-
Posts
19512 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by agaga21
-
*Pabianice* bernardynka Lusia BEZ OCZU !!!!!!!!!!!!!!!!
agaga21 replied to piechcia15's topic in Już w nowym domu
[quote name='piechcia15']Mastif:) cudo poprostu:) zakochałam się, imponujący!!! [/QUOTE]120kg to musi być kolos! nie wiedziałam, ze mastify osiągają taką wagę. -
[quote name='Ania+Milva i Ulver']Ale sie rozpisałyście:) To ja dorzucę dwa pytania- czym różni się śpiworek do łóżeczka a taki do wózka? Czy ten co wstawiała tu Agaga21 -ten z owczą wełną;) to jest do wózka?? I odnośnie monitora oddechu- jaki polecacie?[/QUOTE] tak, ten jest zdecydowanie do wózka. jest bardzo ciepły i ma zewnętrzną warstwe nieprzepuszczającą wiatru i deszczu. do łóżeczka są tego typu: [url]http://allegro.onet.pl/my-sweet-baby-spiworek-l-77-cm-hafty-cudny-i1795424266.html[/url] [IMG]http://www.my-sweet-baby.com/%21allegro/sweet-amelie5/apl_biale_spiw.jpg[/IMG] tu masz też rożek
-
WYZLY z Bielska Bialej Cypis i Rumcajs/Ogien i Woda/ Rumi znow bez domu:(
agaga21 replied to Ati's topic in Już w nowym domu
ati, oczyść skrzynkę bo jeszcze coś ci chciałam napisać, o czym zapomniałam powiedzieć ;) -
[quote name='Rodzice Maciusia :)'] I czy termin to 40 czy też 36 tyg? Pytałam mojej mamy, ale ona nie pamięta ile wynosi "termin". Ja wiem, że byłam przenoszona, miałam się urodzić w listopadzie, a urodziłam się w grudniu; podobno wody płodowe były zielone i jeszcze trochę a bym się udusiła :( [/QUOTE]w terminie urodzić czyli między 38 a 42 tygodniem od ostatniej miesiączki, jednak jako dokładny termin przyjmuje się koniec 40 tygodnia. [quote name='Rodzice Maciusia :)']I mam jeszcze pytanko co do wyprawki - konkretnie napiszcie mi proszę po co jest tzw. ROŻEK? Patrzę na te wszytskie fotki, wyprawki i jak dla mnie wizualnie rożek pełni tą samą funkcję co śpiworek - mylę się? I czy muszę koniecznie kupować specjalny ręcznik z kapturkiem, czy normalny dla dorosłych, tyle że oczywiście mniejszy nie wystarczy? I jeszcze pytanko odnośnie ciuszków, choć o to jeszcze będę pewnie pytać bliżej listopada. Dziś obejrzałam jeszcze raz wszystkie ciuszki jakie dostałam. Okazało się, że mam z 15 sztuk body :) i dość sporo takiego ubranka, którego nazwa to rampers. Czy używacie tego? Acha, i jeszcze jedna kwestia mnie frapuje - ciuszki są w różnych rozmiarach, skąd ja mam wiedzieć jakie mam kupować dla swego synalka?? Czy lepiej kupować takie 3-6 m-cy i najwyżej będą ciut za duże czy też lepiej dla newborna albo 0-3? Bo te body niektóre to takie tyci myci, że nie wiem. Co, jeśli nazbieram mnóstwo za małych? Jak Wy to rozwiązałyście?[/QUOTE] -rożek się przydaje bo noworodki lubią zwykle być zawinięte, czują się wtedy bezpieczniej. w śpiworku nie zawiniesz dziecku rączek i śpiworek jest luźny. -ręcznik nie musi być specjalny z kapturkiem. może być zwykły, duży, by zawinąć dzidziusia tak, by nie zmarzł. -bodziaki się przydają jako bielizna. są wygodniejsze niż kaftaniki, bo się nic nie podwija. -rampersy chyba są bez stópek? to chyba lepiej pajacyki kupować na jesień/zimę (ze stópkami). ja nie mam żadnego rampersa. -ja kupuję dosłownie kilka sztuk ubranek w rozmiarze 56 a resztę 62, bo niektóre dzieci w 56 już przy porodzie się nie mieszczą a czasem wyrastają z nich po chwili dosłownie. 3-6 miesięcy będą na bank za duże. te 0-3 są w rozmiarach od 56 do 68(albo 62)
-
*Pabianice* bernardynka Lusia BEZ OCZU !!!!!!!!!!!!!!!!
