Jump to content
Dogomania

bianka0

Members
  • Posts

    10475
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by bianka0

  1. Danusiu to czas pomyśleć o transporcie,Agatka rozkreciła się na wątkach piesków szczególnie potrzebujących pomocy (i całkowicie to rozumiem)dopóki jest dla nich dostępna,ale myślę,że gdyby ten transport był aktualny to dałaby znać.Może spróbować na wątku transportowym,ja niestety jestem tu laikiem,Mamy niewiele czasu,żebyś mogła przygotować się do nowej pracy.A u nas domek czeka! z utęsknieniem!
  2. Maluszek to taki spokojny niedżwiadek do którego można się przytulić,jak pieska polubi to uszy i oczy wyliże ,jak suczka,Tuptuś to jeszcze egoista dopiero przyzwyczaja się do życia w grupie psów,jest strasznie zazdrosny o człowieka,musi być na pierwszym planie...no cóż wszyscy mu ustępujemy,dziś znowu miał już drugi u nas atak padaczki,nawet pieski są zaniepokojone,ciągle do nigo zaglądają i go obwąchują.Goliat to wariat,od świtu do nocy zadręcza wszystkich piłeczką,jeszcze takiego psycholka na tym punkcie nie widziałam.A Jogi na podwórku to ma pozostałe pieski w doopie,żeby tylko na jego terenie za bardzo się nie szarogęsiły.Ale w terenie to zgrana sfora,Jogi jamniory zapędza do kupy nie daje się żadnemu zbytnio oddalić,jak któryś niskopodwoziowy zostaje z tyłu to,, pies pasterski,, Jogi go podgryza i pogania.Nie mogę już doczekać się na Lilithkę,ciekawe czy jej się u nas spodoba.
  3. Dziękuję Danusiu za podnoszenie Ptysia bo ja nie mam o tym pojęcia ,a Lilith27 jest samej trudno.
  4. Jej kobieca próżność będzie zaspokojona w moim domu,będzie miała czterech adoratorów i każdy ma inny charakter.Stawiam na to,że najbardziej polubi grubaska Maluszka.
  5. Dziękuję Isadorko że zajrzałaś na ten wątek.Praktycznie sama Lilith 27 ciągnie go,ja od czasu do czasu próbuję go podbijać,ale nie mam w tym wprawy,wolę konkretne działania ,ale niestety nie zawsze jest to możliwe.ONek ma ok 2 lat ,na tel musimy poczekać na Lilith 27.Niektóre zdjęcia w powiększeniu pokazują jaki jest piękny,ale ten mały format nie przyciąga wzroku.
  6. No to Ptysiu czas na wieczorny spacerek w deszczu.
  7. Plecy,też ma ładne.Czy ONnek ma imię?
  8. Agatko Lilithka już jest piękna,a poza tym to starsza pani,wiek swoje robi.Ale myślę że za parę miesięcy odzyska swoją niepowtarzalną urodę,chciaż częściowo.Ona jest słodka. Dziękuję Agatko za dobre chęci z transportem,Jakoś sobie poradzimy.To kawał drogi,ale może się uda,będziemy szukać.
  9. Jak się czuje dzisiaj Lilithka?Napisz Danusiu parę słów jak możesz.Czy te ostatnie zdjęcia to już są wykonane po operacji?Ta dziewczynka takie fikołki robiła już wczoraj po zabiegu? Agatko,czy ten transport do Janowa o którym pisałaś byłby aktualny,czy nic nie zmieniło się?
  10. W hoteliku u Murki miała zarezerwowaną wpłatę 100 zł miesięcznie Pepsi.Znalazła DS,ale wpłaty są nadal aktualne jeżeli kogoś wytypujecie.Pierwsza rata cały czas leży na koncie hotelu i czeka na pieska.Jeżeli to będzie inny hotel,to poprostu będą wpłaty gdzie indziej,do Was należy decyzja.
  11. Miłeczka na pewno znajdzie dom,ale wprzypadku jej urody,bardzo pięknej ale dość popularnej wśród kundelków w Polsce,trzeba czasu i może też szczęścia.A może Miłeczkę gdzieś do hoteliku,gdzie łatwiej ludziom znależć ogłoszane psy ?Chyba tak do końca nie możemy liczyć na szczęście,trzeba mu pomódz.
  12. Masza4 przekaż p.Agnieszce ,że pieniądze wróciły na moje konto,zostały wydane na operację jamniczki Lilith z Wejherowa,która po powrocie do zdrowia przyjedzie do mnie do domu.
