Jump to content
Dogomania

Kociabanda2

Members
  • Posts

    8278
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kociabanda2

  1. [quote name='kakadu']tylko sie za bardzo do niego nie przyzwyczaj bo ci bedzie ciezko sie rozstac.... :roll:[/QUOTE] No pewnie lekko nie będzie rozstać się z tym przytulaskiem :D
  2. [quote name='Sol_1']Kociabando, jeżeli Stefanek ma sztywne stawy, to może byłoby dobrze, gdyby dostawał Artrostop Rapid? Koleżanka daje swojej piesce 1 tabletkę na dzień, jest poprawa, i tez chodziło o stawy...[/QUOTE] Też o tym myślałam, ale najpierw pogadamy z Wetem. Może on po prostu jest taki kanciasty w ruchach i nie trzeba mu nic podawać. Zanim zacznę podawać mu kolejne tabletki wolę skonsultować te jego stawy. Następnym razem jak będziemy u Weta to przy okazji pogadam z nim na ten temat :)
  3. czyli chcą go z powrotem mimo, że wykastrowany? Już im przestało to przeszkadzać?
  4. Bardzo się cieszę, że Dafi ma już dom :) A co z Reksiem?
  5. [quote name='L/Olka']Zerkam regularnie do Stefana, żeby zobaczyć, czy nic złego się nie dzieje. Ale widzę, że jest dobrze :) oby szybko znalazł się super domek![/QUOTE] Jedynie drobne kłopoty :) a i takich niewiele :)
  6. niestety w martwym punkcie. Chyba pary zabrakło. Od dawna nic się tu nie dzieje.
  7. no to trzymam kciuki żeby się wszystko dobrze potoczyło :)
  8. oj, mam nadzieję, że nowi ludzie Biska przetrwają te pierwsze tygodnie zamieszania. Potem powinno być już ok. Kiepsko, że ta Pani tak sama z małym dzieckiem akurat teraz. Może być jej ciężko zapanować nad tym wszystkim tak w pojedynkę. Ona sama i małe dziecko, koty i jeszcze nowy energiczny pies... Dobrze, że wpadacie do nich w piątek. Mru może, jeśli to możliwe... Może dobrze by było, aby Paweł w tym pierwszym okresie wpadał do nich częściej pomóc w uporządkowaniu zaistniałego chaosu. Może z jego fachową pomocą Bisk szybciej nauczy się jak postępować z kotami??? Znalazłby czas?
  9. [quote name='mru']ahahhahahaaha [URL]http://images39.fotosik.pl/253/711752317f91cc3bmed.jpg[/URL] [URL]http://images43.fotosik.pl/256/30f990e58d1efbb5med.jpg[/URL] ahahaha no nie mogę :D Stefan mi poprawił humor od rana! ale miny! suuuuper! :D hihihi kurcze Stefan dzięki, mam strasznie słaby nastrój od wczoraj... i praktycznie nie spałam a tu proszę :D hahahahahahahhha Kocia - przepraszam, że mnie nie ma i nie ma :( czy mogę jakoś pomóc? coś zmienić gdzieś na wątku? zawsze pisz do mnie jakby co :) nie myśl, że zawracasz mi głowę! widziałaś? dzięki Twoim ogłoszeniom Bisk pojechał do domu! jeszcze nie wiem, czy w nim zostanie :( no ale dom sam w sobie bardzo fajny.[/QUOTE] Jak będę miała poprawione ogłoszenia dla Stefanka i wybrane foty do ogłoszeń to poproszę Cię o zmiany na pierwszej oraz o nowy banerek :Rose: Dam znać na pw jak będzie gotowe :)
  10. Stefan ma sporo ogłoszeń, ale robionych jeszcze przed pójściem na DT. Na DT zrobiłam Stefanowi dopiero kilka ogłoszeń i chcę jeszcze poprawić tekst i powybierać nowe zdjęcia. Dziś postaram się tym zająć :) Mam nadzieję, że zdążę. Jeśli nie dziś to jutro powinno być wszystko gotowe do zamieszczenia nowych ogłoszeń :) Ellig nie martw się. Dam wszystko na wątek. Może ktoś jeszcze będzie miał czas poogłaszać go trochę :)
