-
Posts
15637 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ajula
-
cieszę się tak bardzo, że co chwila muszę tu zaglądać :loveu: ale taka niepewnosc jednak jest, bo juz tyle było szczęsliwych zakończeń, a potem d..a blada, bo psy wracały jednak staram się wierzyć, że tym razem się uda :multi:
-
TESCO!!Obie dziewczynki w pięknych domkach!!!DZIĘKUJEMY!!
Ajula replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
[quote name='adaa'] To naprawde wyjątkowa psinka. [/quote] ...i do wyjątkowej Pańci trafiła, tak samo jak Monti :lol: -
*FPR-ZwP* - Łódź,Ariel - obraz psiego nieszczęscia,ma DOM!!!
Ajula replied to Niewiasta_21's topic in Już w nowym domu
następny koszmar :placz::placz: wpisuję się na wątek -
CIESZYN - malutki KARMELEK - ZNALAZŁ SWOJĄ RODZINĘ!!
Ajula replied to Morgan:-)'s topic in Już w nowym domu
nasz znajda Gacek bardzo boi się dzieci, chyba nawet bardziej niż dorosłych w grudniu byli u nas na nocleg znajomi z 4 letnim dzieckiem, to mu się to nie podobało i jak chłopiec podchodził bliżej to Gacek warczał - oczywiscie pilnowalismy małego jak oka w głowie po kilku godzinach pod naszym szczególnym nadzorem chłopiec dawał mu chrupki - najpierw nie z rączki, tylko kładł przed psem, ale tak, żeby pies widział, że chrupki są od dziecka, po jakims czasie Gacek nawet niesmialo zaczął zaglądać do pokoju, gdzie był chłopiec (oczywiscie nie sam), zaproszony niesmiało wszedł - kolejne chrupki brał już z dłoni bez warczenia zauważyłam, że dobrze jest okazywać spokój, nie robić nic na siłę i dać psu czas na przekonanie się, że dziecko nie chce mu nic zrobić, że warto się z dzieckiem kumplować, bo dziecko ma smakołyki u nas to zadzialało, ba Gacek jest chorobliwie łakomy na Chappy :evil_lol: normalnie musi wcinać Royal Canin, które nie jest tak pyszne jak Chappy, wobec tego Chappy jest dla niego rarytasem za ktory robi wszystko co chcemy :evil_lol: -
wiem Charly, że samo hopanie niewiele daje, ale jak są u góry to jest większa szansa, że hopany psiak wpadnie komus w oko i ten ktoś mu za ogloszenie chociaż zapłaci :razz:
-
[quote name='Charly'] Sara bardzo przypadla do gustu. oskarek tez. Ta pani pytala o charakter. Wiec poweidzialam jak jest, ze Sara to typowa dziewczynka laleczka przytulanka. [/quote] wcale się nie dziwię, że Sara im wpadla w oko, ona jest taaaka sliczna, faktycznie laleczka :loveu: Charly - nie wychwalaj mnie tak, to TY założyłas im wątek i pokazałas je światu Tobie należą się podziękowania :loveu: a jest jakas nadzieja, że dadzą znać nowi Państwo, jak się zwierzaczki zadomowią?
-
własnie :roll: u nas z samą Hexi już było niezle, ale od 5 miesięcy mamy dodatkowo Gacka znajdę, który był połamany i chory jak wyzdrowiał i się wzmocnił, to zaczyna na widok każdego psa odstawiać taniec koguta i charczy i pluje się jak jakis potwór czytałam i slyszałam o agresji smyczowej i chyba on własnie to ma - bo jak raz udało mu sie wyrwać i podbiegł do psa, to natychmiast się uspokoił i zaczął machać przyjaznie ogonem przypuszczam, że jakby mógł chodzić bez smyczy, to byłby bardziej przyjazny do psów, ale niestety u nas bez smyczy to niemożliwe natomiast od pewnego czasu zamiast starać się go utrzymać krótko, żeby nie doszło do konfrontacji, staram się odwrocić jego uwagę - i jak się uda, to rzeczywiscie jest spokojny
-
:crazyeye: :placz::placz::placz: o boże żeby to była prawda!! Charly, aż mi się wierzyć nie chce! jak je zobaczyli? przez ogłoszenia? no i czy cos więcej wiesz? czy tam im bedzie dobrze??
