-
Posts
4144 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by missiaa
-
Nowofunland z punktu przetrzymań w Małopolsce już w swoim domku !
missiaa replied to MALWA's topic in Już w nowym domu
Niuf już w nowym domu!!!:D:D:D Niestety tylko tyle wiem:P -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lucyja']Możesz mi coś więcej powiedziec o tym piesku ze zdjęcia 6 ? Wygląda troszkę jak collie krótkowłosy. Odnosnie owczarkowatego dziadeczka. Czy jest go gdzie zabrać odpłatnie ? A jesli tak, to jaka to by była kwota ? Może wspólnymi siłami dałoby się coś uzbierać. Tutaj liczy się napewno czas, bo widać, że seniorek rzeczywiście jest w złej formie.[/QUOTE] No właśnie moja mam prosiła, żebym do Ciebie napisła w sprawie tego psiaka ze zdjęcia nr 6, bo on właśnie taki w typie. W Olk. siedzi już dosyć długo. Do ludzi fajny, mieszka z innymi samcami na dużym wybiegu. Nie widziałam, żeby z którymś się gryzł. Nie mam jego lepszych zdjeć :( [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-SLduzgyIyPI/UZVZxR87f2I/AAAAAAAALo8/eOPD_5vOIqc/s512/WP_000564.jpg[/IMG] ale jeśli chcesz mogę mu porobić jakieś lepsze foty jak będę w Olk. Co do dziadusia nie wiem czy jest gdzie go zabrać. U Angeli w hotelu na ten moment full, ale dziś miał chyba iść do adopcji Niuf od niej. Innych hoteli nie znam, ale może ktoś zna jakiś inny lub DT. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Mysza2']Czy to jest na pewno piesek a nie sunia [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-d35dp9Nda0g/UctgNhIqFAI/AAAAAAAAOEw/fF36G3gAwkM/s640/WP_000934.jpg[/IMG] bo my szukamy takiej wysterylizowanej suni [IMG]http://oi39.tinypic.com/5piulu.jpg[/IMG][/QUOTE] To na 200 % samiec, bo ma wielkie, dyndające jajusia:P Mamy z mamą w pamięci tą sunię, zawsze jadąc do Olk, sprawdzamy czy jej nie ma. Jak przyjechaliśmy, a facet mówi, że są nowe w tym jedna czarna suczka z krawatem to od razu była nadziej, że to właśnie ta Wasza, wysterylizowana.. ale okazało się, że tamta jest czarna z krawatem ale kudłata, którą już tu wczoraj wkleiłam. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Malgoska']widziałam wszystkie Twoje ogłoszenia dobra robota :)[/QUOTE] :):) Justyna Lipicka mi pomagała z pierwszymi 20 ogłoszeniami :) jednak wyjazd przesunęłam na jutro, więc zrobie mu ogłoszenia na tablicy i zaginionych, jemu i jeszcze czarnej suni z krawatem i dziadziusiowi. Zrobiłam zestawienie aktualnych psów w Olkuszu, stan aktulany na wczoraj. W komentarzach napisałam czy pies czy suka, o niektórych troszkę wiecej. O ile się nie mylę, to nie pominęłam, żadnego psiaka. Będę na bierząco aktualizować- usuwać jak jakiś zniknie, lub dodawać gdy pojawi się nowy psiak. Na bierząco nie oznacza że codziennie, tylko wtedy kiedy będziemy tam jechać od czasu do czasu wyciągnąć np jakiegoś psiaka lub sprawdzić jak wygląda sytuacja i czy przybyły nowe psy. [URL]https://picasaweb.google.com/103708318830510208572/AktualnyStan?authkey=Gv1sRgCMmGwqyjuOWauQE#[/URL] Suń jest 15 w tym tylko jedna wysterylizowana. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Javena']Mogę pomóc w ogłoszeniach.Z chęcia wzięłabym go na d.t. ,bo mały .Nie wiem tylko jak reaguje na koty i czy jest spokojnym psiakiem .Moze jakby poogłaszać jako znaleziony ,to właściciel może sie odnajdzie?