  11. Stefan jest bardzo spokojnym pieskiem. Dużo śpi, mało bryka, jest odporny na wszelakie zaczepki Fąfla. Ma czasem krótkie zrywy, gdy np. podbiegnie dwa kroki i radośnie wskoczy na świnkę. Ta wtedy robi głośne "hruuum", a Stefek kładzie się uradowany obok świnki :D i znów rozkosznie leniuchuje. Uwielbia być przytulany i głaskany. Najlepiej na leżąco rzecz jasna :D Popatrzcie na te foty i sami powiedzcie: Jak opanowanym trzeba być by tak spokojnie leżeć podczas, gdy tuż obok wywija taki wariat jak Fąfel. Na dodatek czasem zaczepia, czasem wrzuci zabawkę prawie na głowę... Stefan jest mistrzem opanowania :P Stefek leży :) [IMG]http://images39.fotosik.pl/253/eda46410181589f1med.jpg[/IMG] Zobaczył kota :) [IMG]http://images45.fotosik.pl/257/41b06ecf6c3ff104med.jpg[/IMG] Fąflas zaczepia Stafana. Przyniósł mu zabawkę :) [IMG]http://images46.fotosik.pl/256/e36748a52d66d37cmed.jpg[/IMG] A to "żywiołowa" reakcja Stefanka na zabawkę :D [IMG]http://images39.fotosik.pl/253/711752317f91cc3bmed.jpg[/IMG] Fąfelek naiwnie liczy jeszcze na jakąś reakcję Stefka :D Ten jednak pozostaje spokojny i opanowany... [IMG]http://images43.fotosik.pl/256/e43645a81be82054med.jpg[/IMG] Fąfel obszedł Stefana dookoła ze trzy razy zanim dał za wygarnął [IMG]http://images37.fotosik.pl/252/da65fa7139e1aa39med.jpg[/IMG] W końcu poszedł dopaść pluszowego łosia. Stefana to chyba "poruszyło". Obejrzał się :D [IMG]http://images41.fotosik.pl/252/cd573f72e0b7d6e2med.jpg[/IMG] Jak patrzę na to zdjęcie to mam wrażenie jakby Stefan mówił: [I]"Bosssze, ależ ten Fąfel jest walnięty... :P"[/I] [IMG]http://images43.fotosik.pl/256/30f990e58d1efbb5med.jpg[/IMG] [I]"Co on właściwie wyrabia :/"[/I] [IMG]http://images47.fotosik.pl/256/566f3a4e4c762cbfmed.jpg[/IMG] [I]"Nie mogę na to patrzyć!"[/I] [IMG]http://images39.fotosik.pl/253/44a1551cec444e26med.jpg[/IMG] [I]"Taaa..."[/I] [IMG]http://images48.fotosik.pl/256/4fc0bac9df173b2fmed.jpg[/IMG] [I]"... co on znowu wymyślił?"[/I] [IMG]http://images46.fotosik.pl/256/587c8156a3adea8cmed.jpg[/IMG] [I]"No chyba nie leziesz z tym do mnie? Prawda... ?"[/I] [IMG]http://images41.fotosik.pl/252/7d89704477a4be8emed.jpg[/IMG] [I]"Sami widzicie co się tu wyrabia"[/I] [IMG]http://images37.fotosik.pl/252/1cb13964e1567ee5med.jpg[/IMG] Na spacerkach Stefan biega za Fąflem (Fąfel biega non stop), ale rozpędzić się za bardzo jeszcze nie potrafi. Niby on ma tylko 3-4 lata, ale mam wrażenie, że przez te ciężkie warunki w jakich żył dotychczas (goły beton i mrozy) Stefek ma takie gość sztywne stawy. Jak próbuje biegać porusza się dość kanciasto. Jak skończy się leczenie pęcherza trzeba będzie pomyśleć może o jakiejś glukozaminie na te jego stawy... Popytam weta przy następnej okazji.
  12. mam nadzieję, że z tymi nóżkami to odwracalne... Trzymam kciuki za pomyślą dla Kąska diagnozę !!
  13. jaki jest stan obecny? Są jakieś decyzje? hotelik, DT, ogłoszenia na DS, zbiórka kasy? Jak wygląda obecnie sytuacja?
  14. Są wyniki badań moczu Stefana. Zakwaszenie ok, ale flora bakteryjna zdecydowanie za bujna :/ Stefan dostał receptę na antybiotyk. Pytaliśmy czy kupować mu tą karmę Royala Urinary. Wet powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Stefan może jeść normalne jedzenie. Antybiotyk ma dostawać przez 20 dni.
