Jump to content
Dogomania

filodendron

Members
  • Posts

    7523
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by filodendron

  1. Dziękuję bardzo :) Nie, właśnie wcale nie chodzi o to, żeby przyczernił, chyba źle się wyraziłam. Szukam czegoś w zastępstwie szamponu Hery do czarnej sierści - ten wcale nie przyczerniał, tylko nadawał taki chłodny, stalowy odcień (po paru myciach). To było ładne, ale Hery u mojego psiaka wysusza włos (przynajmniej w porównaniu do Pet silk). No ale na "pudlach" mówią mądrzy ludzie, że Black on black to szampon dla profesjonalistów, a ja amator jestem, więc nie wiem - może Ring 5?
  2. [quote name='Sonya-Nero']Ja miałam czarny szampon z Chris Christensena, ale nie polecam ci go dla twoje psa. Na pewno nie zafarbuje ci grafitowej sierści na czarno. To jest już kosmetyk można powiedzieć profesjonalny, i trzeba umieć go stosować, a m. in. wymaga zastosowania po nim odpowedniej odżywki ChCh. Lepszy efekt pielegnacyjny sierści uzyskac stosując sam PET SILK :)[/QUOTE] Dziękuję. To pewnie nie kupię. Nie chodzi mi o farbowanie, wręcz przeciwnie - dlatego pytałam, czy przypadkiem psiura to za mocno nie zafarbuje. Stosowałam kiedyś Hery do czarnej sierści i on tak ładnie "wychładzał" kolor - robił się taki stalowy i zimny, bez brązowawych przebłysków. Ale Hery wysuszał sierść - dlatego chciałam coś innego, ale o podobnym działaniu. Pet silk jest bardzo dobry (używam szamponu i odżywki nawilżającej), ale nie daje tego efektu "chłodnego" koloru.
  3. Energy, pundel bury wabi się Filo (jak broi, to wołamy na niego Filodendron :), Filistyn, w skrajnych przypadkach - Fidel C. ;)) Mamy córkę Zofię, więc nam się to imię ładnie komponowało, na zasadzie dobrej wróżby, bo jak wiadomo "filozofia" to po grecku "kocham mądrość". Nooo, z mądrością nie do końca wyszło, ale Zosię kocha bardzo :) Lubi się czesać, ale tylko grzebieniem :) Dziękuję za wyrozumiałość dla moich dylematów szczotkowych. Daj jakieś fotki pięknych panien, w krótkich fryzurkach oczywiście, dla zrównoważenia. Jakieś z górskich wycieczek? Jeździcie w góry tylko latem, czy w innych porach roku też przeciągasz dziewczyny po szlakach? No bo w takich krótkich fryzurkach, to można :)
  4. Zazwyczaj leży. Bardzo dziękuję :loveu: Energy, przepraszam po raz kolejny za nadużywanie Twojej cierpliwości :oops: Pewnie przez tę rewolucję nie możesz wejść na dogo i zrobić mi :mad:
  5. Szukając szczotki Chrisa Christensena zerknęłam na kosmetyki i mają tam szampon do ciemnych sierści - Black on black.[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,668210,0.html[/URL] Jakie macie opinie na jego temat? Czy faktycznie to delikatny produkt, działający tylko "optycznie" czy farba do sierści? Jeśli go użyję na grafitową sierść, to nie zafarbuje mi psa na czarno? I czy można do pierwszego prania użyć Pet Silk (bo super się po nim rozczesuje) a do drugiego Black on black?
  6. Śnieżynko, jest bardzo prawdopodobne, że to wina techniki czesania a raczej jej braku. Już nawet kiedyś prosiłam dziewczyny o foty z czesanka. Nie wiem, co psu przeszkadza - wygląda to tak, jakby nie lubił tego, że mu się czasem skóra troszkę pociągnie za włosami - ma luźną skórę. Grzebień toleruje dobrze, bo grzebieniem czesze się małe pasma. Albo to kwestia długości włosa, bo uszy daje sobie wyczesać pudlówką. Albo daje wyczesać uszy, bo ucho łatwo chwycić i żadna skóra się za włosem nie ciągnie :niewiem:. No generalnie to jest wrażliwiec - już kiedyś pisałam, jak mi go groomerka pociachała. Mial rany cięte skóry, wylądował na antybiotyku, przykre to było i szalenie nieprofesjonalne. Po tym wypadku to był prawie rok pracy i kilka kuraczaków, żeby pies zaczął się stopniowo rozluźniać a wreszcie i przysypiać przy czesaniu, no ale widać nadal mamy niedociągnięcia :-(. Próba "udowa" pudlówki wypadła pomyślnie ;) Myślę, że kupię t-brush z CH.Christensena i zobaczymy. Czy nie da się jakoś przenieść tej rozmowy do wątku, w którym rozmawiałyśmy o szczotkach? W tej nowej dogo zupełnie się pogubiłam, na dodatek strasznie mi się teraz wlecze, co chwile wylogowuje, albo nie wyświetla stron.