-
chyba nie zaszkodzi jak już była szczepiona ale u nas Gacek był szczepiony dopiero po dluższym czasie, bo weterynarze powwiedzieli, że jest w złym stanie, bardzo osłabiony, wychodzony, a jeszcze najpierw miała być operacja, stwierdzili, że pies musi się najpierw wzmocnić, zanim będzie można mu podać szczepionki
-
ok. ja własnie sobie poszukałam na stronie Emira ten numer konta oddzialu siewierskiego
-
a to nie wpłacamy na konto oddziału Emira w Siewierzu? :hmmmm:
-
Dropek pewnie nie miał dzieciństwa takiego jak trzeba i teraz nadrabia :diabloti: nasza Hexi w wieku szczenięcym bardzo szybko nauczyła mojego TZ chować buty do szafki, jak mu powygryzała języki ze skórzanych butów :evil_lol:
-
dzięki Kasiu tak mi szkoda tych piesków, Sara niedługo będzie skudlona i brudna, że jej uroda przestanie być widoczna i będzie jeszcze trudniej kogos nią zainteresować :-(
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
Ajula replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
[quote name='Renata5']Witajcie! ja jestem z Sochaczewa:cool3: [/quote] ale mieszkasz w Sochaczewie? mama mojego K. dokładnie w Chodakowie -
niech piekło pochłonie oprawcę tego biednego psa :angryy: czyli on tylko jedną łapkę ma nieuszkodzoną? i te stare blizny - co to ma być? jakies eksperymenty na nim przeprowadzano? :bigcry:
-
Gacek w chwili przywiezienia do domu ważył 20 kg a jest wysokosci i długosci dokładnie takiej samej jak nasza Hexi, która waży 30 kg (no może ma ze 2 kg nadwagi ;)) czyli Gacek miał jakies 8-9 kg niedowagi ale po 5,5 miesiącach w domu zaokrąglił się nieźle :evil_lol: muszę pilnować jego wagi i nie pozwolić mu więcej przybierać, bo on nie biega - jest po operacji - dekapitacja główki kości udowej i częsci stawu biodrowego on jest w ogóle psem szczególnej troski
-
CIESZYN - malutki KARMELEK - ZNALAZŁ SWOJĄ RODZINĘ!!
Ajula replied to Morgan:-)'s topic in Już w nowym domu
:grin::grin::grin: my sie tu podsmiewamy, a Alfabia musi nowe łoże futrzakom sprawić :evil_lol: -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
Ajula replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Alfabia, to my blisko Ciebie mamy działkę - po drugiej stronie Wisły naprzeciw Wyszogrodu w Śladowie :lol: jakby trzeba, to przywiezienie Saby do Ciebie nie byłoby problemem, bo mniej więcej co 1,5 miesiąca mój mąż tam jeździ a ja pochodzę z okolic Lipna (po drugiej stronie Płocka) czasami jedziemy najpierw do moich rodziców, a potem przejeżdżamy niedaleko Ciebie trasą Płock - Wyszogród na działkę, albo do Sochaczewa skąd pochodzi mój TZ -
dzięki dziewczyny :lol: może tym razem będą miały więcej szczescia
-
[B]dogeviper i muzzy[/B] proszę, żebyscie nie czuli się przeze mnie atakowani - bo nie mam nic złego na mysli lubię Was za to, że tak spontanicznie pomogliscie Dropkowi, podoba mi się szalenie Wasz entuzjazm i zaangażowanie, wierzę, że uratujecie jeszcze wiele psów, chociaż jesteście młodzi, to widać już, że będą z Was ludzie :lol: (mimo waszej wiary w teorię dominacji...;)) to jest wątek publiczny i dlatego wypowiedziałam to, co czuję nie chcę, żebysmy w wątku Dropka dyskutowali przez sto stron na temat teorii takiej czy owakiej - takich wątków jest na dogo całe mnóstwo w dziale Wychowanie - można sobie poczytać i zdecydować, co nas bardziej przekonuje ja jestem zdecydowaną przeciwniczką łamania psa i pokazywania mu za pomocą dociskania, łapania za kark i potrząsania, przepychania się z psem w drzwiach (bo musimy jako osobnik ALFA przejsc pierwsi), pokazywaniu psu, że to my jemy najpierw, a potem pies - bo jest ostatni w hierarchii itd... jestem natomiast wielką zwolenniczką pozytywnego szkolenia i wychowywania - system nagród jest o wiele skuteczniejszy, nie powoduje przykrego samopoczucia psa i nas, sprawia, że pies robi to co chcemy z radością i w podskokach, bo wie, że zaraz od swojego fajowego pańcia dostanie fajową nagródkę :lol: robi to co chcemy, bo tak jest fajnie i się opłaci, a nie dlatego, że się nas boi i czuje przed nami respekt [B]muzzy[/B] pięknie opisuje wspólne dni i noce z Dropkiem widzę z jego opowieści, że pies jest dla niego czymś więcej, niż "tylko psem" [B]muzzy[/B] spi z Dropkim "łeb w łeb" :lol: bawi się z nim i nie żałuje pieszczot [B]muzzemu[/B] sprawiło przykrość dociskanie Dropka do podłogi dlatego powiem Ci [B]muzzy[/B] - kieruj się intuicją i poczytaj trochę o tym, jak "zdominować" psa za pomocą nagródek :evil_lol: - bo to i skuteczniejsze, i przyjemniejsze...............
-
TESCO!!Obie dziewczynki w pięknych domkach!!!DZIĘKUJEMY!!
Ajula replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
Ada urosła jak widzę, a uszy jakie ma fajowe :loveu: grzeczna jest?