agaga21 replied to piechcia15's topic in Już w nowym domu
miło widać uśmiechniętą mordkę. a ten 120kg kompan to co to za zwierz??? -
[quote name='ojasia']Wózek fajny! Gratuluję podjęcia decyzji![/QUOTE] dzięki :) wbrew pozorom to nie takie proste, bo praktycznie w każdym coś mi się nie podobało. warto jednak wózek zobaczyć w sklepie na żywo. mało brakowało a kupiłabym ten 4 runner przez allegro i bym była niezadowolona z niechlujnego wykończenia (wszędzie wystające rzepy, materiał wewnątrz jakiś taki byle jaki, a na fotach śliczny)
-
jesli ta sunia od was przejdzie w sobotę test na koty, to zamieszka w wolsztynie we wspaniałym domu z ogrodem jako pies kanapowy, towarzyszka 2 kotów i 2 pań :) trzymajcie kciuki! [IMG]http://beta.poczta.onet.pl/image.html?data=%7B%22mid%22%3A%2054807758%2C%20%22attId%22%3A%20%[email protected]%22%2C%20%22storageType%22%3A%201%2C%20%22location%22%3A%20%22atch%3A4432383%3A54807758%3Acbe3a8a2a805676819deccd08573dc16%3A9aacdee6%22%2C%20%22fileName%22%3A%20%22Zdj%u0119cie0221.jpg%22%2C%20%22contentType%22%3A%20%22image/jpeg%22%2C%20%22fn%22%3A%20%22getAttachment%22%7D[/IMG]
-
kupiłam wózek!! o taki, kolor nr 4 jasny piaskowy: [url]http://allegro.onet.pl/wozek-wielofunkcyjny-bebetto-solaris-3w1-i1819603761.html[/url] były też te wózki 4 runner ale tak jak pisali w opiniach miał fatalne wykończenia, więc zdecydowałam się na inny, chociaż tmten wizualnie ładniejszy. ten co kupiłam jest na żywo ładniejszy niż wydaje się na zdjęciach, leciusieńko się prowadzi i jest bardziej miękki niż ten 4 runner. ale się cieszę, że temat wózkowy mam już z głowy:multi::multi:
-
a faktycznie to moszna! słońce tak pada, że penis prawie nie jest widocznyna pierwszy rzut oka (myślałam, że to tak mocno napuchł penis, bo ta moszna jakoś bardziej na brzuchu niż z tyłu) . a moszna napuchnięta mocno jak na ten moment, powinno być już ładnie zagojone bo dość długo już minęło od zabiegu. może tam się jakiś stan zapalny wdał?
-
WYZLY z Bielska Bialej Cypis i Rumcajs/Ogien i Woda/ Rumi znow bez domu:(
agaga21 replied to Ati's topic in Już w nowym domu
jutro o 19 jadę na wizytę. wszystko się składało tak, że musiałam ją dopiero na ten dzień przełożyć, wcześniej też nie było możliwości, by zastać rodzinę w komplecie a na tym mi zależało. po wizycie melduję się ati :) -
jutro jade do hurtowni z wózkami. jak nic nie dostanę, to kupuję przez internet 4 runner, bo już chcę mieć to z głowy.
-
[quote name='furciaczek']Dawac z reki, albo zabrac i w zamian dac cos fajniejszego...to skojazy ze jak podchodzisz to nie oznacza strat a zyski:diabloti: Cos jak handel wymienny:lol: Etna urocza:loveu:[/QUOTE]dziś kawałek mięsa dla niej pokroiłam na kawałki i z ręki dostała, po kawałeczku zamiast całości. niestety jak będę coś z kośćmi dawać to już się tak nie uda ale już mam plan, że wtedy będę podchodziła do niej z jakimiś dodatkowymi kawałkami mięska, żeby dawać jej jak będzie gryzła swoją porcję z kością. mam nadzieję że się oduczy tego brzydkiego warczenia, bo to bardzo mało przyjemne jak pies(nawet taki mały) zęby pokazuje. [quote name='Ajula']moja Hexi nigdy nikogo nie ugryzła, nawet nie próbowała - w misce daje sobie grzebać ALE jak znajdzie świństwo, albo (bardzo rzadko) dostanie kawałeczek kości, albo coś innego wyjątkowego, to nie odda za skarby świata - to jest ten moment, kiedy może ugryźć, ja się przyznaję, że odpuszczałam - nie doprowadzałam do konfrontacji, starałam się tylko zająć ją czymś jeszcze bardziej superanckim, albo odwrócić jej uwagę i wtedy szybko zabierałam, u nas akurat skuteczne jest dzwonienie do drzwi, bo wtedy leci jak szalona pod drzwi, żeby szczekać[/QUOTE]u nas przy misce też nie ma problemu, jedynie właśnie jak większy kawałek dostaje do pogryzienia. zachowuje się wtedy jak mały dzikusek-ogon pod siebie, cała spięta, no i pilnuje. na szczęście u nas żaden pies drugiemu nie zabiera jedzenia gdy wcześniej zje, tylko dopiero jak skończą wszystkie, to każdy idzie sprawdzić miejsce, w którym jadły pozostałe psiaki, by sprawdzić, czy aby na pewno nic nie zostało :evil_lol::evil_lol: luna i tak już się fajnie nauczyła, że jak daję jeść, to nie można skakać i próbować złapać mięcho jak najszybciej, poza kolejnością, tylko się siedzi i się grzecznie czeka aż pani powie imię pieska, który dostaje porcję ;) a że jest najmłodsza, najmniejsza i najkrócej u nas, to niestety dostaje jako ostatnia:diabloti:. śmiesznie wygląda jak siedzi i podaje tą swoją maleńką łapkę:loveu: czekając na jedzonko