[/QUOTE] no na koty, jak robiłyśmy mu zdjęcia na trawie to obszczekiwał je(te co sobie łaziły po dworze). Na koty w domu nie szczekał. I niestety ma lęk separacyjny, nie może siedzieć np w klatce kenelowej, bo szczeka. Jak sie go wypuści to jest cicho. Jadąc autem też szczekał, przestawał jak się go głaskało. Jest strasznie lgnący do człowieka. Czy z takim charakterkiem jesteś go w stanie zabrać na DT czy jednak nie? [quote name='Malgoska']on jest chyba większy od yorka nie? taki jamnik ze sznaucerem[/QUOTE] mnie się wydaje, że ktoś kupił go z pseudo jako yorczka... ale on rośnie, przerósł już wielkość yorka, a jest jeszcze młody i na pewno troszkę podrośnie, to go wywalili. W tej chwili może waży z 4 kg jest malutki, ale fakt- większy od yorka. Można zrobić mu ogłoszenie na zaginionych, ja staram sie robić na bierząco jak się coś pojawi w Olk, wierząc, że może jednak komuś zaginął i ktoś szuka. Ale jak na razie na jakieś 20 psów które umieściłam na tablica.pl i na zaginionepsy.pl nie odpowiedział żaden właściciel. Ja teraz wyjeżdzam na kilka dni, już powinnam się pakować, więc nie dam rady teraz zrobić mu ogłoszenia. -
[quote name='zozola77']owczarek z chorym okiem jet juz u Angeli zajeli sie nim Ci od owczarków ale POJAWIŁ SIĘ W O. drugi owczarek staruszek w okropnym stanie..misiaaa pisze ze trzeba by jakies DT na dożycie bo tam odejdzie w samotnosci (po zdjeciach faktycznie bidulek) ta sunia zkrwatką po prostu sie tam pojawiła i missia o niej informuje..moze ktos by cos dla niej znalazł zeby mogła stamtad wyjsc... a tego co zgarneli z drogi to ma tylko awaryje dt u missiaa do czasu kastracji i wyczytałam na ogólnym, ze ktos chce pokryc 50 % kosztów hotelowania..brakuje drugie 50 % jesli cos nie pokreciłam bo tych bid tak duzo..co chwilę nowe a jeszcze pisała w tym powyzszym poscie o psie wtypie yorka (nie ma tu jego zdjeca ale widziałam na ogólnym) on ma dt u missieek zagladnie missia to mzoe uzupełni informacje jesli sa jakies nowe o tych bidach co wczoraj napisała[/QUOTE] zozola77 super to wyjaśniłaś :D Wszystko się zgadza,poza jednym. Na psiaka którego mamy na czas kastracji nie ma deklaracji, to ten: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-KxEcynt28Pc/UctgRp0PdHI/AAAAAAAAOFA/PzTSufipiYs/s512/WP_000936.jpg[/IMG] Te 50 % na ewentualny hotel chce dać osoba psiakowi który wciąż siedzi w Olk, a mianowicie temu: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-7m7iaiNyi40/UchAEI9aIPI/AAAAAAAAN60/jacBAgQqt-M/s512/ma%25C5%2582y%2520piesek-samiec.jpg[/IMG]
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
dostałam zdjęcia i wiadomość od Angeli: [I][FONT=arial]"Yorczek" u mnie jest na awaryjnym DT, [/FONT][FONT=arial]wzięty aby nie trafił do jakiejś "hodowli"[/FONT][/I][FONT=arial][I]jeśli ktoś chciałby mu dać DT, odpowiedzialny DT to nie będę miała nic przeciwko [/I][/FONT] [FONT=arial][/FONT] [FONT=arial][I]jak nie znajdzie się właściciel w ciągu 2 tygodni to będę pytać weta czy można już go kastrować czy jeszcze za młody[/I][/FONT] [FONT=arial][I]i będzie można ogłaszać adopcyjnie[/I][/FONT] [FONT=arial][/FONT] [FONT=arial][I]jak ktoś chciałby pokryć koszt jego szczepienia na choroby zakaźne, a później ewentualnej kastracji to pomoc mile widziana:) A tu zdjęcia: [/I][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ZbjsiEAZIQg/Uctv4YBtocI/AAAAAAAAOFs/5x6lRjySwUw/s512/j1.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-7OPbnS7wfH4/Uctv9oj_BeI/AAAAAAAAOF0/z7oeOGb3lFI/s576/j2.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-tb3opJ6DBFY/UctwCfHPDdI/AAAAAAAAOF8/hncSQYvjw88/s640/j3.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-nZDifh5bgDc/UctwGiWKrQI/AAAAAAAAOGE/9AL5Fevyuiw/s512/j5.jpg[/IMG][/FONT] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