  13. Witam.Przepraszam,że tak długo nie pisałam,ale dopiero wróciłam z pracy. STO LAT ISADORKO W TOWARZYSTWIE JAMNICZYCH ISTOT.Milion buziaków od jamniczków,dobrych adopcji,chojnych sponsorów,ujemnego bilansu wyrzuconych jamniorów.I zdrowia,zdrowia,zdrowia,bo jesteś potrzebna pieskom. Znowu dzięki Danusi mogłam porozmawiać z wetem,który operował Lilith.Wątroba mała,zdrowa,śledziona jednak niepowiększona,Narządy rodne,które usunięto w przewlekłym stanie zapalnym,bez zmian nowotworowych.Największe zmiany w ścianie jelita cienkiego,z przerostem grubości ściany jelita na całej jego długości.Doprowadziło to do zwiększenia objętości jelit i stąd ten duży brzuszek.Taki obraz może być w kilku chorobach,ale w połączeniu z ciemnym zabarwieniem skóry,wypadaniem sierści ,zanikiem tkanki podskórnej i zanikiem mięśni(duży ,jakby był wzdęty brzuszek i cienkie nóżki)wskazuje na zaburzenia hormonalne-niewydolność kory nadnerczy czyli zespół lub chorobę Cuschinga.To samo występuje u ludzi i tak samo leczy się.Lilith kiedy przyjedzie do mnie będzie miała pobraną krew na poziom hormonów kortykosteroidowych i przy ich stałej kontroli będzie miała podawane już zawsze sterydy.Nie cofnie to całkowicie zaistniałych zmian,ale zapobiegnie pogłębianiom.Jest żywotna,wesoła ma apetyt więc jest szansa że nie skróci to jej życia,ma 10-12 lat,więc jest już starszą panią.Postaram dać jej dobrą opiekę.
  14. Piszę w czasie pracy i tylko tyle teraz mogę napisać.DOBRZE!!!!!
  15. Teraz w porządku ,otwiera się.Pokażę jej sunię,ale musi wybrać sama.
  16. Przepraszan Talcott,ale link się nie otwiera
  17. Przykro mi że jutro nie będę mogła być z Danusią i Lilith w klinice...ta olbrzymia odległość.Zapomniałam zapytać czy będzie ją mogła Danusia zabrać do siebie tego samego dnia po operacji.Będziemy w kontakcie telefonicznym,więc podam jutro informacje zaraz po telefonie od Danusi.Jutro powinno być już wiadomo więcej o przycznie dużgo brzuszka.
  18. Witam.Cieszę się że Lolek będzie miał domek,no cóż ..trudno mi zrozumieć oczekiwania ludzi w stosunku do upragnionego psa,dla mnie każdy jest piękny.Drugi domek chyba mógłby zainteresować się Funią,przypomina ona mojego Maluszka którego Irena lubi najbardziej z moich wszystkich psów.Może ona spełni jej oczekiwania?Wprawdzie prosiła mnie o znalezienie pieska w stylu maltańczyka,ale Funia to skóra zdarta z Maluszka(tylko chudsza) ,a ona go uwielbia.Nawet charaktery chyba mają podobne.Spróbujcie.Znowu trzymam kciuki. Zdjęć Perełki nie znalazłam.
  19. Witaj ONku,wyjdż na spacerek. Z tego co wiem od Lilith ,ma prawie wszędzie oprócz Allegro.
  20. Dziękuję,już podałam nr tel.umieszczony na początku wątku.Jutro będą ze sobą rozmawiać.Trzymam kciuki.
  21. Witam.Neczka, czy kontakt w sprawie adopcji byłby pod nr tel.podanym przez albiemu,czy teraz Ty zajmujesz się adopcją.Moja koleżanka (spoza dogo)właśnie wróciła z wczasów i zobaczyła zdjęcia wcześniej jej przesłane na maila,bardzo chce telefonicznie porozmawiać.
  22. A czy chciałabyś zająć się sterylizacją Mili i dowiedzieć jakie będą jej koszty,może udałoby się jakoś znależć fundusze.
  23. Agatkia,w przypadku suczki informacja na wszystkich stronach ogłoszeń,że suczka jest wysterylizowana w naszym społeczeństwie ,gdzie suczek nie chce się adoptować naprawdę o 30 % zwiększa szansę adopcji.Wprawdzie można pomyśleć ,że sterylizację mogą ludzie zrobić sami po wzięciu suczki,ale to już ich odstrasza.Tak jest jak rozmawiam z moimi znajomymi ,nawet lekarzami ,gdzie mamy 10 km od nas dobrego weta ,doświadczonego,z salką operacyjną na miejscu.Piszesz że sterylizację można wykonać, a ile w Wejherowie ona kosztuje?
  24. Agatkia ,Miłka już będzie odstawiona od piesków,może można byłoby zamówić jej sterylkę,zwiększy to znacznie szansę adopcji,no i po sterylce nie wróci do ogólnego boksu przez jakiś czas.A potem znajdzie domek i przestanie Ci zaniżać statystykę Rudzizna.
  25. A nie mówiłam ,że masz Agatko szczęśliwą rękę? Sisi ma drugi dzień założony wątek i od razu nowy dom!Na jej miejsce załóż wątek dwóm kolejnym psiakom,niech dobra passa trwa.Myślę że macie rację, ludzie chcący adoptować Lilithkę tak do końca nie widzą jaki będzie dalej jej stan zdrowia i z czym to może się wiązać.Nawet my nadal nie wiemy do końca jakie są jej rokowania.Miałam już jedną suczkę z nowotworem i pamiętam jaka trudna była decyzja o jej uśpieniu,kiedy przestały pomagać leki przeciwbólowe(Maluszek ten grubasek to jej synek).Chęć adopcji pieska w tym stanie może być podyktowana odruchem dobrego serca,a kiedy przyjdzie być może choroba,nie każdy może sobie dać radę.I w tym momencie byłoby to coś najgorszego dla suni.Wobec tego trzeba namawiać ich na te starsze biedne jamniorki w schronach,dopóki ich serca są zmiękczone widokiem Lilith.
×
×
  • Create New...