Jump to content
Dogomania

Soema

Members
  • Posts

    15253
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Soema

  1. [quote name='karusiap']Chyba ich pogielo....W zyciu nie podpisze nic co stworzyli kretyni wpisujac dobermany na jakakolwiek liste....[/QUOTE] Ja szukam, czy to na pewno TA lista. Bo czytałam różne dyskusje MSWiA i nie wiem, czy to wersja ostateczna. Co nie zmienia faktu, że chcą zlikwidować hodowle niektórych ras..
  2. NightQueen, gdzie znalazłaś listę ras w takiej formie?
  3. Gdzie mogę znaleźć listę ras niebezpiecznych o której mowa w art. 20 (ustawa KdZ)? [I] 1) wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt podlegających zakazowi hodowli i rejestrowania w organizacjach hodowców, 2) wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt dla których posiadania konieczne jest złożenie egzaminu,[/I]
  4. [quote name='Florentynka']To ma być wykaz ras podlegających zakazowi hodowli czy wymagających rejestracji? Dla mnie to brzmi jak jakaś bzdura, na liście jest prawie wszystko co duże!!![/QUOTE] No właśnie staram się odszukać, czy to na pewno "koalicyjna lista", w ich zapisie jest mowa o zakazie hodowli (a nie tylko o wymogu rejestracji, co i tak utrudniało życie ludziom posiadającym psiaki z rodowodami, zrównoważonymi itd. a pseudo omijało)... tak czy siak, pewne rasy musiałyby z PL zniknąć. :shake: nie wierzę, że to ich pomysł... Idę szukać dalej. [url]http://www.forum.**********/showthread.php?p=1158503[/url] czy może ktoś pomóc odszukać, kto stoi za tą listą? I czy to ostateczne jest?
  5. Dziewczyna na wątku bullowatych wstawiła fragment projektu ustawy wg koalicji.. szczerze mówiąc dopiero teraz przeczytałam o jakie rasy chodzi. Art. 20. 1. Minister właściwy do spraw administracji publicznej określi, w drodze rozporządzenia: [B]1) wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt podlegających zakazowi hodowli i rejestrowania w organizacjach[/B] [B]hodowców,[/B] 2) wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt dla których posiadania konieczne jest złożenie egzaminu, 3) tryb przeprowadzania egzaminu, o którym mowa w pkt 2, 4) sposób i warunki prowadzenia ewidencji osób, które zdały egzamin i posiadają zwierzę, o którym mowa w pkt 2 - mając na względzie potrzebę i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ludziom i zwierzętom. 2. Zwierzę należące do osoby, która nie zdała wymaganego prawem egzaminu, na wniosek wójta lub Wojewódzkiego Inspektora do Spraw Zwierząt zostaje odebrane właścicielowi i podlega opiece zastępczej. 3. Koszty opieki zastępczej zwierzęcia odebranego zgodnie z ust. 2 obciążają jego dotychczasowego właściciela lub opiekuna. Do czasu pokrycia kosztów opieki zastępczej przez dotychczasowego właściciela lub opiekuna zwierzęcia, koszty te tymczasowo ponosi gmina. 4. Do należności z tytułu kosztów określonych w ust. 3 stosuje się przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji Czy to na pewno jest ta lista? W necie tą znalazłam jako 'nową' amerykański staffordshire terrier amerykański pit bull terrier perro de presa mallorquin buldog amerykański bulterrier bullmastiff cane corso dog argentyński dog de Bordeaux fila brasileiro mastif mastif angielski mastif hiszpański mastino napoletano mastif pirenejski mastif tybetanski perro de presa canario tosa inu beauceron bouvier des Flandres czarny terier doberman dog niemiecki owczarek niemiecki rottweiler sznaucer olbrzym akbasz dog anatolian karabash moskiewski stróżujący owczarek kaukaski owczarek południoworosyjski owczarek środkowoazjatycki hovawart
  6. [quote name='savahna']Myślę,że w domkach bedzie można w przypadku Molly wybierać...;) Ja to bym jeszcze chętnym dała do poczytania wątek,zeby wiedzieli jaką niunię i z jaką historią biora...:razz:[/QUOTE] Tak zrobimy....
  7. [quote name='ewatonieja']ha wszystko opłacone no to pozostaje mi kibicować małemu i polecam sie na przyszłość przy ogłoszeniach w 100% za free :)[/QUOTE] Ewa, gdyby udało się trochę wychować Celestynowiaki moglibyśmy liczyć na pomoc w ogłoszeniach? Znajome jadą prowadzić w sobotę mały kurs dla wolontariuszy i psiaków, potem powstaną wątki.. Fajnie by było wyrwać kilka psiaków z tego chorego miejsca.
  8. [B]SBD[/B], co Ty o tym myślisz? Mamy czekać na Ciaputkę i szukać łączonego transportu z Brutusem?
  9. Ja też nie wiem..... wiem, że muszę.. na Marszu wiele osób urzekła... nic to, dom będzie pod stałą kontrolą. Aaaaaaaa :(
  10. [quote name='maciaszek']Ja jestem z Katowic, ale zależy w jakiej dzielnicy pani mieszka... Z Katowic jest też sporo osób, które zaglądają na wątek katowickiego schronu (banerek w moim podpisie). Można tam zapytać o wizytę, tylko warto by napisać jaka to dzielnica/ulica.[/QUOTE] Dziękuję Maciaszku, wszelkie namiary na panię ma Eve. Muszę na nią poczekać.
  11. Masujemy się... i ona sama coraz częściej ją używa. Niestety, ze stawem rzekomym jest spory problem.. :shake:
  12. A tym mnie rozłożyła,.. autentycznie :) siedziała, jak mały dzięcioł :):) :loveu: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVphqsmZdZI/AAAAAAAAF0A/-yaXsHfUNis/s720/P1000831.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVphwjE4b5I/AAAAAAAAF0E/PnnAn4qkiLI/s720/P1000832.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVph3fjagUI/AAAAAAAAF0I/yi_fn9r71eY/s720/P1000833.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpiA967lQI/AAAAAAAAF0M/x7egKHioH0k/s720/P1000834.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpiUr57qEI/AAAAAAAAF0U/jSGl7ERenqo/s720/P1000836.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpiGw1AtJI/AAAAAAAAF0Q/MESIGPZRGCQ/s720/P1000835.JPG[/IMG]
  13. Mollcia na Marszu (nie)milczenia robiła furorę :) No cudna jest, co tu dużo mówić. Rozkosz sama... :) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpeER3w8EI/AAAAAAAAFxA/ByBziZAqo2A/s720/P1000786.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpim7WpcnI/AAAAAAAAF0c/-EfXH5yRxbA/s720/P1000838.JPG[/IMG]
  14. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpfOGEV2yI/AAAAAAAAFyU/g1yXGB8FEco/s720/P1000804.JPG[/IMG] łobuzzz :) Dla Ciotki Emi zębiska ;) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpfYqsyo6I/AAAAAAAAFyg/aqx1_tl6MMo/s720/P1000807.JPG[/IMG] :diabloti: no cóż piękne to to zdjęcie nie jest ;) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpfkq4mYsI/AAAAAAAAFyo/lIF9F2WmAHQ/s720/P1000809.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpf_-fU7FI/AAAAAAAAFzA/8leATpHTQIY/s720/P1000814.JPG[/IMG]
  15. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpgSouj9PI/AAAAAAAAFzQ/UUYZB-Ql_Go/s720/P1000818.JPG[/IMG] ja się nie dziwię, że się ta pani obawiała psiaków walczących ;) konsumpcja, delektacja... [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpgWZhgJDI/AAAAAAAAFzU/7EB6TTq-cZc/s720/P1000819.JPG[/IMG]
  16. Dziękuję.. :) mam jeszcze kilka zdjęc Paskudki :loveu: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpd59taFEI/AAAAAAAAFw4/9XPqeeda4kg/s720/P1000784.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpeYXmBT7I/AAAAAAAAFxU/hzRTFIIe1cM/s720/P1000791.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpeuLKI0aI/AAAAAAAAFx0/18K0Aex1pzs/s720/P1000796.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpe8GImrmI/AAAAAAAAFyA/k9UblTHZzEs/s720/P1000799.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpfH-dM-3I/AAAAAAAAFyM/l3YFXKbuwTk/s720/P1000802.JPG[/IMG]
  17. A kto podjął decyzję o Kropie? Widzicie jakąś szansę na adopcję jej od Ani? Czy ktoś jest w ogóle odpowiedzialny za Ciaputkę? Kto jest decyzyjny co do jej losów?
  18. [quote name='3 x']a skąd dokąd ma jechac psiak? tzn wiem, że od Ani ale dokąd?[/QUOTE] Do Wodzisławia Śląskiego
  19. Jedna osoba odpisała, że transport ok. 600zł, bo to pół Polski. A co do znajomych,,,, norma ;)
  20. Soema