I zdjęcia tego czarnego psiaka, którego zgarneliśmy do auta: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-d35dp9Nda0g/UctgNhIqFAI/AAAAAAAAOEw/fF36G3gAwkM/s640/WP_000934.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-KxEcynt28Pc/UctgRp0PdHI/AAAAAAAAOFA/PzTSufipiYs/s512/WP_000936.jpg[/IMG] Jesli chodzi o jazde autem jest super. W drodze do Angeli przespał cały czas, to samo z powrotem, zwinął się w kłębek i spał (nie łaził po aucie, nie wiercił się tylko leżał/spał). -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Więcej zdjęć dziadunia: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-M2-I_HXmhnA/UctffcZSWPI/AAAAAAAAOCI/fuOgIsQTeQg/s640/WP_000911.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-jxXDb4ZXVqI/UctfgjnKh8I/AAAAAAAAOCQ/Y5DKLR0FvUI/s640/WP_000912.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-tgejGMisVUM/UctflMTFBfI/AAAAAAAAOCo/xEb5q-25DrE/s512/WP_000915.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-W8s4LpyoDV0/UctfYx0IdqI/AAAAAAAAOBg/s578CZMuvQs/s640/WP_000906.jpg[/IMG] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ada-jeje']Pokryjemy koszty kastracji.[/QUOTE] [B]DZIĘKUJĘ![/B]:Rose: Malgoska sprawdzaliśmy ogłoszenia o yorkach, ale on nie wygląda jak te, czyli tak rodowodowo. Poproszę Angelę o zdjęcia chłopaczka i wkleję. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-7m7iaiNyi40/UchAEI9aIPI/AAAAAAAAN60/jacBAgQqt-M/s512/ma%C5%82y%20piesek-samiec.jpg[/IMG] jest osoba która gotowa jest pokryć 50% opłat na miesiąc za hotelik dla tego psa, byle by tylko mu pomóc i zabrać psiaka z tego miejsca. Czy jest ktoś to mógłby pomóc i wspomóc, aby uzbierało się drugie 50 % ? -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
W Olk pojawił się samczy "yorka" takiego na pewno nie rodowodowego, jest młodziutki ma ok 6-7 m-cy jest na DT u missieek. Pojawiła się również suczka czarna z krawatem i dłuższym włosem średnio/mała. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-oh3ITZWwxYo/Ucs-uGzmm1I/AAAAAAAAN8Q/tL684IIGUrk/s512/DSC00100.JPG[/IMG] Husky o którym pisałam, podobno mają odebrać go jego właściciele na dniach. I jeszcze [B]bardzo ważne[/B], przywieziono "owczarkowatego" psiaka, widać, że jest baardzo stary, ma zaropiałe oczy oraz problemy ze wstawaniem(tylne nogi). Na udach ma pokołtunioną sierść(nie wiem może sika pod siebie jak leży(?)). Potrzebne dla niego miejsce- DT, żeby mógł dorzyć swoich dni spokojnie przy człowieku.. w innym wypadku umrze TAM, samotnie na betonowej, zimnej podłodze spragniony i głodny. POMÓŻCIE :( zdjęcie beznadziejne, bo z telefonu, później wkleję lepsze jak zgram: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Sjl_U5Mn44s/Ucs-1KYvy-I/AAAAAAAAN84/dkyL01FZ258/s512/DSC00105.JPG[/IMG] Dodatkowo dziś przed schroniskiem zawinęliśmy z drogi czarnego samca z krawatką. Nie wiele brakło, a zabiłby go samochód, milimetry zadecydowały o tym, że żyje. Więc niewiele się zastanawiając władowałyśmy go do samochodu zanim faktycznie zabije go auto na tej ruchliwej drodze. Pies ten na 100% uciekł od Pałki, bo robiłyśmy mu ostatnio zdjęcia jeszcze w boksie. Stwierdziłyśmy, że w poniedziałek zawieziemy go na kastrację (może jest ktoś kto pomoże w choć częściowym opłaceniu zabiegu- 100 zł), [B]jeśli do tego czasu nie znajdzie się dla niego DT niestety będziemy musiały odwieźć go do tego piekła[/B] i oddać im ich uciekiniera:( :placz:chyba że macie jakiś inny pomysł?..