-
Posts
15253 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Soema
-
[quote name='karusiap']Chyba ich pogielo....W zyciu nie podpisze nic co stworzyli kretyni wpisujac dobermany na jakakolwiek liste....[/QUOTE] Ja szukam, czy to na pewno TA lista. Bo czytałam różne dyskusje MSWiA i nie wiem, czy to wersja ostateczna. Co nie zmienia faktu, że chcą zlikwidować hodowle niektórych ras..
-
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Soema replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
Gdzie mogę znaleźć listę ras niebezpiecznych o której mowa w art. 20 (ustawa KdZ)? [I] 1) wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt podlegających zakazowi hodowli i rejestrowania w organizacjach hodowców, 2) wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt dla których posiadania konieczne jest złożenie egzaminu,[/I] -
[quote name='Florentynka']To ma być wykaz ras podlegających zakazowi hodowli czy wymagających rejestracji? Dla mnie to brzmi jak jakaś bzdura, na liście jest prawie wszystko co duże!!![/QUOTE] No właśnie staram się odszukać, czy to na pewno "koalicyjna lista", w ich zapisie jest mowa o zakazie hodowli (a nie tylko o wymogu rejestracji, co i tak utrudniało życie ludziom posiadającym psiaki z rodowodami, zrównoważonymi itd. a pseudo omijało)... tak czy siak, pewne rasy musiałyby z PL zniknąć. :shake: nie wierzę, że to ich pomysł... Idę szukać dalej. [url]http://www.forum.**********/showthread.php?p=1158503[/url] czy może ktoś pomóc odszukać, kto stoi za tą listą? I czy to ostateczne jest?
-
Dziewczyna na wątku bullowatych wstawiła fragment projektu ustawy wg koalicji.. szczerze mówiąc dopiero teraz przeczytałam o jakie rasy chodzi. Art. 20. 1. Minister właściwy do spraw administracji publicznej określi, w drodze rozporządzenia: [B]1) wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt podlegających zakazowi hodowli i rejestrowania w organizacjach[/B] [B]hodowców,[/B] 2) wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt dla których posiadania konieczne jest złożenie egzaminu, 3) tryb przeprowadzania egzaminu, o którym mowa w pkt 2, 4) sposób i warunki prowadzenia ewidencji osób, które zdały egzamin i posiadają zwierzę, o którym mowa w pkt 2 - mając na względzie potrzebę i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ludziom i zwierzętom. 2. Zwierzę należące do osoby, która nie zdała wymaganego prawem egzaminu, na wniosek wójta lub Wojewódzkiego Inspektora do Spraw Zwierząt zostaje odebrane właścicielowi i podlega opiece zastępczej. 3. Koszty opieki zastępczej zwierzęcia odebranego zgodnie z ust. 2 obciążają jego dotychczasowego właściciela lub opiekuna. Do czasu pokrycia kosztów opieki zastępczej przez dotychczasowego właściciela lub opiekuna zwierzęcia, koszty te tymczasowo ponosi gmina. 4. Do należności z tytułu kosztów określonych w ust. 3 stosuje się przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji Czy to na pewno jest ta lista? W necie tą znalazłam jako 'nową' amerykański staffordshire terrier amerykański pit bull terrier perro de presa mallorquin buldog amerykański bulterrier bullmastiff cane corso dog argentyński dog de Bordeaux fila brasileiro mastif mastif angielski mastif hiszpański mastino napoletano mastif pirenejski mastif tybetanski perro de presa canario tosa inu beauceron bouvier des Flandres czarny terier doberman dog niemiecki owczarek niemiecki rottweiler sznaucer olbrzym akbasz dog anatolian karabash moskiewski stróżujący owczarek kaukaski owczarek południoworosyjski owczarek środkowoazjatycki hovawart
-
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
[quote name='savahna']Myślę,że w domkach bedzie można w przypadku Molly wybierać...;) Ja to bym jeszcze chętnym dała do poczytania wątek,zeby wiedzieli jaką niunię i z jaką historią biora...:razz:[/QUOTE] Tak zrobimy.... -
[quote name='ewatonieja']ha wszystko opłacone no to pozostaje mi kibicować małemu i polecam sie na przyszłość przy ogłoszeniach w 100% za free :)[/QUOTE] Ewa, gdyby udało się trochę wychować Celestynowiaki moglibyśmy liczyć na pomoc w ogłoszeniach? Znajome jadą prowadzić w sobotę mały kurs dla wolontariuszy i psiaków, potem powstaną wątki.. Fajnie by było wyrwać kilka psiaków z tego chorego miejsca.