  7. Czy możecie podzielić się opiniami o szamponie Back on black firmy Chris Christensen? [URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,668210,0.html[/URL] Czy to rzeczywiście delikatny preparat i [B]tylko[/B] "optycznie intensyfikuje" kolor i pomaga usunąć przebarwienia - nie zafarbuje grafitowej sierści na czarno? I czy pudelek na opakowaniu nie jest zmyłką? Nadaje się toto do pudlowej sierści do drugiego mycia po wcześniejszym użyciu szamponu Pet silk? Bardzo przepraszam, jeśli powielam temat - wszystko działa tak wolno, co chwilę się wywala, nie mogę korzystać z wyszukiwarki.
  8. Equus, mam Andisa AGC - polecił mi go Roofi i jestem zadowolona, ale Bura skarżyła się, że za bardzo się grzeje. Może szybciej i sprawniej strzyże, a może to kwestia modelu - Bura ma chyba Andisa ACS Super 2. Z tego, co się zdążyłam zorientować, to pudlarze często polecają Oster Golden, a z Moserów - 1245. W dziale "pielęgnacja" => pielęgnacja szaty pudla, było trochę o maszynkach. Twój link do wątku z fryzurkami nie działa. A Energy nas zabije za to offowanie :)
  9. [quote name='Equus']A możesz mi podać link do tego cuda?[/QUOTE] [URL]http://www.dogcosmetics.pl/index.php?p=productsList&iCategory=31&sName=T--BRUSHES[/URL] Na zdjęciach jest szczotka z dłuższymi igłami. W wątku o wyprawce dla pudla Bura zamieściła fotkę swojej szczotki tej firmy, która ma szpile na 16 mm. Tego mojego dziwaczka też chcesz do wątku z fryzurkami? Nie mam zbyt wielu zdjęć.
  10. Mameczka, nie chcę Cię zniechęcać broń Boże, a tylko nakłonić do porządnego przemyślenia sprawy. Piesek musi być dla wszystkich - nie ma co naciskać na męża aż tak bardzo, bo Ci to potem bokiem wyjdzie. Wszyscy członkowie rodziny powinni być zdecydowanie za. Pudel to stosunkowo kosztowny pies w utrzymaniu - jego potrzeby muszą mieć swoje miejsce w budżecie rodziny i musi być na to zgoda wszystkich, którzy się na ten budżet składają.
  11. [quote name='Gośka']13-14.02 Rzeszów na [url]www.zkwp.pl[/url] jest już cały kalendarz na 2010 r[/QUOTE] Dziękuję ślicznie :)
  12. Tak trochu ni z gruszki, ni z pietruszki zapytam - Rzeszów będzie w lutym, jak w 2009 roku?
  13. Jak się świątecznie zrobiło :)
  14. Kumka ogląda Animal Planet? A spa dla kota i psa oglądała?:lol: Śnieżynko, czy te T-brush'e są w wersji dla szczeniąt? A ta moja pudlówka z 1#All System, to takie straszne badziewie? Mam tę prostokątną z dolnego zdjęcia [URL]http://www.psy.info.pl/kiwak/sklep/szczotki_1_all_systems.html[/URL] Bo mam wrażenie, że nie - konkretnie pod tego psa poleciła mi ją groomerka, więc obawiam się, że to po prostu forma szczotki psu nie leży. T-brush'e są rzadsze, może byłoby lepiej. Nawet nie wiecie, jak żałuję, że nie pojechałam do Kielc na wystawę - w sumie mam niecałe 2 godziny drogi. Jakoś tak nie siedzę jeszcze w temacie i dopiero jak zobaczyłam relację w wątku z wystawy, to sobie uzmysłowiłam, co straciłam. A teraz pewnie Rzeszów będzie, ale to już w przyszłym roku? Pogoglałam w sprawie szczotek gorgol, ale chyba wszystkie mają szpile od 20 mm w górę. To za dużo. T-brush Ch.Christensena ma 16 mm - w internecie 102 zł, może się ostatecznie na nią szarpnę, w końcu idą święta (a potem zacznę zapuszczać psa, żeby mieć co czesać;)). Jak taka dobra, to znaczy, że musi się sprawdzić, bo jak nie, to znaczy, że jestem ta przysłowiowa baletnica, co jej rąbek spódnicy przeszkadza;). Dziękuję Wam bardzo :loveu:
  15. filodendron