<nadzieja> U missieek już nie było wolnego kojca na przetrzymanie go do kastracji, próbowałyśmy wsadzić go do kojca z innym psem, ale próbował dominować. Jest u nas. ale nie mamy go gdzie trzymać, nie możemy mieć więcej samców niż mamy teraz. Psiak jest bardzo fajny, czarny z krawatem, jest średniej wielkości. Umie jeździć samochodem, NATYCHMIAST się położył i poszedł spać. Do ludzi jest bardzo fajny, przyjazny, towarzyski. Nie miałyśmy sumienia zostawiać go na ulicy tuż po tym jak prawie został zabity przez pędzący samochód, ale też choćbyśmy chciały to nie możemy sobie pozwolić na kolejnego samca u nas w domu. (zdjęcia poniżej) -
Do 21 czerwca (tak jak wtedy pisałam) miałam dać znać Angeli co dalej z Burbonem, niestety fundacja nie dała mu miejsca, DT innego brak, do pozostania na hotelu u missieek nikt nie miał zastrzeżeń, więc Burbon od 21.06 jest już jako pies w hotelu. 21.06 skończył dostawać antybiotyk. [B]Czy ktoś pomoże wymyślić dla niego tekst?[/B] Postaram sie napisać coś o nim: Jest duży, w typie rotka. Do ludzi bardzo fajny, lubi się głaskać, na komendę "podaj łapę" łapkę podaje, jak się go nie prosi to też podaje, żeby zwrócić na siebie uwagę. Jest spokojny, grzeczny, ułożony. Umie chodzić na smyczy, do ludzi przyjazny, nie przejawia agresji. Na widok człowieka merda sympatycznie ogonkiem. Nie jest kastrowany, ale będzie przed adopcją. Troszkę jeszcze kuleje na jedną nóżkę. Owczarek z rozwalonym okiem już wyciągnietym pod opieką "owczarków"- jest u Angeli w hotelu. W Olk pojawił się samczy "yorka" takiego na pewno nie rodowodowego, jest młodziutki ma ok 6-7 m-cy jest na awaryjnym DT u missieek. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-tb3opJ6DBFY/UctwCfHPDdI/AAAAAAAAOF8/hncSQYvjw88/s640/j3.jpg[/IMG] Pojawiła się również suczka czarna z krawatem i dłuższym włosem średnio/mała. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-oh3ITZWwxYo/Ucs-uGzmm1I/AAAAAAAAN8Q/tL684IIGUrk/s512/DSC00100.JPG[/IMG] Husky o którym pisałam, podobno mają odebrać go jego właściciele na dniach. I jeszcze [B]bardzo ważne[/B], przywieziono "owczarkowatego" psiaka, widać, że jest baardzo stary, ma zaropiałe oczy oraz problemy ze wstawaniem(tylne nogi). Na udach ma pokołtunioną sierść(nie wiem może sika pod siebie jak leży(?)). Potrzebne dla niego miejsce- DT, żeby mógł dorzyć swoich dni spokojnie przy człowieku.. w innym wypadku umrze TAM, samotnie na betonowej, zimnej podłodze spragniony i głodny. POMÓŻCIE :( [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-PdBnUaVEwTQ/UctfjvfOnuI/AAAAAAAAOCg/CZwvsEkl9eo/s512/WP_000914.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-jxXDb4ZXVqI/UctfgjnKh8I/AAAAAAAAOCQ/Y5DKLR0FvUI/s640/WP_000912.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-tgejGMisVUM/UctflMTFBfI/AAAAAAAAOCo/xEb5q-25DrE/s512/WP_000915.