Jump to content
Dogomania

Soema

Members
  • Posts

    15253
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Soema

  1. [quote name='Dogo07']O miłej suczce, o której było tutaj pisane niedawno.[/QUOTE] O kurczę...:mdleje: ja już jestem przewrażliwiona.. za dużo nieszczęść u mnie ostatnio. Czekam w takim razie na wątek. Jostel dobrze by było znać Wasze potrzeby ile czego idzie w ciągu miesiąca.
  2. [quote name='jostel5']Dziękuję,że jesteście... Po powrocie z pracy,czyli wieczorem ,założę wątek-tak jak sugerowała Soema...Też o tym myślałam...;) Nie wiem,jak się pisze sensowną petycję-gdyby co...Nigdy takowej nie pisałam...[/QUOTE] Teraz jest coraz więcej petycji, myślę że ktoś się zgłosi do pomocy :) ja myślę, że z czasem i my będziemy potrzebowali pomocy..... Ale jak nie my mamy sobie pomagać i się wspierać to kto?
  3. Co do oddawania.. jeśli mają książeczkę i pokryją koszty leczenia, to trzeba psiaka oddać.. Ale mało jest takich, co się upominają. :shake: warto zadzwonić do gminy, jeśli właściciel się nie znajdzie.
  4. Jola, trzeba założyć wątek nowy na akcjach np. i rozesłać. Burza mózgów i tyle... Trzeba prosić o wsparcie doświadczone organizacje, jak trzeba będzie to zainteresować media. Skąd te cięcia? Jak to jest uargumentowane? Co zapisali w budżecie?!
  5. [url]http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe?p=16240889#post16240889[/url] tu jest cała dyskusja o tym Ewo.
  6. Co się dziwić jak pan szanowny poseł Kłopotek, ma takie a nie inne zdanie nt. np. łańcuchów.. U nas też jest walka z wiatrakami, jeśli chodzi o mentalność ludzi mieszkających na wsi. Ale ostatnio jak mieliśmy zgłoszenie o potrąconym psie, spoza naszego terenu, to byłam zaskoczona miłą i rzeczową współpracą z tamtejszą gminą. Może trzeba więcej osób zainteresować tą sprawą? Warto byłoby się z pomysłami przenieść gdzie indziej.
  7. Enia, ja myślę, że trzeba wójtowi przypomnieć jakie ma obowiązki - ustawowe. na wszystkich przyjdzie czas. Ja wierzę w to bardzo. I wiem, jak to jest być zbywanym przez urzędników. Przerabiamy to u nas.. ale szczęście w nieszczęściu, że po powodzi nasza pozycja się umocniła..
  8. [quote name='enia']oglądałyście wczoraj TVN? akcja zerwijmy łańcuchy, i reportaż z polskiej wsi..... może i do Falk da się ich zaprosić???[/QUOTE] Oby.. jest to gdzieś na internecie do oglądnięcia Nie możemy tego tak zostawić. Podczytywaczom życzę miłego dnia, jeszcze.
  9. [quote name='Pipi']Ja kilka razy nagrywałam się na sekretarki w celowniku w expresie reporterów, w interwencji, w tvn chyba też i prosiłam o to żeby ktos przyjechał, zainteresował sie problemem, ale nawet do mnie nikt nie oddzwonił. Pewnie trzeba tragedii, żeby tak sami z siebie zainteresowali się, albo trzeba mieć znajomości.[/QUOTE] Pomału :) wczoraj do mnie dzwonili z TVN Uwaga. Odezwę się do nich na maila. W ekspresie mają napięty harmonogram, ale popytam znajomych co i jak. Napisałam do Ciebie na Facebooku. :)
  10. Warto, bo to ich obowiązek. Jak nie całość to chociaż część.. nie chcą wprowadzać dofinansowań sterylizacji, to niech tak się wykażą.. Bo dogomaniacy coraz mniej pieniędzy mają :shake: mam nadzieję, że się uda. I wspomogą
  11. Pipi, jeśli życzliwi to czytają, to mam informację, tak samo jak robimy porządki w innych rejonach, zrobimy i tu. :) Obowiązkiem gminy jest opieka nad i przed bezdomnymi zwierzętami!! Koniec i kropka. TVN Uwaga teraz serie odcinków o zwierzętach przygotowuję, może ich trzeba zainteresować problemem i znieczulicą. Zresztą jeśli nie mają umowy, można ich zaskarżyć. Ja się ciągle edukuje w przepisach i ich egzekwowaniu, ale tego tak zostawić nie można.
