Jump to content
Dogomania

funia

Members
  • Posts

    14694
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by funia

  1. [quote name='handzia']Tzn. 400 zł + karma?[/QUOTE] tak ,Czyli wyjdzie ponad 500 zł .
  2. DZwoniła do mnie p.Sylwia .I obiecała ze po niedzieli będzie historia choroby Wery . Mówiła też ,ze ma kłopot z netem . Powiedziała ,ze obnizy stawkę z 450 zł plus karma na 400 zł . Nie zmienia to faktu ,ze Wera musi być zdiagnozowana do końca i leczona aby mogła jak najszybciej dojść do formy .Potem sterylka i ogłaszanie .Jest piękna i szybko znajdzie dom.
  3. Marta wiesz coś więcej o tym domu ? Wiem ,ze sprawdzony i ok ale chciałabym znac szczegóły ....Jak ja się z nia rozstanę ?
  4. [quote name='jogolcia@pdx']A co nowego u Zosieńki? Jak się dogaduje z innymi psiakami?[/QUOTE] Jest wspaniała i przyjacielsko nastawiona do wszystkich psówi,.Biedna musiała nie dojadać ogromnie rzuca sie na jedzenie .... Uwielbia zabawy i chce mieć cały czas kontakt z człowiekiem .
  5. Lusia ma się dobrze .Ubrana w kubrak posterylkowy człapie sobie .Apetyt ma .spokojnie i po woli chodzi na spacerach .Podsypia tez sporo ,ale nie jest to dziwne w jej sytuacji . Nikt ostatnio nie dzwonił ,
  6. aimez babuszka głucha jak pień .....Ale ja mam swoje sposoby ....Klaskam albo dotykam ja w okolice pleców i ona się odwraca .Dajemy rade . Od wczoraj spoufalone jesteśmy bardziej bo się całujemy ....Babka uwielbia te pieszczoty i odwzajemnia się wielkim przywiązaniem .Chodzi krok w krok ,ze trzeba bardzo uważać bo wchodzi pod nogi .Juz raz ją nadepnęłam ....ale nic się nie stało .Kochana starowina .Dzisiaj mamy gości cały dzień i ona odżywa jak jest gwar ,ludzie ,jedzonko pachnie ( załąpała się na pstrąga i kaszaneczkę z grila) Sępi zawodowo pod grilem .Cały czas jest w centrum zainteresowania .Kazdy ,częstuje ,głaszcze .A ona tak bardzo przyjacielsko traktuje kazdego goscia .Dzisiaj tradycyjnie jak przyjechało nowe nie znane jej auto musiała obejść i chciała się ładować do środka .Teraz już śpi .I tak pewnie do rana będzie .Chociaż wczoraj koło 22 wyszłą z legowiska i szukała towarzystwa.
  7. Jadziula uspokuj się ty wariacie !!!! Owieczko jak odetchniesz drapnij słowko o Jadzi i Nuce;)
  8. Babka właśnie leżąc tyłem do miski wyczuła zapach kurczaczka z sosikem i kluskami ...Zaczyna się budzić do śniadania .
  9. A i ma słuch doskonały ....Słyszy jako pierwszy odgłosy zwłaszcza auta i daje znak reszcie bo reszta to głuchoty w porównaniu do dzadka ,ale czuły jest . W nocy była potworna burza ,Ale nic siue nikomu nie stało ,Dzieki bogu :loveu:
  10. [quote name='Aimez_moi']Marcel....wstales juz? Funiu a kiedy wstaje nasz Czarodziej?[/QUOTE] O ...Marcyś jest pierwszy do wstawania i krzyczenia aby dawać amciu ,amciu ....Dziadek jest w pełnej formie ,Nawet w upały .
  11. [quote name='bianka0']Baaaardzo lubię staruszki. To wyjątkowe psy. Są takie mądre, każde z nich ma swoją historię, czasami udaje się coś z niej odkryć.[/QUOTE] MAsz racje ...A mnie udało się ostatanio odkryć całe zycie mojej 16 letniej suczki która jest u mnie na BDT . Historia suni odkryta przez przypadek .
  12. Akrum jakie to smutne .....Ranek a juz na płacz się zbiera ... To tak jak w reportażach pokazują w telewizji .Umierajaca matka błaga o dom dla swoich dzieci .... Wiedziała kocina gdzie ma przynieść maleństwa .A jak dajesz radę z karmieniem kociat ?
  13. no więc było tak . Wczoraj zgadałam się z klientką o psach .Jako ,ze ona również wrażliwa to zawsze schodzi na to samo .Pyta sie mnie - Jak tam P.Kasiu psiaki ? Ma Pani coś nowego ? mówię ,ze tak .....I opowiadam o babce . A ona mówi ...U nas też w bloku byłą taka staruszeczka i nie ma jej od 4 tyg. i ona nie wie cio się z nia stało .... No i tak sobie dalej rozmawiamy ...Ale ja pytam Jak wyglądała ta suczka od was z bloku ? I ona po mału dokładnie opisuje psa ,który wypisz wymaluj wyglada jak nasza babka ....Poszłyśmy do kompa i pokazałam jej Babke a ona ze łzami w oczach mówi -----Boze przecież to SABA Saba ma 16 lat i mieszkała całe swoje dotychczasowe życie w bloku na pierwszym piętrze na jednym z zamojskich osiedli . Miała Panią ,która o nia dbała .Niestety Pani zmarła rok temu .Została z Panem