    Barf

    [quote name='Barabara']Ja natomiast przeciwny problem. Moja sunia jest na mięso jak worek bez dna.[/QUOTE] Dajesz mięso, czy kości z mięsem? Bo ja "czystego" mięsa boję się dać, może robię błąd, może jedząc więcej mięsa, mniej kości byłby bardziej najedzony, ale wszędzie piszą, ze w barfie samo mięso występuje sporadycznie, że raczej mięsne kości się liczą. Już sama nie wiem...
  16. Świetna relacja - bardzo miło było pooglądać wszystkie piękności :loveu:
  17. filodendron

    Barf

    [quote name='JOMA']A jak się natrze surowych jarzynek do pomielonego lub posiekanego mięska to też działa jak wypełniacz - ja też miałam wrażenie, że moje pyszczki mają za mało objętościowo - w końcu samo jedzenie to dla psa przyjemność. Ale teraz już się przyzwyczaiły. - jarzynki dalej dodaję :lol:[/QUOTE] Daje jarzynek całkiem sporo - i tak więcej niż przewidują zestawienia barfowe. Coś jest jednak nie tak. Nie mogę zwiększyć porcji mięsnych kości, bo po większych pies wymiotował. Daję więc trzy razy dziennie małe porcje i to jedzenie rozwleka się prawie na pół dnia - to też nie jest chyba normalne. Jeszcze zależy, czy mu coś podejdzie czy nie. Wczoraj dałam szponder wołowy, podeszło i rozprawił się z nim dość szybko zostawiając tylko mały kawałek żebra. Innym razem modli się nad kurzą łapką przez godzinę. I nie ma już na to reguły - nigdy nie wiem, co zje danego dnia, a czego odmówi. A jest ewidentnie głodny. Muszę go zważyć, bo wydaje mi się, że zeszczuplał. Już miesiąc "barfujemy" - organizm powinien się już przyzwyczaić. Joma, przepraszam jeśli Cię mylę z inną osobą, ale czy to nie Ty łączyłaś barf z suchą karmą (tzn. nie w jednym posiłku, z zachowaniem odstępów)? Bo już zaczynam się skłaniać do tej opcji. Wczoraj wieczorem dałam maleńką garstkę karmy i rzucił się na nią jak goopi, a nigdy nie był jakimś specjalnym amatorem karm, wręcz przeciwnie.
  18. [quote name='Energy']No udało mi sie dostać na forum:razz: Filodendron nie masz za co przepraszać i pewnie, że zapytam o szczotkę. Ja mam dość miękką właśnie od Iwonki, ale oczywiście nie wiem jaka to jest. Na pewno poradzi ci jaką najlepiej do króciutkiej sierści i jak tylko się dowiem to napiszę. [/QUOTE] Bardzo dziękuję :loveu: [quote name='Energy']Mam wielką słabość do srebrnych miniaturek, bardzo fajne zdjęcia, jest super psiaczkiem:p[/QUOTE] Kochany Pundel Bury herbu: trafiło-się-ślepej-kurze-ziarno jest z pseudo :grab:. Miał być czarną miniaturką. Dwa lata temu był jeszcze czarny, teraz jest bardzo ładny - grafitowy z szarym ogonkiem ("pudel niebieski" ;)), może za dwa lata będzie srebrny, kto wie - będzie trzy w jednym. Nasza miniatura ma 43 cm w kłębie :cool1:
  19. [B]Śnieżynko[/B], mam pudlówkę z 1 # All System - wydaje się miękka, próbowałam na ręce. Mam wrażenie, że jego denerwuje samo przeciąganie między włosami na takiej dużej szerokości, bo jak czeszę uszy rozdzielając je na węższe pasma to jest ok. Ale krótszej sierści nie da się w ten sposób rozdzielić. W każdym razie czekałam, czy się wypowiesz w sprawie T-brush Burej, może jednak warto ją kupić. Możesz napisać na czym ta genialność polega? [B]Energy[/B], bardzo Cię przepraszam, że nadużywam Twojej galerii, chyba powinnyśmy z tą szczotką wrócić do wątku o wyprawce dla pudla. Ale z drugiej strony, może i Ty masz jakieś informacje od pani Iwonki, która strzyże Twoje dziewczyny na dość krótko? Drążę temat, bo wiecie - czas pisać listy do św. Mikołaja ;) [B]Mameczka[/B], bardzo mi miło, choć to naprawdę amatorszczyzna (naoglądałam się filmików na you tube ;))