  12. [quote name='agnest']Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Soema napisz tu albo na PW jak załatwiałyście kasę od gminy. Może warto spróbowac, w końcu pieniądze na ulicy nie leżą...[/QUOTE] Zgłoszenie było spoza Sandomierza.. ale pies leżał w rowie jakiś czas. Tył potrzaskany, babeczka bała się podejść. Ja od razu za telefon, bo nie było mnie na miejscu, kto może podjechać. Mogła wetka, która leczy nasze przytuliskowe psiaki. Wszystko fajnie, tylko kto za to zapłaci.. my już się nauczyliśmy, że gminy trzeba cisnąć. Zadzwoniłam do gminy Samborzec, wójta nie było. Była sekretarka. Przedstawiłam sytuację i spytałam, z kim mają umowę podpisaną. "Z nikim..",,, no to mówię, że możemy pomóc jako SSPZ, ale czy pokryją koszty leczenia psa. "Tak pokryją". W szoku byłam, bo zazwyczaj, tak łatwo nie jest. Poprosiłam, żeby ktoś od nich podjechał na miejsce, zeby był świadek, że to "ich" pies. Poza tym potrzebna była pomoc przy psiaku. Czasami też robi się zdjęcia z miejsca wydarzenia... bo czasu brak albo godzina późna. W większości przypadków trzeba przypomnieć urzędnikom ustawy i ich obowiązek z nich wynikający. Niestety ten psiak musiał zostać poddany eutanazji... liczne obrażenia wewnętrzne, potrzaskany cały tył.. koszty utylizacji też pokryła gmina. :(
  13. Bidusiu.... :( jak jest z opłatą leczenia takich psiaków przez gminy? Nam wczoraj po zgłoszeniu wypadku z udziałem psa udało się wyegzekwować pokrycie leczenia przez gminę, niestety psiaka trzeba było uśpić :( wiem, że teraz za późno.. ale czasem gminy mają zdrowe podejście do tego typu spraw. Jakby trzeba było załatwić błonnik buraczany psi, żeby rozmiękczyć kupę to dajcie znać. Jak będzie wydarzenie na FB, też dajcie znać. Trzymam kciuki Maleńki!
  14. Pipi, tak być nie może. Co na to gmina? Coraz więcej mówi się o zwierzętach w tv, o przestrzeganiu prawa itd... Może warto pomyśleć o..... napisz mi co na to wszystko Twoja gmina, z kim mają umowę podpisaną?
  15. Dziękujemy, że mogliśmy poznać Twoją opinię. Dziewczyny udało się Wam rozpakować transport NL? Może jedzie ktoś od Was w naszą stronę..? Pierwsza część odkażania za nami, ale długa droga jeszcze przed :shake: Ma ktoś dojście do TVN Uwaga, może w ramach odcinków o zwierzętach mogliby puszczać ogłoszenie adopcyjne jakiegoś psiaka.. jak u Was adopcje, zgłasza się ktoś konkretny? U nas ostatnio lekko ruszyło.
  16. [quote name='mamanabank']Decyzja jest od ręki. Soema zaproponowała 50% wsparcia.[/QUOTE] To nie ja zaproponowałam, ale takie są zasady. Stali wpłacający mają 100%. Cel szczytny, więc to 5zł nie jest tak dużo miesięcznie.. a może wspólnie pomóc wielu psim istnienion tym narodzonym i tym co się miałyby urodzić.. czekam na cenę zabiegu. Zapraszam do akcji wszystkich ;)
  17. Podobają mi się Ewo Wasze plany :loveu: oby się udało ;) A ta Diega rodzina.... to jak Tedziwkowa - nie mogę się nadziwić. ;)
  18. [quote name='chita']:evil_lol: co Soemciu jestes niezadowolona ze swojego sprzetu:eviltong: teraz to sie domy w tydzien beda znajodowac jak Ania psy obfoci[/QUOTE] Ja tam nie szpanuję i mój mi wystarcza, o...!
  19. [quote name='chita']toc to soema ma nowy aparat czy ja w temacie nie jestem:eviltong: Fibula :loveu:[/QUOTE] Ona też ma.... taki jak Ty:obrazic:
  20. Pochwalcie Ani aparat :grins: Fibuuuuuulaa :loveu: się stęskniła. Ale z niej potwór :)
  21. [quote name='agata-air']Otrzymaliśmy dziś Mała Nowelizację Pawła Suskiego, analizujemy go. Gdyby ktoś chciał go przeczytać mogę przesłać[/QUOTE] Ja bym prosiła na mail sandomierskiego stowarzyszenia [email][email protected][/email]
  22. Booonusek :loveu: jaką ma sierść ładną :) jak skończę uaktualniać psiaki w nowym domu, a mam ich ponad 100 to go dorzucę :) ejj my podpisałyśmy umowę?
  23. [quote name='Topi']Szczecinek wygrał. Soema :beerchug: kto napełni te kufelki ? ;):lol:[/QUOTE] Ja poczekam na stanowisko KV ;) i chętnie.
  24. [quote name='Becia66']Obejrzałam stronkę, robi wrażenie, a [B]Sonia[/B] po prostu rozłożyła mnie na łopatki.....:loveu: Słyszałam już wcześniej od Dzikiej_Figi że z niej taki cudak kochany i namawiała usilnie Florentynkę na jej adopcję :eviltong: ale że tak cudna jest to nie wiedziałam.[/QUOTE] Wszyscy namawiają Florentynkę :niewiem: no jest przekomiczna... ja po łbie jak ją pierwszy raz widziałam, mówię.. ale piękny wielki benio.... czekam, aż wstanie... hm, a ona stała już:eviltong: a jakie ma wielki język :mdleje:
×
×
  • Create New...