-
Posts
32875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bela51
-
Agnieszko, przez całe moje dorosłe życie, w moim domu był pies. Pewnie dlatego, że jako dziecko nigdy nie mogłam wybłagać na rodzicach, aby tego psa kupili dla mnie. Najpierw był to duży pudel, później duży sznaucer.Oba sie strzygło, więc z kudłami nie było wielkiego problemu. Potem nastała era Lory i moja miłośc do owczarków. Razem z ta miłościa musiałam pogodzic sie z kudłami. Oczywiście linienie Janki w niczym jej nie dyskredytuje ! Chociaż przeklinam :mad:odkurzając dywan i ciągle czyszcząc tapicerke w aucie.:angryy: Ale nie wierzę, że cos radykalnie pomoże. :shake:Testowałam na niej różne karmy. Eukanube, bento, boscha ostatnio arion. Nigdy nic z marketowych pólek. Pewnie, że czasem cos ugotuje, ryż lub kasze z drobiem, ale to sporadycznie.A kudły lecą z niej cały czas. Na wieluńskim Zwierzyńcu, jej poprzedni właściciele pisali o tym problemie. Kto wie, czy nie było to jednym z powodów, że Janke oddali ? Dla mnie jej linienie, nie jest wielkim problemem, bo przecież nie mieszkam w muzeum:evil_lol: Więc walczę tylko przy pomocy odkurzacza.:evil_lol: Jak nie można czegos zmienić, to trzeba pokochać.:evil_lol:
-
Chyba nie wierzę w cudowne preparaty na wypadające kudły. Z Lorką było o tyle dobrze ( tak jak z Szansą), że po strasznych 1,5-2 miesiącach , całe futro zostalo wymienione na nowe i był przez kilka miesięcy spokój. Janka jest u mnie od sierpnia 2008 i linieje cały czas, choć nie tak intensywnie, ale wierz mi, bardzo uciążliwie. Też myśłałam, że z krótszym włosem będzie mniej kłopotu.
-
No, jaka słodka ta Szansunia i przymilna:lol:.I oczywiście przepiękna. Czy to już nowe futro, czy jeszcze zimowa szata? Janka to dziwny pies, nie linieje okresowo ( tzn, potężne linienie i prawie całkowita wymiana futra - tak było z Lorką) tylko cały czas gubi kudły i jej wygląd praktycznie się nie zmienia. Ale jednak jest to bardziej uciążliwe. Chyba wolałam wylatujące pędzelki Lorki i kłęby podszerstku, ktore łatwo sie wyczesywało. Szata została wymieniona 2 razy do roku i był spokój. Janka od samego początku linieje systematycznie gubiąc kudły, codziennie. Nawet trudno mi dopasować odpowiednią szczotkę, która spełniała by swoje zadanie.
-
"z adopcji wrócił nam piękny owczarek Brunio,który szuka domu ....:shake::shake: wyadoptowany bernardyn pożarł kota włascielki .:-(.pani nie wie co robic ....same kłopoty :-(" Ojej, to rzeczywiście niedobrze :-( A dlaczego oddano Bruna? Ale taki piękny pies chyba nie będzie długo czekał na nowy, naprawde [B]stały[/B] dom.
-
Super.:lol: Przesyłamy buziaki dla właścicielki i mizianko dla Emirka i Kiki.:lol:
-
Fuks,szczeniak z pogruchotaną miednicą błaga o pomoc. ma dom
bela51 replied to BajkaB's topic in Już w nowym domu
A mnie dosięgnął kryzys samochodowy:placz:.Już drugi tydzień jeżdzę do mechanika.Jutro znowu, oby ostatni raz. -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
bela51 replied to emilia2280's topic in Schroniska
Na rentę? Nasze państwo miałoby płacic rentę takiej kreaturze? Ta baba powinna zgnić w więzieniu. Ale niestety mamy takie prawo, jakie mamy. -
Agnieszko, bądź bezlitosna:mad:. To dla jej zdrowia:lol:.I urody:lol:. Zresztą sama wiesz. Odchudzałam psa, wiem, że to trudne, ale życzę wytrwałości.
-
A może ogłosić szybką zbiórke na hotelik? Przy schronie bytomskim jest niedrogi hotel. Tam chyba byłby bezpieczniejszy. Schronisko znam tylko " z widzenia" nie wygląda najgorzej, ale rzeczywiście opinie o nim krązą nieciekawe.
-
Zanim usunęłam ten kamień, to 3 wetów ją wąchało.:cool3: Stwierdzili, że to od zębów. I co? Zęby wyczyszczone, a z paszczęki dalej jedzie.:angryy: Lorka była starsza, a tak mocno jej z pyska nie "pachniało". I stąd moje zmartwienie.
-
Spaniel z Wielunia, już znalazł domek.:lol:
-
Elza -szkielet w tragicznym stanie ..Cuda sie zdarzaja!
bela51 replied to BajkaB's topic in Już w nowym domu
To nie ten sam pies. Piękna.:lol: -
Janka już czuje się dobrze, tak myślę, bo szaleje za piłeczka i patykami. Blizna też juz malo widoczna.Ale martwi mnie jeszcze coś innego. Przy okazji sterylki usunięto Jance kamień z zębów.Myślalam, że pozbędziemy sie przykrej woni z paszczęki, ale niestety nie.:shake: Obawiam się, ze ten smrodek może być spowodowany jakąś dolegliwością.:roll:
-
Aha, nie wiem czy wiesz, Emirek pojechal do domku w Malborku.Jego miejsce w klinice zajal FUKS ,po wypadku.Mozesz juz usunac sygnaturke Emirka z podpisu.Banerek Fuksa jest w moim podpisie.
-
Z jednej strony nalezy sie cieszyć, że Szansunia poczuła sie juz całkiem pewnie w Twoim domu..Ale z drugiej? Nie znam lekarstwa na to kopanie dołów.Może to Twoja błędna taktyka? Szansa myśli, że jak wolno kopac na spacerze, to tak samo wolno w ogrodzie.Psy widocznie nie mają zmysłu estetyki i demolowanie ogrodu nie uważają za cos nagannego.Zapytaj Elzy.:evil_lol: Ale chyba cieszyśz się, że masz takiego groźnego psa? :diabloti:Owczarki są dosyć szczekliwe i to milczenie Szansy było troche wbrew naturze.:diabloti:
-
Fuks,szczeniak z pogruchotaną miednicą błaga o pomoc. ma dom
bela51 replied to BajkaB's topic in Już w nowym domu
A ile miesięcy może Fuksik miec w przybliżeniu? I na jakiego dużego pieska wyrośnie? To ważne w szukaniu domku. -
Piękna Zuzia, szuka domku, pod opieką fundacji Emir
bela51 replied to israel's topic in Już w nowym domu
Niech sie panoszą po całej Polsce, byle szczęsliwie.:multi: Wspaniała wiadomość:multi: -
Ja też odetchnęłam z ulgą.:lol:
-
Kiro, wyrzucony….. MA DOM - ZOSTAJE w DT NA ZAWSZE
bela51 replied to paros's topic in Już w nowym domu
Kirusiu, miałes byc moim psem.:-( I tak samo po Tobie dzis płacze :-( Na pewno miałes piękną jesień, ale myśłałam, że jeszcze zobaczę Cie latem:-(. -
Elzo, przypomnij mi jak sie nazywa ta obroża formy beaphar, bo wyrzuciłam opakowania? A pora juz kupic nową.