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-PBLV-qLMZKg/Uctfh7Kb2fI/AAAAAAAAOCY/rmG0zP27GHs/s640/WP_000913.jpg[/IMG] Dodatkowo dziś przed schroniskiem zawinęliśmy z drogi czarnego samca z krawatką. Nie wiele brakło, a zabiłby go samochód, milimetry zadecydowały o tym, że żyje. Więc niewiele się zastanawiając władowałyśmy go do samochodu zanim faktycznie zabije go auto na tej ruchliwej drodze. Pies ten na 100% uciekł od Pałki, bo robiłyśmy mu ostatnio zdjęcia jeszcze w boksie. Stwierdziłyśmy, że w poniedziałek zawieziemy go na kastrację (może jest ktoś kto pomoże w choć częściowym opłaceniu zabiegu- 100 zł), [B]jeśli do tego czasu nie znajdzie się dla niego DT niestety będziemy musiały odwieźć go do tego piekła[/B] i oddać im ich uciekiniera:( :placz:chyba że macie jakiś inny pomysł?..<nadzieja> U missieek już nie było wolnego kojca na przetrzymanie go do kastracji, próbowałyśmy wsadzić go do kojca z innym psem, ale próbował dominować. Jest u nas. ale nie mamy go gdzie trzymać, nie możemy mieć więcej samców niż mamy teraz. Psiak jest bardzo fajny, czarny z krawatem, jest średniej wielkości. Umie jeździć samochodem, NATYCHMIAST się położył i poszedł spać. Do ludzi jest bardzo fajny, przyjazny, towarzyski. Nie miałyśmy sumienia zostawiać go na ulicy tuż po tym jak prawie został zabity przez pędzący samochód, ale też choćbyśmy chciały to nie możemy sobie pozwolić na kolejnego samca u nas w domu. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-d35dp9Nda0g/UctgNhIqFAI/AAAAAAAAOEw/fF36G3gAwkM/s640/WP_000934.jpg[/IMG]
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ada-jeje']W schronisku w Raclawicach, lub Olkuszu.[/QUOTE] lub jeśli psiak trafi do Olkusza to warto jeszcze szukać w Cieszynie, Sczytach :/ -
[quote name='zozola77']tekst poprawiony o sugestie missiaa: [I]Messi to około 2 letni, .... kg psiak o typowo boksiowym charakterze - radosny, enrgiczny,inteligentny, łagodny.Przyjazny do innych psów, lubi się z nimi bawic , toleruje koty.Garnie sie do człowieka, jest karny, szybko sie uczy, zna podstwowe komendy.Ładnie chodzi na smyczy, grzecznie jeździ samochodem, zachowuje czystosc w domu.Uwielbia pluskanie się w wodzie i noszenie kamieni.Obecnie mieszj\ka w hoteliku w okolicach Miechowa gdzie mozna się z nim zapoznać, wziąśc na spacer.Szuka swojego miejsca na ziemi - prawdziwego domu.Moze to pies własnie dla Ciebie??? Kontakt:.................... Istnieje możliwosc pomocy w transporcie. Pies nie zostanie wydany na łańcuch ani do budy, [B]a warunkiem adopcji jest wizyta przed/po adopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej. [/B]Przed adopcją Messi zostanie wykastrowany. [/I] tak mi wyszło a to co pogrubiłam to ewentualnie można opuscic w ogłoszeniu a mówic o tym przez telefon, zeby nie było zbyt długie..ludzie i tak są wzrokowcami (zdjecia) i czytac im sie niezbyt chce. Po południu skontaktuje sie z Till jako osobą decyzyjną i zobacze co powie na ten tekst.Chyba ze ktos z Was jeszcze cos podpowie.... aa i pomysle jeszcze o bardziej wzruszjącym tekscie na wszelki wypadek ;)[/QUOTE] jak dla mnie jest ok, ale jeszcze warto przeczytać to Till czy jej się podoba. To co jest wytłuszczone uważam że powinno być. Jak ktoś nie chce podpisać umowy i nie zgadza się na wizytę to nie zadzwoni i nie będzie marnował czasu Till. A jak ktoś jest odpowiedzialny to zadzwoni. Messi waży ok 27 kg.