  20. [quote name='Energy']Filodendron Iwonka też powiedziała, że ładnie obcięłaś:lol:I mam dla Ciebie instrukcję do uszu:cool3:-ostrzem 4 F przejedź od góry, nie przygniatając go do ucha, tak jakbyś je czesała. I w ten sposób zetniesz to co odstaje:p[/QUOTE] Jej, dzięki za słowo zachęty :oops: ale tu naprawdę nie ma się czym chwalić, tak go poleciałam jak w wojsku - maszynką na równo. [B]Energy[/B] bardzo dziękuję za instrukcję w sprawie uszu, na pewno skorzystam :loveu: [B]Equus[/B], tak króciutko to całość maszynką - tułów, klatka piersiowa, łapy, ostrzem 4F. Stópki, pyszczek, ogonek ostrzem 10 (to jest chyba dłuższe ostrze niż to, ktorym robi się pudle wystawowe - w każdym razie nie drapie się). Nie wiem, co to znaczy zdjęcie w ustawieniu, domyślam się, że chodzi Ci o całego, stojącego psa, tylko jemu zrobić takie zdjęcie to graniczy z cudem. Nie jest nauczony stać. Tylko takie mi się udało, przy pomocy kota sąsiadów, który przechadzał się po trawniku. (Wklejam same linki, żeby nie zaśmiecać za bardzo wątku Energy.) [URL]http://i36.tinypic.com/2i96xzd.jpg[/URL] No i przy takim ścięciu to faktycznie nie ma co czesać. Natomiast od kwietnia do teraz utrzymywałam mu taką troszkę dłuższą (ale jednak krótką) fryzurę: [URL]http://i35.tinypic.com/24xknpy.jpg[/URL] [URL]http://i38.tinypic.com/m8iixz.jpg[/URL] Tutaj maszynką tylko tułów, klatkę piersiową a łapy już nożyczkami, no i do niej już potrzebuję czegoś do czesania na co dzień i do rozczesywania przy suszeniu. Dziewczyny polecały T-brush, ale tak sobie myślę, że skoro pudlówka mi nie leży, to i T-brush się nie sprawdzi, bo to ten sam sposób trzymania szczotki. A szczotki z prostymi igłami mają na ogół te igły za długie do tak krótkiej sierści. Na razie używam głównie grzebienia i zwykłej, ludzkiej szczotki z krótkimi igłami.
  21. [quote name='Energy'] I koniecznie wstaw zdjęcie swojego federałka:lol:[/QUOTE] To nie jest federałek tylko little pet shop ;) Proszę się nie śmiać zbyt głośno. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że może piąty raz w życiu strzygę psa. Uszu jednak nie ogolę, niech sobie takie są, zresztą te uszy już dzisiaj opadły i już nie wyglądają jak przysłowiowy przerost formy nad treścią :evil_lol: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BIMG%5Dhttp://i34.tinypic.com/28bseo6.jpg%5B/IMG%5D"][IMG]http://i34.tinypic.com/28bseo6.jpg[/IMG][/URL] Tak wyglądał w kwietniu jak już troszkę odrósł po podobnym strzyżeniu (tydzień może dwa) [URL]http://i41.tinypic.com/2wh2u51.jpg[/URL] Jeśli chodzi o krótkie fryzurki, to widziałam kiedyś fotkę amerykańskiego pudla polującego i miał taką krótką wersję lwa kontynentalnego (czy jak to się tam nazywa :oops:) - golone łapy i zad (oczywiście pyszczek i ogonek, stópki) i stosunkowo krótka sierść tam, gdzie u "lwa" są pompony. Bardzo to fajnie wyglądało. [quote name='Energy']A szczotkę mam taką profesjonalną:cool3:z zakrzywionymi igiełkamii, firmy oczywiście nie pamiętam. Tylko my tak obcięte to czeszemy uszy, ogon, kapelusik i trochę łapki, dopiero jak zaczynają zarastać to całość:p[/QUOTE] Czyli pudlówkę. Mam pudlówkę i nawet chyba dość przyzwoitą (1 # All System), ale pan pies mówi jej stanowcze "nie". Ewentualnie coś tam na uszach pozwoli podłubać.
  22. filodendron