    Metamorfozy

    [quote name='jola_li']Ależ oczywiście!!! Scenariusze się co prawda dopiero rodzą (jak mi się uda, to jeden skończę jutro ;-)), ale jak tylko się urodzą - to służę ostrzegając z góry, że jestem "amatorką", więc nie wiem, co z tego wyjdzie :-). A jakbyś prowadziła te lekcje, to może i na konkurs dla dzieci by się zgodzili ;-)? Z nagrodami oczywiście ;-)![/QUOTE] Jolu, a może stwórzmy osobny wątek do tego, taka burza mózgu etc, żeby tego wątku nie zaśmiecac?
  21. Na dniach będą ciachane suki z pobliskiej wsi. Dane Wasze przekazałam wetowi. Dziękuję :)
  22. Nie ma problemu. Pieniądze będą czekały. Może byc przelewowa, albo ja ją wezmę od Pani albo wyślecie na mój adres do Sandomierza i wtedy ktoś ze Stowarzyszenia opłaci.
  23. Zgłaszam w takim razie Olusię :) pokryjemy 100% ceny, ale bardzo proszę o fakturę za zabieg na dane: [SIZE=1][B][SIZE=3][COLOR=MediumTurquoise] [/COLOR][/SIZE][/B][/SIZE][LEFT][B]Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt[/B] [B] ul. Rynek 3[/B] [B] 27 - 600 Sandomierz[/B] [B][FONT=&quot]NIP:[/FONT][/B][FONT=&quot] 864-17-77-063[/FONT] Bank Spółdzielczy [FONT=Arial][SIZE=5][COLOR=DarkGreen]98 9429 0004 2001 0014 6001 0002 [/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]
×
×
  • Create New...