-
Musi być dodane: Pies nie zostanie wydany na łańcuch ani do budy, a warunkiem adopcji jest wizyta przed/po adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Jeśli chodzi o kastracje, to uważam, że powinien być wykastrowany PRZED adopcją, żeby mieć pewność, że nie pójdzie do rozmnażania na lewo. Więc warto dopisać w tekście "przed adopcją zostanie wykastrowany". Myślę, że można też napisać, że jeśli będzie potrzeba pomożemy w transporcie Messiego do nowego domu. Nie wiem jak zachowywałby sie do dzieci, u nas w rodzinie nie ma dzieci, nie ma jak tego sprawdzić, ale na pewno nie ma co pisać, że do dzieci się nadaje. Ten pies ma bardzo dużo siły w sobie i lubi czasem skoczyć na człowieka, dziecku mógłby zrobić krzywdę. Mnie ostatnio tak zaczął obskakiwać, wręcz "rzucił się" na moją nogę (czyt. skoczył i objął swoimi silnymi łapami) i zaczął mi ją kopulować:mad: nie mogłam sie od niego odgonić, co go zepchnęłam to on i tak na mnie skakał, aż Angela kazała mu się położyć, wskazała na legowisko, a on grzecznie się położył. W domu umie zachowywać czystość. Jest duży, ale nie wiem ile kg waży, trzeba podpytać missieek. Tak można napisać, że jest w hotelu w okolicy Miechowa, można się umówić, przyjechać, zobaczyć psa na żywo, wyjść z nim na spacer.
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='gosiaczek1984']a czy ten właściel wie ,że sunia jest w Racławicach?[/QUOTE] jeżeli P. mówił prawde to pewnie (jeśli właściciel znów zadzwoni) to go powiadomi. Niestety ja nie wiem kim jest właściciel, nie mam do niego kontaktu, a ogłoszeń na necie o zaginięciu nie ma. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[COLOR=#000000][I]dziś dzięki Marcie z hoteliku do DT pojechały dwie sunie z Olkusza te małe czarne podpalane.[/I][/COLOR] [COLOR=#000000][I]A pojawiły się:[/I][/COLOR] [COLOR=#000000][I]samiec malutki:[/I][/COLOR] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-7m7iaiNyi40/UchAEI9aIPI/AAAAAAAAN60/jacBAgQqt-M/s512/mały piesek-samiec.jpg[/IMG] [COLOR=#000000][I]samiec husky, ma na sobie (uwaga!) pasek od spodni obwiązany kilka razy wokół szyi i pozpinany takimi plastikowymi spinkami(wiecie takimi paseczkami które się zaciąga na siłę, żeby coś trzymały i zazwyczaj się je rozcina żeby je ściagnąć).[/I][/COLOR] [COLOR=#000000][I]Pasek niby ładny, ale to nie zmienia faktu, że pies powinien mieć obrożę, a nie pasek ludzki na szyi!![/I][/COLOR] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Azl_QhQOwIE/UchAC7UM2FI/AAAAAAAAN6s/rSeryCnifBk/s512/husky pies.jpg[/IMG] [COLOR=#000000][I]i taka sunia:[/I][/COLOR] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-f123GYDlyUA/UchAAQuQfXI/AAAAAAAAN6k/y28r-XZO72Y/s512/suczka.jpg[/IMG] [COLOR=#000000][I]a co do tej suczki husky o której pisałam ostatnio, a która już jest w Racławicach.. [/I][/COLOR] [COLOR=#000000][I]To się zapytaliśmy P. z jakiej racji ona w Racławicach... i co się okazało wtedy to on ściemniał, że ktoś po nią przyszedł i adoptował.. ona mu chyba uciekła z kojca. Bo jak zapytaliśmy czemu jest w Racławicach, to nie mógł uwierzyć i taki był zadwolony. Własciciel podobno ciągle o nią dzwoni, a on nie wie co ma mu mówić, bo mu zwiała.[/I][/COLOR] [COLOR=#000000][I]Co za chore miejsce:/[/I][/COLOR] -
Fundacja miejscowa wzieła jakiegoś innego psa i nie ma miejsca. Szkoda, że niepotrzebnie miałam nadzieję. Że może jak wydadzą jakiegoś kolejnego, ale nie wiadomo czy wydadzą...:( DT brak.. czyli zostaje opcja hotelu. Teraz pytanie do Was czy ma zostać na hotel u missieek, czy chcecie żeby np jechał do innego. Byłam dziś u niego, podrzucaliśmy Angeli dwie suczki, żeby zawiozła do DT do Krakowa, więc przy okazji się z nim przywitałam. Już nie leżał smutny w budzie, tylko wybiegł z budy przywitał się spokojnie, merdał ogonkiem, podawał mi łapkę. Jejciu jaki on jest fajny:loveu: A w Olk są 3 nowe psy w tym jeden samiec husky, duża szara suczka i mały czarny podpalany piesek z białym krawatem i stojącymi na boki uszami.