jego synem i synową z wnukiem .PO 8 miesiącach zmarł Pan za którym dzielnie człapała dzień w dzień do warsztatu samochodowego z którego wracali wieczorem . I wtedy zaczęłą sie gehenna Babuszki ..... NIe wpuszczali jej do domu,stałą nieraz w nocy pod klatką ....Jadła ze śmietników i piła z kałuży .P.Marysia zawsze ja dokramiała jak tylko ją widziała .Bardzo tęskniła wyła .... Aż w końcu pozbyli się jej jak śmiecia ....Znikęła z ich życia .Tylko musze ustalic czy została odwieziona do schronu ( niech ich ....) czy wyrzucili na ulice i stamtąd zabrał pracownik schronu .Mam pełne dane syna własciciela . Dodam ,ze syn nie jest biedną osobą .Mam nadzieję ,ze poniesie konsekwencje .....
  14. Wiem ,ale nie jestem w stanie zając się dwiema suniami po sterylce .Gdybym miąła tylko je to oczywiscie . Jestem w stanie zrobić zabieg u Zosi najwcześniej po tyg .od zabiegu u Lusi czyli w przyszły Piatek .CZyli 21 lipca .plus 10 dni do zdjecia szwów .wyjdzie na 31 lipca .Chociaż szwy moze zdjąc u siebie DS .Myślę ,ze tyle można by było od nich oczekiwać . ..
  15. Dziewczyny napisałm już dwa razy i wykasowało mi dwa posty .....Szlag mnie trafił !!!!!!!!!!!!!30 minut mi to zajeło ....Nie dam rady więcej juz napisac .Bo jest duzo do pisania Ide zapalić jak dam radę to naopisze tzreci raz ....
  16. Aha i jeszcze coś .Dzisiaj miałam zabieg u Lusi .Powikłanie posterylkowe .Więc na razie jestem w stanie zając się tylko nią w domu , Aczkolwiek jak tylko bedzie dobrze z Lusią postaram się aby umówić Zosię na koniec przyszłego tyg.
  17. Ja mogę oczywiscie wystawić rachunek za hotelowanie .Nie ma problemu .Mnie chodziło o to ,ze kazdy wpływ na moje konto jest obciązany 18 %podatkiem .WIęc coś co nie jest moim dochodem a jest również tak zaliczany ( czyli np .dziewczyny zwracają mi za smycz,szelki ,leczenie środki itp jeśli życzą sobie takich zakupów .Ale ja od tych kwot ,które nie sa moim dochodem muszę zapłacić też 18 % podatku więc staram się unikać takich wpłat .) Chyba rozumiecie mnie ? Za hotel tak jak napisałąm wystawię rachunek uproszczony .Nie jestem płatnikem podatku wat . Rozliczam się tak z innymi fundacjami od roku i nie ma problemu . Więc jak robimy ?
  18. [quote name='matrioszka2']Nie, nie konsultowałyśmy całej sytuacji z doktorem, który ją sterylizował.Nie wydaje mi się, aby pamiętał tę sukę i mógł udzielić porady przez telefon.Nie będę robiła 200 km, żeby poznać zdanie pana doktora, który ją operował.Ropa jest ropa - stan zapalny i szlus.Dostawała antybiotyk, szew przemywany.Rezultat prawie żaden - ropa leci i jakoś nie wygląda, by raczyła przestać. 18 dni po sterylizacji.[/QUOTE] Myślę podobnie . No wiec już po wszystkim . Zabieg był konieczny gdyż było sporo ropni ,które zostały usunięte .Niestety leki by nie pomogły juz na tym etapie . Sunia łądnie się wybudziła machała ogonkiem .Teraz lezy i odpoczywa . Koszt zabiegu 40 zł ( z dobrym rabatem ).Plus dwa kursy rano i po południu .20 zł .Razem 60 zł. Lusia ma więc w swojej skarbonce 40 zł na wyrost . PS .ma na sobie za małe troszkę ubranko ,nie wiem czy nie będę musiała kupic wiekszego .Zobaczę jutro jak stanie się bardziej żywsza . Ps2 .Matrioszko czy wstawić tu rachunek na wątek ?
  19. A ja mam takie wieści ,ze spadniecie z krzesla ..... Znam całą historię życia Babki .....Wiem kto jest włascicielem . I dodam ,ze włąsciciel miał warsztat samochodowy ..... Ps .Więcej szczegółów wieczorem.
  20. Ok .Podam to jutro wetowi .Dziękuję .
  21. Aha i zakochała się na zabój w małej Coco .Jest obiektem jej pozadania ( nadal ).
  22. Babka jest niesamowita .Zdrówko dopisuje ,apetycik w skali od 1 do 10 wynosi 11:evil_lol: jutro pewnie kubrak sterylkowy zdejmiemy . Nie pamietam czy pisałam ,ze babuszka wskakuje na kanape w kuchni :crazyeye:I tam się układa i śpi .Momentalnie ożywia się jednak jak widzi ruch przy desce do krojenia :lol:
  23. Ja na swoje konto nie chciałabym brać pieniedzy za sterylkę .Wezmę w takim razie fakturę .Podajcie jakie namiary maja byc na fakturze .(dokładne dane )
  24. dzwoniłam bez 48 i nic .... Już Tola napisała ,ze pieniadze są na koncie . Marta dowiedz się czy wystarczy tych pieniedzy na sterylke .Rozmawiałam z wetem 150 zł .
×
×
  • Create New...