  15. nowe zdjęcia oczywiście będą :) (z kąpieli akurat nie mamy), ale raczej nie dziś :( Zawalona robotą jestem :P
  16. I jak się sprawy Vigo rozwijają?
  17. Zapisuję sobie bidulka
  18. Kurcze, ja widziałam przelotem tego ala pudelka jak zabieraliśmy dziewczynki. Naprawdę biedny :( Całkiem sam został :(
  19. Kolejny artykuł o znęcaniu się nad zwierzętami. Tym razem na głównej onetu: [URL]http://wiadomosci.onet.pl/1596864,2677,1,zwierze_mozna_zabic_przeciez_nic_nie_czuje,kioskart.html[/URL]
  20. Kolejny artykuł o znęcaniu się nad zwierzętami. Tym razem na głównej onetu. Oby więcej. [URL]http://wiadomosci.onet.pl/1596864,2677,1,zwierze_mozna_zabic_przeciez_nic_nie_czuje,kioskart.html[/URL]
  21. Od jesieni 2008 !?!?!? :crazyeye: To strasznie długo !!:angryy:
  22. Niestety karma Royal Urinary skończyła się Stefanowi znacznie szybciej niż sądziłam (je więcej niż podejrzewałam). Nie zdążyłam zrobić mu badania i zamówić nowej na czas :oops: W niedzielę zaczął już wyjadać zapasy Fąfla. [B]Siuśki Stefana już w laboratorium [/B](15zł). We wtorek będą wyniki. Wtedy ustalimy z naszym wetem co dalej (czy nadal ma jeść Royal czy już zwykłą karmę, a może jakieś Urinary, ale tańsze). Póki co Stefan je to co Fąfel. Od niedzieli rano dostaje po pół puszki (1200g x 1/2) karmy mokrej Chappi i popołudniami suche. Smakołyki i czyszczaki zębów na razie też dostaje Fąflowe. Do soboty uszy i kości jadł z zapasów Fąfla. Od soboty ma własny zapas (o ile dobrze pamiętam zapłaciłam 37zł, ale jeszcze sprawdzę w domu na paragonie). Jak będę miała zalecenia Weta i kupię Stefanowi jego własne jedzonko to dam pełne rozliczenie na wątek.
  23. Z dotychczasowych obserwacji można powiedzieć, że : - Stefan choć ogólnie dobrze nastawiony do innych psów to ma też swoje antypatie. Nie lubi (obawia się) dużych psów i na te z początku powarkuje. Dopiero przy bliższym poznaniu zazwyczaj przełamuje lęk i zaczyna zachowywać się normalnie. - Na spacerach ogólnie grzeczny i nawet przychodzi do nogi przywoływany (na razie chodzi na linkowej smyczy ze sporym zasięgiem). - Do kotów nieagresywny, ale póki co próbuje je traktować trochę zbyt po psiemu. Nad tym trzeba jeszcze popracować. - Eksperymantów na dzieciach nie przeprowadzono ;) - Eksperyment na alergikach: Stefan jest wysoce alergiczny. Koleżanka, która nie reaguje alergią na naszego Fąfla ani na koty, na Stefana reagowała bardzo "żywiołowo". Każde machnięcie ogonem Stefana powoduje nagły atak zasmarkania :/ Alergicy odpadają. - przy nas jest bardzo posłuszny. O ile kapnie się, o co się go prosi to reaguje natychmiast :) Niestety pod naszą nieobecność (ewentualnie jak śpimy) nie bardzo przestrzega zakazów ganiania za kotami i nie wchodzenia na łóżko. - nie gryzie mebli, nie siusia w domu :) - choroba lokomocyjna - niestety tak. Bez aviomarinu jazda samochodem odpada. - wszelakie zabiegi przy swojej osobie znosi z godnością, a szczotkowanie bardzo lubi :) - łagodny, bardzo sympatyczny oraz spragniony pieszczot i uwagi - jak tylko wyczai, że jest czas głasków wpycha się za chama przed wszystkich rozpychając się pupką. Niestety musimy go odsuwać na koniec kolejki, bo Fąfelek by tego nie zcierpiał, gdyby Stefan był głaskany pierwszy. Podczas pieszczot strasznie się cieszy :) Lubi być przytulany :) - Ogólnie mało aktywny, bardzo spokojny (przynajmniej w porównaniu z naszym Fąflem ADHD :D ). Większość dnia spędza leżąc. Aktywizuje się podczas głasków i na spacerkach. - zabawkami zaczoł się interesować, ale na razie zabawa w jego wykonaniu jest bardzo nieporadna. Jak u małego szczeniaczka :D Widzę, że chętnie by spróbował pobawić się nimi jak Fąfel (aportowanie i łapanie w locie). Niestety nie mogę mu rzucać zabawek ze względu na Fąfla :( I tak dobrze, że nasz Fąfel pozwala mu bez problemu te zabawki podbierać i macać. Nie mam pomysłu jak moglibyśmy aktywizować Stefanka nie wywołując zazdrości u Fąfla i konfliktów między nimi... :( [B]Może macie jakieś pomysły? [/B]
×
×
  • Create New...