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ada-jeje']:angryy::angryy::angryy: [URL]http://karne.pl/umorzenie.html[/URL] :angryy::angryy::angryy:[/QUOTE] o nie!!!! Ręce mi opadły!!!!!!! Czy kiedyś ten koszmar się skończy!!!:shake: Mnie już chce się płakać z tej bezsilności i tej cholernej sprawiedliwości w tym cholernym kraju!!!! Bezprawie! A przy okazji, to mam nadzieję, że kiedyś zostanie wprowadzony u nas w Polsce nakaz czipowania każdego psa. Taki obowiązek, jak obowiązek szczepienia na wściekliznę. Żeby przy pierwszym szczepieniu przeciwko wściekliźnie obowiązkowe było czipowanie psa. Ukróciłoby to może choć trochę przerzucanie przez hycli psów z jednej gminy do drugiej. I na pewno nieodpowiedzialny właściciel dwa razy zastanowiłby się zanim wyrzuciłby psa na ulicę, bo po czipie zostałby odnaleziony i ukarany za porzucenie psa. Mam nadzieję, że doczekam takich czasów, gdzie w Polsce czipowanie będzie obowiązkiem i będzie w całości lub choź trochę dofinansowane z Państwa. -
[quote name='zozola77']no to Burbon troche kasy ma...jakby nie wypaliła ta fundacja to mozna by go pohotelować...w kazdym razie jakaś opcje ma zeby nie wracał tam skąd przybył...[/QUOTE] Miała Fundacja do nas dzwonić, czy zwolniło się u nich w końcu miejsce, ale nikt nie zadzwonił. Jutro będziemy się dowiadywać. Jeśli z miejsca w fundacji nici, DT nie ma, to pozostaje tylko hotelowanie, z nadzieją, że może uda mu się szybki znaleźć dom. Jutro zbiorę o nim info w jednym poście, bedzie trzeba zacząć ogłaszać.
-
[quote name='ajw']Ja ogłoszeń nowych nie dam rady teraz zrobić ale mogę Burbonowi wykupić pakiet ogłoszeń. Co Wy na to? Kolejna psina potrzebuje pomocy... i to oczko:shake:[/QUOTE] [quote name='ania68']Burbon ma wykupione 2 pakiety od słodkokwaśna tu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244131-Bazarek-ogłoszeniowy-dużo-możliwości-)-do-06-07-2013[/URL][/QUOTE] Tak. Burbonek dzięki słodkokwaśnej ma zapewnione dwa pakiety. Jutro spróbuję spisać informacje o nim i mam nadzieję, że ktoś pomoże z ubraniem tego w dobry tekst. Bo ostatnio moje tkesty wychodzą ani ładne, ani składne:( [quote name='Malgoska']czy wiadomo co z tym pieskiem z chorym oczkiem?[/QUOTE] No cóż potrzeba jakiegoś DT dla niego, żeby mu pomóc. Jeśli nie ma szans na hotel z szkoleniowcem (bo to jest zapewne drogie, a pieniędzy brak) to dobre by było dla niego choćby miejsce w garażu, kotłowni, kojcu u kogoś na podwórku, gdzie na pewno miałby częstszy kontakt z człowiekiem i powoli się oswajał. No i przede wszystkim gdzie miałby regularnie kropione oko, bo bez tego, to nie wiem co z tym okiem będzie, a wygląda źle :(
-
Starszy Snoopy z Olkusza ZNALAZŁ kochający DOM w Krakowie!!!!
