnie z nim na zrobienie jakiejś zimowej fryzury ;)
  17. Hejka, zaglądam na szybko, przed trzecią częścią kursu. :) Bachor mnie dzis obudził o 4.30, no po prostu k.... ..ć. Andzike ja szczepiłam i na rota i na pneumo, wogóle nie czytałam żadnych opinii na forach bo to idzie zidiocieć. PO prostu zapytałam naszej pediatry, czy ona zaszczepiłaby swoje dziecko, powiedziała że tak, ja mam do niej zaufanie i zamierzam tam chodzić z Paćką przez najbliższe -naście lat, więc jej posłuchałam ( nie wiem może lubi sie bardzo z jakimś przedstawicielem medycznym , ale prawda taka, że każdy lekarz z jakimś się lubi , więc nie wnikałam ) wiem, że na pewno na ospę nie będę. A ze standardowych szczepień brałam 5 w jednym. No i wogóle przesrane, bo Paćka moja jest bardzo wrażliwa i kiepsko znosiła szczepienia, tzn. była bardzo marudna i płaczliwa przez dwa dni po. Ja też właściwie za dzieciakami się nie oglądam, co najwyżej lubie popatrzeć na nasze, dogomaniackie, ale na punkcie psów jestem skrzywiona i koniec. Wczoraj na kursie był szczeniak ON, sikałam po nogach , coś przepięknego, a jaki wyszkolony juz skurczybyk, jestem wogóle zafascynowana tą całą wiedzą, którą tam przekazują, świetny kurs, szkoda , że już dziś koniec. Powiem tyle, jesteśmy najszczęśliwszymi mamuśkami na świecie bo mamy raz: zdrowe dzieciaki, a dwa : kupę psów :D A teraz zagadka..jak myślicie, czy Patrycja daje w doopę tatusiowi podczas mojej nieobecności, czy jest grzeczna jak aniołeczek, śpi po 2 x po 2 godziny dziennie, pięknie zjada i ślicznie się bawi????
  18. Karolciu super, musi ktoś zadzwonić !!!
  19. mamonabank przyzwyczaisz się, Paćka mi taką szkołę dała przez ostatni miesiąc , że 5 godzinek snu jak mam to czuje się jak nowonarodzona i wieczorem moge dłużej posiedzieć, powieki same nie opadają :D Andzike plan z lotto nie był tak na prawdę sprecyzowany biżej w czasie....pewnego dnia wypali :D i tak jestem bogata , mam Godzillę :D Spotkałam właśnie przed chwilą na spacerku z suczkami przyjaznego pana...szedł z wielką siatą, a te wariatki strasznie chciały do niego , więc ja drę do domu, a pan woła: niech pani zaczeka, niech se powąchają, wyczuły dobrego człowieka, no i te wariatki pół godziny stały, dawały się glaskać z minami jakby nigdy nikt ich nie pogłaskał, wywąchiwały mu tą siatę, a ja słuchałam jak on opowiadał o swoim śp dobermanie:lol:
  20. [quote name='karolciasz28']Widzę, że nowe forumowiczki się pojawiły, także cześć dziewczyny! :)[/QUOTE] No fajowo, fajowo, trochę cicho na tych naszych wątkach, a hopać psiaki trzeba :)
  21. Andzike ma żyrafkę to Kacper się potrafi zająć, a Ty Florentynko nie masz, więc spaceruj w deszczu:eviltong: Flo odpocznę to raz, a dwa niech ktoś wreszcie zobaczy jak to jest cały dzień samemu z bachorem;)..no i trza będzie bachora do nosidła zapakować i iść z dwoma kundlami na spacer:eviltong:
  22. a namówiła mnie znajoma , ta która ma nieopodal mojego nowowybudowanego domu hotelik dla psów, może kojarzysz nasza labkę z odmrożonymi cycami, była u niej wtedy na rekonwalescencji i już została :D zciekawił mnie ten kurs, jak juz się "param" psimi specjalnościami to może cos połączę do kupy w przyszłości i nie będe musiała pracować ;) w poniedziałek będę odgruzowywać jakby co :D ( Kaśka jak na złość leci sobie do Irlandii na tydzień, więc pomocy z nikąd ;) ) Edit : jak TY możesz Andzike tak bezkarnie żreć słodycze i mieć taką figurę...yyyyyy:placz::placz:...to niesprawiedliwe:shake:
  23. [B][SIZE=3]Kocie wiadomości [/SIZE][/B]:lol: Rysiek ma dom i cała reszta wcześniejszej ekipy kotów tez znalazła domki:multi: W chwili obecnej do adopcji mamy w gabinecie gromadkę burasków, kochane łobuziaki, jest ich czwórka ( 3 kocurki i jedna kicia ) mają tak ok. 2 miesięcy. Jest też bardzo sympatyczny troszkę starszy, bo ok. 5 miesięczny kocurek Szaruś . Oto link do albumiku kociaków : [URL]https://picasaweb.google.com/103708767168284502423/KociakiBuraskiDoAdopcji[/URL]
×
×
  • Create New...