-
[quote name='Rodzice Maciusia :)'] Jak nie to rzeczywiście, w ZUSie pewnie udzielą odpowiedzi. I tak będę musiała jakoś niedługo się ciachnąć złożyć "to coś" (:)) co się składa gdy się wykorzysta 180 dni na zwolnieniu, więc wtedy od razu zapytam.[/QUOTE]a coś się składa????? moja lekarka mi mówiła, że już się nic nie składa, bo się w końcu przepisy zmieniły i kobiety w ciąży nie muszą nic składać (a chyba chodziło o jakiś wniosek o świadczenia rehabilitacyjne czy coś takiego)
-
[quote name='ania z poznania'][URL]https://lh3.googleusercontent.com/-L7GxqYYE5DU/TmzzMhnsDMI/AAAAAAAAC2o/9nwURGaDiSg/DSCN7671.JPG[/URL] Cudowna jest Etnusia![/QUOTE]:loveu: [quote name='chita']hahhaa prawie jak boomer:evil_lol: przynajmniej sobie nochala nie podrapała [URL]https://lh6.googleusercontent.com/-IGOTvsT6LWg/Tmz1dq27SGI/AAAAAAAAC3U/FdViFYW_OLc/DSCN7729.JPG[/URL] gnoju nie zazdraszczam:p[/QUOTE]musiałam ją od dyni na siłę odciągnąć, bo jechało jakieś auto i trzeba było udawać, że to nie my:diabloti: gnój wykąpany, dobrze, że to tylko gnój a nie padlina [quote name='agnieszka32'] Pamiętam, że na początku Figa też warczała, jak chciało się jej zabrać kość, albo penisa. Nie pamiętam, co robiłam, ale podziałało :evil_lol:[/QUOTE]dzięki ciotka za dobrą radę! też tak zrobię:evil_lol::evil_lol: [quote name='malawaszka']hahaha świetna rada :roflt:[/QUOTE] prawda? nie ma to jak dobra rada:mad: [quote name='ania z poznania']Agata, ja odbierałam za warknięcie, tak kilka razy i przestał (Killah tak próbował jak miał 3-4 miesiące)[/QUOTE]a to nie przyniesie odwrotnego skutku jak będę odbierać? głupol się pewnie będzie bardziej stresować, że jak się zbliżam to po to by zabrać. chyba będę jej dawać po małym kawałeczku z ręki a nie jeden duży, by się przyzwyczaiła, że ma jeść z ręki ni siedzieć cicho. morris też się na początku spinał ale nie warczał!
-
[quote name='Ania+Milva i Ulver'] macie imię dla synusia?....my nadal nie:oops:[/QUOTE]ja nie mam dla córki i przeraża mnie to, bo tak do końca żadne mi się nie podoba!
-
Kot z wypadku, znaleziony przy drodze- juz zdrowy:)
agaga21 replied to furciaczek's topic in Kotki już w nowych domach
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-FPF70hY_muA/Tmz8zkj8EYI/AAAAAAAAFdo/BJyQnxX0mjc/s512/IMG_9284.JPG[/url] cudne to zdjęcie! -
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-KkmN480qGfg/Tmz0s-IFEcI/AAAAAAAAC28/0eQ-eeDbNMM/DSCN7700.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-CVswCJYsoIA/Tmz0605X20I/AAAAAAAAC3A/896MDsbQsR0/DSCN7709.JPG[/IMG] w drodze powrotnej znalazłyśmy piłkę :cool3: niestety szybko się zepsuła :evil_lol::evil_lol: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-7MsY6cPpjpg/Tmz1Fy0kTII/AAAAAAAAC3E/nmW1AQFba_w/DSCN7720.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-x6RGkDSz0mY/Tmz1LUgRzaI/AAAAAAAAC3I/a9z4SEfDWWE/s576/DSCN7721.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-FN7Kr1C3bBM/Tmz1THR1GmI/AAAAAAAAC3M/6I41KnfZExc/s576/DSCN7723.JPG[/IMG]
-
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-L7GxqYYE5DU/TmzzMhnsDMI/AAAAAAAAC2o/9nwURGaDiSg/DSCN7671.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-MXaid6zfv94/TmzzZpjxYII/AAAAAAAAC2s/NQCmHnlE-iw/DSCN7682.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-RtknnPa36BI/TmzzpMSeBoI/AAAAAAAAC2w/FWfOg4lUJZM/DSCN7689.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-cZI9PJ984vU/Tmz0TUxnblI/AAAAAAAAC20/nWv69Gblb1I/DSCN7690.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-N1kGOCex2j8/Tmz0nLX8HrI/AAAAAAAAC24/nmDkVj5l8j8/DSCN7696.JPG[/img]