    Barf

    Nikt oprócz Betty_labrador nie podaje gotowanego na zasadzie odstępstwa od reguły? Tylko surowe? Mój piesio jakiś głodnawy na tym barfie. Zrobiłam zakupy przeróżne - korpusy, szyjki, żołądki, łapy, szponder wołowy, kości wieprzowe karkowe i jeszcze takie z dużymi chrząstkami ("kość Reksia"). No cały czas wieprzowina jest dla niego the best, ale trochę się przekonał też do szyjek indyczych. Kurzych łapek nie chciał, spróbuję znowu po przemrożeniu. Walczymy ;) Już za parę dni będzie miesiąc bez suchych kulek :)
  23. Ja też dzisiaj wyciągnęłam sokowirówkę z pawlacza :) Z czego robicie papkę o tej porze roku. Bo w sumie wybór nie jest duży. Te szklarniowe warzywa, piękne czerwone papryki, sałaty i inne to strach dawać. Z drugiej strony - my je jemy czasem :roll:
  24. No i pięknie. Bardzo mu do twarzy w tych rozetach i pucharach :)
  25. [quote name='PrinceZZ']Na kiego grzyba się trąbi na prawo i lewo o pseudo i przestrzega wszędzie gdzie się da , aby psów od takich osób nie kupować? Jakoś dopiero po fakcie taka biedna nieszczęśliwa osóbka pojawia się na forum i robi wielkie halo jak to została oszukana. A przez zakupem ciężko było zarejestrować się na forum i poczytać? [/QUOTE] Nie aż tak na prawo i lewo, jakby się chciało, choć sytuacja chyba się trochę poprawia. Nie ma sensu zniechęcać przykrymi uwagami takiej osoby do forumowej społeczności, bo jeśli coś ma się zmienić na lepsze, to również dzięki temu, że ludzie będą opowiadać o tym, z jak tragicznym skutkiem zostali oszukani.
×
×
  • Create New...