missiaa replied to missiaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='margoth137']szkoda;( w takim razie nie wiem, czy jest sens wysyłać pocztą? mogę wysłać jak będę wysyłać fanty z bazarku, który ma ruszyć na dniach. Chyba żebyście się z innym psem do Skawiny wybierały odpukać ,,do kontroli'':)[/QUOTE] Jak Angela będzie jechać do Skawiny, to Ci dam znać, ok? Nie ma co wysyłać i tracić kasę na wysyłkę. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Zahra as-Sahra']Missiaa, jakiś czas temu wyadoptowałam suczkę huskiego od nas ze wsi poprzez ogłoszenie na tablicy.pl. Ponieważ nie usunęłam ogłoszenia, jeszcze przez jakiś czas dzwonili zainteresowani. Mam 2 telefony - może zadzwonić do tych ludzi i zapytać czy nadal chcą huskiego? Tylko potrzebowałabym informacji o tej suni.[/QUOTE] niestety nic o niej nie wiem:( widziałam ją może przez 1 minutę, cykłam jej 3 zdjęcia jak była w Olk. i tyle :( Trzeba by dzwonić do Racławic i pytać o jej charakter. Wiem tylko, że ma taki hipnotyzyjące oczy, że nie mogłam się nadziwić. Sama bym chciała haskiego... ale mając tymczasy nie mogę sobie pozwolić na kolejnego psa, tym bardziej haskiego :(:( ...może kiedyś ... Suczka z Jedlicza zniknęła, standardowa śpiewka: "przyszło małżeństwo z dzieckiem i adoptowali" -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
missiaa replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='elaja']Mnie zadziwia niefrasobliwość , bałaganiarstwo i rozrzutność pracowników gmin , przecież przy takim olewactwie hycle nawet nie muszą się wysilać i podrzucac psa sąsiędniej gminie - jedna gmina może płacić nawet kilka razy za wyłapanie tego samego psa. W zasadzie można było by to olać , ale to są publiczne czyli nasze pieniądze . Potem gminy płaczą ile to muszą wydawać na "opiekę" nad bezdomnymi zwierzętami . Prościej byłoby każdego wyłapanego psa , który nie posiada czipa po prostu zaczipować , na pewno by to w pewnym stopniu utrudniło machloje hyclom , nie do końca bo szachraje na wszystko znajdą sposób . Tylko po co , urzędas ma spokój , hycel zarobek a wspólne interesy kwitną:angryy:[/QUOTE] a później dojdzie do tego, że nasz cudowny rząd (po zapoznaniu się ile gminy wydają kasy na bezpańskie psy) stwierdzi jakie to grube pieniądze wydawane są na bezdomne psy i zaczną je masowo usypiać wszystkie jak leci, żeby problem się rozwiązał, żeby zaoszczędzić. Tylko że właśnie kwoty jakie podadzą gminy, będą przesadzone w stosunku do rzeczywistej ilości wałęsających się psów, bo hycel w gminie wyłapie 5 psów, ale wypuści je jeszcze raz i znów wyłapie i choć psów bezpańskich będzie 5 sztuk, to w gminie będzie zapis o opłaceniu i wyłapaniu 10 psów. Gmina wyda podwójną kasę, chociaż nie powinna, ale co ją to będzie obchodzić. Gdyby urzędnicy musieli zapłacić za takie coś z prywatnych pieniędzy, to by się tym bardziej zainteresowali co, jak i na co... ale jak to kasa państwowa, to za tego samego psa zapłacą i ze 3 razy (nieświadomie, a może i świadomie), bo co ich to obchodzi, zapłaci się i po temacie. Sprawa bezdomnych psów urzędników w gminach nie wiele obchodzi, jak się dzwoni, że wałęsa się psiak po mieście, to w odpowiedzi słyszy się: "i co z tego?! tu się pracuje, proszę nie zawracać nam głowy".