-
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Ja też nie wiem..... wiem, że muszę.. na Marszu wiele osób urzekła... nic to, dom będzie pod stałą kontrolą. Aaaaaaaa :( -
CUD na dogo!! LILU czrn-bł jamnik 2mce - znalazła super DS! :)
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
[quote name='maciaszek']Ja jestem z Katowic, ale zależy w jakiej dzielnicy pani mieszka... Z Katowic jest też sporo osób, które zaglądają na wątek katowickiego schronu (banerek w moim podpisie). Można tam zapytać o wizytę, tylko warto by napisać jaka to dzielnica/ulica.[/QUOTE] Dziękuję Maciaszku, wszelkie namiary na panię ma Eve. Muszę na nią poczekać. -
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Masujemy się... i ona sama coraz częściej ją używa. Niestety, ze stawem rzekomym jest spory problem.. :shake: -
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
A tym mnie rozłożyła,.. autentycznie :) siedziała, jak mały dzięcioł :):) :loveu: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVphqsmZdZI/AAAAAAAAF0A/-yaXsHfUNis/s720/P1000831.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVphwjE4b5I/AAAAAAAAF0E/PnnAn4qkiLI/s720/P1000832.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVph3fjagUI/AAAAAAAAF0I/yi_fn9r71eY/s720/P1000833.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpiA967lQI/AAAAAAAAF0M/x7egKHioH0k/s720/P1000834.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpiUr57qEI/AAAAAAAAF0U/jSGl7ERenqo/s720/P1000836.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpiGw1AtJI/AAAAAAAAF0Q/MESIGPZRGCQ/s720/P1000835.JPG[/IMG] -
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Mollcia na Marszu (nie)milczenia robiła furorę :) No cudna jest, co tu dużo mówić. Rozkosz sama... :) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpeER3w8EI/AAAAAAAAFxA/ByBziZAqo2A/s720/P1000786.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpim7WpcnI/AAAAAAAAF0c/-EfXH5yRxbA/s720/P1000838.JPG[/IMG] -
CUD na dogo!! LILU czrn-bł jamnik 2mce - znalazła super DS! :)
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpfOGEV2yI/AAAAAAAAFyU/g1yXGB8FEco/s720/P1000804.JPG[/IMG] łobuzzz :) Dla Ciotki Emi zębiska ;) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpfYqsyo6I/AAAAAAAAFyg/aqx1_tl6MMo/s720/P1000807.JPG[/IMG] :diabloti: no cóż piękne to to zdjęcie nie jest ;) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpfkq4mYsI/AAAAAAAAFyo/lIF9F2WmAHQ/s720/P1000809.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpf_-fU7FI/AAAAAAAAFzA/8leATpHTQIY/s720/P1000814.JPG[/IMG] -
CUD na dogo!! LILU czrn-bł jamnik 2mce - znalazła super DS! :)
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpgSouj9PI/AAAAAAAAFzQ/UUYZB-Ql_Go/s720/P1000818.JPG[/IMG] ja się nie dziwię, że się ta pani obawiała psiaków walczących ;) konsumpcja, delektacja... [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpgWZhgJDI/AAAAAAAAFzU/7EB6TTq-cZc/s720/P1000819.JPG[/IMG] -
CUD na dogo!! LILU czrn-bł jamnik 2mce - znalazła super DS! :)
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Dziękuję.. :) mam jeszcze kilka zdjęc Paskudki :loveu: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpd59taFEI/AAAAAAAAFw4/9XPqeeda4kg/s720/P1000784.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpeYXmBT7I/AAAAAAAAFxU/hzRTFIIe1cM/s720/P1000791.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpeuLKI0aI/AAAAAAAAFx0/18K0Aex1pzs/s720/P1000796.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpe8GImrmI/AAAAAAAAFyA/k9UblTHZzEs/s720/P1000799.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TVpfH-dM-3I/AAAAAAAAFyM/l3YFXKbuwTk/s720/P1000802.JPG[/IMG] -
[quote name='jola_li']Ależ oczywiście!!! Scenariusze się co prawda dopiero rodzą (jak mi się uda, to jeden skończę jutro ;-)), ale jak tylko się urodzą - to służę ostrzegając z góry, że jestem "amatorką", więc nie wiem, co z tego wyjdzie :-). A jakbyś prowadziła te lekcje, to może i na konkurs dla dzieci by się zgodzili ;-)? Z nagrodami oczywiście ;-)![/QUOTE] Jolu, a może stwórzmy osobny wątek do tego, taka burza mózgu etc, żeby tego wątku nie zaśmiecac?
-
Na dniach będą ciachane suki z pobliskiej wsi. Dane Wasze przekazałam wetowi. Dziękuję :)
-
Nie ma problemu. Pieniądze będą czekały. Może byc przelewowa, albo ja ją wezmę od Pani albo wyślecie na mój adres do Sandomierza i wtedy ktoś ze Stowarzyszenia opłaci.
-
Zgłaszam w takim razie Olusię :) pokryjemy 100% ceny, ale bardzo proszę o fakturę za zabieg na dane: [SIZE=1][B][SIZE=3][COLOR=MediumTurquoise] [/COLOR][/SIZE][/B][/SIZE][LEFT][B]Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt[/B] [B] ul. Rynek 3[/B] [B] 27 - 600 Sandomierz[/B] [B][FONT="]NIP:[/FONT][/B][FONT="] 864-17-77-063[/FONT] Bank Spółdzielczy [FONT=Arial][SIZE=5][COLOR=DarkGreen]98 9429 0004 2001 0014 6001 0002 [/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]